Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Поредната налудна теория: Илон Мъск казва, че човечеството трябва да се пресели на други планети

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

Група богати технологични гурута, сред които главният изпълнителен директор на ...

2022-01-20 / 18:36:18 / 24 Часа
Група богати технологични гурута, сред които главният изпълнителен директор на
247.png

Мъск предлага синтетични утроби да заместят човешките майки

Група богати софтуерни гурута, измежду които основният изпълнителен шеф на Tesla Илон Мъск, съоснователят на Ethereum Виталик Бутерин и основният изпълнителен шеф на стартъпа Gumroad Сахил Лавиня, провокираха потрес, като предложиха да се сътвори нещо, което беше оприличено на протичащото се в " Матрицата ".

Предприемачите оферират да се употребяват " синтетични утроби ", които да заместят човешките майки, в опит да се " отстрани огромното задължение на бременността ", откакто милиардерът Илон Мъск изрази опасения за " демографски срив ".

Основателят на SpaceX и последовател на концепцията за колонизиране на Марс, изригна в серия от туитове във вторник, изразявайки угриженост по отношение на наклонността за понижаване на раждаемостта, като съобщи, че в случай че на Земята няма задоволително хора, " то несъмнено няма да има задоволително за Марс ".

Повод за мненията му стана отчет на Националния център за здравна статистика, в който се показва, че броят на родените в Съединени американски щати бебета е намалял с 4% през 2020 година спрямо миналата година. Според предварителните данни общият коефициент на плодовитост е 55,8 раждания на 1000 дами на възраст от 15 до 44 години, което е следващият рекордно невисок индикатор.

В отговор на туитовете на Мъск, роденият в Ню Йорк индийско-американски софтуерен бизнесмен Сахил Лавиня, създател и основен изпълнителен шеф на стартъпа Gumroad, отговори, че хората би трябвало да влагат в технологии, които вършат раждането " по-бързо/по-лесно/по-евтино/по-достъпно. Синтетични утроби и така нататък ", предава БГНЕС.

Милиардерът, създател на криптовалутата Ethereum, Виталик Бутерин, приветства концепцията за " синтетични утроби ", като показа графика, изследваща разликата в заплащането сред половете.

Забележките обаче провокираха комплициране в мрежата, като мнозина се чудят дали софтуерните мозъци не визират развъждането на деца като в " Матрицата ".

Според Организация на обединените нации международното население ще доближи 9,7 милиарда души през 2050 година и може да доближи своя пик от близо 11 милиарда души към 2100 година Най-голямата част от този растеж на популацията обаче се чака да бъде в Африка, а останалата част от международното население ще стартира да се свива много преди края на века.

Източник: 24chasa.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я водачката на преселението към Марс само мръщялки пуска :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, petie1 написа:

Я водачката на преселението към Марс само мръщялки пуска :lol6:

Така или иначе човечеството ще се пресели на други планети и ще ги колонизира. Е има още какво да се желае, за да се стигне до там, но основите вече са поставени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първите колонизатори ще са подобни на тези, които в самото начало са започнали да населяват Америка. :)

Колкото до технологиите. Това което се оповестява в масовите източници на информация е само може би 1/10 част от реалния технологичен напредък. Защо, се задържа неща да се случват е друга тема.

Мъск е просто, човекът информатор, който подготвя човечеството за предстоящото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, petie1 написа:

Та затова зададох въпроса ако открием планета клас М (класификация според "Стар Трек" означаваща земен тип планета) на която има цивилизация какво правим? Повтаряме Америките ли?

Е, първо трябва да стигнем до нея. По тази проблематика се работи. Въпроса се свежда до това какъв екип ще се прати там. Не случайно има шоу "Биг Брадър". Това нещо е свързано с пребиваването на някакъв брой човеци в ограничено пространство и не се получава ефекта от "Соларис". (Отдавна се правят научни изследвания на такъв бъдещ екипаж, дори преди ТВ реалитууу ... ;) )

Да се мисли по отношение какво да правим с цивилизацията открита на планета "клас М" е твърде рано. По-удачно е да се работи да не се избият помежду си изпратените човеци. ;) 

Та, в основата е как да се справим с казуса "Каин и Авел"?! = Дали по-равно да се дели или по-братски. ;) И в това уравнение са женските, защото само и единствено те могат да направят така, че двама братя да се потрият. ;) 

Някъде и тук споделих: Към настоящия момент на обществото в което живеем не е удачна полигамията, а имайки в предвид, че жените към момента са повечко от мъжете, то да оправяме и джендърите веч определено не е по силите на истинските мъже. 

Те истинските мъже вече си имат жени за всичко, Остават жените които вечно мечтаят да са мъже. Именно те са проблематични и стават злобни, т.е. опитват се да са водещи сред типични мъжки професии каквито са стратегиите от сорта "какво да правим при достигане на планета клас М"?! 

Ти представяш ли си, ако на планетата клас М се намерят по-хубави женки, то какво ли ще им се случи от войнствените земни женски, а?! :) 

п.п. Я с нетърпение чекам негърка да им стане президент! :) Голям майтап ша ще е ... :) НО, май ще е мулатка, а не някоя веща във вуду магията ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, ntm7iv написа:

Първите колонизатори ще са подобни на тези, които в самото начало са започнали да населяват Америка. :)

Колкото до технологиите. Това което се оповестява в масовите източници на информация е само може би 1/10 част от реалния технологичен напредък. Защо, се задържа неща да се случват е друга тема.

Първите "колонизатори" дето ще пристигнат на Марс ще са във вид на леко поизсъхнали трупове ... е, поне ако са по проект на Мъска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, dimy написа:

Болен мозък промива още по-болни такива! 🤕

В нормална държава и в нормални времена, Илон Мъск щеше да е в психиатрична клиника, в изолатор, на усмирителна риза и успокоителни.  Този човек не е добре. да си кръстиш детето с име на математическа формула означава, че си се бъгнал дълбоко. Лечение за този и маниите му няма.

Бил Гейтс също е психиатричен случай, както и криминален. всичките му приказки за вируси и биологични оръжия стават все по - подозрителни. Този човек не е Нострадамус, а някакъв зловещ побъркан тип с много пари и мании за човечеството, изживява се като Бог.

Жалко е, че има хора, които им се връзват и ги възхваляват. На мен и двамата са ми мега зловещи.

преди 1 час, ntm7iv написа:

Съвсем сериозно те съжалявам. Вярата ти в научната фантастика и в конспирации не е на добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

Съвсем сериозно те съжалявам. Вярата ти в научната фантастика и в конспирации не е на добре.

Да вземе Мъск да те телепортира някъде в 70-те и да не ни занимаваш с глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аа водачката на преселението към Марс се показала:)

преди 18 минути, Anneliese написа:

Вярата ти в научната фантастика

Само дето полека лека взе да става да става реалност каквото и да дрънкат разни псевдоисторички кат теб:ass:Май изобщо не знаеш какво е научна фантастика кат те гледам

преди 1 час, dioib написа:

Да се мисли по отношение какво да правим с цивилизацията открита на планета "клас М" е твърде рано. По-удачно е да се работи да не се избият помежду си изпратените човеци. ;) 

Това е задала кат условие форумната принцеса това й задавам иначе проблемите за които пишеш ще се решат ако Хомо Луденс тръгне по пътя на свръхчовека

Хм планета с женски? Ако са клонинги на първата Л веднага стягам куфарите

преди 7 часа, Емил Костов написа:

Така или иначе човечеството ще се пресели на други планети и ще ги колонизира. Е има още какво да се желае, за да се стигне до там, но основите вече са поставени.

Е то това ясно де ама технологиите за това са още в научната фантастика, например Станислав Лем :)

Аа майсторката на шаржа се боеше как можело да се копа след ядрени бомби? Роботи сър роботи

преди 39 минути, ntm7iv написа:

Да вземе Мъск да те телепортира някъде в 70-те и да не ни занимаваш с глупости!

Що през 70? Тогава не е ли бума на научната фантастика? Телепортирането мести предмети от едно място на  друго а не пътува през време пространството

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, petie1 написа:

Телепортирането мести предмети от едно място на  друго а не пътува през време пространството

Тей де, обърках се в бързината, да я върнат някъде назад може и в средновековието, когато са гонили вещици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, petie1 написа:

първата Л

Ти пъ ... хм .... при мен 1-ва, 2-ра, 3-та и поредна някаква си Л ме устройва, но съм пристрастен към последната ми Л. ;) 

Все пак имам си една платоническа Л, тя е от филма:

What Made Lexx Such a Great Cult Sci-Fi Series? | Den of Geek

Онова де го държи последният от рода си съм аз. ;) 

Ако е планета с тоя клонинг и аз се изнасям от Земята .... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ntm7iv написа:

Тей де, обърках се в бързината, да я върнат някъде назад може и в средновековието, когато са гонили вещици.

То и аз кат теб съм голям фен на научната фантастика изобщо не е за подценяване това е утрешната наука квот ще да дрънкат разни берковски научни светила и техните "сериозни" учени, които в историята са били разбивани не един и два пъти

преди 3 минути, dioib написа:

Ти пъ ... хм .... при мен 1-ва, 2-ра, 3-та и поредна някаква си Л ме устройва, но съм пристрастен към последната ми Л. ;) 

Все пак имам си една платоническа Л, тя е от филма:

What Made Lexx Such a Great Cult Sci-Fi Series? | Den of Geek

Онова де го държи последния от рода си съм аз. ;) 

Ха "Лекс" :) 

Първата  Л в подписа ми е името на жената която обичам та ако на новата планета има нейниклонинги  веднага потеглям

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, dioib написа:

Аз мота да остана тук,при Кейт.

R.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, petie1 написа:

научната фантастика

То вече кът нема наука няма фантастика, а само фентъзи со съмнителен арактер ... :) 

Ко, да ти скажувъм .... нямат въображение, а фантазията им е бедна ... и се получава "лаааену со глазуръ" .... :) 

преди 3 минути, TheDirtyCleaner написа:

Договорено!!! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, TheDirtyCleaner написа:

R.jpg

Тъй де че ни отесня кораба :) Майсторката на шаржа пак взе да се хили кат репа я някой да й дръпне опашката че на мен взе да ми става скучно да й е дърпам 

преди 46 минути, dioib написа:

фентъзи

Аа принцесата без кайма преди няколко дена реши че е ламя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, дръндю написа:

горката ламя, колко е нещастна

Я, кат чу за ламята Поля и дотича, поне разбрах че @дръндю харесва лами :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално LAN се разработва за обмен на информация между военните компютри. После мрежата започва да се надгражда и структурира в познатия ни интернет, който пак е бил затворен за обмен само на вътрешна информация. После чак години след това, започват да се изграждат мрежи извън военната топология, така да се каже. Тоест, когато технологията я е имало обикновения човек дори не е подозирал, че това наистина е възможно. Хората сигурно и тогава са се изказвали за технологиите, както сега тук говорят някои невежи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, petie1 написа:

Аа водачката на преселението към Марс се показала:)

Само дето полека лека взе да става да става реалност каквото и да дрънкат разни псевдоисторички кат теб:ass:Май изобщо не знаеш какво е научна фантастика кат те гледам

Това е задала кат условие форумната принцеса това й задавам иначе проблемите за които пишеш ще се решат ако Хомо Луденс тръгне по пътя на свръхчовека

Хм планета с женски? Ако са клонинги на първата Л веднага стягам куфарите

Е то това ясно де ама технологиите за това са още в научната фантастика, например Станислав Лем :)

Аа майсторката на шаржа се боеше как можело да се копа след ядрени бомби? Роботи сър роботи

Що през 70? Тогава не е ли бума на научната фантастика? Телепортирането мести предмети от едно място на  друго а не пътува през време пространството

И сега може! Имаме технологията, но никой не иска да хвърли толкоз пари и ресурси за момента. А и човечеството още не е узряло за подобна стъпка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, petie1 написа:

скучно да й е дърпам

Тя сама се дърпа.Сега замисля нещо ново.Към неделя,ще избухне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

И сега може! Имаме технологията, но никой не иска да хвърли толкоз пари и ресурси за момента. А и човечеството още не е узряло за подобна стъпка.

Мисията на НАСА се казва "Artemis", и тази мисия цели изграждането на колония на Луната, а на по-късен етап Луната да се използва за спирка за презареждане на ракети, които ще се изпращат към Марс. Колонията на луната ще бъде създадена след около две години, през 2024. А сега на 12-ти март започва първото тестване на ракети към Луната.

Работи се по въпроса, но е бавно, тъй като космическите технологии са много комплекси, трудни за изработване и много скъпи, което бави процеса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви една конспиративна теория.

Има официална космическа програма, която е само за пред медиите. Има и друга засекретена, където се използват технологии далеч по-напреднали от тези, за които обществото знае.

Ами ако военни примерно, вече са били на Марс?

Просто хипотеза, която само времето ще покаже някои ден дали наистина е вярна. :)

Едно е сигурно обаче и това историята го е доказала. На обществото никога не се предоставя пълната информация а само откъслечни фрагменти, които са решили, че вече е време да бъдат масово оповестени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ntm7iv написа:

Ето ви една конспиративна теория.

Има официална космическа програма, която е само за пред медиите. Има и друга засекретена, където се използват технологии далеч по-напреднали от тези, за които обществото знае.

Ами ако военни примерно, вече са били на Марс?

Просто хипотеза, която само времето ще покаже някои ден дали наистина е вярна. :)

Едно е сигурно обаче и това историята го е доказала. На обществото никога не се предоставя пълната информация а само откъслечни фрагменти, които са решили, че вече е време да бъдат масово оповестени.

Няма конспирация. Просто наистина има технологии, които са засекретени. Обществото не е готово за тях. Ето ти за пример Анне. Ако всички мислеха като нея още щяхме да тичаме с препаските и да размахваме камъни и пръчки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...