Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на рутер

Препоръчан отговор

Да, или 4портов рутър или 3портов и суич вкъщи 

https://megamag.bg/product/2-lentov-gigabit-wi-fi-6-ruter-tp-link-archer-ax10-ax1500/13762

3-normal-1565685532680k.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

Ти я по-полека с определенията! Не можеш да стъпиш и на малкото пръстче на @Rammkopf по знания за мрежите! Ти като си член на форума от 12 години к'ва полза от теб - генератор на офтопици!
Я кротко в ъгъла, новобранецо!

Пхахахаха :giggle1::giggle1:познания имал да се прави на селяк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неувяерен не се изказвай! Особено като знаем всички тук твоите знания! Новобранец офтопик мейкър!
Дали ще доживея да прочета твой пост по някоя тема., пряко свързан с нея. Няма да коментирам неграмотното ти писмо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Да, или 4портов рутър или 3портов и суич вкъщи 

Ако използвам суич, то той трябва да се свърже след Р1 и от там да разпределя сигнала на другите рутери? По този начин ще бъде ли всичко в една локална мрежа? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, цър-вул написа:

Предложих и 4-портов рутър

Да видях, но ме интересува със суича свързан след Р1 и от него да се разпределя към другите рутери, PC и тв ще бъдат ли в една локална мрежа? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, след като четох теми, няма да имам никакъв проблем да сложа суич след Рутер1 и от суича да тръгват кабелите към Рутер 2, Рутер 3, настолният кимпютър и ТВ в спалнята. И едичко това да ми е в една локална мрежа. Ако греша моля да ме поправите, преди да съм тръгнал да го правя. Идеята ми за суича е такава, че искам от хола да махна рутера, който е на земята и от там разпределя 4 кабела към другите устройства. На времето, като правих ремонта, там го мислих за детска стая и да има бюро с компютър, и нямаше да се виждат кабелаците, но шефа каза друго след като стаята беше завършена. Та в този ред на мисли суича искам да сложа на мястото на рутерът , но възниква въпроса, може ли суича да работи като е затворен в стената? Обмислям да взема една ревизия за гипсокартон 250х250мм и да я поставя на мястото на сегашните 4 розетки за интернет, а суича да вкарам в стената? Така хем ще премахна розетките и грозните кабели по земята, без да опъвам на ново кабели по первазите, за да закарам рутера до тв и хем рутерът няма да стои там в нищото. И така като го сложа до тв ще ми трябват само три порта и шр ди купя 4 ядреният HUAWEI. От устройството на оптиката кабела ще влиза във Wlan порта на Рутер 1.От Рутер 1 пускам кабел към суича, втори кабел  до тв и трети кабел до Плейстейшъна, а вече суича ще разпределя мрежата на другите 3 важни за мене точки. 

Другият ми въпрос, ако суича няма проблем да бъде затворен, какъв гигабитов суич да си купя с 4 порта и захранване през порта (мисля че POE се казваше, този начин на захранване)? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, цър-вул написа:

А ще може ли са работи коректно затворен в стената, зад гипсокартона?

И другият ми въпрос е има ли такъв суич ,който да се захранва чрез POE, а не той да захранва другите устройства?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Versace82 написа:

А ще може ли са работи коректно затворен в стената, зад гипсокартона?

И другият ми въпрос е има ли такъв суич ,който да се захранва чрез POE, а не той да захранва другите устройства?

По първият въпрос - не се знае. По втори - има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, JKirilov написа:

Хубав Микротик, но аз като по-прост, си купих Арчър С64.

Вероятно, щом го ползваш за суич!.Само не му виждам PoE IN къде е?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

Аз съм с обикновен апартамент и нямам нужда да захранвам пиралната машина от рутера точно! ;)

Тука говорим за противоположно нещо - пИралната машина да захранва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JKirilov написа:

И от това немам нужда. Дамата, пуснала темата, също няма но пусти мерак...

Никой не те е питал или пък го интересува от какво имаш нужда, но ти да си кажеш, важното е да зацапаш темата :offtopic_s:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.01.2022 г. в 17:11, Versace82 написа:

Не въм давал, просто не разбрах, че чакам одобрение за темата, както и да е. 

преди 33 минути, JKirilov написа:

"Дамата"  говори в мъжки род:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Никой не те е питал или пък го интересува от какво имаш нужда, но ти да си кажеш, важното е да зацапаш темата :offtopic_s:

Аз просто се похвалих, а ти засра метеното... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

Аз просто се похвалих, а ти засра метеното... :)

Ами то не е много за хвалене, ама камбанарията ти толкова...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, JKirilov написа:

Къде я видя дамата? Ако не можеш да помогнеш, не пречи. Не ме интересува ти от какво имаш нужда. Аз питам за неша които ще ми влязат в употреба и ще ми решат 2 проблема. Като не ти е интересно прескачаш темата и не даваш мнение, кой какво му е нужно. 

Не съм на ясно, питам хората които са. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...