Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зимни гуми за Opel Astra G Combi 1999г

goodly
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 11 часа, ivottoshev написа:

Преди 3-4 години имаше един цял януари, в който и през деня температурите не минаваха над минус 10. Пътищата бяха чисти, но който е бил с летни гуменки се е видял в приключение.

Не помня годината, но по покривите беше станало като „сандвич“! Слой бял сняг, слой черен от пушека (когато не е валяло) и пак бяло - от следващия валеж. Както казваш - не го топеше, а само добавяше.

преди 5 часа, dioib написа:

Никога не ползвайте и зимна гума втора ръка!!! Лятна става, но не и зимна!!!

Никога ... не казвай никога!

Това помниш ли го?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 113
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 часа, jhoro написа:

Това помниш ли го?

Помня, че за десет години ползвах комплект гуми зимни и летни. ;)

Добре знам поведението на зимните (и летни) гуми от нови до 2мм. НО, вече карам пенсионерски ... :) 

Много неща помня ... доволно километри съм изминал при какви ли не метеорологически условия, както и "извън пътя".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, dioib написа:

Никога обаче не ползвайте зимна губа през лятото!!! После не "държи" нито лятото, нито зимата!!! Наличие на грайфер не означава, че е добра!!! Никога не ползвайте и зимна гума втора ръка!!! Лятна става, но не и зимна!!! 

Успех!

Ета ти е*аваш мамата на каучука. Зимните гуми трябва да се меки. Лятото на таям жега....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да тръгна заради вас, много як чат става. Един авер работи в сервиз и ще ми измисли гуми на добра цена за две предни и две втора ръка задни с добър грайфер на добра цена. Пак се уредих не се притеснявайте. Днес взех колата от сервиз, трябваше да сменя предните армотисьори понеже десния адски много изтърва и вече са за волфа и двата. за 100лв на парче китайче се уредих + труд и стенд 80 кинта, абе за 280лв за армотисьори. Как е а ? Някой ще се похвали ли с неговата смяна на предни армотисьори за тия пари ? Преди нова година колата се обслужи изцяло, филтри всички видове, масла, ремъци, ангренажни, пистови, състезателни всякви, + водна помпа която се чудели как е издържала до сега + биалетки и накрайници за 450лв + труда. Как е а, опела се изпъна и заглади косама се едно е на рожден ден а ? ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, JKirilov написа:

Ееее, честито!

На мен само ангренажа с водната помпа са 1800 кинта...

Карай бавно и умната!

На комшията, за Мондеото - само лампата на фара е 250. По неговите думи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тва казвам колата е според нуждите и възможностите. Ако искаш кола да ти върши просто работа и да те кара това е опел ;) или друг ефтинджак, ако искаш удобства, лукс, високи скорости, престиж, да гониш мацки, или просто да усещаш истинско удоволствие, ще плащаш кАт арабин. За 220 лв ще вкарам две нови гиму за отпред сръбски или чешки и две втора ръка за отзад по близка годинка от порядъка на 2019 2020г. пак сръбски или чешки. Ще карам бавно и разумно както до сега. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ДзВяРа! написа:

А при мен най-евтината нова гума струва 160 лева, китайска, затова карам само със втора употреба.

И един колега с жипката е така. Най-евтиното е 170лв, а свестните гуми са Пирели 400лв., Мишлен 550лв. ...

То като в оня виц, дето един се чудел дали да си купи четири нови зимни гуми, или за същите пари да си купи един VW Golf със зимни гуми :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

И един колега с жипката е така. Най-евтиното е 170лв, а свестните гуми са Пирели 400лв., Мишлен 550лв. ...

То като в оня виц, дето един се чудел дали да си купи четири нови зимни гуми, или за същите пари да си купи един VW Golf със зимни гуми :D

И аз имам джип, сега му викат SUV!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ДзВяРа! написа:

И аз имам джип, сега му викат SUV!

Не те разбрах?

Имаш Jeep или някакъв SUV - Sport utility vehicle?

Пп. Този въпрос съм го решил кардинално! Нямам никакъв автомобил. 3-4 пъти годишно ми трябва и взимам под наем. С хубави гуми и всичко останало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, jhoro написа:

Не те разбрах?

Имаш Jeep или някакъв SUV - Sport utility vehicle?

Пп. Този въпрос съм го решил кардинално! Нямам никакъв автомобил. 3-4 пъти годишно ми трябва и взимам под наем. С хубави гуми и всичко останало.

Аз съм ловджия, рибар, иманяр и моторист, но нещо миналата година изведнъж изгубих желание за всичко това. Не знам на какво се дължи, три-четири пъти съм излезнал на лов, два пъти на риболов, един път със апарата и мотора не съм го палил изобщо. Стои си в гаража, https://dox.abv.bg/download?id=76e7701cea# не съм го палил от 2020 година.

И не ме бъзикай че има сняг, беше за един ден! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ДзВяРа! написа:

И не ме бъзикай че има сняг, беше за един ден! :)

Ти си виновен - урочаса времето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един клип който направих 2017 година за един потребител от Калдата. Бай тошо, какво стана със този човек, къде е някой изобщо сеща ли се за кого говоря, беше много активен!

https://dox.abv.bg/download?id=b6500389fc#

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, goodly написа:

Как е

Честито!

Добре е! И моите разходи за обслужване са в тези рамки. Гумите ми обаче са приблизително по 200 лв. на бройка. И летните и зимните са NOKIAN. Уви за размера им най-евтините са по 150 и не рискувах. За два сезона от 8мм. вече са на 5. 

В действителност за гумите е важно годината на производство, защото дори да не се ползва тя "старее". Трябва да е по-малко или равно на 10 години, т.е. към 2022 = да е поне 2011 година, за да изкара поне един сезон. 

Не мислете, че като има грайфер, то тя ще е добра. 

И всичко това при положение, че се движите до 90 км/ч. 

Гумата е и важна най-вече за възможността да спрете. При неподходящи гуми и обстоятелства, то може да се случи автомобила да стане като шейна. Уви, аз не обичам зимните спортове. :)   

За грайфера: 

зимни -> до 5мм "държи" на сняг, а по-малък само на мокро. Гумата се ползва до 3мм. После не става и за лятна независимо, че някой ще каже, че става. 

летните-> до 4мм "държи" на мокро, а по-малък само на сухо. Гумата се ползва до 2мм. 

п.п. На моите гуми има индекс колко е грайфера. Мда ... мързелив съм си и не мога очно да преценя колко е и затова си вземам по-скъпи гуми, да не мисля, а да виждам колко е. :) 

Кеф -> цена няма! :) 

Успех! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

Честито!

Добре е! И моите разходи за обслужване са в тези рамки. Гумите ми обаче са приблизително по 200 лв. на бройка. И летните и зимните са NOKIAN. Уви за размера им най-евтините са по 150 и не рискувах. За два сезона от 8мм. вече са на 5. 

В действителност за гумите е важно годината на производство, защото дори да не се ползва тя "старее". Трябва да е по-малко или равно на 10 години, т.е. към 2022 = да е поне 2011 година, за да изкара поне един сезон. 

Не мислете, че като има грайфер, то тя ще е добра. 

И всичко това при положение, че се движите до 90 км/ч. 

Гумата е и важна най-вече за възможността да спрете. При неподходящи гуми и обстоятелства, то може да се случи автомобила да стане като шейна. Уви, аз не обичам зимните спортове. :)   

За грайфера: 

зимни -> до 5мм "държи" на сняг, а по-малък само на мокро. Гумата се ползва до 3мм. После не става и за лятна независимо, че някой ще каже, че става. 

летните-> до 4мм "държи" на мокро, а по-малък само на сухо. Гумата се ползва до 2мм. 

п.п. На моите гуми има индекс колко е грайфера. Мда ... мързелив съм си и не мога очно да преценя колко е и затова си вземам по-скъпи гуми, да не мисля, а да виждам колко е. :) 

Кеф -> цена няма! :) 

Успех! 

Абсолютно си прав за всичко казано и ако сме на ниво, по форумите да си обясняваме защо са важни зимните гуми и защо като цяло трябва да си купуваме качествени и най-вече нови гоуми, а не стари галоши, с които да застрашаваме себе си и най-вече всички около нас, то няма никакъв смисъл изобщо да шофираме. Аз бих забранил използването на стари гуми над определена година, но у нас никога не се мисли за превенция. Всичко е постфактум. И в момента в това студено и влажно време виждам много автомобили с абсолютно износени, стари и летни гуми. Имаше някаква скапана акция на полицията за 2 седмици, в която сигурно са обхванати 2-3% от автомобилите и след това край, нищо. Сега ме спират и никой никога не поглежда гумите. Всичко е на акции у нас. 3 дни и толкова. Пълен смях сме, пълен. Като контрол говоря. Само вчера ме спираха 3 пъти, защото шофирах около Средец, където има постоянно полиция заради бежанци. Гуми ли да ми гледа някой. Пфффф, друг път! 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, ostavime написа:

около Средец

Не бъркай гранична полиция с КАТ. ;) 

Що се касае за гумите, то всеки автомобил минава ГТП нали?! Навремето проверяваха и ходовата част, а сега само бегъл поглед. 

Мнозина имащи автомобил карат само със зимни гуми вече, щото има отявлен грайфер. К'во толкова, че се "пържи" гумата ... да, ама тя няма показатели за лятото, т.е. "изпържи" ли се, губи сцепление дори на сухо, да не говорим на мокро, ама нали има грайфер за пред КАТ. 

НО, не ние създаваме законите, а така също сме съвестни "граждани" ... все сме сиромаси, а имаме автомобили, щото е показване на статукво. Нямало качествен обществен транспорт. Да, бе да ... 

За сиромасите бих им препоръчал въпросните все или вси сезонни гуми, НО нови да ги вземат и след втория сезон "алт" -> отново нови. Само където има едни "професори" по монтаж на гуми и масово проповядват, че няма такива гуми. Та, като им се размъти главата на сиромасите и карат зимни и през лятото ... 

Е, аз пък съм академик по автомобили и алкохол!!! :) Винаги обаче разделно!!! ;) = Римското правило: Разделяй и владей! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, dioib написа:

Не бъркай гранична полиция с КАТ. ;) 

Що се касае за гумите, то всеки автомобил минава ГТП нали?! Навремето проверяваха и ходовата част, а сега само бегъл поглед. 

Мнозина имащи автомобил карат само със зимни гуми вече, щото има отявлен грайфер. К'во толкова, че се "пържи" гумата ... да, ама тя няма показатели за лятото, т.е. "изпържи" ли се, губи сцепление дори на сухо, да не говорим на мокро, ама нали има грайфер за пред КАТ. 

НО, не ние създаваме законите, а така също сме съвестни "граждани" ... все сме сиромаси, а имаме автомобили, щото е показване на статукво. Нямало качествен обществен транспорт. Да, бе да ... 

За сиромасите бих им препоръчал въпросните все или вси сезонни гуми, НО нови да ги вземат и след втория сезон "алт" -> отново нови. Само където има едни "професори" по монтаж на гуми и масово проповядват, че няма такива гуми. Та, като им се размъти главата на сиромасите и карат зимни и през лятото ... 

Е, аз пък съм академик по автомобили и алкохол!!! :) Винаги обаче разделно!!! ;) = Римското правило: Разделяй и владей! :) 

Не не, не ги бъркам. Два патрула бяха полиция КАТ и един гранична полиция. Имаше и жандармерия, но те не ме спираха. Имах изгоряла крушка, за която не знаех и ми направиха забележка. Не знам някой да проверява за грайфери в момента. Това се прави само по време на акцията, която беше 2 седмици ли, колко там беше. И после - йок! Не е странно защо се избиваме по пътищата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, JKirilov написа:

Оня ден се кълнеше, че караш по 20000 годишно, сега обърна резбата? :cool:

Така става, като пишеш полу-заспал!

Писах, че преди време съм карал, но в момента нямам! Ферщейн?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, JKirilov написа:

И аз преди време бях 1.93 м, ама сега какво ми стана? ;)

Пак добре - че ти става ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, ostavime написа:

Не знам някой да проверява за грайфери в момента.

Към момента такава е политическата обстановка, т.е. несигурна, а всеки държавен служител си гледа бъдещето.  Все пак и държавният

служител е човек, нали?!

п.п. Не търси под вола теля, моля ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...