Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със свързването на Sony Bravia през HDMI с лаптоп

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Лудият Учен написа:

С кабел,който поддържа VRR и някои чисто нови нововъведения не съм пробвал...Моят кабел е на 2 години...

Със лаптопа да приемем че всичко е наред, със телевизора също! Търсим причината между двете устройства, главния заподозрян става кабела?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Със лаптопа да приемем че всичко е наред, със телевизора също! Търсим причината между двете устройства, главния заподозрян става кабела?

Май,че натам вървят нещата...Поздрави !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Лудият Учен написа:

Май,че натам вървят нещата...Поздрави !!!

Аз прочетох всичко от начало до тук, то друго не остана, само това не си пробвал. Със друг кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

HDMI кабелите неслучайно са се наложили като стандарт. Интерфейсът осигурява високоскоростен трансфер на дигитален видео сигнал, което позволява предаване на некомпресирано съдържание.

Цитат

Какво да търсим?

Всеки HDMI конектор интегрира 19 кабелни двойки, които трябва да имат точно същата дължина и съответните коефициенти, за да се предават точно битове, които съставят цифровият аудио и видео сигнал. Тези битове трябва да се предават в идеален синхрон, за да може данните да се тълкуват правилно. Ето защо, всички HDMI кабели в търговската мрежа са проектирани, произведени и тествани с изключително малък толеранс, преди да бъдат маркирани с официалното HDMI лого.

Въпреки това, не всички HDMI кабели са еднакви и е добре да съобразите избора си с конкретните обстоятелства.

Цитат

Ако имате проблеми при кабел с голяма дължина със смущение и прекъсване на сигнала, въпреки че кабелът е качествен, може да подсилите трансфера чрез специално предвидените за такива случаи усилватели.

от тук

Все пак както някой споменава по-горе, то трябва да се видят и настройките на плеъра в компютъра, а така също и да се видят и драйверите на видеокартите, и също порта на въпросния лаптоп, т.е.  самият сигнал от HDMI порта да "излиза" слаб.

Успех! 

п.п. Може да се окаже, че ОС не слага подходящ драйвер за въпросния ТВ разгледан като външен монитор. = SONY са "капризни" ... преди бяха със "собствена" ОС, а сега са с андроид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Лудият Учен написа:

Да,честотата е настроена на 60 HZ...

Дай от настройките на телевизора Motion Flow на off и пиши как е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем имам и аз. При мен проблема е контактен. Вариантите в моя случай са два или проблем с порта на лаптопа или проблем с кабела. За сега си решавам проблема като го попрегъна тук там или го наместя по добре в порта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Variable Refresh Rate (VRR) reduces or eliminates lag, stutter and frame tearing for more fluid and better detailed gameplay.More Info...
  • Auto Low Latency Mode (ALLM) allows the ideal latency setting to automatically be set allowing for smooth, lag-free and uninterrupted viewing and interactivity.More Info...
  • Quick Frame Transport (QFT) reduces latency for smoother no-lag gaming, and real-time interactive virtual reality.More Info...
  • Колеги,май че това трябва да търся...Това са част от спецификациите на един чисто нов HDMI 2.1 кабел...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При HDMI 2.0 кабела, е лимитиран/стандарт до 4K HDR 60Hz. Но, при филмите едва ли ще има разлика.

HDMI 2.1, може да "пуска" 4K HDR 120 Hz стига хардуера (видеокартата, плеъра да го поддържа).

Кабела, който разполагаш може да няма сертификат. По скъпите го имат.

Провери дали е избранa резолюцията на видеокартата 4K 60Hz. Също, може да си направиш тест да намалиш да е намалиш 30/24 Hz.

Препоръчвам плеър за 4К филми Kodi (сложен, но най доброто) или Potplayer (инсталира си сами кодеците)

Kodi го има и за Android TV.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Оказа се,че макар с бърз процесор и с хубава видеокарта,това не е достатъчно за добър транфер на HDMI сигнал от лаптопа към телевизора...Портът на HDMI от компютъра се оказа твърде остарял за модела на телевизора ,който е от 2021 г.Купих един чисто нов Android Box с HDMI 2.1 порт и всичко е гладко,ток и жица...Благодаря на всички колеги,които ми писаха...Поздрави !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Лудият Учен написа:

Оказа се,че макар с бърз процесор и с хубава видеокарта,това не е достатъчно за добър транфер на HDMI сигнал от лаптопа към телевизора...Портът на HDMI от компютъра се оказа твърде остарял за модела на телевизора ,който е от 2021 г.Купих един чисzaто нов Android Box с HDMI 2.1 порт и всичко е гладко,ток и жица...Благодаря на всички колеги,които ми писаха...Поздрави !!!

RTX 2060, трябва да пуска 4К HDR през HDMI 2.0 порт. Провери дали HDMI порта който пускаш не е лимитиран. И го смени с друг.

По скоро ме съмнява, че имаш проблем със дължината и качеството на HDMI кабела. При 4K и 5 - 7 м. кабел е възможно да се оказва проблем, да преминава сигнал HDR 2160p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mr. ?? написа:

RTX 2060, трябва да пуска 4К HDR през HDMI 2.0 порт. Провери дали HDMI порта който пускаш не е лимитиран. И го смени с друг.

По скоро ме съмнява, че имаш проблем със дължината и качеството на HDMI кабела. При 4K и 5 - 7 м. кабел е възможно да се оказва проблем, да преминава сигнал HDR 2160p.

Кабелът е 3 м. HDMI настройките са ОК...Не е лимитиран...Поздрави !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лаптоп, най-вероятно минава през вграденото видео, което може да не поддържа 4K HDR. Наскоро и аз се борих с кабели - с обикновен HDMI не можех да изкарам повече от 8 битов цвят и 60 HZ през HDMI @4К. След като смених кабела с HDMI 2.1, вече ми позволяваше 12 битов цвят и 120 Hz на 4К.

Иначе, поддръжката на HDMI 2.1 започва от 3ххх картите на nvidia: HDMI 2.1, The New Standard For TVs, Is Supported By GeForce RTX 30 Series GPUs | GeForce News | NVIDIA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...