Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зимни гуми за Opel Astra G Combi 1999г

goodly
 Сподели

Препоръчан отговор

Здр. на всички за много години.

Трябва ми 4 нови зимни гуми 175/70/R14 бюджет макс 300лв. Към кои китайски марки да се обърна? Наблюдавам KORMORAN, AUSTONE, NEXEN, GOODRIDE, TAURUS, RIKEN, KUMHO, TIGER, DEBICA и кой знае още колко. Избора е голям но не знам по параметри ли да се водя или по опит от други които са останали с впечатление от някои от тези марки? Знам че са нисък клас гуми но толкова са ми възможностите. Ще патувам 2000км. Искам съвет за гуми от този ценови клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 113
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

По-добре наобиколи „гумаджиите“ и потърси нещо „марково“ - втора употреба, с остатъчен ресурс.

Последно си купих зимни Continental  - на две години. После карах още 5 зими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От изброените марки почти всичко е производство на бившите соц. страни. Знаеш си размера, каквото и ново да избереш все тая. След 3 - 4 години зимният каучук се опича и вече не стават.

Ако ти се чете https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/166893 Поне последните 10 страници от темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Филипов написа:

След 3 - 4 години зимният каучук се опича и вече не стават.

„Зимният каучук се опича“ при продължително ползване - при температури над 12 градуса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nexen имах летни и бяха перфектни. За зимните не знам как са. То втора употребя хубаво, само където преди едно 8-9 години корава зима в бегето идвам по летни джапанки от холандето и ми пада пердето. Колата беше за продан, та от тая гледна точка исках втора употреба. Обиколих всички гумаджийници в Плевен (А те хич не са малко) и повечето втора употреба гуми бяха все около 10 годишни, със изпекан от всякъде каучук. И като му казах на гумаджията и той ми отвърна с надменен по типично ганьовски начин: ,,Е ти сега ще искаш и да са с 6мм грайфер,,

Най-младите зимни гуми, които намерих в последната гумаджийница, която посетих бяха 4 годишни ка Континентал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственият елемент, с който контактувате с пътя са гумите! Никога компрмиси - НИКОГА гуми втора употреба! На въпроса Ви - Кумхо и Нексен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, nickolaycho написа:

Единственият елемент, с който контактувате с пътя са гумите! Никога компрмиси - НИКОГА гуми втора употреба! На въпроса Ви - Кумхо и Нексен...

Недей толкова категорично - гумите са „чисто нови“ - само преди да ги сложите на джантите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От изброените - NEXSEN или DEBICA, а към тях бих добавил GISLAVED и VIKING, зависи кое от четирите ще намериш по-евтино. 

KORMORAN, TAURUS, RIKEN и TIGER са една и съща гума и се правят в един и същи завод, но са брандирани с различно име за различните пазари. По принцип не са лоши, но разликата в цената с горните четири марки не е голяма и според мен не е оправдано да взимаш тях. 

КUMHО докато бяха корейски бяха читави, но китайците ги купиха и вече не бих рискувал с техен продукт.

Останалото на подобна или по-ниска цена са откровени китайчета и по-добре бягай надалеч от тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, ivottoshev написа:

KORMORAN, TAURUS, RIKEN и TIGER са една и съща гума и се правят в един и същи завод, но са брандирани с различно име за различните пазари. По принцип не са лоши, но разликата в цената с горните четири марки не е голяма и според мен не е оправдано да взимаш тях.

Произвеждат се в завода на Мишлен с Сърбия и не са за подценяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, andreygg написа:

Това ... сигурно ли е?

Не, че завода е на Michelin! Че качеството е съпоставимо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Това ... сигурно ли е?

Не, че завода е на Michelin! Че качеството е съпоставимо!

Сигурно е!За Корсата на сестра ми, взех 4бр. Корморан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivan_pop написа:

За Корсата на сестра ми, взех 4бр. Корморан.

Вече съм спокоен - щом е за сестричката!

Виж - ако бяха за тъщата ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, andreygg написа:

СтранИцата им е по-неравномерена, от където следва че тоя който ти прави баланса, трябва наистина да го направи прецизно а не да си "остави ръцете" иначе може да усетиш вибрации във волана.

Специално зимният модел е малко по-шумен...

Общо взето - няма да те оставят на пътя, но комфорта е с една идея по-надолу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ivottoshev написа:

Специално зимният модел е малко по-шумен...

Когато говориш за шума - прави разлика, между шум на мокър асфалт и шум на сняг!

преди 9 минути, ivottoshev написа:

Общо взето - няма да те оставят на пътя, но комфорта е с една идея по-надолу.

Комфорт и икономия са несъвместими!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи KORMORAN влизат в бюджета ми който споменах че е максимално до 300лв. с доставката. Но ако трябва да избирам DEBICA, NEXEN или SAVA там имам доставка от 20до30лв с което възлизат на 330лв. Не съм за 30 нито за 100лв, но сега ми предстои дълъг път от 2000км. и искам просто да се предвижа, а бюджета ми е ограничен. Ще патувам за германия да работя. 

Има ли голямо значение дали ще е 175/70 или 165/70 ?Това е шерината на гумата и предполагам че 10мм няма да окажат кой знае какво влияние. Важното за мен е да е по висока. На астрата оригиналните размери са 175/70/14"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, goodly написа:

Има ли голямо значение дали ще е 175/70 или 165/70 ?Това е шерината на гумата и предполагам че 10мм няма да окажат кой знае какво влияние. Важното за мен е да е по висока. На астрата оригиналните размери са 175/70/14"

Има разбира се! Тези два размера - 175/70 R14 или 165/70 R14 - имат разлика в диаметрите „-14 мм“, тоест „-2%“! При скорост 100 км/ч - скоростомера ще показва 102 км/ч

• Означение 175/70 R14 означава:
  • Ширина на гумата - 175 мм
  • Отношение - 70 означава, че височината е равна на 70% от ширината на гумата
  • Конструкция - „R" показва, че гумата е радиална
  • Диаметър на джантата - в случая 14“

Освен това - има Теглови и Скоростен Индекс.

Друг момент - зимните гуми се избират по-високи от летните!
При летни 175/70 R14 - зимните е добре да са 165/75 R14. Само 2 мм разлика в диаметрите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, goodly написа:

Не е само широчината. Второто число (70) е височината, НО Е ПРОЦЕНТ ОТ ПЪРВОТО!!!

Демек в единият случай гумата ще е висока 70% от 175мм, а в другия височината пак ще е 70%, но вече от 165мм.

преди 14 минути, jhoro написа:

Друг момент - зимните гуми се избират по-високи от летните!
При летни 175/70 R14 - зимните е добре да са 165/75 R14. Само 2 мм разлика в диаметрите!

Зимните гуми се избират не "по-високи", а "по-тесни" от летните. Идеята е, че тежестта на автомобила се разпределя върху по-малка площ и по този начин ще "копа" по добре в снега.

Размер 165/75 R14 за лек автомобил НЯМА!!! На този размер карат само някои специализирани машини (примерно метачки на паркове) и поради това се произвеждат с нисък скоростен индекс. 

@ goodly, взимай Корморана на 175/70 R14. Ще те закара безпроблемно до Германия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, ivottoshev написа:

Размер 165/75 R14 за лек автомобил НЯМА!!! На този размер карат само някои специализирани машини (примерно метачки на паркове) и поради това се произвеждат с нисък скоростен индекс.  

Що „викаш“ - недочуваш ли?

Това - аз ли съм го написал???  https://www.autodoc.bg/gumi/165-75-r14#

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, jhoro написа:

Що „викаш“ - недочуваш ли?

Това - аз ли съм го написал???  https://www.autodoc.bg/gumi/165-75-r14#

И не видя ли какво пише?

Цитат

• Индекс на товароносимост:97
  • Индекс за скоростта:R
  • Тип: Лекотоварен автомобил

Демек "лекотоварен" а не "лек" автомобил. 

За масовите коли най разпространените индекси са 82Т (475кг на гума и 190км/ч)

Това от линка е 97R (730кг 170км/ч). Поради фактът, че не е масов размер, както и заради това, че на този размер карат само машини на които им е необходима по-голяма товароносимост, цената е над 150лв на гума.

Не е срамно да има област от която не разбираш. Не обърквай човека, че вместо да помогнеш, можеш да навредиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ivottoshev написа:

За масовите коли най разпространените индекси са 82Т (475кг на гума и 190км/ч)

Това от линка е 97R (730кг 170км/ч). Поради фактът, че не е масов размер, както и заради това, че на този размер карат само машини на които им е необходима по-голяма товароносимост, цената е над 150лв на гума.

Тази скорост е само за идиоти!

А цената - на Еспейса, хубавите гуми започват от толкова - без монтажа! Масов размер - 195/65 R14 89T.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, jhoro написа:

Тази скорост е само за идиоти!

А цената - на Еспейса, хубавите гуми започват от толкова - без монтажа! Масов размер - 195/65 R14 89T.

Както казах - не е срамно да има област от която не разбираш. Преживей го.

1-во: За лек автомобил гуми на 165/75 R14 няма! Колкото и да търсиш - няма да намериш, освен ако някой незнаен китаец не е започнал да произвежда, но много малко е вероятно това да се е случило.

2-ро: Сам си казал "хубавите гуми". Е, и в линка, който си дал има "хубави гуми" ама цената е 850лв, нали?

3-то: Кой те излъга, че 195/65 R14 е масов размер? Погледни в Емаг или някой сайт за гуми колко позиции има за този размер, и колко позиции има за 175/70 R14 или 185/65 R 14, или за 185/60 R14, или за 165/70 R14...

4-то: Имаш ли представа за колко време ще се разбие ходовата част на Астрата, ако ѝ се сложат тежки усилени гуми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, goodly написа:

Значи KORMORAN влизат в бюджета ми който споменах че е максимално до 300лв. с доставката. Но ако трябва да избирам DEBICA, NEXEN или SAVA там имам доставка от 20до30лв с което възлизат на 330лв. Не съм за 30 нито за 100лв, но сега ми предстои дълъг път от 2000км. и искам просто да се предвижа, а бюджета ми е ограничен. Ще патувам за германия да работя. 

Бате, ти за самолет не си ли чувал ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска гуми със които да отиде до Германия и да се върне! Кое не разбрахте?

Единият взе да говори за шума който ще издават, и никой няма да забележи разликата. Другият го прати във планината да копа във снега, сигурно е имал предвид че ще се спуска по-ски пистите. Третият се захапа за 2 милиметра разлика във широчината. А някой го изпрати на пистата, да развива скорости над 150 км. в час, ще се състезава във Формула1. :getout:  Вие чувате ли се какви ги дрънкате? Съвсем го объркахте човека, всякакви гуми ще му свършат работа, дори не си заслужава да дава пари за нови, слагай там някви галоши и като отидеш в Германия си напълни багажника със хубави гуми за без пари! Или си карай със тези със които си във момента. Не си заслужава до Германия гумите да сменяш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бате N1K17Y имаш предвид тва дето мига вечер горе в небето ли? Тва не ли е летяща чиния ? Когат се качих на самолет може би майка ти и баща ти не са се познавали. И като се качих 86г. бях в остакления нос на самолета кадето само куче и малко дете могат да влязат и някой кльощав пелот бате. Бих много искал да се кача и да отида ама няма кой да ми закара колата която ще я ползвам за личен автомобил до работното место. А нямам време да купувам от Германия кола за 200 евро за да се предвижвам с нея. За това ще патувам с моята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...