Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Поредната налудна теория: Илон Мъск казва, че човечеството трябва да се пресели на други планети

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Anneliese написа:

Тераформиране с ядрени оръжия? Чуваш ли се?

Освен това Марс не е подходяща да нас, Слънцето ще я погълне.

Има много много време докато Слънцето я погълне и както казах дотогава може да не сме вече хора...

Еми да колкото и странно да ти звучи ядрените оръжия може да  са част от тераформирането, или да строим подземни градове и куполи, Азимов, Кларк и др са описвали подобни идеи

преди 1 час, TheDirtyCleaner написа:

@petie1 Казах ти,чезамисля нещо.Само че,това не знам,как да го коментирам.

Делфийския оракул а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си представям човечеството да намери начин да се пресели на планета като нашата - планета, с размерите на Земята, с атмосфера като нашата, с вода, континенти, реки и океани, езера, природа, различни климатични пояси........... Там може да основем държави като нашите, би било хубаво да построим копия на някои емблематични наши сгради, да запазим спомена за човечеството и за Земята. Яд ме е само, че ще изгубим емблематичните неща като Стоунхендж, пещерата "Магура", дори спомена за концентрационните лагери (за да не се повтаря никога).  Планета, на която да живеем както сега, но пазейки природата, и най - вече, живот в мир и разбирателство.

преди 4 минути, petie1 написа:

Има много много време докато Слънцето я погълне и както казах дотогава може да не сме вече хора...

Еми да колкото и странно да ти звучи ядрените оръжия може да  са част от тераформирането, или да строим подземни градове и куполи, Азимов, Кларк и др са описвали подобни идеи

Делфийския оракул а?

Радиацията нещо удобно я забравяш, а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anneliese написа:

Аз пък си представям човечеството да намери начин да се пресели на планета като нашата - планета, с размерите на Земята, с атмосфера като нашата, с вода, континенти, реки и океани, езера, природа, различни климатични пояси........... Там може да основем държави като нашите, би било хубаво да построим копия на някои емблематични наши сгради, да запазим спомена за човечеството и за Земята. Яд ме е само, че ще изгубим емблематичните неща като Стоунхендж, пещерата "Магура", дори спомена за концентрационните лагери (за да не се повтаря никога).  Планета, на която да живеем както сега, но пазейки природата, и най - вече, живот в мир и разбирателство.

Не разчитай, твърде прости сме хората, докато се оглеждаме само в цветната хартия нищо добро не ни чака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

И какво е Стоунхендж?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Не разчитай, твърде прости сме хората, докато се оглеждаме само в цветната хартия нищо добро не ни чака.

Моля? Я се изрази по - човешки и разбираемо.

Аз харесвам светът и цивилизацията ни такива, каквито са. Иска ми се да можехме да ги запазим. Има толкова много места, които не съм посещавала, а си мечтая да ги посетя..................Само дето нямам пари и възможности.

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

И какво е Стоунхендж?

Историческо -културно наследство, и то не само за англичаните. Ако на теб не ти пука за историята и развитието на човешката цивилизация, то на мен ми пука!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, bootlicker написа:

Със днешните технологии не е възможно да се тераформира Марс. За тераформирането на планета, е нужна технология, която все още не съществува. Иначе, някой ден, вероятно тераформирането ще е възможно, ако се намери начин за задържане на атмосфера.

Една идея за тераформиране на Марс е чрез огромен купол което сс днешната технология е адски скъпо а с ядрените оръжия може да се стопят ледниците и водата да се отведе вв куполите или подземните градове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

Историческо -културно наследство, и то не само за англичаните. Ако на теб не ти пука за историята и развитието на човешката цивилизация, то на мен ми пука!

И само в Англия ли има историческо-културно наследство? Тук в България няма ли?

Стоунхендж са няколко камъка подредени в кръг, това ли наричаш историческо-културно наследство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Anneliese написа:

Радиацията нещо удобно я забравяш, а?

А ти удобно забравяш че говорим за бъдещета технология която е решила проблема с радиацията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anneliese написа:

Историческо -културно наследство

Бил съм там.Щях да оставя "Българската следа" но,имаше много очи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anneliese написа:

Моля? Я се изрази по - човешки и разбираемо.

Колко по-ясно да се изразя?

Хората сме идиоти всички до един или поне 99.9% от населението на земята.
Прочети колко неща са спрени и/или унищожени само защото нечий джоб не е имал интерес, после излез навън, огледай се, няма да видиш НИТО ЕДНО нещо което да е направено ей така за доброто някому или от добро сърце, огледай се и у вас, там е същото, всяко нещо е направено с една едничка цел, и е направено от материали създадени със същата цел.
Докато не си сменим "мисленето" нищо няма да направим, по-скоро ще се унищожим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Anneliese написа:

Ако има такава планета най вероятно ще с цивилизация и ко прайн тогаз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, petie1 написа:

Една идея за тераформиране на Марс е чрез огромен купол което сс днешната технология е адски скъпо а с ядрените оръжия може да се стопят ледниците и водата да се отведе вв куполите или подземните градове

А, може и без купол, при последните изследвания на почвата на Марс, от марсоходите Опортюнити и забравих името на другия, казаха че може да залисят планетата. Със вид зелена растителност, която ще превърне въглеродния диоксит в кислород. И така нататък...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, petie1 написа:

Някой май е гледал много "Зов за завръщане".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, TheDirtyCleaner написа:

"Те",ми говорят.

"Те" са тук споко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

"Те" са тук споко

Това е ясно но,не спират да ми говорят.Ще си сложа-алуминиев шлем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

А, може и без купол, при последните изследвания на почвата на Марс, от марсоходите Опортюнити и забравих името на другия, казаха че може да залисят планетата. Със вид зелена растителност, която ще превърне въглеродния диоксит в кислород. И така нататък...

И после ще ни трябва и парников  ефект, "Кюросити" е другия марсоход

преди 2 минути, TheDirtyCleaner написа:

Това е ясно но,не спират да ми говорят.Ще си сложа-алуминиев шлем.

Кажи им да млъкнат и готово

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ДзВяРа! написа:

И само в Англия ли има историческо-културно наследство? Тук в България няма ли?

Стоунхендж са няколко камъка подредени в кръг, това ли наричаш историческо-културно наследство?

Явно сами си се разхождал там като муха без глава!

Стоунхендж е астрономически календар. Сега доста неща липсват, но някога това е бил един страхотен комплекс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Е защо пак ядосано?

Щот тя си е пернаменто ядосана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, petie1 написа:

Ако има такава планета най вероятно ще с цивилизация и ко прайн тогаз?

Ами, дано да не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Anneliese написа:

Явно сами си се разхождал там като муха без глава!

Стоунхендж е астрономически календар. Сега доста неща липсват, но някога това е бил един страхотен комплекс.

Не каза нищо за Българското културно историческо наследство, от което целият свят е смаян и ни завижда? Оставиги ги тези глупави камъни в Англия! Кажи за България, ако знаеш де?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Bubbles написа:

Някой май е гледал много "Зов за завръщане".

И не само чел съм Азимов, Кларк и други фантасти

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Не каза нищо за Българското културно историческо наследство, от което целият свят е смаян и ни завижда? Оставиги ги тези глупави камъни в Англия! Кажи за България, ако знаеш де?

За златото от Черно море лу питаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...