Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на рутер

Препоръчан отговор

преди 2 минути, JKirilov написа:

Т.е. трябваше да споделя за афоня 14 и Поршето?

Аре да се спрете!

"Аре" си направи тема и си пиши глупостите там. Амятам, че темата може да бъде ползна за напред, на някого стоящ пред същата дилема. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JKirilov написа:

Т.е. трябваше да споделя за афоня 14 и Поршето?

Т`ва фоновата картинка на браузъра ли ти е:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, JKirilov написа:

Аз просто се похвалих, а ти засра метеното... :)

Пусни си тема , като искаш да се хвалиш, недей по хората да ходиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Версаче, предлагам просто да си купиш hAP ac2 и да си решиш проблемите от раз. :) Или hAP ac lite, ако нямаш нужда от гигабитова мрежа. Този, вторият, освен PoE in на 1-ви порт, разполага и с PoE out на 5-ти порт. Има го в два варианта - класическа сапунерка, както и TC вариант ("tower case" като hAP ac2).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта. Сега ще поръчам от ознон суип tp-link TL-SG105 и Huawei ax3 quad core. 

Ще пиша когато съм готов какъв е резултата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Rammkopf написа:

Или hAP ac lite, ако нямаш нужда от гигабитова мрежа.

Ако доставчика му я даде . И гигабитов рутер да има при 100 мегабитова връзка по малко от 96 98 mbps няма да вдигне .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adersa написа:

Ако доставчика му я даде . И гигабитов рутер да има при 100 мегабитова връзка по малко от 96 98 mbps няма да вдигне .

Казах ти да не се обаждаш в теми, които не са ти ясни! Кой ще му забрани да ползва гигабиттова мрежа зад рутъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Казах ти да не се обаждаш в теми, които не са ти ясни! Кой ще му забрани да ползва гигабиттова мрежа зад рутъра?

Я да пусне някой тест , който плаща за 100 мбпс и има гигабитов рутер да видим кой прав кой крив .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, куха лейко, говорим за интранет. Скоростите не се заключават САМО до достъп към интернет! Ти като ползваш един комптър и един телефон, хората ползват мн. повече устройства в локалната си мрежа и за тях е важна gigabit свързаността там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, adersa написа:

И ква е тая глупост, дето я ръсиш? Искаш да кажеш ,че при 100 MB връзка ще вдигне повече от 100 ли? Изобщо цялото ти изречение е алогично...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, lupis написа:

И ква е тая глупост, дето я ръсиш? Искаш да кажеш ,че при 100 MB връзка ще вдигне повече от 100 ли? Изобщо цялото ти изречение е алогично...

Като сте толкова отворени както казах искам тест с гигабитов рутер и такса 100 мбпс връзка да видим какво ще излезе .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, adersa написа:

Като сте толкова отворени както казах искам тест с гигабитов рутер и такса 100 мбпс връзка да видим какво ще излезе .

И кво да гледаме, ще излезе това, което дава доставчика, в най- добрия случай НЕ- ПОВЕЧЕ от 100-120.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, adersa написа:

Казах ти - не я разбираш тая материя, не се бутай между шамарите. Кога ще вденеш, че скоростите не са само за навън!  А какво ще кажеш за гигабитова мрежа без достъп до интернет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, adersa написа:

Говоря за LAN. Ако ВКЪЩИ не му трябва гигабитова мрежа, МЕЖДУ УСТРОЙСТВАТА, нито пък достъп до Интернет с повече от 100Mbps, тогава може да вземе 100-мегабитов рутер.

Иначе, изказванията ти навсякъде са лишени от всякаква граматика, техническа грамотност и здрав разум, въобще. Прави са колегите, по-добре е да мълчиш. Разбираме, че животът на 12 е труден за разбиране, но като пораснеш някой ден (дано), нещата почват да се изясняват. Особено ако си прекарал времето си в прочит на някоя и друга книжка по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, предполагам, щом са му разрешили да сърфира в мрежата без родителски надзор ... :D Но се държи като зелен пубертет - още с празната глава и острите реакции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Предварително се извинявам на @Versace82, за това че пиша в темата му, но въпросът ми също е за избор на рутер.

Бюджетът ми е до 200лв. Искам рутер, който подържа wi-fi 6. Спрял съм се на следните модели:

ХуауейLinksysD-Link

Не съм запознат със софтуера им и функциите, които предлагат. Моля, ако някой от вас е наясно с технологиите на изброените рутери, да напише мнение - кой рутер би ми препоръчал.

Ако има нещо, което не съм пояснил, моля за извинение. Ще добавя каквото е необходимо за допълнителна информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Без да се замислям, дори, отговорът ми е Linksys. Тази компания беше собственост на Cisco, впоследствие беше продадена на Belkin. Качеството им се запази, според мен, въпреки смяната на собствеността им. Доказан производител, продуктите им заслужават уважение. Huawei и D-Link ... първите са ОК, те са производителят и на мобилните клетки, които ползват GSM-операторите в България. Далеч не са балъци в областта на комуникациите, но не мисля, че те си произвеждат рутерите в домашния сегмент. Що се отнася D-Link, или както се произнася на български: "де линк", не е случаен анекдотът "де link, де няма".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.01.2022 г. в 22:32, Rammkopf написа:

Здравей! Без да се замислям, дори, отговорът ми е Linksys......

Благодаря за изчерпателния отговор. Ще последвам съвета Ви и ще закупя Linksys.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...