Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Поредната налудна теория: Илон Мъск казва, че човечеството трябва да се пресели на други планети

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дам.

А  сещате ли се какво откриват на Земята оцелелите от корабите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никоя идея не е "налудна". :) Това, че Мъск управлява определени финансови средства, за да направи така, че който желае да може да се махне от Земята не пречи на тези който ще останат на нея. 

Към момента какво може да очакваме от него: Може би първото погребение в космоса по желание. Предполагам, че Мъск усети ли, че му остава малко да живее, то ще се пресели жив в космоса, където по свое желание (извън обсега на нещата които карат плътта да гние) ще се замрази с космически студ рязко, за да запази генния си материал. Даже ще е в собствено създаден автомобил и определено ще е усмихнат. :) 

Нормално е да му се завижда. :) 

Теоретично след време определена част от човечеството ще напусне Земята. 

Интересен е факта: В космосът не ти трябва да си физически силен, но за да отидеш там ти трябва здрава физиология, която да понесе натоварването в следствие на начина да се преодолее земното притегляне. 

Очаквам в близко бъдеще да се разработят технологии които ще позволят и хора с неподходяща физиология да достигнат космоса, а бивайки там веднъж, то няма начин да се пристрастиш към космоса и вселената, която е толкова безгранична и необхватна, че как да не я превземе човечеството и някъде след милион години да стане основоположник на цивилизация извън Слънчевата система. 

Уви, самият Мъск не ще доживее това, но определено е симпатичен луд. :) 

преди 4 часа, petie1 написа:

Някой гледал ли е "Бойна звезда Галактика"?

Аз съм го гледал. 

Проблемът е, че в обществото се набляга на това, че цивилизация достигнала до технологии позволяващи пътуване в космоса са враждебно настроени спрямо човешкото същество. = Смях! :) 

На всички ще препоръчам книга, че филм едва ли ще бъде направен:

Джеймс Уайт — Галактическа болница — Моята библиотека

Може би там тукашната принцеса ще се чувства добре?! Знам ли?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хъх Галактическата болница? Да чел съм я и филм има вече (епизпд на "Доктор Кой" с деветия Доктор Дейвид Тенант) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, plamen_petrov_80 написа:

Повече помня началото от колкото края.

В началото Лий Адама след атаката на силоните им разказва за 13-то загубено племе на Кобол и че висшето командване на флотта знае къде е митичната планета Земя, оставайки сами президента на 12-те колонии казва че такава тайна няма, тогава адмирал Адама казва следното: 

– Зная това много добре но не мога да поведа хората без да им дам надежда ако трябва изричайки лъжа...

Накрая част от оцелелия флот стига до Земята и открива че там е възникнала цивилизация и адмиралът издава заповед корабите да бъдат разглобени  а хората да се слеят и да не се намесват в развитието на земната цивилизация :)

Та затова зададох въпроса ако открием планета клас М (класификация според "Стар Трек" означаваща земен тип планета) на която има цивилизация какво правим? Повтаряме Америките ли?

И както винаги берковската принцеса се оказа гола вода по темата сега я гледам ми се хили кат ряпа за ядрените бомби ама не се усеща че й говоря за бъдещата физика а не за днешната която все още се учи да ходи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анне,защо само се мръщиш?Искаш нашата гледна точка но,ако тя се различава от твоята-не е правилна.Искаш да намериш планета,на която има условия за живот-в същото време,ни наричаш уфолози.Защо ти да си се родила,а на другият край на галактиката,да няма друга Анне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анка интелекта, която не може да си пусне водата в банята, дава квалификации на милиардер, направил парите си с акъл?

Форумния шут

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, TheDirtyCleaner написа:

Анне,защо само се мръщиш?Искаш нашата гледна точка но,ако тя се различава от твоята-не е правилна.Искаш да намериш планета,на която има условия за живот-в същото време,ни наричаш уфолози.Защо ти да си се родила,а на другият край на галактиката,да няма друга Анне?

Исках да проведем една нормална дискусия, научнопопулярна, но без да намесваме псевдонауката, към която спада и уфологията. Истинската наука борави с научни данни и факти, не със мечти и литературни фантазии.

На този етап доказателства за извънземни и извънземни цивилизации няма!

А колкото до Илон Мъск, на него просто не може да му се вярва. Напомня ми на Ханс Хорбиргер. Достатъчно е, че Илон Мъск  излъга всички с анимацията на автомобил с кукла, уж пуснат в космоса.

Искам сериозна дискусия на база научни данни, без да намесваме нечии болни фантазии. Такава явно няма как да стане. тука всички сте потънали в света на псевдонауката.

преди 43 минути, rostislaf написа:

Анка интелекта, която не може да си пусне водата в банята, дава квалификации на милиардер, направил парите си с акъл?

Форумния шут

Може и да не мога да си пускам водата в банята, но поне мога да мисля самостоятелно.

Колкото и да си мечтаете, светът от "Стар Трек" няма да се случи. Телепортациите са невъзможни.

Поне за разлика от вас не съм потънала в окултното и псевдонауката.

преди 3 минути, Anneliese написа:

Исках да проведем една нормална дискусия, научнопопулярна, но без да намесваме псевдонауката, към която спада и уфологията. Истинската наука борави с научни данни и факти, не със мечти и литературни фантазии.

На този етап доказателства за извънземни и извънземни цивилизации няма!

А колкото до Илон Мъск, на него просто не може да му се вярва. Напомня ми на Ханс Хорбиргер. Достатъчно е, че Илон Мъск  излъга всички с анимацията на автомобил с кукла, уж пуснат в космоса.

Искам сериозна дискусия на база научни данни, без да намесваме нечии болни фантазии. Такава явно няма как да стане. Тука всички сте потънали в света на псевдонауката.

Може и да не мога да си пускам водата в банята, но поне мога да мисля самостоятелно.

Колкото и да си мечтаете, светът от "Стар Трек" няма да се случи. Телепортациите са невъзможни.

Поне за разлика от вас не съм потънала в окултното и псевдонауката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Anneliese написа:

...

Това е интересно, но дай доказателство, щом твърдиш, че е манипулация.
Мъск коментира, че човечеството намалява като популация, защото няма да стигне на земята след колонизацията на Марс в близката 2025г. Роскосмос твърди, че все ощя няма скафандър, който да издържи космическата радиация при подобен преход в Космоса. А и лошите на обратната страна на Луната едва ли ще допуснат такъв развой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anneliese написа:

Исках да проведем една нормална дискусия, научнопопулярна

Твоите знания,до къде са?Досега,не си показала нищо,с което да не ме накараш да се смея и гъбаркам.Кажи нещо смислено,сериозно.Да направим дискусия.С тези детски,размисли и страсти...Прочети писанията на Насим Харамейн.Един от най-великите умове,които са се раждали.Има и филми.Ама хубаво,няколко пъти,докато не ги проумееш.Тогава ще видиш,че уфологията не е толкова фантастична,колкото предполагаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Profruit написа:

Това е интересно, но дай доказателство, щом твърдиш, че е манипулация.
Мъск коментира, че човечеството намалява като популация, защото няма да стигне на земята след колонизацията на Марс в близката 2025г. Роскосмос твърди, че все ощя няма скафандър, който да издържи космическата радиация при подобен преход в Космоса. А и лошите на обратната страна на Луната едва ли ще допуснат такъв развой.

В космоса няма атмосфера, съответно няма какво да провежда звука и музиката. Също така картината на заден фон е една и съща. Не се вижда нищо реално от космоса. Нито слънцето, нито Земята, заедно със обкръжаващите я сателити, нито Луната, нищо не видях тогава. Само една гавра с хората от един психично увреден човек. Да не говорим, че пускането на подобно неуправляемо нещо е заплаха за сателитите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Anneliese написа:

Телепортация  умната и начетената е осъществена през 2014  ли беше или преди това чрез квантовата физика а Мичио Каку има едно предаване "Физика на невъзможното" та там казва "Онова което вчера смятахме за научна фантастика днес е днешната наука"

преди 20 минути, TheDirtyCleaner написа:

Твоите знания,до къде са?Досега,не си показала нищо,с което да не ме накараш да се смея и гъбаркам.Кажи нещо смислено,сериозно.Да направим дискусия.С тези детски,размисли и страсти...Прочети писанията на Насим Харамейн.Един от най-великите умове,които са се раждали.Има и филми.Ама хубаво,няколко пъти,докато не ги проумееш.Тогава ще видиш,че уфологията не е толкова фантастична,колкото предполагаш.

Тя няма знания за нищо не ли виждаш че е гола вода по всичко?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, petie1 написа:

Телепортация  умната и начетената е осъществена през 2014  ли беше или преди това чрез квантовата физика а Мичио Каку има едно предаване "Физика на невъзможното" та там казва "Онова което вчера смятахме за научна фантастика днес е днешната наука"...

Тоя Мичио споменава ли нещо за плоскоземците или за дядо Коледа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Anneliese написа:

Сякаш не ни стигат откачените "зелени" и джендърски идеи................Вчера прочетох поредното малоумие - "великият" Илон Мъск казва, че човечеството трябва да се пресели на други планети, ако иска да оцелее, и, представете си моля, той предлага да "терасираме" планетата Марс с ядрени оръжия, за да станела годна за живот............. Докога ще се дава поле за изява на луди и неграмотни хора?:angry:

На една планета, за да има живот, трябва да има условия като на Земята - близост до звезда, кислород, вода и природа.

Много точно, ясно и правилно го е казал Ане, но ти не си гледала или чела подобни материали. И не го казва само той.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anneliese написа:

Искам сериозна дискусия на база научни данни

Такава дискусия е възможна между хора с IQ далеч по-висок от твоя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, dimy написа:

Тоя Мичио споменава ли нещо за плоскоземците или за дядо Коледа?

За жалост не, не е това целта на предаването му :) 

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Много точно, ясно и правилно го е казал Ане, но ти не си гледала или чела подобни материали. И не го казва само той.

Е да щом няма нацисти със сигурност не го е чела

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще обсъждаме несигурната телепортация на атом, сериозно? Сравняваш атом с човешкото тяло?

За разлика от вас, бъгнатите, аз чета сериозна научнопопулярна преса, според която сериозните и истински умове признават, че няма как да се телепортира цяло човешко тяло и че това ще си остане в научнофанстастичните филми.

И не ми давайте за пример точно този японец, след излагацията му в участието в тъпата поредица "Разгадани мистерии". И "Viasat History" свалиха нивото, жалко.

Сериозните учени не приемат участие в малоумни поредици за извънземни, НЛО - та, Йети и Мотмен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anneliese написа:

Ще обсъждаме несигурната телепортация на атом, сериозно? Сравняваш атом с човешкото тяло?

За разлика от вас, бъгнатите, аз чета сериозна научнопопулярна преса, според която сериозните и истински умове признават, че няма как да се телепортира цяло човешко тяло и че това ще си остане в научнофанстастичните филми.

И не ми давайте за пример точно този японец, след излагацията му в участието в тъпата поредица "Разгадани мистерии". И "Viasat History" свалиха нивото, жалко.

Сериозните учени не приемат участие в малоумни поредици за извънземни, НЛО - та, Йети и Мотмен.

Нали телепортацията не сьществува м? Сега за човешкото тяло може да отнеме столетия докато го направят може и никога да не успеят  :) Просто в момента се учим да ходим в областа на физиката, кои са пък тия сериозни учени? Я дай да ги видим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човечеството отдавна трябваше да е заселило на други планети. Технологиите отдавна ги имаме но за съжаление се ползват само от елита на планетата и само в негов интерес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, ntm7iv написа:

Човечеството отдавна трябваше да е заселило на други планети. Технологиите отдавна ги имаме но за съжаление се ползват само от елита на планетата и само в негов интерес.

Имаме дръжки ...

- все още има глад на тази планета, все още хора загиват от природни сили, от инциденти породени от техника произведена от човека ..

- все още има места на които не можем да живеем нормално, а все пак има всичко изброено по-горе.

- все още има места на които дори не сме били.

- и все още унищожаваме планетата вместо да я пазим .. и като идем на новата планета със сегашните ни темпове за колко време ще я употребим и сменим като китайски телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да отида да живея на друга планета. Където съм се родил, там и ще умра т.е. на планетата Земя. Каквото ще да става. Защо г-н Мъск, иска да се местим на друга планета? Как може да иска такова нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди двайсет години се преместих на друга планета. Живот тогава на нея за мен нямаше, но живота човек сам трябва да си го създаде.

Амин!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха още от тях се показали :) Е нищо де няма да съм сам в калабалъка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...