Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да свържа тв LG с безжични слушалки?

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем! Ако въпроса ми не е към точната тема, моля да ме извините!

Телевизорът ми е  LG OLED55C8PLA! Закупих си bluetooth слушалки Sony WH-XB900N с идеята да ги ползвам със споменатия телевизор. Да ама се оказа, че този телевизор си иска слушалки или колони само марка LG и то определен модел! Закупих си 2 броя bluetooth 4.0 USB adapter TP link. Единия го сложих на стационарния компютър и всичко тръгна без инсталация. Другия го сложих на тв-то, но не го разпознава! Бихте ли ми помогнали с какво допълнително устройство мога да свържа този телевизор със слушалките?! Благодаря Ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш,по време на свързването на слушалките,с вградения Bluetooth на телевизора.Прочети си упътванията на телевизор и слушалки.Когато са активирани Bluetooth-та на телевизора и на слушалките,би трябвало да се засечат и свържат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, SAS80 написа:

Пробвано е вече и както казах си иска неговата марка слушалки или саундбар! Политика на LG

Тогава трябва:BLUETOOTH АУДИО АДАПТЕР XMART AUX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Гледах ги, но не бях сигурен дали ще се получи! Ще си поръчам едничко да пробвам какво ще се получи! 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има такава политика, къде го видя това? Слушалките успяваш ли да ги свържеш с друго устройство, например мобилен телефон? Ако са свързани там, трябва да ги раздвоиш и да ги включиш в режим на търсене. Ето как се свързват bluetooth устройства с телевизор LG:

Video Tutorials: How to connect wireless earphones to LG TV using Bluetooth | LG U.K.

С този адаптер, който си закупил допълнително, няма как да работи телевизора, няма да има драйвер, това не е компютър! Изключи го и виж видеото, което ти пратих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Димитър 59 написа:

Я пак виж описанието, с това нищо няма да стане! То е за вход AUX:

Цитат

Добавя Bluetooth 5.1 връзка към всяка авто аудио система с AUX вход. Автоматично свързване. Пренос на звук със CD качество. Употреба като Handsfree Car Kit.

Описанието е от друг сайт, че технополиса не работи нещо: AUX Bluetooth 5.1 аудио адаптер Xmart | SMARTshop.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При повечето нови ТВ липсва вече 3.5 мм жак.  Провери в упътването му, има ли аудио вход 3.5 мм.?
На моделите които имат,  качеството на звука не е добро.
Не случайно, ако искаш добър звук от ТВ към аудиосистема, с оптика или HDMI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора си има вграден bluetooth, няма нужда от допълнителни устройства. Такива ограничения, каквито автора си измисля, че работел телевизора само с определени bluetooth устройства на LG, няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Raze написа:

Телевизора си има вграден bluetooth, няма нужда от допълнителни устройства. Такива ограничения, каквито автора си измисля, че работел телевизора само с определени bluetooth устройства на LG, няма.

Ще работи, ако не са различни версии! Bluetooth технологията има доста:

• Bluetooth 1.0
  • Bluetooth 1.1
  • Bluetooth 1.2
  • Bluetooth 2.0 + EDR
  • Bluetooth 2.1 + EDR
  • Bluetooth 3.0 + HS
  • Bluetooth 4.0
  • Bluetooth 4.1
  • Bluetooth 4.2
  • Bluetooth 5.0
  • Bluetooth 5.1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

А и версиите са обратно съвместими.

Ама не си сигурен! На практика - не на теория!

На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако действително не можеш да свържеш слушалки(както е при мен със Сони телевизор) и имаш изход за слушалки,си вземи нещо такова: https://www.autoexpressbg.com/bg/product/i5112/Трансмитер-2-в-1-приемник-предавател-AK276D.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм, не е задължително да са еднакви версиите, стига писа глупости.

Bluetooth 5 FAQ: Everything you need to know (macworld.com)

Цитат

The good news is, Bluetooth 5 hardware is fully backward compatible with prior versions of Bluetooth. Your Bluetooth 5 phone will have no problem at all working with all the Bluetooth headphones, speakers, fitness trackers, automobiles, and everything else out there. You won’t get any of the benefits of the new technology, though—it will work as if you didn’t have Bluetooth 5 capability in your phone, tablet, or computer at all.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Ама не си сигурен! На практика - не на теория!

На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има.

Да, на практика има проблеми при различни версии, може да зависи и от хардуера, все пак всичко е китайско и сглобявано къде ли не...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Raze написа:

Пробвал съм, не е задължително да са еднакви версиите, стига писа глупости.

В момента опитвам връзка - стар телефон с Bluetooth 2.1 - даже не „вижда“ слушалка с Bluetooth 3.0.
Докато по-нов, с Bluetooth 4.0 си се свързва без уговорки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що пробвах това устройство, но то не става за тази цел! То е например да го свържеш към CD-то в колата и да слушаш музика от телефона си! Единия край се слага в USB-то, което му дава напрежение от 5V, а другия 3,5мм. се пъха в aux-a на CD-то! Така слушаш музика от телефона си! Та на телевизора не става!

Този телевизор има изход 3,5мм за слушалки, но няма AUX (вход)

Тези слушалки както писах по-горе съм ги свързвал със стационарен компютър - работят без проблем! Свързвам ги и с телефон, който телефон така или иначе няма 3.5мм вход за слушалки! Свързвал съм ги и към тв Sony с Андроид

Та за пореден път не знам как да поясня, че точно този модел тв, а и до колкото четох из форумите има и други модели на LG се свързват само и единствено с LG продукти и то определени модели слушалки и саундбарове!

Дори и на клипа, който ми е пратил колегата RAZE, забележете, че слушалките отново са на LG!

Преди да пиша тук с дни четох и правих опити за свръзка и чак тогава се допитвам до форума! Наистина не иска да се свърже с нищо друго този телевизор! Четох, че този проблем го има и при тв Samsung, защото не са с андроид

Та проблема за сега си остава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, телевизора няма AUX, изхода за слушалки е изход, не вход!

преди 9 минути, jhoro написа:

В момента опитвам връзка - стар телефон с Bluetooth 2.1 - даже не „вижда“ слушалка с Bluetooth 3.0.
Докато по-нов, с Bluetooth 4.0 си се свързва без уговорки.

Аз пък свързах с един стар Samsung Galaxy S6 - Full phone specifications (gsmarena.com)

Цитат
Bluetooth 4.1, A2DP, LE, aptX

слушалки с bluetooth 5.0: Безжични слушалки Alcatel - S150, TWS, бели | Ozone.bg

@jhoro телефона поддържа ли Каква е разликата между Bluetooth A2DP и aptX? (Как да) | Компютърни съвети и полезна информация за съвременните технологии! (if-koubou.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Нормално, телевизора няма AUX, изхода за слушалки е изход, не вход!

Аз пък свързах с един стар Samsung Galaxy S6 - Full phone specifications (gsmarena.com)

слушалки с bluetooth 5.0: Безжични слушалки Alcatel - S150, TWS, бели | Ozone.bg

Ти на това - „СТАР“ ли казваш??? Модел 2015.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, jhoro написа:

Ти на това - „СТАР“ ли казваш??? Модел 2015.

Версията на телефона е по-стара от версията на блутут на слушалките. Както писах и дадох връзка, ако се поддържа необходимия протокол, версията няма значение! Нямам по-стари телефони. Имам един S4, но е повреден. Изрових и старото HTC, сега ще видя и то дали ще мога да го включа изобщо, то е с bluetooth 3.0. Ако телефона не поддържа опция за audio stream през bluetooth, няма да успееш. Не ми отговори на въпроса за модела на телефона ти? И освен спам, нищо друго не виждам в отговорите ти!

Освен това, модела на посочения телевизор поддържа

55 inch OLED TV - C8 | OLED55C8PLA | LG UK

Цитат
  • Bluetooth
    Yes (V4.2)

така че не би трябвало да има проблеми да се свърже дори и с 5.0 слушалки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Raze написа:

Уж поддържа! В спецификациите пише, че го има. Даже извадих и друг - същата работа. Samsung E2152 и ZTE F100

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да са прекалено стари твоите устройства. Както писах, телевизора на автора поддържа сравнително нова версия на блутут и не би трябвало да има такива проблеми. Според мен, той не прави нещо правилно. Никъде не намерих LG телевизори да могат да се ползват само със специални bluetooth устройства, както и обратното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Може да са прекалено стари твоите устройства. 

То ... аз вече съм „прекалено стар“ - ти за телефоните се чудиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, SAS80 написа:

Този телевизор има изход 3,5мм за слушалки,...

Ами ползвай си го, вече съм обяснявал на дълго и на широко на този форум как става.
Рови чети и готово, аман от готованци - всичко на готово някой да му го поднесе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...