Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Огромната зелена лъжа

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Bubbles написа:

Напротив, грешно са те научили. На топло човек се изнежва и като го духне малко вятъра почне да подсмърча и тича при доктора за хапчета и сироп, умножи го по няколко десетки милиони случая и ето ти ковид пандемия.
А студеното калява, дори да спиш на студено е полезно.
Нали си фенка на руснаците? Те правят снежни бани на бебетата си, знаеш ли защо?

А ко ти кажа чш съм виждал рускиня да държи бебето си си на отворен прозорец миниум по час всеки на -10 градуса навън?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, petie1 написа:

А ко ти кажа чш съм виждал рускиня да държи бебето си си на отворен прозорец миниум по час всеки на -10 градуса навън?

Няма да ме изненадаш, това си им е обичай :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Няма да ме изненадаш, това си им е обичай :

Кат я питах защо ми каза "Калявам го" ама понеже тук ни са меки зимите та жената ставаше в 6 да отваря прозореца

преди 19 минути, Anneliese написа:

Никъде не съм виждала франзели, но гевреци си исках всеки път.

И никога не съм гледала на столицата като на лукс или божествено място, нито съм съжалявала, че съм от провинцията. Бързо схванах колко разглезени са софийските деца и винаги съм стояла далеч от софийския манталитет.

Помня, че бях много впечатлена от софийските баби и дядовци в градския транспорт. Едни накипрени, бабите с червило и сенки, червени или сини коси, дядовците спретнати, четат вестници.............

Скоро не съм виждала баби със сини коси, слава Богу!

Интересно как пък набута голямото село?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:

Руснаците в това отношение са луди! Ама много луди!

Аз съм с увреждания, няма как да не ме пазят.

преди 11 минути, JKirilov написа:

Най-умен - Дръндю:goahead:

Зелената идея няма бъдеще, освен ако не ни я наложат по линия на НАТО...

Дано, защото ми писна от зелените простотии, както и от оплакванията на софиянците за боклуците, мръсния въздух, герберските ремонти и вечните аварии на ток и вода и скъпите цени.

Само реват, но нищо не правят. Защо не се съберат да протестират пред Столична община? Така, както се събраха срещу Боко?

Тая Фандъкова сигурно не милиони, а милиарди е откраднала от хората. В случайности не вярвам. Един ремонт, втори ремонт, пети ремонт..............Е, как да и вярвам? За метрото, дето се наводни, да не говорим, кой знае оттам колко е "спестено (разбирайте усвоено). Откога ги обещава на родителите детските ясли и градини и все ги няма никакви........ И софиянци я търпят ли, търпят, не гласуват срещу нея, допускат циганите с техните купени гласове пак да я оставят сметица.......... А после реват като съдрани магарета. Е, то бива да и вярвате веднъж, ама втори път? Кой мандат кара сега, трети ли?

Иииииииииииииииииии, честито!:angry:

Ще ни осъдят на 10 милиона лева за мръсен въздух!

https://www.24chasa.bg/novini/article/10742815

Докато ги търпим тия от Брюксел, пари за детски болници и за пенсионерите няма да има.

Не ги интересува екологията, а да ни съдерат финансово. Това е ЕС.

Прогледнете най - сетне!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Anneliese написа:

Руснаците в това отношение са луди! Ама много луди!

Аз съм с увреждания, няма как да не ме пазят.

Не, не са луди това че ти не разбираш защо го правят не значи че са луди

Сега пък се размяука за софиянци а аз те чакам нова лекция да изнасяш по компютърни науки и програмиране :biggrin:

Иначе и аз не харесвам зимата у града да ми вони пушилки ама.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Anneliese написа:

"Еко" идеята е сектанска, неприложима и нереална.

Не е сектантска, а е идеологическа.

Либерализма е частно финансирана подривна дейност, целяща унищожаване на всяка една ценност. "Еко" движенията са част от либерализма, както всяко едно друго движение, което се счита за "ляво".

Целта на пропагандата, според която "Земята ще бъде унищожена скоро, ако не предприемем мерки" е да убеди хората, че трябва да гласуват за политиците, които обещават да предприемат мерки. Мерките идват под формата на такси и регулации, целящи контролирана ДЕиндустриализация на държавите мишени.

Как точно става деиндустриализацията?

Лесно.

Когато бъдат приети прекалено много такси и регулации, индустриалния сектор започва да има все по-малко печалба, и все по-големи загуби.

Ако губещото предприятие е държавно - то или банкрутира, или бива продадено на частния сектор (приватизация).  Предприятието може да бъде оставено да банкрутира, без значение дали е приватизирано или не, което ще доведе то икономически упадък, високи нива на корупция, и деградация на държавността. Така се извършва денационализация - унищожавани на национализма, особено на националния суверен. Това води до изграждането на плутокрация, 

Ако губещото предприятие е частно - собствениците ще преместят дейността в друга държава, където има по-ниски такси и регулации. По този начин, държавата, от която предприятието е преместено, ще има по-ниска икономическа активност.

преди 10 часа, Anneliese написа:

малоумница Грета Тунберг!

Може и да е малоумна, то тя се използва в пропаганда, финансирана от глобалистки групировки като Рокфелер и Ротшилд. Парите, които получава тази Грета, са огромни. Частни НПО-та, фондации, политически партии - всички получават пари, предназначени за финансирането на подривната дейност.

Тя е просто една от многото. От началото на 1970-те години, винаги е имало по едно младо момиче, което e повтаряло абсолютно същите неща, които сега Грета казва, след като си у научила сценарият - "Ако не вземем мерки, планетата ще бъде разрушена скоро!". Грета не е нищо ново под слънцето, а просто новата актриса на ООН и групировките на ООН. Даже имам и видео компилации на публикациите на либералните медии, от началото на 70-те до сега - нито едно предсказание за климатична катастрофа не се е сбъднало. Нито едно предсказание не се е случило, тъй като всички публикации са доказани лъжи - ако едно нещо не е вярно, няма как да се случи.

Ако един човек е уплашен и убеден, че дадено нещо ще го нарани или убие, е по-склонен да гласува за политическа партия, която обещава, че ще направи така, че "дадено нещо" да не се случи. Това е целта на климатичната пропаганда - да направи така, че да има повече избиратели за политическите партии на глобалистите. Иначе, "Еко" движенията и протести нямат АБСОЛЮТНО нищо общо с опазване на околната среда, а са за натиск върху правителствата с цел приемане на такси, регулации, определени закони и така нататък...

Тъжното е, че повечето хора, които участват в такива протести, си мислят, че това, което правят е добро, и не знаят, че само така си мислят, докато действията им и добрите им намерения се използват за съвсем други цели.

Либералните движения са частно финансирани. Никога частен донор няма да ти даде пари, ако не му обещаеш да генерираш ревеню, което да е по-голямо от стойността пари, която той първоначално ти е дал. Ревенюто не е задължително да е точно пари - може да е идея, която ако бъде приета в обществото, ще реформира обществото по начина, по който идеологическия противник иска то да бъде реформирано. Затова имаме либерални политици, либерални организации, либерални идеи и идеологии, либерални медии, либерални пропагандисти - и либарелни милиардерски групи, които финансират всичко това, докато всяко противоречие бъде наричано "конспиративна теория", "фалшива новина", и т.н..

преди 11 часа, Anneliese написа:

Да, бясна съм - писна ми от секти и фалшиви месии!

Не е секта, а частно финансирана идеологическа подривна дейност.

Филантропите, претендиращи да са месии, не са такива, а просто се правят на такива, тъй като успехът им зависи от общественото одобрение - защото хората трябва да гласуват за партиите, финансирани от тези филантропи. Ако никой не гласува за техните партии, те няма да имат контрол в правителствата и няма да могат да пробутат идеологиите си. Хората са по-склонни да гласуват за някой, ако този някой се представя като решение на всичките им проблеми, без значение факта, че никакви проблеми няма да бъдат решени, след като хората гласуват за този някой.

преди 12 часа, Anneliese написа:

Ако продължи така, хората ще тръгнат срещу измислените еко организации и не гарантирам, че няма да има насилие!

И да тръгнем срещу тях, нищо няма да постигнем - те са по силни от нас, защото Централните Банки седят зад тези движение. Централните Банки контролират парите - парите са сила, следователно силата е в тях, а не в нас. Ние имаме правото да мълчим и да се примиряваме, иначе ще бъдем санкционирани.

преди 11 часа, Anneliese написа:

Ядосвам се, че мълчите за Борисов и престъпленията му:

- спря  строеца на АЕЦ "Белене"

- спря "Южен поток"

- подписа малоумната зелена сделка

-направи ДВЕВР - КЕВР и даде икономиката в ръцете на частници

-на места кметовете на ГЕРБ са се организирали и правят явен саботаж на новата власт

ГЕРБ е партия, която преди време беше създадена от хората на Американското посолство. Не, не си правя майтап - наистина те създадоха партията. ГЕРБ беше политическия инструмент, чрез който САЩ се намесваха във вътрешните работи на страната. Бойко прави това, което му наредят. Бойко не взема самостоятелни решения.

Унищожените проекти, за които говориш, бяха унищожени с цел дестабилизиране на енергиения сектор на България, за да може производството на ток да се приватизира, и да може България също така да купува ток от други, външни, производители, които се интересуват от печалба.

Същата тази участ, наречена приватизация, сполетя и здравеопазването, както и много други сектори в България.

преди 10 часа, дръндю написа:

всичко се прави в името на печалбите

Не само в името на печалбите, но и в името на успеха на разпространението на дадени идеологии, и успеха на идеологическите противници. В днешно време, парите са вече второстепенно нещо - повече идеологиите се натискат, и повече нещата се въртят около идеологии.

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Никой няма да умре

Това го кажи на отчаяните и депресирани самоубийци, които не могат да дишат спокойно заради стреса, и са доведени до ръба заради дълговото робство (debt slavery), и идеологическата система, чиято цел е гибел на всичко ценно и човешко. Нали тези "зелени" неща се правят с цел замяна на евтините ресурси със скъпи, за да има повече инфлация и по високи разходи за живот - за да има повече дългово робство, финансов контрол, т.н..

Всеки ден има много болни и умрели хора, които им се отказва лечение, защото нямат достатъчно пари, и болниците са превърнати в търговски обекти, защото бяха приватизирани. По времето на социализма не беше така.

преди 9 часа, Anneliese написа:

Така е, но още има хора, които твърдо вярват, че новата власт е виновна за ситуацията с цените на тока. Страх ме е да не ги свалят, не че ги харесвам, но не искам Борисов на бял кон. Помните ли високите сметки за ток от 2013 година? Самозапалилите се от бедност и отчаяност хора? Никак не искам това да се повтаря. Ако не бяхте повярвали на лъжите за "гьола", сега можеше да е по - различно.

Тези новите партии и политиците в тях са директно свързани с фондация Отворено Общество на Джордж Сорос, нали знаеш? Пред тях, Борисов е по-малкото зло... така си мисля аз.

преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Значи в градския където се качваш за малко е проблем, че няма топло, а във влака дето може да патуваш "до 22 часа в България" няма проблем ... или защото влака не е Еко ..

Еко автобусите също не са "Еко". Думата "Еко" е просто етикет, нищо повече. Няма такова нещо като "Еко". Всичко си оставя отпечатък върху околната среда. Производството на батерии е процес който изисква интензивна миньорска дейност, както и интензивна работа във фабриките. "Еко" автобусите се зареждат с енергия, която вероятно идва от някоя въглищна електроцентрала. Къде е разликата между горене на горива вътре в превозното средство, с цел захранване на превозното средство, и горене на горива извън превозното средство, с цел захранване на средството? Никаква разлика няма, ако питаш мен.

ПОСЛЕПИС: Аз също не съм доволен от политиците. Заради тях имаме ниски заплати и не можем да имаме каквото поискаме. заради тях нямаме здравеопазване, и заради тях всичко е скъпо. Корупцията е навсякъде, и всички тънем в мизерия. Изобщо не съм доволен, ама изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До тук от цялата тема само заглавето е вярно.

Няма нищо Еко и вероятно никога няма да има.

И за всичко това не са виновни само политиците, сложете там и всеки маркетингов отдел, отдел "печалби" .. инженерите дори, които вместо да правят нещата както трябва, те действат като докрторите, дребните търговци и онзи дето гори гуми за да предаде тел на вторични .... и до де стигнеш да обикновения човечец - такива сме си и това си е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща ги знаех, други не.

Не знаех, че еко идеята е фалшива и се използва с политическа и финансова цел. Поне от десетилетие слушам за глобалното климатично затопляне, и нямаше как да не повярвам, защото от десетилетие нямаме истински снежни зими, като тези в детството ми. Зимите станаха много слънчеви и топли, вече няма много сняг и виелици,  много ниски температури..............Преди имахме много сняг за Бъдни вечер, Коледа и Нова година. Също така слушам как водата е на привършване, в много села и малки градове има водна криза, как в Африка бедстват и нямат вода.............. А пък като бях ученичка, говореха много за озоновия слой и после нещо млъкнаха............. И за "Грийнпийс" и акциите им пишеха много. С ентусизъм се пишеше и за събитието "60 минути"  на WWF.

Сега се говори колко вредни за пушещите комини, старите автомобили с ауспуси (за тях съм съгласна, изпускат ужасна миризма и всеки път навън трябва да си вея с ръка след някой минаващ автомобил. Електрическото ни парно хич не топли добре в тия студове, както топлеше парното на дърва и въглища. А ако стане авария и спре тока, много ме е страх да не ни застигне бялата смърт.

Не искам да се повтаря това с отчаяните хора и самоубийствата, много ми е тъжно, много плаках тогава, че се случват такива неща. Племенницата ми беше малка тогава,  сега е абитуриентка тази година и хич не искам да вижда такива неща в живота, много е чувствителна и се притеснявам за нея.

Чудя се и защо вече няма например високи бебешки колички, като едно време, в каквито са ни возили майките, ами сега са едни ниски, и бебенцата дишат всичката улична мръсотия, че и тази от автомобилите. Кой знае колко дечица са развили така белодробни проблеми..............

Аз съм "за" опазването на природата, но не и за крайности. Ядосвам се, като чета, как хората сме били вредни, отделяли сме отровният въглероден диоксид, много сме били като население........Не искам племенницата мида чете тези глупости и да им вярва.

Иначе аз от малка съм научена да изхвърлям боклуците в кошчетата за боклук, харесвам идеята за разделното събиране на отпадъците, но тя се опорочи, ядосвам се на хората, които си изхвърлят боклуците покрай реките, против пластмасата съм, жалко, че беше за кратко идеята със стъклените бутилки на "Кока - Кола". Купувахме само такива тогава. Обаче пък съм против да забраняват сламките. Дървените и стъклените са опасни. Затова пък съм съгласна да се спре с използването на пластмасата навсякъде - бутилки, чинии, прибори за хранене, чаши......Също така съм против найлоновите пликове, харесвам идеята за платнените и имаме няколко от "Лидл", покрай патриотичните акции за запазването на наши обекти. Но пък не харесвам идеята за дрехи и обувки от рециклирани материали, които са боклуци. Но пък съм против малоумните идеи за слънчеви панели и ветрогенератори, защото нито сме Африка с толкова силно слънцегреене, особено зимата, нито сме вятърна държава като Дания и Нидерландия. Като ходихме на Шипка и видях онези вятърни турбини до чинията на Бузлуджа и лошо ми стана. Съсипали са хубавата гледка! А във електрическо превозно средство не бих се качила  от страх да не стане нещо и да не се опържим живи. Предпочитам си класическите превозни средства.  Колело не мога да карам, защото не мога да пазя равновесие, иначе идеята да се придвижваш с колело из града ми харесва. Но пък намирам за малоумно да ни забраняват да ядем месо че и мусака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я зарежи Еко-то и кажи каква е основната цел на човечеството ... аз до тук чувам, че трябва на всяка цена да запазим вида си и затова явно се множим толкова много и за да не вземе все пак да се затрием трябва да идем на друга планета/и и там да оцапаме пейзажа ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето единствено защо е лъжа:

Цитат

ЗЕЛЕНО

Цвят на водата, така както червеното е цвят на огъня.

от Символика на цветовете (themeaningofcolors.com)

Всеки знае, че в синьото е истината. :)

Цитат

В Египет синият цвят бил символ на истината, смъртта и боговете, взети заедно, затова небесносиньото се считало и за граница, разделяща човека от боговете, управляващи неговата съдба.

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне разбрах че цветът на лъжите бил зелен...

преди 10 часа, Anneliese написа:

Не знаех, че еко идеята е фалшива и се използва с политическа и финансова цел.

Кое те изненадва? Ако си поразмърдаш бетона в  главата ще се сетиш че с всички  идеи е така не само с тази :)

Айде де ко става  с лекциите по компютърни науки и програмиране? :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, bootlicker написа:

Не само в името на печалбите, но и в името на успеха на разпространението на дадени идеологии, и успеха на идеологическите противници. В днешно време, парите са вече второстепенно нещо - повече идеологиите се натискат, и повече нещата се въртят около идеологии.

глупости
с парите се постигат тези неща за които казваш с цел много повече пари
още навремето Артур е осъзнал че богатите не плащат данъци и за това е изкоренил робството в държавата не от добри чувства към хората, а заради това че ще плащат данъци...повече пари в хазната
днес в бившите комунистически държави е същото
премахнаха справедливия прогресивен данък и въведоха плоския...тъй де, прехвърлиха данъчната тежест върху населението
целта на всяка идеология е пари
баси...ненаядоха се
милиардите не им стигат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, дръндю написа:

Ето това е проблема на цялото човечество.
Пустата мания за пустите цветни хартии.
Докато не се излекуваме от тая мания, нищо добро не ни чака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.01.2022 г. в 1:37, Anneliese написа:

Не знаех, че еко идеята е фалшива и се използва с политическа и финансова цел.

Всичко, абсолютно всичко, което се прави, има една единствена цел - обогатяване на частни донори и увеличаването на политическата им власт.

Поне от десетилетие слушам за глобалното климатично затопляне, и нямаше как да не повярвам, защото от десетилетие нямаме истински снежни зими, като тези в детството ми.

Глобалното затопляне е истинско нещо, но няма нищо общо с апокалиптичните предсказания, които се показват умишлено, с цел плашене на хората и привличане на гласоподаватели към партии, които обещават да решат проблема. Това е едната от целите. Другите цели съм ги споменал в предишния си пост.

Предсказанията, според които, глобалното затопляне ще унищожи планетата, са фалшиви и имат политическа, а не научна, цел. Повишаващите се температури няма да разрушат планетата, и това се знае, защото в миналото планетата е била в пъти по-гореща, и не е била разрушена. Както и, е имало много периоди, през които ледниците са били стопени, и планетата пак не е била унищожена.

Климатичните промени са нещо, което постоянно се случва - дори и да ги няма хората, климатичните промени пак ще се случват. В ден днешен, планетата Земя е в пъти по-студена от това, което е била преди. Преди години, хиляди и милиони години, нивото на въглероден диоксид е било в пъти по-високо, а ден е в пъти по-ниско от преди.

В днешно време, концентрацията на въглероден диоксид е около 420 частици сред 1 милион други частици. В предишни епохи, концентрацията е била повече от 4,000 частици на 1 милион други частици.

Въпреки, че нивото на въглероден диоксид се увеличава в момента, то все още е изключително ниско, и е сред най-ниските си нива в историята на Земята. Повишаването на въглероден диоксид не е страшно и няма да доведе до никакво унищожаване на земята, поради същата причина, поради която високите нива на въглероден диоксид не унищожиха Земята в никой от безбройните пъти, когато те бяха в пъти в високи от колкото са днес.

Фактът, че идеологическите медии ни лъжат, е доказан в хронологията на техните публикации. "Еко" пропагандата я има от началото на 1970-те години. От тогава, безброй предсказания бяха публикувани, но никое от тях не се случи. Предсказанията, които публикуват не са научни, и пропаганда е тяхната цел.

Климатичните промени са истински феномен, но нямат нищо общо с това, което медиите казват, както и няма да унищожат земята. Даже знаем, че по-топлия климат и по-високите нива на въглероден диоксид са добре за агрикултурата, защото карат растенията да растат по-бързо.

От 1970-та до 1990-та имаше пропаганда за глобално застудяване.

От 1990-та до ден днешен - има пропаганда за глобално затопляне.

И двата вида пропаганда призоваваха за едно нещо - "Вземете мерки сега, или Земята ще бъде унищожена!". Какъв е смисъла на всяването на страх, съм обяснил в предишния си пост.

На предсказанията на глобално застудяване и нова ледена епоха съм им направи 2 видео компилации, а сега правя компилации и за пропагандата за глобално затопляне. Така всички предсказания ще могат да бъдат събрани на едно място, в едно видео, и да се види, че след всички тези лъжи, нито едно предсказание не се случи.

Предсказанията идват едно след друго - но никога нищо не става. Краят на света винаги е след 5 години - и когато 5-те години срок минат, краят се отлага с нови 5 години - и така пропагандата продължава.

Също така слушам как водата е на привършване, в много села и малки градове има водна криза, как в Африка бедстват и нямат вода

Кризи има на места, където има проблеми с инфраструктурата. И не, в Африка не бедстват. Всъщност, всяка година, броят на смъртни случай от глад и липса на чиста питейна вода, са все по-малко. Броят на смъртни случай поради природни катастрофи, цунамита, торнадо, глад, обезводняване, предотвратими заболявания, тропични болести, са рекордно ниски, и НЕ се увеличават, както климатичните алармисти твърдят. Ако не ми вярваш, можеш да провериш статистиките в OurWorldInData.

Африка е континент, на който има страни, които се развиват добре. Там отдавна няма бедстване и ужас. Африка НЕ е място, където всички гладуват и измират, и има малки дечица по земята, на които им че виждат ребрата, и са изнемощели, докато лешояди кръжат над тях... Не, не, не... просто, не! Това не е Африка. Това е начина, по който НПО-тата представят Африка, за да могат да лъжат хората, и да вземат дарения, и т.н...

Ако не ми вярваш, можеш просто да посетиш Африка, и да се увериш, че и там имат ток, вода, храна, лампи, коли, самолети, агрикултура, и така нататък... Икономиката на Африка е над 3 трилиона, и расте с добри темпове.

А пък като бях ученичка, говореха много за озоновия слой и после нещо млъкнаха

Хората не разбират какво е озонов слой, затова няма как да бъдат манипулирани. Глобално затопляне, подпалване на планетата, огньове, пламъци и огнен ад, звучат по-страшно от озоновия слой - затова климатичните пропагандисти изоставиха озоновия слой, и започнаха да говорят за адски изгаряния, топене на ледници, наводнения, и всякакви такива идеи, които са по-лесни за разбиране от хората.

Не искам да се повтаря това с отчаяните хора и самоубийствата, много ми е тъжно, много плаках тогава, че се случват такива неща. Племенницата ми беше малка тогава,  сега е абитуриентка тази година и хич не искам да вижда такива неща в живота, много е чувствителна и се притеснявам за нея.

Такива неща пак се случват, просто не се показват. Липсата на пари, дълженето на пари на кредитори, банки, води до много самоубийства в другите държави, като САЩ, примерно. Там хората се самоубиват с оръжие, вземат свръх доза, и така нататък. Самоубийства пак има, но не са публични. Това, което стана през 2013, беше временен феномен. Сега пак се случват същите тези неща, просто не са публични.

Напрежението, свързано с пари и финанси, води до много отчаяние и самоубийства, не само в България, но и в много други държави - предимно държави, които са мишени на идеологическата подривна дейност.

България е много бедна държава, и е такава по план, умишлено е направена такава. Хората масово напускат държавата. За 30 години, над 3 милиона българи са напуснали. И продължават да напускат с бързи темпове. Българското население спада бързо, заради лошо качество на здравеопазването, ниски доходи, и висок разход на живот. Хората просто напускат България - а тези, които остават умират, а много малка част от тях стават и успешни... но мнозинството или напуска държавата, или остава бедно и отчаяно.

Аз съм "за" опазването на природата, но не и за крайности. Ядосвам се, като чета, как хората сме били вредни, отделяли сме отровният въглероден диоксид, много сме били като население........Не искам племенницата мида чете тези глупости и да им вярва.

Това е пропаганда, НЕ истина. Хората не са вредни. Въглеродния диоксид не е вреден. Ако въглеродния диоксид изчезне, ще има ледена епоха, и целия живот на Земята също ще изчезне. Въглеродния диоксид задържа топлина - без него, има само лед. По времето та земната ледена епоха, не е имало въглероден диоксид, и точно това е довело до ледената епоха. Въглеродния диоксид е това, което дава живот на Земята. Земния живот е основан на въглеродния атом, това не го ли знаеш? Ние БУКВАЛНО сме направени от въглерод!

Целта на пропагандата е младото поколение. Либерализма се цели в младото поколение.

против пластмасата съм

Пластмасата също се разгражда в природата, просто й отнема по-дълго време. Пластмасата прави продуктите по-евтини, защото тя е еластична, което позволява да се правят шишета от малко материал, и да издържат на напрежение, натиск, и блъскане. Преди години, имаше само стъклени шишета. После, пластмасата замени стъклото, защото е по-практична от стъклото. Когато използваха стъкло, нещата бяха по-скъпи - защото стъклото е по-тежко от пластмасата, което е допълнителна тежест за превозване - и това увеличаваше цената. Също, имаше и много разбити палети, които се разбиваха от най-малкото блъскане или друсане по пътя. Шишетата просто падаха и се чупеха - това увеличаваше цената. Пластмасата реши този проблем.

Също така съм против найлоновите пликове

Те са най-евтини. Хората обичат да им е евтино, изгодно и качествено. Пластмасите правят така, че да имаме евтини, изгодни и ефективни средства за съхранение и опаковане.

Затова пък съм съгласна да се спре с използването на пластмасата навсякъде - бутилки, чинии, прибори за хранене, чаши....

Това ще оскъпи много неща, ако не и всичко, свързано с храна.

Но пък намирам за малоумно да ни забраняват да ядем месо че и мусака.

Месото няма да го забранят. Просто искат да вкарат повече такси и регулации, за да направят месото, и храната като цяло по-скъпи. Така на хората ще им е по-трудно да се изхранват. По малко храна означава по-ниска раждаемост. По скъп живот, означава по ниска раждаемост. "Еко" таксите и регулации целят да таксуват и регулират изкопаемите горива. Почти всичко, което ползваме, изисква изкопаеми горива. По-високите цени на изкопаеми горива ще направят почти всичко по-скъпо. По-високите цени ще направят така, че на хората да им е по-трудно. Така ще има повече разоряване, фалити, длъжници, и разбира се - по ниска раждаемост.

преди 21 часа, дръндю написа:

глупости
още навремето Артур е осъзнал че богатите не плащат данъци и за това е изкоренил робството в държавата не от добри чувства към хората, а заради това че ще плащат данъци...повече пари в хазната
днес в бившите комунистически държави е същото
премахнаха справедливия прогресивен данък и въведоха плоския...тъй де, прехвърлиха данъчната тежест върху населението
целта на всяка идеология е пари
баси...ненаядоха се
милиардите не им стигат

Какво ти е мнението относно "tax the rich" кампанията на Демократите в САЩ? Нали точно богатите са тези, които финансират Демократите. Защо частните донори искат партията, която те контролират, да ги таксува допълнително?

Да, на милиардерите никога не им стига - искат още и още. Те имат много милиарди, но искат още и още, все едно милиардите които имат в момента, не им стигат... а те ще им стигнат за изживяването на много животи напред.........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О, много ти благодаря, не ги знаех тези неща. За въглерода не са ни учили.

Обаче нали показват по телевизията и в клипчета как планетата е зарината от много пластмаса, както и че животните умират от нея? Какво ще я правим пластмасата във вид на боклук?:speak:

А вярно ли е, че  стандартните автомобили на бензин са опасни за природата?

А опасно ли е за природата използването на дърва и въглища за отопление?

Твърде много ли сме на Земята?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Това е пропаганда, НЕ истина. Хората не са вредни. Въглеродния диоксид не е вреден. Ако въглеродния диоксид изчезне, ще има ледена епоха, и целия живот на Земята също ще изчезне. Въглеродния диоксид задържа топлина - без него, има само лед. По времето та земната ледена епоха, не е имало въглероден диоксид, и точно това е довело до ледената епоха. Въглеродния диоксид е това, което дава живот на Земята. Земния живот е основан на въглеродния атом, това не го ли знаеш? Ние БУКВАЛНО сме направени от въглерод!

Това болднатото осмисляш ли го? Как така е нямало въглероден диоксид? CO2 е продукт на окислението. Вдишваш кислород, следва реакция на окисление и издишаш CO2. Растенията обработват CO2 и отделят кислород. Ако е нямало вългероден диоксид, как е съществувала растителност? При изригване на вулкан какво се отделя в атмосферата? Това, което си написал, за да е вярно, планетата трябва да е абсолютно мъртва. Да няма дори тектонична активност. Да няма дори микроорганизми. Фитопланктонът в океаните преработва CO2 в кислород. Зa да е вярно, това което си написал, не трябва да е имало никакъв живот на планетата, никаква активност в недрата на самата планета. Не трябва да е имало ни мамути, ни съблезъби тигри, хора, коне, растения. 

Цитат

Месото няма да го забранят. Просто искат да вкарат повече такси и регулации, за да направят месото, и храната като цяло по-скъпи. Така на хората ще им е по-трудно да се изхранват. По малко храна означава по-ниска раждаемост. По скъп живот, означава по ниска раждаемост. "Еко" таксите и регулации целят да таксуват и регулират изкопаемите горива. Почти всичко, което ползваме, изисква изкопаеми горива. По-високите цени на изкопаеми горива ще направят почти всичко по-скъпо. По-високите цени ще направят така, че на хората да им е по-трудно. Така ще има повече разоряване, фалити, длъжници, и разбира се - по ниска раждаемост.

Тук има не само фактологична недостоверност, но и логична. Навсякъде в развития западен свят, раждаемостта се е сринала. Така е в Германия, Франция, Англия, САЩ. И точно заради това е приемът на бежанци. Икономическото развитие означава създаване на работни места, което изисква работна ръка. Дори раждаемостта в Китай в момента е под нормата на запазване на популацията (2,1 деца на жена в животородна възраст). А там, където раждаемостта е висока, храната недостига (субсахарска Африка, Близкия Изток). Значи, приемат се бежанци, защото развитието на икономиката изисква работна ръка, а в същото време някакви лоши хора искат да фалират всичко и да закрият работните места. Сериозно?! Един куп лекари, инженери и специалисти въобще, та дори неквалифицирани работници, се изнесоха в Западна Европа, защото там има голямо търсене на труда им, а в същото време тези държави искат да унищожат работните им места?! Сериозно?! 
Самата идея, че някой иска да направи всичко по-скъпо, за да има повече фалити и длъжници, е тъпа. Нали и той ще фалира? Още повече е налудна идеята, че милиони хора по света участват в огромна конспирация. "Двама са чета, трима са чета с предател". Влиянието на човека върху глобалното затопляне се отрича от либертариански тинк-танкове. А най-големият донор на либертарианците, са братя Кох. Братя Кох са едни от най-големите замърсители. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anneliese написа:

Не сме. Пренаселени са отделни точки по Земята, но не и цялата Земя. Така например, Сибир е рядко населен, Сахара също. Дори населението на Африка е предимно в малки селца, разположени на големи разстояния едно от друго. Движението на хора към определени географски ширини и градове, правят тези места пренаселени. Което е следствие на урбанизацията и наличието на работни места и по-благоприятните условия за живот. България, например не е пренаселена, а оредяваща. 

Но дори като световно население, кривата вече става по-полегата. Към 10-12 милиард ще е станала плоска, а населението устойчиво. От десетилетия ръста на световното население се забавя. И хората, които се занимават със статистика и данни за популацията, го знаят. Във "Фактологичност" на Ханс Рослинг са дадени данни за това. И точно заради това, всичките теории, говорещи, че някакъв таен елит гради конспирации за редуциране на населението, са въпиющи глупости.  Прости обяснения на сложни проблеми. Само че,  P=NP,   не е доказано. От което следва, че просто решение на сложен проблем, няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле колко фермани за глупостите на форумното наци :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На образованието казваш ферман? Значи си мързел, и то голям. Представям си направо с колко си завършил училище.:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Anneliese написа:

На образованието казваш ферман? Значи си мързел, и то голям. Представям си направо с колко си завършил училище.:getout:

Да от Мързелград съм :lol6:

Казах ти оценките ми ги знае която трябва и не са за учени от БрИНСПФ кат теб :ass:

Никакво образование няма в тези фермани ама с твоето ниско ниво ти се виждат образователни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто злобееш! От яд, че разговарям с другите съфорумци нормално, за разлика от теб.:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Anneliese написа:

Просто злобееш! От яд, че разговарям с другите съфорумци нормално, за разлика от теб.:D

А да бе много нормално разговаряш спор няма всеки втори пост ти е бисер......... Радио кадри,днешните компютри били предачни машини  ламя съм и так далеее :lol6: БрИНСПФ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Anneliese написа:

Обаче нали показват по телевизията и в клипчета как планетата е зарината от много пластмаса, както и че животните умират от нея? Какво ще я правим пластмасата във вид на боклук?

Животните умират от много неща - болести, родилни дефекти, атака от хищник, неспособност да намерят храна, и много други. Пластмасата е само една от причините за смърт при някой, не всички, а някои животни. Пластмасата може да убие някоя риба, ако рибата погълне много пластмаса. Но също така, рибите умират и от поглъщане и на други неща, не само от пластмасата. Пластмасата не е основния виновник, но въпреки това се показва като основен виновник поради причини, които вече споменах.

Планетата не е "зарината в боклуци", а определени места от планетата са заринати в боклуци - сметища и други региони, в които се е събрал боклук. Въпреки това, правят се снимки на тези малки, изолирани региони, и след това се казва, че така изглежда цялата планета, което не е вярно, и може да бъде доказано като погледнеш спътникови снимки на планетата - океаните са чисти, а не пълни с острови от боклук, както се казва. Има и зелени площи, на които има НЕ боклук, а растителност. Друго, което НЕ се казва, е че зелените площи се увеличават, а не се намалят, както се твърди. Твърди се, че изсичането води до обезлесяване. Факт е, че скоростта на озеленяване и растеж на растения е достатъчно бърза, за да надмине скоростта на обезлесяване - това означава, че въпреки, че има сеч на дървета и всякаква растителност, нивото на растителност все пак се увеличава, а на намаля.

Клипчетата, за които говориш, са предимно пропаганда, което е причината, поради която сцените, които се показват в тези клипове, не виждаш по улиците, моретата и горите. Ти някога видяла ли се острови от боклук, морета пълни с боклук, и такива неща, в мащабите, в които са показвани в клиповете, чиято цел е пропагандна и политическа?

А вярно ли е, че  стандартните автомобили на бензин са опасни за природата?

В днешно време, стандартите са толкова високи, че автомобилите, за които говориш замърсяват много малко. Можеш да сравниш стари коли с нови. Новите коли изпускат много по-малко замърсяващи газове, както и наситеността на тези газове е много по-малко. Ауспусите на старите коли пускат по-тъмен дим от новите коли. Това е така, защото новите изисквания засягат производството на новите коли, и производителите правят така, че новите коли да отделят по-малко емисии. Най-новите модели са така направени, че на практика не замърсяват. Имат филтри, добре работещи двигателя, и горивата са направени така, че да са много по-малко замърсяващи. Примерно, био-горивата (biofuels) също са направени от изкопаеми горива, но са смесени със субстанции, които ги правят по-малко замърсяващи, без да намалят ефективността им.

А опасно ли е за природата използването на дърва и въглища за отопление?

При горенето на дърва и въглища се отделя въглероден диоксид, което е храна за растенията. След като бъде отделен, растенията го абсорбират и го превръщат в кислород. Това е. Не е опасно. Горенето е нещо, което се случва откакто съществува Земята.

Пренаселването е идея, произлизаща от идеята, че растежа на популацията изпреварва скоростта, с която се произвеждат ресурси за изхранване на населението и поддръжка на инфраструктурата - и по този начин ще се стигне до дистопия, в която царува глад, мизерия и анархия. Пренаселването беше популярна идея през 20-ти век, но загуби популярност, тъй като напредък в агрикултурата позволи да се произвеждат количества хранителни ресурси, които са в пъти по-големи от това, което е необходимо за изхранване на населението. Също, капитализма намали световния глад и световната бедност с 80% за последните малко над 50 години. Популацията расте - в същото време, проблемите, които уж растежа на популацията трябваше да увеличи, стават все по-малко и изчезват. Така че, не - пренаселването е дистопична идея, произхождаща от псевдо-научни сценарии от епоха, в която нещата не са били добре разбрани. Примерно, когато се е смятало, че растежа на населението ще доведе до много бедни и гладни хора, не е имало ГМО и добре развито масово производство. Сега, в ден днешен, имаме тези две неща. Тези две неща непрекъснато намалят нивото на световния глад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...