Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зимни гуми за Opel Astra G Combi 1999г

goodly
 Сподели

Препоръчан отговор

Днес ходих до Габрово да разтоварвам, хора, там е люта зима ви казвам, сняг, виелици, преспи нещо страшно е! Оглеждах се сред закъсалите автомобили за да видя някъде Жорката дали не боксува, явно е майстор по шофирането на сняг. И след всичко което видях днес, предлагам да приемат със закон задължително използването на зимни гуми и през лятото. :giggle1:

Жорка, снега беше едно време брат, колкото и да се смееш вече го няма, затова ти писах че за цяла година 2--3- 5 пъти максимум да караш по-сняг. И това само защото живееш в балкана, ела виж при нас какво е, от пет години снежинка не е паднала, не гледай прогнозата че го дават да вали. При нас няма метео станция и не сме видели такова бяло животно от години. А преди 30 години, когато бях на 10 годинки, имах шейна и по-цяла зима се пързаляхме и имаше сняг. Не им вярвай че земята се е затоплила със 1 градус, много ледници вече ги няма, изчезнаха! След 15 години на Нова Година ще празнуват по къси панталони, помни ми думите.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 113
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 11 минути, ДзВяРа! написа:

Жорка, снега беше едно време брат, колкото и да се смееш вече го няма

Смея ти се на акъла! Че се връзваш толкова - на такива глупости!

За времето си прав! В неделя, 02.01.2022 г. - бях на 300 метра над града, по къс ръкав.

Една забележка - защо слагаш толкова големи снимки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ДзВяРа! написа:

Такива прави телефона ми.

... пък ти не можеш да го „свиеш“ малко (или повече)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

... пък ти не можеш да го „свиеш“ малко (или повече)?

Мога, но сега не мога, одеве се върнах от път, взех си един душ, рязах салата през това време пържех пържоли, сега пия ракия. Гледам новините по БНТ и замезвам, и много работи правя затова не ми се занимаваше. И вече не мога да редактирам поста, ето ги като линкчета.

Снимка 1

Снимка 2

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ДзВяРа! написа:

Мога, но сега не мога, одеве се върнах от път, взех си един душ, рязах салата през това време пържех пържоли, сега пия ракия. Гледам новините по БНТ и замезвам, и много работи правя затова не ми се занимаваше. И вече не мога да редактирам поста, ето ги като линкчета.

Снимка 1

Снимка 2

:)

Пиеш рИкия - пък не казваш „Наздраве“???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, jhoro написа:

Една забележка - защо слагаш толкова големи снимки?

Ма не може да му се отрече едно, по-голямо дори от снимките му, така деликатно и ненараняващо, поднесеният му хумор. :)  Евала! Малцина са запазили това изкуство! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пп. Това - изхода за Велико Търново ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:cheers: Наздраве!

Вече се прехвърлих на Черешката на тортата.

преди 27 минути, jhoro написа:

Пп. Това - изхода за Велико Търново ли е?

Е да, нали е затворено от Казанлък за Габрово през шипка, за товарни? Сега обикаляме като мухи без глави по сукаците, и между другото горе на Предела на Хаинбоаз е сухо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДзВяРа! ти си ми набор май, аз февруари правя юбилейка 40г. Та за снега, едно време като запука по цял ден и цяла нощ валеше яки парцали та чак и до другия ден вечер. И като изляза едно приятно слъчево снежнообилно време, което ми казва да изляза екепиран със високи ботки и комбинизон непромокаем, ракаваци с два пръста, шапка с топче отгоре или ушанка, шушлеково яке и газ към баира на селото в което бях през зимната ваканция. Пълнехме найлонови човали със слама и ги връзвахме със сезал. Кой със шейна, кой със вътрешна гума и ставаше як купон. Ходихме да коледакаме, знаехме две три песни които пяхме и хората ни засипваха с кравайчета, вафлички, бомбонки и пари. Праихме снежни човеци, целихме се с топки. Целихме и колите с топки по пътя. Пътещата не се чистиха тогава много, най вече по селата. Помня 3м. пряспа в която можеш да си направиш подснешен тунел. Като почне да вали със дни не спираше и който е на село остава доста дълго до като се стопи снега за да дойде рейс до там. Хубави години, хубави спомени и въздуха беше по чист. Сега вече всичко се промени дори и хората, няма го снега, няма го веселието във всяка къща, няма ги традициите които бяха, сега всичко е изкуственно и отвратително.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, goodly написа:

ДзВяРа! ти си ми набор май, аз февруари правя юбилейка 40г. Та за снега, едно време като запука по цял ден и цяла нощ валеше яки парцали та чак и до другия ден вечер. И като изляза едно приятно слъчево снежнообилно време, което ми казва да изляза екепиран със високи ботки и комбинизон непромокаем, ракаваци с два пръста, шапка с топче отгоре или ушанка, шушлеково яке и газ към баира на селото в което бях през зимната ваканция. Пълнехме найлонови човали със слама и ги връзвахме със сезал. Кой със шейна, кой със вътрешна гума и ставаше як купон. Ходихме да коледакаме, знаехме две три песни които пяхме и хората ни засипваха с кравайчета, вафлички, бомбонки и пари. Праихме снежни човеци, целихме се с топки. Целихме и колите с топки по пътя. Пътещата не се чистиха тогава много, най вече по селата. Помня 3м. пряспа в която можеш да си направиш подснешен тунел. Като почне да вали със дни не спираше и който е на село остава доста дълго до като се стопи снега за да дойде рейс до там. Хубави години, хубави спомени и въздуха беше по чист. Сега вече всичко се промени дори и хората, няма го снега, няма го веселието във всяка къща, няма ги традициите които бяха, сега всичко е изкуственно и отвратително.  

Точно за това говорех, а иначе съм 81-и набор. Във петък аз и сестра ми, баща ми ни закара на село а в неделя трябваше да ни вземе защото в понеделник бяхме на училище. Вечерта заваля сняг, спря да вали във понеделник сутринта, а баща ми успя да дойде във вторник на обяд. Всички деца имахме гумени ботушки, задължително три номера по-големи и ги носехме със плетени вълнени гети, шушони. А сега ела да ги видиш талибаните, цяла зима ходят чисто боси със джапанки, ама то е сухо, днес е било 20 градуса а сме почти средата на Януари! Луда работа.

Който не си е писал домашните на свещ, няма да разбере за какво си говорим!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от Кормораните. Правени са в Сърбия. Не ме грее особено. Всичко е до въпрос на внимание докато караш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ДзВяРа! написа:

Е да, нали е затворено от Казанлък за Габрово през шипка, за товарни? Сега обикаляме като мухи без глави по сукаците, и между другото горе на Предела на Хаинбоаз е сухо.

По принцип е забранено, ама преди 2-3 седмици бяха снимали един румънец - с ТИР-а насред Балкана.

преди 26 минути, goodly написа:

Та за снега, едно време като запука ...

Какво „едно време“?
2006 година - 4 дни валя без да спира. Снега беше над капаците на колите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, цър-вул написа:

Ха-ха, пак изцепка..2006 да не е лани? Преди 15 години е.

Да де, ама едно време ... беше 1006-та година!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

едно време ... беше 1006-та година

Я, пак, че май пак си включил генератора на простотии в техническа тема!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
В последно време постовете ти са с аромат на кенеф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, jhoro написа:

По принцип е забранено, ама преди 2-3 седмици бяха снимали един румънец - с ТИР-а насред Балкана.

Какво „едно време“?
2006 година - 4 дни валя без да спира. Снега беше над капаците на колите.

То и аз мога да мина през Шипка, стига да има някой да ми плати глобата след това. Така че не го гледай че е минал, попитай го колко е платил след това. И нали се сещаш че аз по 10 пъти месечно минавам през Стара Планина.

А за 2006-та година е един сняг, и пак не е както беше през цялата зима да е снежно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресувал съм на свещ и на тъмно (някой да не помисли на пълен мрак, нямам такива способности) не само домашни. А гледката през прозореца в ясна снежна вечер при пълнулуние, просто забравете да видите такова нещо защото само ние го видяхме и е необяснимо как всичко свети и блести вечерно време. Бих дал всичко за тези гледка отново, но уви снега е на изчезване... както и ние с новите биологични оръжия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 години имаше един цял януари, в който и през деня температурите не минаваха над минус 10. Пътищата бяха чисти, но който е бил с летни гуменки се е видял в приключение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ivottoshev написа:

Преди 3-4 години имаше един цял януари, в който и през деня температурите не минаваха над минус 10. Пътищата бяха чисти, но който е бил с летни гуменки се е видял в приключение.

В коя държава? Питам защото досега не съм карал със зимни гуми, и никога не съм се виждал в приключение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямах време да прочета цялата тема ,но ще допълня ,че 2019 година ми пробутаха зимни гуми от 1991 година който имаха много грайфер и изкарах цялата зима с тях.🤣🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ДзВяРа! написа:

В коя държава? Питам защото досега не съм карал със зимни гуми, и никога не съм се виждал в приключение.

В София бре. През 2017г.

Явно малко съм преувеличил, но все пак данните показват, че само в три от дните максималната температура е била положителна, като в събота 14.01 е достигнала невероятните 5°C.

Те ти статистиката:

https://www.wunderground.com/history/monthly/bg/sofia/LBSF/date/2017-1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ivottoshev написа:

В София бре. През 2017г.

Явно малко съм преувеличил, но все пак данните показват, че само в три от дните максималната температура е била положителна, като в събота 14.01 е достигнала невероятните 5°C.

Те ти статистиката:

https://www.wunderground.com/history/monthly/bg/sofia/LBSF/date/2017-1

София е хубава държава, 2017 година също беше много хубава година. Аз карам тежкотоварен камион 40 тона, никога не съм карал камион със зимни гуми, но повярвай че това нещо ако закъса няма никакво значение със какви гуми е! Иначе съм съгласен за зимните гуми, но и хората трябва да се съобразяват със зимните условия, това че един автомобил е със зимни гуми не означава че трябва да се управлява както през лятото. Както правят нашите камикадзета, ела със мен на един курс и ще се нагледаш на такива, чак и лошо ще ти стане. И това го няма в Европа, само при нас и в Румъния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От изброените = DEBICA. Това съм ползвал. 

Извън обичайното мнение, че няма понятие гума за и лято и зима, то на въпросната марка "всесезонната" гума е добра до: зима-лято-зима-лято, а после още два пъти лято (ползвал съм я и за зимата с повишено внимание = вече не "държи" както трябва) , но все пак говорим за шофиране със съобразена скорост спрямо метеорологичните условия. Ако се ползва първо лято-зима, то на втората зима вече е загубила доброто си поведение. 

И друго: Това е било на служебен автомобил и не са ми позволявали след втория сезон да ги подменя с нови. 

Никога обаче не ползвайте зимна губа през лятото!!! После не "държи" нито лятото, нито зимата!!! Наличие на грайфер не означава, че е добра!!! Никога не ползвайте и зимна гума втора ръка!!! Лятна става, но не и зимна!!! 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...