Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка за избор на климатик

Препоръчан отговор

преди 1 час, JKirilov написа:

Грешка, но все някаква работа ще свърши.

Успех с експлоатацията

Добър вечер защо според вас е грешка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм го по-горе.

Трябваше да стоиш във форума и да отговаряш. Аз избягвам такива теми, защото пишат хора, чули от една жена на пазара.

Но хайде още веднъж - имам 9-ка подов дайкин. С него отоплявам и охлаждам 60 квадрата. Ако стане твърдо минус 10 градуса примерно, затварям вратата на спалнята и остават 50 квадрата...

Ти си предпочел да ти духа отгоре, ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.01.2022 г. в 7:21, NeedlittleHelp написа:

Здравейте препоръка на климатик за 30кв стая от къща с изолация до 2000лв
предимно ще се използва за отопление

Daikin FTXF42C Sensira BluEvolution

Fuji Electric RSG12KGTB~ROG12KGCA Luxury series

Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai

Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium

Midea AG-18NXD0-I Xtreme Save Lite

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JKirilov написа:

Написал съм го по-горе.

Трябваше да стоиш във форума и да отговаряш. Аз избягвам такива теми, защото пишат хора, чули от една жена на пазара.

Но хайде още веднъж - имам 9-ка подов дайкин. С него отоплявам и охлаждам 60 квадрата. Ако стане твърдо минус 10 градуса примерно, затварям вратата на спалнята и остават 50 квадрата...

Ти си предпочел да ти духа отгоре, ОК.

Отоплява се не площ в КВАДРАТИ а обем на помещение в кубични метри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Aleksandars написа:

Daikin FTXF42C Sensira BluEvolution

Fuji Electric RSG12KGTB~ROG12KGCA Luxury series

Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai

Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium

Midea AG-18NXD0-I Xtreme Save Lite

Благодаря за съвета колега щях да взимам Fuji Electrica, но от 2 месеца нямали доставка на доста места звънях и никои няма.

В крайна сметка дойдоха до вкъщи и измери, че площа която ще се отопля с точност е 23 квадрата и климатика Toshiba RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E SHORAI EDGE 13000 BTU Клас A+++/А+++ това е които избрах ще ми свърши перфектна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, nickolaycho написа:

Отоплява се не площ в КВАДРАТИ а обем на помещение в кубични метри!

Това има смисъл в някои стари къщи. Апартаментите от поне 50 години са 2.60 м...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.01.2022 г. в 17:10, JKirilov написа:

Това има смисъл в някои стари къщи. Апартаментите от поне 50 години са 2.60 м...

Още в първия пост автора пише "стая от къща".  И отоплението наистина се смята на база кубатура, след това са изложение,  изолация, дограми и т.н. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Michigan111 написа:

И отоплението наистина се смята на база кубатура

Почини си малко и коментирай нещо което разбираш.

Отопление се смята на база топлоприходи/топлозагуби за да бъдем точни 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, badr написа:

Почини си малко и коментирай нещо което разбираш.

Отопление се смята на база топлоприходи/топлозагуби за да бъдем точни 

Почини си ти малко и не ми давай акъл какво да коментирам ;)

И за да бъдем още по точни си написал пълна глупост.  Освен ако не смяташ, че наистина първо подсигуряваш топлоприходите и тогава се сещаш и за топлоразходите 🤣 Разумния човек първо си смята какво му е нужно за да покрие обем + загуби и тогава купува.  Ти като си герой първо купувай и после смятай.  Но не се прави на разбирач,  щото може да подведеш някой, който няма вина,  че си се взел за знаещ.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Michigan111 написа:

Разумния човек първо си смята

Не, не е така.

Разумният човек си прави изолация според Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. После си взема един подов климатик, който доказано е в пъти по-добър и най-важното комфортен. И не ходи да пише по форуми...

В случая, ако ставаше въпрос за бюджет 1000-1200 лв нямаше изобщо да се обадя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

Не, не е така.

Разумният човек си прави изолация според Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. После си взема един подов климатик, който доказано е в пъти по-добър и най-важното комфортен. И не ходи да пише по форуми...

В случая, ако ставаше въпрос за бюджет 1000-1200 лв нямаше изобщо да се обадя!

Не знам що се правиш на шугав,  много добре знаеш, че говоря за смятане на необходимата мощност на отоплителния уред. А вече климатик ли ще е, радиатор ли, или нещо друго, всеки си решава.  

Иначе за изолацията съм съгласен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забавен младеж.

преди 24 минути, Michigan111 написа:

И за да бъдем още по точни си написал пълна глупост. 

Незначителна подробност е че тази глупост е от учебника по ТД и по специално се нарича 'уравнение на топлинния баланс."

преди 46 минути, Michigan111 написа:

Разумния човек първо си смята какво му е нужно за да покрие обем + загуби и тогава купува. 

Вярвам ще споделиш колко топлина е нужна за единица обем и формулата от която се вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, badr написа:

Забавен младеж.

Незначителна подробност е че тази глупост е от учебника по ТД и по специално се нарича 'уравнение на топлинния баланс."

Вярвам ще споделиш колко топлина е нужна за единица обем и формулата от която се вижда.

Вярвай в каквото искаш. Нали си имаш учебник, отваряй и учи.  Само погледни от коя година ти е учебника,  да не е от времената когато енергията беше почти без пари,  че както обясняваш, че първо е топлоприхода,  после разхода,  напомня на отоплителни инсталации с много резерв. Радиаторите на макс и джамовете отворени 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...