Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може би малко повече контрол.

Препоръчан отговор

Поздравления за екипа на форума. Много кадърно направена форумна система с доста приятни и удобни функционалности. 

Приятно съм изненадан, че тук има хора, които са компетентни и наистина помагат доста добре.

Еднинственото, което ме притеснява е, че примерно има някакви си десетина човека, които непрекъснато търсят повод за конфронтация и присъстват почти във всички форумни категории. Компетентни са по-всички въпроси. Всяка хубава и смислена тема могат за минути да превърнат в "манджа с грозде".

Четох коментари, че точно по-свободното писане в този форум било негов плюс. Е лично за мен този плюс много често ми идва в повече. Разбирам и модераторите, че са зети хора и не им е приоритет денонощно да "чистят". Знам, че троловете, флеймърите, хората, коиото се хранят емоционално от конфронтацията с другите са проблем не само на този форум.

И все пак ще се радвам ако в бъдеще има воля форума да стане по-приятно място за писане.

Ясно ми е, че и без троловете не може, защото те генерират форумен трафик, който пък в някаква степен повишава индексациите на форума от търсещите машини. Но все пак трябва да се търси някакъв баланс. Иначе накрая, като се "пресоли манджата" остават само троловете и е много трудно пак да бъдат върнати качествените потребители.

Пожелавам бъдещи успехи на екипа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубава идея но така форума ще загуби някои от най ярките си потребители, например форумния революционер, форумното наци, белгийската мида и так далее :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, ntm7iv написа:

Поздравления за екипа на форума. Много кадърно направена форумна система с доста приятни и удобни функционалности. 

Приятно съм изненадан, че тук има хора, които са компетентни и наистина помагат доста добре.

Еднинственото, което ме притеснява е, че примерно има някакви си десетина човека, които непрекъснато търсят повод за конфронтация и присъстват почти във всички форумни категории. Компетентни са по-всички въпроси. Всяка хубава и смислена тема могат за минути да превърнат в "манджа с грозде".

Четох коментари, че точно по-свободното писане в този форум било негов плюс. Е лично за мен този плюс много често ми идва в повече. Разбирам и модераторите, че са зети хора и не им е приоритет денонощно да "чистят". Знам, че троловете, флеймърите, хората, коиото се хранят емоционално от конфронтацията с другите са проблем не само на този форум.

И все пак ще се радвам ако в бъдеще има воля форума да стане по-приятно място за писане.

Ясно ми е, че и без троловете не може, защото те генерират форумен трафик, който пък в някаква степен повишава индексациите на форума от търсещите машини. Но все пак трябва да се търси някакъв баланс. Иначе накрая, като се "пресоли манджата" остават само троловете и е много трудно пак да бъдат върнати качествените потребители.

Пожелавам бъдещи успехи на екипа :)

Ние мислим, че успяваме да постигнем максимален баланс към момента. Изключения винаги има, но те не са фатални, напротив, точно обратното. Затвърждават правилото. Именно за това е дадена опция на потребителите да докладват всяко нещо, което сметнат за нарушение и най-вече е в разрез с правилата, а не просто различно мнение на друг потребител, което не съвпада с тяхното по дадена тема. По този начин самите те са част от екипа и процеса, и се получава една общност. 

Предимството на форума е либералният подход и в 99% от случаите обратната връзка от екипа. Няма неотговорено ЛС, няма нерешен и необсъден проблем и казус. 

Вие доста бързо сте успяли да разберете кой, какво и къде, за има няма 4-5 дни във форума. 😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ntm7iv написа:

Разбирам и модераторите, че са зети хора и не им е приоритет денонощно да "чистят".

Я пак помисли! Да "чистят"? Те трябва да "бдят" денонощно. Затова има една опция "докладвай". Но какво се докладва - идея си нямам. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Стремим се максимално, но няма как да четем денонощно всяка тема и да следим за спам. От друга страна има страхотна опция за блокиране на потребителите, които не искате да четете и няма да виждате техните коментари. Така е и в социалните мрежи. Никой не следи за адекватност на коментарите, а когато не харесвате някой и не искате да четете неговите неща просто го блокирате. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Kalin Karaboychev написа:

Стремим се максимално, но няма как да четем денонощно всяка тема и да следим за спам. От друга страна има страхотна опция за блокиране на потребителите, които не искате да четете и няма да виждате техните коментари. Така е и в социалните мрежи. Никой не следи за адекватност на коментарите, а когато не харесвате някой и не искате да четете неговите неща просто го блокирате. 

Благодаря, за това не бях се сетил. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kalin Karaboychev написа:

От друга страна има страхотна опция за блокиране на потребителите, които не искате да четете и няма да виждате техните коментари. Така е и в социалните мрежи.

За тази опция - тук не съм, но във Фб си я ползвам.

Въпросът е за тук:
Ако блокирам някого - аз не виждам неговите постове, но ... той - ще вижда ли моите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 2 минути, jhoro написа:

За тази опция - тук не съм, но във Фб си я ползвам.

Въпросът е за тук:
Ако блокирам някого - аз не виждам неговите постове, но ... той - ще вижда ли моите?

Ами тя е за това. Никога не сме твърдели, че е за да не виждат вашите постове блокираните. Не забравяйте, че това е форум, а не Фейсбук. Тук избирате каквото да виждате и четете вие, а не какво да не виждат другите. Ако искате нещо да не се вижда от другите просто не го публикувате. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаме следния казус. Аз съм блокирал някого. Пускам тема, блокирания пише в нея а аз не виждам неговия отговор. Съответно друг го вижда отговаря на него или го цитира а аз разбирам косвено за това. Или другия вариант пише нещо обидно или злепоставящо и всички го четат а аз дори не разбирам за това. Това не обезсмисля ли до някъде дадената функция?

Примерно ако поне в мои теми въпросния потребител не може да пише пак е постижение. Иначе за да се програмира глобално блокирания да не вижда никъде мои теми и коментари е голяма игра и едва ли ще се случи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 2 минути, ntm7iv написа:

Имаме следния казус. Аз съм блокирал някого. Пускам тема, блокирания пише в нея а аз не виждам неговия отговор. Съответно друг го вижда отговаря на него или го цитира а аз разбирам косвено за това. Или другия вариант пише нещо обидно или злепоставящо и всички го четат а аз дори не разбирам за това. Това не обезсмисля ли до някъде дадената функция?

Примерно ако поне в мои теми въпросния потребител не може да пише пак е постижение. Иначе за да се програмира дадена опция глобално е голяма игра и едва ли ще се случи.

А какво да направим, като го блокирате да не може да пише повече във форума ли? Злепоставящо, не злепоставящо има си доклади за тази работа - тази опция не е за да запушите устата на някой и той да не може да ви отговори повече в темата. Пак ви казвам бъркате форума с фейсбук. Тук правилата са други:

Цитат

1.1 Форумът на kaldata.com има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят; да се срещнат хора с общи интереси; да има ползотворни материали и дискусии и да се отсее в тях истината.

https://www.kaldata.com/forums/guidelines/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kalin Karaboychev написа:

А какво да направим, като го блокирате да не може да пише повече във форума ли? Злепоставящо, не злепоставящо има си доклади за тази работа - тази опция не е за да запушите устата на някой и той да не може да ви отговори повече в темата. Пак ви казвам бъркате форума с фейсбук. Тук правилата са други:

https://www.kaldata.com/forums/guidelines/

Съгласен съм и разбирам. Не настоявам за въвеждане на каквото и да било, просто разсъждаваме.

Примерно, допълнителна опция "блокирай коментари в мои теми". Това ще блокира само съответния потребител само за моите теми. Иначе примерно ползването на опцията за блокиране на потребител така че само аз да не виждам неговите коментари за мен не е много добра алтернатива, поради изложените от мен по-горе доводи.

И да разбирам тук не е фейсбук а обществен форум. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ntm7iv написа:

Примерно ако поне в мои теми въпросния потребител не може да пише пак е постижение. Иначе за да се програмира глобално блокирания да не вижда никъде мои теми и коментари е голяма игра и едва ли ще се случи.

Значи, ако не си пробвал - да, цитираните постове на блокирания човек се виждат от теб, въпреки че си го блокирал...

И всъщност дефакто той пак си пише в която и да е тема, че даже имаш и възможност да видиш конкретното мнение, ако желаеш.

Няма перфектно блокиране.

Друго което забелязах аз, тъй като отскоро ползвам въпросната функция е, че ако някой който си блокирал реагира на твой отговор, реакцията се отчита, но не получаваш известие за това, поне не натрапващо такова, нито имейл известие.

2022-01-09-132910edittt.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 3 минути, ntm7iv написа:

Съгласен съм и разбирам. Не настоявам за въвеждане на каквото и да било, просто разсъждаваме.

Примерно, допълнителна опция "блокирай коментари в мои теми". Това ще блокира само съответния потребител само за моите теми. Иначе примерно ползването на опцията за блокиране на потребител така че само аз да не виждам неговите коментари за мен не е много добра алтернатива, поради изложените от мен по-горе доводи.

И да разбирам тук не е фейсбук а обществен форум. :)

Абсурд. Това ще доведе до злоупотреби и саморазправи като се изключват неудобните в темата. Ако искате да контролите изцяло коментарите на вашите публикации създайте си блог https://www.kaldata.com/forums/blogs/, а не дискусионна тема. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kalin Karaboychev написа:

Абсурд. Това ще доведе до злоупотреби и саморазправи като се изключват неудобните в темата. Ако искате да контролите изцяло коментарите на вашите публикации създайте си блог https://www.kaldata.com/forums/blogs/, а не дискусионна тема. 

Благодаря за отговора. Да за опцията с блога не се бях замислял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Kalin Karaboychev написа:

Ами тя е за това. Никога не сме твърдели, че е за да не виждат вашите постове блокираните. Не забравяйте, че това е форум, а не Фейсбук. Тук избирате каквото да виждате и четете вие, а не какво да не виждат другите. Ако искате нещо да не се вижда от другите просто не го публикувате. 

Благодаря за уточнението!
Функцията „блокиране“ е доста опасна!
На места - блокажа прекъсва всякаква комуникация между субектите! Аз не виждам неговите постове, той - не вижда моите.
На други места - постовете на блокирания са „скрити“, но мога да погледна - ако реша.
На трети - постовете са напълно скрити и мога да ги видя само, ако „отблокирам“ автора. Или научавам за съдържанието им - по косвен път (от цитати).

В общи линии - конфронтацията, заради която става блокирането -  е кофти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блокирането си върши чудесна работа.
Аз си напълних вече една страница и сега съм почнал втората.
Като не им отговарям на блокираните, те си говорят сами като лудите.
И съответно чорбаджията не ми се кара че съм ги бил обиждал.

п.п.
превантивно ще блокирам сега и авторът на тази тема, щото явно се гласи за модератор да се прави на началник

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си има превигировани потребители от началството на форума, както и черни овце, които си ядат калая за най-малкото. Никаква свобода не е това. Тая свобода на форума е като оная, която дойде в България след 89-та година. Ако си човек на някой, правиш каквото си поискаш в държавата. Обаче, ако си трън в очите на някой с власт, ще бъдеш мачкан постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Христофор_първи написа:

То си има превигировани потребители от началството на форума, както и черни овце, които си ядат калая за най-малкото. Никаква свобода не е това. Тая свобода на форума е като оная, която дойде в България след 89-та година. Ако си човек на някой, правиш каквото си поискаш в държавата. Обаче, ако си трън в очите на някой с власт, ще бъдеш мачкан постоянно.

Aко не дадеш конкретни примери с имена (никове) за едното и другото, което казваш, то думите ти няма да имат никакво покритие. Посочи кой се ползва с някакви протекции и кой пък от друга страна е мъмрен и наказван неправометно. Ако не го направиш, няма никакъв смисъл от изказването ти. 

Или сега ще кажеш: Е, то всички ги знаете и едните и другите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, ostavime написа:

... кой пък от друга страна е мъмрен и наказван неправомерно.

Например за да угодите на моите завистници сте ми давали почивчици.
А същите тези завистници си плюят безспир по мой адрес и това НЕ ви пречи по никакъв начин.
Е, аз сега съм ги блокирал и не им отговарям на техните провокации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, ostavime написа:

Aко не дадеш конкретни примери с имена (никове) за едното и другото, което казваш, то думите ти няма да имат никакво покритие. Посочи кой се ползва с някакви протекции и кой пък от друга страна е мъмрен и наказван неправометно. Ако не го направиш, няма никакъв смисъл от изказването ти. 

Някои не сред живите вече. За мъртвите или добро или нищо. За толкова години никога не съм докладвал никого. Това ми звучи като доносничеството, а това са най-жалките хора. Иначе @JKirilov на скоро се обърна към мен с ,,тъпако,, и го докладвах само за да се убедя, че това което мисля е така. И то си е така. Човека си пише на свобода. Аз преди време се бях обърнал към някого с ,,тиквеник,, което си е бълагарско ястие,  не знам кое му е обидното и бях предупреден от Алгор. За, което ми дреми, пак бих го почерпил една ракия, ако се засечем накъде. Но за свободата или истината или нищо.

преди 3 минути, Белгиеца написа:

Например за да угодите на моите завистници сте ми давали почивчици.
А същите тези завистници си плюят безспир по мой адрес и това НЕ ви пречи по никакъв начин.
Е, аз сега съм ги блокирал и не им отговарям на техните провокации.

На теб пък никой не ти завижда, че си на джобни при жена ти. Искати се да ти завиждат, истината е, че хората те иронизират. А ти сам го предизвикваш с това, понеже се хвалиш с неща, които са по-скоро срам за всеки мъж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.01.2022 г. в 8:09, ntm7iv написа:

Е кои са тези десетина човека които непрекъснато присъстват в всяка тема. Аз лично не съм забелязал и не ми е направило впечатление някой съфорумник да търси повод за конфронтация. По скоро съм забелязал че съфорумци компетентни в дадена област се включват в дадена тема и са допринесали с помощ към автора да си реши проблема. Давам пример с мен без да цитирам никой, наскоро бях пуснал тема и един от съдорумците, можеби забеляза че изпитвам затруднение и реши сам да ми помогне като ми предложи да му дам достъп до машината си което аз това лично не го очаквах. Дадох достъп на човека макар че не го познавам и си нямах напредстава да ли си има някакъв ангажимент или не влезна човека. за няма и 10 минути помогна ми и това си беше. Е как според теб или някой друг да кажа че има съфорумци които присъстват постоянно в всяка една тема и едва ли не се правят на компетентни и плюс това от много съфорумци съм останал с добро впечатление по всеки въпрос на дадена тема. Някой примерно може и да ме е критикувал само и само да си видя грешката но този който ме е критикувал примерно не го е направил с цел заяждане или нещо подобно а да си видя сам грешката и къде бъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, ostavime написа:

Ще отговоря вместо Христофор.

Всъщност не са думи. Обаче веднага мога да ти посоча две имена...грешка. Не имена, а псевдоними. Kolev71 съм го докладвал за обидно съдържание, но освен някой изтрит пост друго не съм видял. Апропо, той е от тези посочени от автора на темата, които са на всяка манджа мерудия и са конфликтни. Вместо да си гледат старините. Anyway... Другото пвседонимче е "profruit". Многократно се възползва от дадените му права да трие неудобни за него мнения. Докладван за което...никаква реакция. 

на 9.01.2022 г. в 8:44, ostavime написа:

Няма неотговорено ЛС, няма нерешен и необсъден проблем и казус. 

Дали? Много си далеч от истината. Можеш да попиташ КК. И въпреки правилата на форума...липсата на елементарно възпитание от негова страна е показателно. А преди време и теб те слушах гордо ругаейки на клипче снимано нейде из Софийските потайности. Къде сте се засили да показвате морал виртуално не ми е ясно. Ясно е обаче какви сте в реалността.:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ostavime написа:

Ха-ха-ха, ма верно ли? 

@absurt в десет поредни поста в продължение на два дни ме наричаше "пишлегар". И десетте пъти я докладвах, но... тя не само, че не спря, а започна да употребява тази обида и към други съфорумци.

За мен "пишлегар" е обида. А за Вас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зет му на Стефко/Колев71/ беше тука Глобален модератор. После се залюби с дъщеря му и тя стана модератор.Айде после и Стефко. Ама много триеше и за пиперлив език му взеха правата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е, шуро-баджанащината в действие.
Лошото е, че повечето от модераторите през годините се изживяваха като върховни главнокомандващи на някаква дивашка армия.
И така хубаво разгониха потребителите, че сега пари трябва да им дават на същите за да пишат пак тука.
Ама то човек сам каквото си направи, никой друг не може да му го направи.
Да си съсипеш бизнеса щото не разбираш на време, че един изгубен потребител повече не се връща, си е жалка работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...