Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми Видео плеър за Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ми препоръчате най-добрия видео плеър за Windows 10! За момента имам KMPlayer, но си мисля, че има и по-добри от него.

Кажете кой вие използвате и дали се представя добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добър няма! Всеки има различни разбирания за това. Аз ползвам k-lite mega codec pack и media player classic, който върви в пакета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

daum potplayer , изключително удобен и също толкова бърз , служи ми от дълги години (след като ср'ха от горе на KMplayer-а)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

И аз преди години бях с KMPlayer. По едно време(преди да му сложат рекламите) вървеше добре. После започна да ми прави проблеми. Пробвах с различни плеъри, но никой не ми хареса. Тогава един колега ми препоръча да пробвам SMPlayer. От тогава до сега само него си използвам. След като го инсталирам него си слагам и K-Lite Codec Pack и по време на инсталацията на кодеците задавам SMPlayer като предпочитан плеър за видео. И така програмата си ми работи страхотно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През 2022 да се използват кодеци + видеоплеър... При положение, че има добри безплатни алтернативи: VLC, Potplayer, KODI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Mr. ?? написа:

През 2022 да се използват кодеци + видеоплеър... При положение, че има добри безплатни алтернативи

Я си прочети смешката, която си написал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, цър-вул написа:

Я си прочети смешката, която си написал!

Според мен е имал предвид, че си има плеъри в с вградени кодеци и такива вече не е нужно да се инсталират отделно, а не че кодеците вече не се използват и са ненужни. Затова съм му дал и + защото и аз лично ползвам MPC-HC (който си има вградени LAV) и VLC за втори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Mr. ?? написа:

През 2022 да се използват кодеци + видеоплеър... При положение, че има добри безплатни алтернативи: VLC, Potplayer, KODI.

И на мен ми е интересно кое е платеното на media player classic и k-lite mega codec pack? Аз само това ползвам от над 7-8 години и нямам никакви проблеми, абсолютно всичко си работи перфектно и безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Raze написа:

И на мен ми е интересно кое е платеното на media player classic и k-lite mega codec pack? Аз само това ползвам от над 7-8 години и нямам никакви проблеми, абсолютно всичко си работи перфектно и безплатно.

Имах предвид , че не е необходимо инсталирането на допълнителни пакети и кодеци. Които си пречат едни други и често пъти се "омазват", ако решиш да пуснеш определен видео файл (K-Lite).

Преди 5-6 години тествах доста видео плеъри (около 10) за да разбера, кой ще ми хареса и да "извади" най добрата картина.

Само трите посочени горе ми харесаха: имат сравнително лесен интерфейс, не се необходими допълнителни кодеци.

Като KODI има най добрата картина, и добрата подръжката на многоканално аудио (passtru),има го за различни платформи. Това го прави перфектния безплатен меден плеър.

Цветовете не се "измити" като на Media Player Classic. След това е DaumPot и накрая VLC.

П.П. До колкото знам MPC, вече официално е спрян от поддръжка. Други хора го разработват. Който се интересува да провери тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се омазва или се е омазвало през годините. Пускал съм и други плеъри с вградени кодеци при инсталиран k-lite mega codec pack. Те си ги зареждат от техните папки, така че няма никакво 'омазване'.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Mr. ?? написа:

Цветовете не се "измити" като на Media Player Classic. След това е DaumPot и накрая VLC.

П.П. До колкото знам MPC, вече официално е спрян от поддръжка. Други хора го разработват. Който се интересува да провери тук.

Нещо си в грешка за MPC-HC. Има си филтри за качествена картина като MadVR и прочие. Това, че е спрян от официалната поддръжка няма значение, защото поддръжката пое човека, който се занимаваше преди XhmikosR, а именно clsid2.

А пък още си има и MPC-BE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mr. ?? написа:

Аз също нямам проблеми с цветовете, да не би да се опитваш някой HDR филм да гледаш на не-hdr екран? Тогава, ако не си настроил madvr правилно, може да се получи нещо подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Raze написа:

Аз също нямам проблеми с цветовете, да не би да се опитваш някой HDR филм да гледаш на не-hdr екран? Тогава, ако не си настроил madvr правилно, може да се получи нещо подобно.

Не филмите които тествах тогава (някъде около 2017 г, когато 4К тепърва се налагаше) бяха само 1080p. Защото и монитора ми беше 1080p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...