Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 5 минути, dimy написа:

Ще повторя още по-бааааааавно - патриот съм!

А майце*продавци са тези дето продават родината си за жалки шорошови центове!

А аз още по-баааавно ще потвърдя, че левите "политики" неглижирам безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 55,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

4655

• miro20

2522

• Coco1

2502

• BANKATA

2059

преди 26 минути, parmobil написа:

Пак става странно. Човек, който не е съгласен с определено левите ти убеждения е майцепродавец?

P.S За последното не трябва да се самоцензурираш.

Той се е националнокастрирал като български "патриот" /и е сменил пола на руски/ , ти говориш да не се самоцензурира :) 

преди 14 минути, dimy написа:

Ще повторя още по-бааааааавно - патриот съм!

А майце*продавци са тези дето продават родината си за жалки шорошови центове!

тъй де. Патриот рашист путинист фейкомет. Класика в жанра.

Ти си прекрасен пример.

преди 26 минути, Banesc написа:

руснаците са измислили банята

за руска баня не си ли чувал....

точно твоите утрепки от запада са известни с това че не  се къпят

и е имало чума и е измряло 90 % от населението на европа 

понеже са развъдили плъхове и са се изхождали по ъглите  в замъците царчетата

:giggle1:

Още бисери имаш ли ? :)

Ето малко цифри за "истинските руски патриоти"

Цитат

Более 200 тысяч человек покинуло Россию с момента объявления мобилизации — CNN (https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-29-22/h_1449bdcdac4acb473b60d27acdd99f89)

Около 100 тысяч россиян пересекли границу Казахстана за последнюю неделю, об этом сообщил Марат Кожаев, заместитель министра внутренних дел Казахстана.

Границу с Грузией пересекли же  не менее 53 тысяч человек, по опубликованным данным МВД Грузии за период с 21 по 26 сентября.

В ЕС въехали почти 66 тысяч граждан России, по данным Европейского агентства пограничной и береговой охраны Frontex за период с 19 по 25 сентября.

Данные из Монголии и Армении не включены в статистику.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, N1K17Y написа:

Айде пак произволно твърдение, което няма нищо общо с темата :giggle1: Вече е просто тъжно.

Или пък сега ще кажеш, че американски инструктори са вършили "геноцид" в Украйна ? 

Няма общо с темата?!? Ти твърдиш, че в ЛДНР имало руска войска преди 24.02. Ми толкова руснаци е имало колкото са били и краварските военни инструктори. Не ти изнася истината и побърза да я обявиш за нямаща общо с темата. Въобще не ме учудва че отричаш фактите, които не ти изнасят :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.09.2022 г. в 10:06, miro20 написа:

Освен това, въпреки че все още обемите особенно купени от САЩ са големи , предстои изгонване на РФ и от пазара на алуминий

А ето един пророк , чиитоконстатации три седмици след инвазията са изключително точни :

преведено :

https://boulevardbulgaria.bg/articles/12-te-teorii-na-fransis-fukuyama-za-voynata-v-ukrayna

Не помня всичките глупости които са ме питали някои , но съм отговарял в повечето случаи .

За въпросните лагери се наричат "филтрационни лагери" , и цитирах източници поакзващи че такива са билиподготвяни дори ПРЕДИ  инвазията.

И не "затваряни без причина" , а преминаващи изтощителни разпити и тестове на рашистктие служби, след което преценяват вече дали даден  украински гражданин е надежден прорашистки настроен, или е ненадежден и отива вече в истинските зандани, на подобие където държат азовците и после ги самовзривиха в Еленовка .

Това че не си прочел или не си видял отговорите, си е твой проблем .

Виждам дори не си знаел че има такива.

Какво тогава да говорим за "качеството ти на твоите източници" ???

Мнооогообичам да ми обясняват  разни празни квадрати колко не съм способен да виждам ИСТИНАТА и с пропаганда да ми твърдят че не различавам ИСТИНАТА от пропаганда :)

Направо сте ми специалитет :) 

Дори само поразиите които направиха в югоизточна Украйна са достатъчни да се притесняват. Сринати градове от безогледни масирани обстрели , геноцид и терор над жителите.

Не че не могат да ги победят, а че ще направят поразии . Защо трябва да позволяват това ???

Хайде по полека с обидите . Прощавам ти само защото си умствено недъгав с ТЕЛК.

От теб само лъжи и спекулации съм чувал, след които си винаги осран и натикан дето кучето стига с език само .

:hush:

Точно така си е.

Посочи една лъжа която съм казал . Конкретно .

Напротив. В РФ няма демокрация, а симулация на такава.

Сега вървят няколко вида избори там ако не си забелазъл, и вече има клипчета на "взброс" на бюлетини и всякакви фалшификации.

Контрол никакъв.

За предишните избори някои дори са се постаратли и са пресметнали колко фалшифицирани са били "изборите" .

На голосовании по поправкам могли быть самые большие фальсификации в новейшей истории.

Идея си нямам защо повтаряш за Ран и Ът. Имаше си отделна тема, и само да вметна че проблема на плана на икономистите Ран и Ът, е че Луканов не ги послуша и никакви мерки не бяха взети по техните съвети. В последствие някои да, но не и навреме. Именно това обезсмисли всичктие им правилни препоръки .

Имаше и интервюта с тях по БТВ и др медии не толквоа отдавна, където обясняват  за процесите по онова време.

Та,проблема е че никога не беше приет никакъв техен план ! Ако ги бяхме послушали, щяхме да сме може би ХонКонг на балканите или поне като прибалтийските републики, където именно те също са ги консултирали !

Но ... червената малоумна пропаганда извъртя всичко наопаки , демонизира въпросните икономисти, а такива като теб повтарят сега тази фейк пропаганда.

Източниците ти относно "филтрационните лагери" не са достоверни, нито официални. И пак ще попитам: къде са наблюдаемите доказателства? Не статиики, не мнения, а наблюдения?

Spoiler

"И не "затваряни без причина" , а преминаващи изтощителни разпити и тестове на рашистктие служби, след което преценяват вече дали даден  украински гражданин е надежден прорашистки настроен, или е ненадежден и отива вече в истинските зандани, на подобие където държат азовците и после ги самовзривиха в Еленовка ."

Това вече е друг въпрос. Но не си обяснил за какво точно става въпрос. За какви разпити става въпрос? Разпитите няа да се без причина, това е ясно. Ако става въпрос за разпити и разследвания относно шпионаж и подривна дейност, това е съвсем нормално. Все пак е ясно и очевидно, че от САЩ има либерална инфилтрация в глобален мащаб. Ако Русия иска да се предпази от подобен вид подривна дейност, тогава са необходими мерки.

Прочети ето това: https://en.wikipedia.org/wiki/Subversion

"Какво тогава да говорим за "качеството ти на твоите източници" ???"

Аз рядко ползвам източници. Повечето неща, които казвам, съм ги научил с времето. Иначе понякога давам и източници, ако трябва да добавя допълнителен контекст към обяснението си. И все пак, моите източници, каквито и да са, не са медии за фалшиви новини (официални американски медии, или друго държавни медии, които реално са клонове на CNN, BBC, NBC, и така нататък...)

"Мнооогообичам да ми обясняват  разни празни квадрати колко не съм способен да виждам ИСТИНАТА и с пропаганда да ми твърдят че не различавам ИСТИНАТА от пропаганда"

Тук има поне два проблема с това.

1. Аз не съм квадрат.

2. Аз не използвам пропаганда.

А колкото се отнася до истината: това, което ти казваш, не е истина. Твоето мнение и виждания са просто презентация на официалния наратив. Ти нямаш мнение - ти просто повтаряш имплантирани мисловни процеси, предварително подготвени думи и изрази за съставяне на изречения.

Примерно, чуваш какво казва някоя американска медия, после го повтаряш. Като кажат, че Путин е фашист, ти просто повтаряш, че Путин е фашист, без да подлагаш твърдението на съмнение - ти просто го повтаряш, без да се замисляш дали е вярно или не (не е вярно. Ако мислиш, че е вярно, докажи, че е вярно.)

Аз нямам нищо лично към теб и към @Реджеп Иведик, но няма да отричам, че поведението и мисленето ви са точно толкова нерационални колкото е възможно да бъдат. Вие сте русофоби. Русофобията е олицетворение на логически погрешни твърдения, базирани на лъжовни твърдения, предоставени като истини, които се защитават срещу всяка критична мисъл.

Нито ти, нито който и да е, имате каквито и да е доказателства, че Русия и Путин са някак си "поквара", нещо зло, нещо лошо, което не би трябвало да съществува. Ако има хора, които не трябва да съществуват, това са глобалистите, не изолационистите. Путин е изолационист, не глобалист.

Просто защото Вашингтонските медии са те излъгали, че Путин е нещо зло (просто защото той не дава petrodollars на САЩ), не означава, че Путин е нещо зло. Всъщност, означава, че си станал приемлива мишена на пропаганда, целяща премахването на една от бариерите към американския империализъм и разпростирането на петролно-доларовата хегемония в глобален мащаб и в нови държави. Станал си жертва на пропаганда, финансирана от опасни идеолози и компании като Sell, Chevron, BP, ExxxonMobil и други американски компании, които се интересуват от petrodollars, стоковата борса, и доминацията си при Wall Street.

Американския интерес срещу Русия е чисто и просто нефт и газ, което се доказва от санкциите срещу Nord Stream 2.

Ето ти пример за корупция, експлоатация и бедност в изгода на долара като валута:

image.thumb.png.d52e7b13d5f88500478d88d3e2f11504.png

Да, това става като няма хора като Путин; идват лошите капиталисти и ти вземат всичко, което имаш. Ти това ли искаш да стане в Русия? Защо? Какво са ти направили руснаците, че ги мразиш и искаш да станат като хората от Африка; унищожени, погубени, обеднeли.

За разлика от Африка и други колонии, идеологически елементи като W.H.O, UN, UNESCO, Bill & Melinda Gates Foundation, The Open Society Foundation, The Rockefeller, The Rothschilds и всякакви други подобни, нямат власт в Русия, където има кой да ги спре. Ако го няма Путин, нищо няма да ги спре да инсталират puppet government и да отмъкнат нефта и природния газ, да му надуят цената, да съсипят икономиката и да деиндустриализират Русия и да започнат процес по инфилтрация на либерализъм и деморализация на населението.

Америрански автомобилни компании (и не само такива) използват детски труд, като плащат стотинки и не дават осигуровки и застраховки. Погледни откъде идват материалите за батериите на електромобили като Tesla, примерно:

image.png.7166b56e058bef14b3fa2c034f807b75.png

image.jpeg.25ce7c11a0412bebd70ec4788f79e6c3.jpeg

CNN investigation reveals DRC's dark side of cobalt mining

image.png.6e728bf693e99ccd0aa7b99634a54a94.png

Това според теб нормално ли е? Защото точно това е начина, по който американската хегемония изглежда в страните колонии на САЩ. Когато една държава е колонизирана, тя се експлоатира в полза на колонизатора.

Примерно, след като САЩ деиндустриализираха България чрез отворени пазари и външни приватизатори (Ран-Ът или каквото беще там), България остана една бедна и задлъжняла страна, в която на правителството, което е реално колониална администрация, му е поръчано да не подписва договори с фирми, чиято активност би подобрила икономиката.

Не виждаш ли, че инвеститорите ни подминават, тъй като всички договори се саботират?

Какво стана със така обещания завод за автомобили?

https://www.investor.bg/a/444-novini/315719-vw-shte-investira-v-zavoda-si-v-slovakiya-vmesto-da-stroi-nov-v-turtsiya-ili-balgariya

https://www.actualno.com/cars/novijat-zavod-na-folksvagen-nito-v-bylgarija-nito-v-turcija-news_1519275.html

Колко положителни неща се случиха в България от 1989г. насам? Защо хората бягат, населението намаля, и икономиката се влошава?

Единствената причина, поради която си срещу Путин, е защото слушаш про-Западна пропаганда, която ти е промила мозъка и ти е изкривила преценката за реалност. За теб лошото е добро, а доброто - лошо.

Ако става въпрос за фашизъм, тероризъм и насилие, Русия не може да се сравнява със САЩ, държавата която ти така харесваш.

Вече няколко пъти споделям същия пост, ще го направя и сега. Отваряш този линк и четеш и се опитваш да разбереш нещата: https://chinaworldleader.quora.com/The-US-said-its-goal-is-to-weaken-and-defeat-Russia-in-Ukraine-Is-China-the-next-target-after-defeating-Russia-1?ch=10&oid=358311341&share=ca7eb5da&srid=hOKQtn&target_type=answer

Ти имаш проблеми с това да разбереш, че Путин не е виновен за войната, тъй като войната беше предизвикана от Украйна по нареждане на САЩ да влезе в НАТО, което би застрашило националната сигурност на Русия; защото това би изискало инсталиране на американски военни бази до границата на Русия, с ракети насочени към Русия. Същите тези бази, които ги има и при нас в България - същите тези бази, за които не ни се дава и стотинка за това, че сме позволили да ги има тук...

На няколко пъти ти обясних защо е лицемерно да си срещу Русия:

image.png.ca433dac7890e1cd3a7d456bfb2d84c7.png

Ти дрънкаш глупости относно Русия - Руси това, Русия онова, но така и никога не обърна внимание на истинския агресор, който руши света. Фокусирал си се върху държава и президент, които лъжливо са нарочени за агресори, а реално не са.

Нека те питам нещо. Нали осъзнаваш, че в момента има военни конфликти по различни места по света, като доста от тях се водят и финансират от САЩ. Защо никога не каза и думичка относно това? Защо само Русия, Русия, Русия, но никога САЩ? Защо мълчиш относно САЩ? Защо никога не спомена държавите, които са нападнати от САЩ?

image.jpeg.aee2875d88e3a8bd363d6bea9d36ea17.jpeg

Защо си фокусиран върху Украйна, но не и върху държавите от листа по-горе, както и върху Пакистан днес, където в момента администрацията на Байдън само преди няколко дни одобри плаз за продължаване на финансирането на войната, което ще доведе и до протакване на войната както и до още икономически хаос, бедност, имиграция и смърт?

А какво ще кажеш за държавите по света, които се атакуват със санкции от САЩ без причина:

image.jpeg.1793d340f0a41026e0e2e6a42ee0e5e5.jpeg

И това не е всичко.

Как ще коментираш факта, че редица държави са заставени така, че да служат на САЩ или ще бъдат санкционирани? Как ще коментираш факта, че буквално става въпрос за "Ако не направиш каквото ти кажем, ще ти наложим санкции!", както може да се види от следното изображение:

image.jpeg.9d8653818f4c4d061342727df70a634d.jpeg

Е, как ще коментираш всичко това? Защо все Русия ти е в главата, като Русия не прави нищо, а просто се защитава от инфилтрация? Кога Русия нападна някоя държава без причина или санкционира някоя държава без причина? Не виждаш ли, че САЩ, държавата, която защитаваш и слушаш пропагандата им, е истинския терорист, а не Русия, държавата, която САЩ-ска пропаганда ти казва, че е терорист? Ако интелектуалните ти способности са достатъчно напреднали да разбереш описаното в горното изображение, ще разбереш, че истинския терор идва от САЩ. Санкциите БУКВАЛНО означават “Ако не направите каквото ви кажем, ще ви санкционираме.”. Можеш ли да четеш?

Защо слушаш Чичо Сам? Ти не знаеш ли, че единствената цел на Чичо Сам е да ти продаде нещо на надута цена, да те измами и да те заличи от лицето на земята? Кога ще разбереш това?

И пак ти казвам: Ако имаш някакви доказателства, че Путин и злият гладиатор, за какъвто го описват Западните медии, моля, покажи тези доказателства.

И не е нужно да претендираш, че те е грижа за Украйна. Ясно е, че пет пари не даваш за Украйна. Единствената причина, поради която уж си на страната на Украйна, е че мразиш Путин, а той е срещу Украйна в този случай.

Ако САЩ или някоя друга държава беше започнала война срещу Украйна, ти нямаше да кажеш нищо. Но щом е Русия: "Ауууууу!!! Путин идва! Русия нападна Украйна без причина! Аууууу, фашисти!!! Ауууу, какво ще правим сега?"

Всичките ти изказвания относно войната в Украйна за чисто анти-Руски, срещу Русия, и нямат абсолютно нищо общо с войната или с Украйна. Всичко, което казваш, цели да изобрази Русия като нещо зло, което доказва, че имаш лично пристрастие към Русия, и използваш войната като средство за рационализиране на омразата си към Русия, без реално да се интересуваш от войната в Украйна.

Това е доста лицемерно, не мислиш ли.

image.jpeg.f84eb9c9c3da77f2770ca312a5abc473.jpeg

Така, дотук - добре. Обясних ти защо грешиш и защо мнението ти не е правилно. Също така ти обясних, че нямам нищо лично против теб, което се надявам ще те накара да спреш да ме обиждаш и хулиш.

Не те познавам в реалния живот, но силно се надявам, да не си такъв, за какъвто се представяш във форума. Защото форумната ти личност и доста омразна и отблъскваща. Надявам се да е просто форумна личност, която не е реална.

А, и още нещо. Трябва да се научиш, че не си единствения човек с мнение в този свят. Трябва да разбереш, че има и други мнения, не е само твоето, и трябва да признаеш, че грешиш, когато грешиш - а не нарцистично да се аргументираш и да не приемаш фактите само и само да не признаеш, че грешиш.

Просто защото моето мнение е различно от твоето, това не означава, ме съм Руски трол, на който му се плаща от Москва. На мен от Москва ми дават точно толкова пари колкото на теб ти дават от Киев - една голяма, кръгла НУЛА, и нищо повече.

bR6nCAk.png

Писанието ми стана прекалено дълго и сюжета започна да ми се губи, затова ще премина към коментиране на другите ти отговори към мен - а ако има нещо, пиши пак, питай, и ще продължа да пиша. До тук, основното, което исках да ти обясня, е че твоят враг не е в Русия, а в САЩ. Враговете на света са в САЩ, не в Русия.

"Хайде по полека с обидите . Прощавам ти само защото си умствено недъгав с ТЕЛК."

Кога съм те обидил?

Не съм недъгав и нямам ТЕЛК. Напълно здрав съм. Отново ще ти кажа: просто защото не приемаш моето мнение, това не означава, че то е грешно, и не означава, че имаш моралното право да ръсиш ad hominem-ски атаки.

XpOj1Ra.png

"От теб само лъжи и спекулации съм чувал, след които си винаги осран и натикан дето кучето стига с език само ."

Имаш ли нещо против да покажеш кое е лъжа и спекулация и недоказано твърдение? Доколкото знам, всичко, което казвам, е вярно.

Тук в тази тема, аз говоря основно за това, че войната в Украйна всъщност е прокси война на САЩ срещу Русия, война, която се изпълнява на територията на Украйна.

Ти твърдиш, че няма прокси война, което не е вярно.

Да кажеш, че не тази война не е прокси война, въпреки че се финансира от САЩ и колониите на САЩ, е точно толкова погрешно колкото е възможно да бъде.

xNB5xvI.png

И горе е пропуснат въпроса: Кой финансира преврата в Украйна през 2014г? Кои НПО-та и фондации финансираха "новите" политици, които уж бяха демократично избрани?

И така, казваш, че съм "натикан там където кучето стига само с език", а? Я да ми обясниш кое не ми е вярно, че ми е много интересно. Както вече казах, аз в тази тема говоря основно за две неща: за това, че войната не е война, а прокси война - и за това, че Американската хегемония е истинско нещо, което лесно може да се провери и докаже, тъй като се вижда ясно и точно. Предимно говоря, България също е колония на САЩ, и правителството служи на външни интереси, но не и на националния интерес - и това и причината за залеза на държавата като цяло.

И така, кое не е вярно? Не е ли вярно, че българските партии се финансират и управляват от американски НПО-та и фондации, като Америка За България, примерно?

America for Bulgaria Foundation started operations in Bulgaria in 2009, but our connection with Bulgaria dates back more than 25 years. In 1989, the US Congress passed the Support for East European Democracy (SEED) Act. Among its many goals was to promote democracy and the transition to free markets in former communist countries. One way to achieve that was through Enterprise Funds, private tax-exempt corporations funded with US taxpayers’ money through the U.S. Agency for International Development (USAID) and managed by a volunteer Board of Directors, which included US businessmen, entrepreneurs and investors. The Bulgarian-American Enterprise Fund (BAEF) was established in 1991 with a capital base of $55 million.  It was one of ten funds created to serve 17 countries in Central and Eastern Europe and Central Asia. BAEF invested in the emerging free market economy of Bulgaria supporting entrepreneurial Bulgarians to create small and medium businesses.  One of the Fund’s major investments was the Bulgarian-American Credit Bank (BACB) established in 1996, which quickly became one of the most successful banks in Bulgaria. In 2007, with Bulgaria’s entry to the European Union, the BAEF had largely fulfilled its mission and began selling its investments. In 2008, BAEF sold BACB to Allied Irish Bank. BAEF repaid half — $27.5 million — of its original grant to the US government and with the remaining funds, founded the America for Bulgaria Foundation (ABF). The proceeds, totaling more than $400 million, formed the ABF corpus which is now used to provide grants to NGO’s and charities. With a return of over 800%, the BAEF was the most successful of all ten SEED funds created in the early 1990’s in Central and Eastern Europe and Central Asia.

ИЗТОЧНИК: https://us4bg.org/

Само да сме наясно, това беше проект за източване на пари под претекст за постигане на "успех" и "просперитет", което мое да се докаже като се погледне сегашното състояние на България, и се сравни със състоянието преди 1989г.

Ето и още малко:

А сега да се върнем на основния въпрос - огромните суми, които САЩ дават, за да спонсорират тесен кръг от български политици, журналисти и анализатори, които не слизат от най-големите български медии и налагат своята гледна точка и своята интерпретация за събитията, която на 100% се покрива с американските интереси. Още по-скандалното е, че те промотират и две от управляващите партии - "Продължаваме промяната" и "Демократична България". Това представлява пряка намеса във вътрешните работи на България чрез плащане на местни агенти от чужда държава. И е точно толкова скандално, колкото и финансирането на петата колона на Путин у нас. Единствената съществена разлика е, че за последното няма доказателства, докато първото е надлежно документирано и е публична информация.

ИЗТОЧНИК: https://glasove.com/na-fokus/kak-amerika-za-balgariya-dava-milioni-na-mrezha-ot-medii-i-npo-ta-koito-promotirat-prodalzhavame-promyanata-i-demokratichna-balgariya

Още тук:

Голяма част от медиите, неправителствените организации и посочените поименно журналисти и други публични личности, получават и/или са получавали финансиране по грантове и от други чуждестранни организации – американски фондации, както и европейско финансиране, основно чрез т.нар. Норвежки финансов механизъм.

Имам един въпрос, ако българските медии са независими, уважаеми @Реджеп Иведик, @БаалБеки @miro20, тогава защо наративите им идеално се препокриват с тези на BBC, CNN, NBC, The Guardian, и други основни американски медии за фалшиви новини, пропаганда, дезинформация и агитация? Може ли да отговорите на въпроса защо всички тези медии, включително и тези им клонове в България и в останалите държави по света, повтарят едни и същи мнения и виждания относно един и  същи събития? Дали не е защото сценария е един и същ, но с различен превод, според държавата в която е медията? Хайде, де, не се правете, че не знаете, че аз съм прав.

През седмицата се появи един доклад, който показва, че фондация "Америка за България" е изхарчила милиони долари, за да финансира български неправителствени организации и медии. Интересното е, че никой не възрази срещу изнесената в този доклад информация, което значи, че тя напълно отговаря на действителността. Някой веднага ще каже: ама какво лошо има в това една фондация да дава пари на медии и НПО, още повече, това не е забранено от закона. Така е, законът не забранява подобни практики и въпреки това на мен те не ми се струват правилни. И сега ще обясня защо.

ИЗТОЧНИК: https://trud.bg/в-българия-имаме-не-гражданско-а-грантово-общество/

"Скандален сърбин и офицери от ЦРУ купуват Нова телевизия"

Сръбският бизнесмен Драган Шолак, основател на “Юнайтед Груп”, купува Нова телевизия. Това съобщиха за “Гласове” отлично информирани източници, според които сделката е пред финализиране, а дю дилиджънсът на Нова е започнал още през лятото. Сделката е изненадваща, защото дълго време се предполагаше, че бТВ ще бъде препродадена на сърбина и американците, след като чешкият мииардер Петр Келнер я купи. Шолак и “Юнайтед Груп” вече са собственици на държавния ни телеком “Виваком”, който им бе продаден в края на юли. Зад Драган Шолак, който няма собствено финансиране, стои финансовият американски гигант за дялови инвестиции “Kohlberg, Kravis, Roberts & Co. L. P.” (KKR), ръководен от бившия шеф на ЦРУ Дейвид Петреъс. През 2013 г., фондът прави първите си преки инвестиции в Източна и Централна Европа със закупуването на медийната компания “United Group” (SBB/Telemach) на Шолак. Цената на сделката не е публично оповестена, но според някои оценки надвишава 1 млрд. “United Group” обединява най-големите интернет-доставчици и оператори на кабелна и сателитна телевизия в бивша Югославия с близо 2 млн. потребители. В Сърбия Драган Шолак е персона нон грата, а името му се свързва с многобройни корупционни скандали, включително и с Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР). Той е описван в медиите като бизнесмен, на когото не може да се има доверие, некоректен и неспазващ поетите ангажименти. След сделката за Нова телевизия сърбинът ще се сдобие с огромна медийна власт в България, защото ще притежава най-голямата медийна група и най-големия телеком, а финансирането му е изцяло външно и под контрола на американците, които градят мрежа за геополитически натиск на Балканите.

ИЗТОЧНИК: https://glasove.com/intervyuta/skandalen-srbin-i-ofitseri-ot-tsru-kupuvat-nova-televiziya

Отвори ето този линк, за да видиш списък с НПО-тата и фондации в България: https://www.ngobg.info/bg/organizations/фондация-3-0.html

Ако България не се управлява външно, защо финансирането на НПО-тата и фондациите, които контролират партиите и правителството, идва от външни източници, предимно САЩ и "Америка за България" - това име се среща много често.

Е, защо така? Нали уж сме независима държава?

Ами, медиите? Те независими ли са?

Притежателя на БТВ не е ли чуждестранен?

MnijlFS.png

XkxFAWE.png

Сега е време за малко история - връщаме се назад във времето, към зората на Отворено Общество в България:

"Ураааааааа", казват хората, "комунизма падна! Сега ще имаме демокрация! Хайде, да идва Сорос и да ни даде безплатни пари, да ни направи богати и да ни оправи държавата и всички проблеми! Слава на Сорос!"

XM3bq5y.png

Срещу действията на милиардера Джордж Сорос са настръхнали не само в цяла Европа, но и на много други места по света. Как се стигна до идването на Сорос в България, какви са подробностите около хората, които в началото на промените у нас станаха неговите хора тук? За създаването на фондация „Отворено общество“ в България, вижте какво каза бившият депутат от ВНС Румен Воденичаров, който е първият й програмен директор в интервю за "Труд".

ИЗТОЧНИК: https://blitz.bg/intervyu/prviyat-shef-na-otvoreno-obshchestvo-v-blgariya-razmaza-sorosoidite-obsluzhvat-chuzhdi-kauzi_news623225.html

Когато САЩ и ЦРУ колапсираха Съветския Съюз, тъй нареченият план "Ран Ът" беше наложен в България уж за да премине България към свободна пазарска икономика и там някакви други buzzwords се използваха по онова време, като например "демокрация". Повече от 30 години по-късно, къде е утопията? Нали щяхме да имаме демокрация, просперитет и утопия? Нали Америка беше тук за на, да ни помогне? Какво стана? Къде е едноокия пират? Къде са всички?

Нали уж само трябваше "лошия" и "зъл" Тодор Живков да се махне, и в България ще дойде утопия? Нали след Живков дойдоха партиите на демокрацията, нали? Гледайте какво става сега - хубаво си го припомнете.

Приватизацията беше изпълнена от външни приватизатори от Wall Street, тъй наречените филантропи, които трябваше да ни дадът утопия и демокрация, според американската пропаганда, която българите слушаха по онова време.

5f5WLYh.png

8 януари спокойно може да бъде празнуван като знакова дата за първото крупно и масово ограбване на българина, след падането на комунизма.

Преди 21 години на днешния ден стартира официално масовата приватизация, реализирана от БСП с премиер Жан Виденов. Българите участваха в раздържавяването с надежда да станат собственици на създадените по времето на тоталитаризма национални блага. Тогава държавата „подари” на всеки пълнолетен по 25 000 (неденоминирани) лева, записани в бонови книжки. В раздържавяването участие взеха 81 приватизационни фонда. В момента реално с акциите на повечето от тях не може да се търгува, тъй като липсва предлагане, или са фалирали. По-активни са сделките с около 25 фонда, което позволява на някогашните инвеститори да продадат дяловете си, но то ще бъде със значителни загуби. Най-печеливша се е оказала инвестицията в бившия приватизационен фонд Централен, който сега носи името Стара планина холд АД, но той е почти изключение от целия процес. Бонова книжка от него в момента има текуща стойност от 825 лева.

Масовата приватизация не доведе до масово забогатяване на българите, а до масовото му ограбване. Вече открито се признава, че това е първият организиран грабеж от червената номенклатура и съсипване на икономиката. Хората иронично нарекоха процеса масова балонизация.

От раздуването и пукането на балона спечелиха единици – верни хора на комунистическия елит, Държавна сигурност и новата политическа върхушка. Обсебеният бонов ресурс бе използван за участие в търговете за придобиване на акции от държавните предприятия, а получените дивиденти от тях или приходите от продажбата им бяха източвани в паралелни фирми. Днес повечето от фондовете не съществуват, а около 82% от закупените фирми са докарани до умишлен фалит, разпродадени като старо желязо или на парче. По неофициални класация като ударник ликвидатор се сочи червената издънка Николай Банев. С фонда си „АКБ Форест” той придоби, а после затри десетки предприятия. Днес обаче Банев е собственик на личен самолет с писта, кара Майбах и убеждава, че е носител на левите идеи. Последният му мерак е България да стане член на Евразия. По неговия челен пример действаха 94% от босовете в масовата приватизация. На нито един от тях обаче прокуратурата и съдът не потърсиха отговорност.

ИЗТОЧНИК: https://faktor.bg/bg/articles/novini/balgariya/21-godini-ot-grabezha-masova-privatizatsiya-91415

Е, какво става? Нали уж тези партии щяха да решат проблемите на държавата? Нали уж медиите казваха, че точно за тези политици трябва да гласуваме, за да се оправим? Нали техните политически кампании ни обясняваха, че ако гласуваме за тях, всичко ще е наред?

t8VLcdV.png

В ето това видео:

https://www.vbox7.com/play:61492ffde6

Влен Сидеров, който никога не е получавал финансиране от САЩ и беше боец за българсикя национален интерес, обяснява на Иван Костов относто гибелната за България приватизация, която Иван Костов изпълни като разпродаде България за жълти стотинки. Иван Костов, който бе издигнат и управляван от милиардера Джордж Сорос, който е финансист от Wall Street, си клати главата наляво-надясно, и не е способен да даде адеватно обяснение и отговор.

Ако Иван Костов и бил под контрола на Сорос, а който плаща - той поръчва музиката, това означава ли, че във всичките си деиствия, Костов се е ръководел от интересите на американския Конгрес и Демократите от Вашингтон, за които Сорос работи? И ако да, а това е най-логичното обяснение, това не потвърждава ли моето мнение, което казва, че след умишленото събаряне на комунизма, България се ръководи от външни интереси, защото е колония? Факта, че всяко следващо правителство след това на Костов, прави същите анти-ългарски деиствия, като това на костов, не затвърждава ли моето мнение, че България е външно управляема колония без национален интерес? И ако отговора е "да", защо ме наричат "трол", "лъжец", и "спекулант", който говори "глупости", които не са "доказани"?

Партия ГЕРБ, която беше силно свързана с едноокия пират от САЩ, забравих му името, беше провъзгласена за партия, която гледа интереса на България и ще развива България към Европа и утопията. Под ГЕРБ-ското управление, можете ли да ми отговорите, колко инвеститори и проекти ни подминаха? Колко повече обедняхме? Колко се стопи населението на България? Е, отговорете, де.

Продължаваме да говорим за приватизацията.

Сега четете внимателно кой какво прави, с коя организация, фирма и институция какво се прави.

Следното се отнася за правителството на Иван Костов:

Приватизацията на ОДС е най-често атакувана с политически измами и инсинуации, със спекули и псевдо разследвания.

В Програмата на ОДС, Програмата на правителството „България 2001“ и в „Стратегията за ускоряване на приватизацията“, ускорената приватизация е определена като един от най-важните приоритети за макроикономическата стабилизация. Посочените документи опровергават спекулациите, че приватизацията е била стихийна и хаотична, и инсинуациите, че е извършвана извън закона.

Приватизацията се осъществява в условията на активен социален диалог с работниците, служителите и синдикатите. Затова, въпреки крайно негативни обстоятелства, не се допускат сериозни социални сътресения. През 1999 г. Агенцията за приватизация е обявена за социален партньор № 1 от КНСБ.

Приватизацията протича под крайно негативното външно въздействие на военните действия в съседна Югославия и на ембаргото. Азиатската криза и руският дефолт на дълга засилват срива на цените на изкуствените торове и повечето химически продукти, на черните и цветни метали и допълнително влошават валутните постъпления на България. Външните въздействия, държавният фалит и икономическата катастрофа от 1996 определят България, като високо рискова за инвестиции и ограниченото участие на външни инвеститори в приватизацията.

Законова регламентация. Приватизацията в 1997 – 2001 се извършва при изключително подробна регламентация, съдържаща се в ЗППДОбП и 30 подзаконови нормативни актове и вътрешни правила. Направени са законови промени, които увеличават възможностите за контрол, включително от Народното събрание и опозицията. Това забавя процеса и ограничава гъвкавостта на приватизиращите органи. За всяко нарушение на посочените нормативни актове заинтересованите могат да отнесат спора си с приватизиращите органи за решаване от Върховния административен съд. От образуваните в тази връзка над 160 дела срещу актове на приватизиращите органи само седем акта са изменени или отменени. Нито една сделка не е развалена или обявена за нищожна, което е атестат за законосъобразността на процеса. Всички значими сделки на Агенцията за приватизация са одобрени от Надзорния съвет, в който са включени представители на всички парламентарно представени политически сили. Най-големите и важни за икономиката приватизационни сделки стават след одобрение на Надзорния съвет и на Министерския съвет, което е гаранция за качеството и за високото политическо съгласие по постигнатите параметри на сделките.

Стабилизационните споразумения с МВФ и СБ определят ускорената приватизация като основен структурен критерий. Неспазването на критерия означава спиране на траншовете от договорените заеми, които са жизнено важни за поддържане нейната платежоспособност и стабилизиране. Големият прогрес в приватизацията и пазарното преструктуриране на българската икономика в периода 1997 – 2001 се признава от всички международни организации, които са участвали или наблюдавали тези процеси – МВФ, СБ, Европейската комисия, международните кредитни агенции. Почти всички големи сделки (повече от 100) са осъществени по предварително договорени програми с международните финансови институции и с Американската агенция за международно развитие. Около 27 големи сделки са осъществени с консултанти и посредници, финансирани от програма САРА на ЕК, която България изпълнява като страна, искаща преговори за членство в ЕС. Оттук следва, че приватизацията се извършва съобразно споразуменията с най-важните за страната международни и европейски институции, по съгласувани с тях програми и с тяхното активно участие и съдействие. Срещу това България спасява националната си валута и обслужва дълговете си.

Икономически и финансови условия. В края на 1996 България е изостанала много от централноевропейските страни; по касов път са раздържавени 7,2% от активите на държавните предприятия. Стартирана е масова приватизация. Вътре в страна има крайно ограничен паричен и кредитен ресурс за участие в приватизацията. През януари 1998 парите в обращение, безсрочните, срочните и спестовните депозити в лева и чужда валута на населението и на частните предприятия са общо 3842,8 млн. деноминирани лева или 2544,9 млн. щатски долара.[4] Далеч не с всички компоненти на посочените парични агрегати може да се участва в приватизацията. И малка част от техните притежатели поемат риска да купят акции или дял от държавата.

След фалита на 15 банки българската банкова система е силно резервирана за отпускането на кредити за инвестиции в приватизирани производствени активи. Целият вътрешен кредит в левове и валута през януари 1998 е 5262,1 млн. деноминирани лева. Година по-късно е спаднал с 13,9% до 4530,2 млн. Оттук следва, че в периода 1997 – 2001 в България няма достатъчен вътрешен паричен ресурс за приватизация. Едновременно силно е ограничен външния инвеститорски интерес, поради посочените по-горе външни причини. Това обяснява защо производствените активи не могат да се продадат на по-високи цени от постигнатите.

Организация 1997 – 2001. Програмата на правителството се конкретизира в Годишни планове от Съвета по структурна реформа. Той ги съгласува с Програмата за ускорена приватизация, която е договорена с МВФ и СБ срещу подкрепата им за възстановяване на платежоспособността на страната и за стабилизиране на лева. Нуждата от ускорена приватизация, при действието на посочените по-горе неблагоприятни фактори, налага в процеса на приватизация по различни програми да бъдат ангажирани многобройни консултанти, които са финансирани от ЕК (програма PHARE), от Американската агенция за международно развитие и от СБ. Пряко от Агенцията за приватизация са ангажирани посредници и консултанти за повече от 100 от най-големите сделки, като по-голямата част бяха с първокласна международна репутация: Райфайзен инвестмънт, ВС Atkins, Прайс Уотърхаус Купърс, DFS, RES&CO, KPMG, Баренц груп, Делойт и Туш, Дрезднер Клайнуърд Бенсън, Дойче банк, Arthur Andersen, Roland Berger& Partners. Почти всички големи приватизационни сделки са сключени с тяхната помощ.

Общият финансов ефект от приватизацията в периода 1997 – 2001 е приватизирани 71,40% от приватизираните активи до 2004 с общ финансов ефект от 10 568,6 млн. лева или 71,79% от този до 2004. Прекият финансов ефект от 5536,2 млн. лева или 63,43% е по-нисък от дела на приватизираните активи, т.е. повече активи са донесли по-малко ефект. Обяснението е, че са приватизирани над 70 структуроопределящи предприятия във фактическа несъстоятелност.

„Каолин“ АД – Държавното дружество е приватизирано през 2000 г. от „Алфа финанс холдинг“ на Иво Прокопиев. Дружеството към 2013 г. е най-голямата компания в Югоизточна Европа за добив и преработка на индустриални минерали. На 31 май 2013 г. официално е обявено приключването на сделката по продажбата на дружеството на немската „Кварцверке“.[5]

„Кремиковци“ АД – През 1999 г. 71% от капитала на дружеството е закупен от българската фирма „Дару металс“ за символичната цена от $1 (по-късно фирмата се преименува на „Финметалс холдинг“ АД). В управлението на „Финметалс“ през 2004 г. влизат индийците Сангита Митал, Вилас Вишну Джамнис, Субаш Чандра Махешуари и Прамод Митал.

„Гранитоид“ АД (бивш завод „Васил Коларов“) – През 1997 г., заедно с концесиите за находищата за добив на варовик и клинкер, заводът е приватизиран, а 75% от капитала му е закупен от германската фирма „Хайделберг цимент“.

Следното се отнася за Правителство на С. Сакскобургготски

През 2004 г. са сключени сделки с чуждестранни инвеститори за БТК, закупено от „Вива Венчърс Холдинг“ ООД, Виена, Австрия и за седемте електроразпределителни дружества, обединени в 3 пула: „Електроразпределение – Варна“ ЕАД и „Електроразпределение – Горна Оряховица“ ЕАД – закупени от „Е.ON Energie“ АG, Мюнхен, Германия; „Електроразпределение – Стара Загора“ ЕАД и „Електроразпределение – Пловдив“ ЕАД – закупени от „ЕVN“ АG, Виена, Австрия, и „Електроразпределение – Столично“ ЕАД, „Електроразпределение – София – Област“ ЕАД и „Електроразпределение – Плевен“ЕАД – закупени от ЧЕЗ.

Сега следното се отнася за правителството на Бойко Борисов:

Сред най-големите приватизационни сделки е тази за цигарените заводи „Булгартабак“.

Да, само това е. След като се унищожи всичко останало, за Бойко остана само едно нещо, което да се приватизира.

ИЗТОЧНИК на информацията относно приватизацията: https://bg.wikipedia.org/wiki/Приватизационни_сделки_в_България

Е, имате ли да кажете нещо? Нали твърдите, че след 1989г, положението на България става все по-хубаво и по-хубаво, тъй като няма комунизъм, а капитализъм? Е, кое му е похубавото? Не виждате ли, че държавата се раздържавява, разпродава и унищожава в изгода на външни диктатори, диктуващи тяхната воля чрез политици, финансирани от тях самите?

Надявам се, че сега Миро20 ще спре да мисли, че нещата, които говоря са "глупости".

Сега продължавам да отговарям на коментарите на Миро.

"Точно така си е."

Не, не е така. Ти какви доказателства имаш, с които да докажеш, че е така?

"Посочи една лъжа която съм казал . Конкретно ."

Няма как да ти покажа конкетно нещо, тъй като ти говориш общи, не конкретни неща. Твоите изявления са базирани на русофобия, което е нерационално, както вече ти обясних доста по-горе в същия този пост. Обясних ти, че целта ти е да намериш извенение да рационализираш омразата си към Путин.

Кое е лъжа ли? Всичко, което говориш за Русия и Путин; твърденията ти, че Путин е лош, примерно, не са верни. Как можеш да докажеш, че са верни? Не можеш. Твърденията ти се основават на фалшиви твърдения, които си чул от медиите.

Ако те попитам защо мразиш путин и Русия, ти няма да можеш д аотговориш на този въпрос, тъй като няма причина. Просто ги мразиш, просто така, тъй като искаш да мразиш нещо, и търсиш извинения, като войната в Украйна, примерно, да рационализираш омразата си към Путин и Русия. Можеш ли да ми опровергаеш? Ако да, давай.

"Напротив. В РФ няма демокрация, а симулация на такава."

Това лошо ли е? Защо мислиш, че трябва да има демокрация? Демокрацията е илюзия и лъжа, основана на американска пропаганда. Примерно, ако имаме две партии и две медии, коита са controlled opposition & controlled speech, имаме симулация на демокрация, която реално не е демокрация, но хората я възприемат като демокрация - когато ВСЪЩНОСТ имаме плутокрация и олигархия. Това е положението в България - няколко партии, претендиращи да са различни, докато реално се финансират и контролират от един и същи източник. Същто е и положението в другите "демократични държави". Твоят про-демократичен аргумент бе разбит тук-що. Ако не ми вярваш, нищо не ти пречи да провериш финансирането на различните партии.

"Идея си нямам защо повтаряш за Ран и Ът. Имаше си отделна тема, и само да вметна че проблема на плана на икономистите Ран и Ът, е че Луканов не ги послуша и никакви мерки не бяха взети по техните съвети. В последствие някои да, но не и навреме. Именно това обезсмисли всичктие им правилни препоръки ."

Не си разбрал нещата. Няма такова нещо като "не ги послуша" и "препоръки". Когато имаме посланик, който дава препоръки, това са пряки заповеди, които просто звучат мило и нежно - като просто препоръки.

Виж сега, няма как да системата да се финансира от САЩ, а да не слуша САЩ. Който плаща - той поръчва музиката. На който му се плаща, винаги слугува на този, който плаща.

Утопичната визия на Ран-Ът не се изпълни, тъй като никга не е имало така. От самото си начало, Ран-Ът е план за деиндустриализация под претекст за правене на нещо много хубаво и добро.

"Та,проблема е че никога не беше приет никакъв техен план ! Ако ги бяхме послушали, щяхме да сме може би ХонКонг на балканите или поне като прибалтийските републики, където именно те също са ги консултирали !

Но ... червената малоумна пропаганда извъртя всичко наопаки , демонизира въпросните икономисти, а такива като теб повтарят сега тази фейк пропаганда."

Не, нямаше да сме като тези републики. Тези републики не съм ги проучил, затова няма да коментирам нищо относно тях.

И не, не повтарям "файк" пропаганда. Казвам това, което виждам, това е всичко.

И сега пак ще ти го повторя: Състоянието, в което се намира България е лошо, не защото не изпълнихме "препоръките", а защото САщ решиха така да бъде - затова тези, финансирани от САЩ, съсипаха държавата. ПОМНИ: Който плаща, той поръчва музиката. Никога не го забравяй това. Следвай парите, за да стигнеш до истината.

И да коментирам следното твое изказване:

Освен това, въпреки че все още обемите особено купени от САЩ са големи , предстои изгонване на РФ и от пазара на алуминий

Това е невалидно изказване. Как е възможно да се случи това? Това са глобални пазари, не локални пазари – никой не може да бъде изгонен. Русия ще бъде изгонена от алуминиевия пазар, точно толкова колкото беше изгонена от нефтения и газовия пазар. Това са глобални и гъвкави пазари, спокойно.

Виж България примерно. Казваме, че не купуваме Руски газ. Знаеш ли къде обаче е уловката? Руски газ не купуваме от Русия, но го купуваме от посредници, които са го купили от Русия. Ето така купуваме Руски газ, без да го купуваме от Русия – и затова не купуваме руски газ.

И това с „опитите“ за изгонване е геополитически тероризъм от страна на Чичо Сам. Точно това е, и няма как да бъде нещо друго.

Реално, исках да приключа да пиша, но току що открих още залежи с информация, така че продължавам. Ти казваш, че това, което американските медии казват, е вярно, докато всичко останало са теории на конспирацията и руска пропаганда. В този ред на мисли, това, което казва, също трябва да бъде счетено за руска пропаганда, въпреки факта, че не е, тъй като такова нещо като руска пропаганда всъщност не съществува. Руската пропаганда и руските тролове (и хакери) са всъщност митове, които бяха измислени през 2016г., като част на Демократичната дезинформацията кампания срещу Републиканците и тогавашния президент на САЩ, Доналд Тръмп.

Преди да продължа да обяснявам, 3дкам да си кажа нещо, което трябва да започнеш много добре. Такива неща, като “руска пропаганда”, “руски тролове” и “прагети от Кремъл пропагандисти” не съществуват, те са митове. Повтарям пак: ТЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ!!! ТЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ!!! Ако вярваш, че съществуват, това означава, че си станал жертва на дезинформацията кампания на Демократите в САЩ. Въпросните анти-руски митове изтекоха от САЩ и се разпространиха из цял свят; затова в момента тези митове се използват като strawman аргументи срещу всеки, който критикува статуквото. Всяка критика се класифицира като “руска пропаганда от руски трол”. Това само доказва колко е зле интелектуалното положение на хората, които хем не приемат това, което казваш, хем не могат да го опровергаят, и затова просто казват, че си руски трол, а това което казваш е руска пропаганда.

Ти живееш в свят на илюзии, създадени от психологическите операции на ЦРУ, това е всичко. Истината е, че всичките тези митове за руски тролове и пропагандисти бяха създадени от ЦРУ, като част от дезинформацията кампания срещу Тръмп, който уж бил подпомогнат от Путин и хакерите му, които били започнали психологическа и идеологическа инвазия срещу САЩ. Стадото от алтернативно надарени хора повярва на всичко това, все едно ЦРУ няма шпиони във всички държави и все едно такава инвазия не би могла да се предотврати още преди да е започнала чрез ликвидирането личностите, замесени във инвазията. Ти наистина ли вярваш в това.

Факт е, че цялата тази концепция за “руски тролове” и “руска пропаганда” е изцяло основана на фалшиви твърдения, като източника им е Steele dossier, което е политическо-опозиционно разследване, финансирано от Hillary Clinton-скъти глобалистко-либерални групоривки. Всичко започна през 2016г., когато изолационистите в САЩ пуснаха своя кандидат за президент, Доналд Тръмп.

За да ти докажа, че всичките ти нерационално анти-руски аргументи и виждания са основани на измислици, което се доказва от факта, че не можеш да покажеш нито един смислен аргумент срещу Путин и Русия, трябва да ти покажа, че дезинформацията кампания на Демократите всъщност е доказана измама, което автоматично инвалидира всички аргументи, чиято база е “Русия, Путин, руска пропаганда, и т.н…”.

Първо, нека видим кога термини като „руска дезинформация“, и „руски трол“ започнаха да набират популярност.

GQLCMu0.png

2jskyk6.png

Както можем да видим, тези термини започнаха да растат на популярност след 2016г., и то не просто временно, а стабилно, за постоянно растат на популярност. И то предимно само в САЩ, не из цял свят. За това си има причина.

Защо тези термини не бяха толкова популярни и широко използвани преди 2016г., а започнаха да се налагат след това? Какво толкова стана през 2016т? Ами, през 2016г., беше кандидатурата за президентство на Доналд Тръмп, който е от групата на Изолационистите в САЩ.

Като част от дезинформационната кампания срещу него, глобалистите поръчаха на своята партия (The Democrats) да финансират опозиционно-политическо проучване, което да „изкопае мръсотия“ срещу Тръмп, за де го опетнят. Работата е там, че не намериха нищо, затова трябваше да лъжат и да финансират фалшиви проучвания.

Това, което направиха, беше да създадат фалшиви Trump-Russia Collusion доклади, след което да ги разпространят като пропаганда срещу Републиканската партия, и да претендират, че Руската интелигенция финансира и контролира Републиканците, и така чрез тях завзема контрола в САЩ. Това, разбира се, беше пълна лъжа.

Първо се появи „Steele dossier”, което беше първия, набързо скалъпен, недобре направен доклад. И все пак, като мина време, лъжата беше развенчана.

Ето малко контекст:

J4bObNK.png

Special Prosecutor Durham successfully petitioned the federal judge in the upcoming trial of Igor Danchenko to unseal a motion revealing that Danchenko, the primary source of the now-discredited Steele dossier was paid by the FBI as a “Confidential Human Source” (CHS) for more than three (3) years until the fall of 2020 when he was terminated for lying to FBI agents.

AoE9QzU.png

The falsified information the FBI accepted without even corroborating any of it resulted in the investigation of Donald Trump during the lead-up to 2016 campaign and time he was President even though the FBI had prior concerns that the Confidential Human Source,” Igor Danchenko was tied to Russia’s intelligence services.

Durham's unsealed court filing disclosed for the first time that in March 2017, the FBI recruited Igor Danchenko as a “Confidential Human Source” (CHS). The FBI then terminated its source relationship with Igor Danchenko in October 2020, because they claim that he knowingly lied to FBI agents during several of these interviews."

This revelation means that the FBI first fired former MI6 agent Christopher Steele, the author of the now infamous Hillary Clinton-funded Steele dossier, as a “Confidential Human Source” in November 2016, for having unauthorized contacts with the news media.

jmw4nra.png

The FBI then turned around a few months later and hired Steele's primary informer to work with the Bureau even after determining most of Danchenko's statements in the Steele dossier were either exaggerated or outright lies.

wuSolu2.png

The Special Prosecutor Durham confirmed that even the FBI had prior concerns about Danchenko's ties to Russian intelligence and even opened up a counterintelligence probe on him after learning he was trying to buy classified information from the Obama administration, but they caved into the radical left and accepted Danshenko’s lies.

uzS1UPC.png

Based on this information, the FBI quietly initiated a “preliminary investigation” into Danchenko. The FBI then converted its probe into a 'full blown investigation' after learning that Danchenko had been identified as an associate of two FBI counterintelligence subjects and he had previous contacts with the Russian Embassy and known Russian intelligence officers. The FBI closed that counterintelligence probe, but only after it "incorrectly believed that the Danchenko had left the country," Durham told the court.

3C8zj7Q.png

The filing requested that the court grant permission to use the evidence at trial of other lies that Danchenko told the FBI that are not charged as part of his indictment. The prosecutor argued the new evidence would show a pattern and how Danchenko's deception led to false narratives in the Steele dossier and the news media, including the salacious and untrue allegations that Trump had consorted with prostitutes in Moscow.

Само да вмъкна малко контекст тук: Това с обвиненията за Москва се отнася до ето това фалшиво твърдение:

7WkDbR6.png

Now, Prosecutors have evidence that supports that Igor Danchenko never received such damaging information about Donald Trump. Additionally, prosecutors plan to introduce testimony that members of the Moscow hotel staff never made any such claims about Trump's behavior such as those identified in the Steele dossier.

This all means the the whole Russian Collusion ordeal was not only a complete hoax but an elaborate set up where the Obama Administration and alphabet agencies conspired to fabricate evidence and used a paid Russian cutout they knew was associated with Russian intelligence services to destroy Trump.

During an interview with the FBI, Danchenko suggested that even he was skeptical of the contents included in the dossier. Specifically, Danchenko said, “Even raw intelligence from credible sources, I still take it with a grain of salt because who knows, what if it’s not particularly accurate? Is it just a rumor or is there more to it?”

To make matters worse, the FBI reportedly did not share Danchenko’s concerns with the Department of Justice (DOJ). The DOJ inspector general found in 2019, that the FBI had totally relied on information from the dossier and accepted it without any corroboration despite Danchenko casting serious doubt on its contents. The FBI ended its relationship with Danchenko in October 2020, for obvious reasons.

wZ3svnP.png

OTelD3I.png

EOncrqB.png

ODGilBO.png

NmqE9TB.png

fYBWMbe.png

4hEwBts.png

496aUva.png

qpCGGlE.png

XCIEmxD.png

Сега разбра ли, че такова нещо като „руска пропаганда и тролове“ изобщо не съществува, и е било просто мит, върху който е основана пропагандна кампания срещу Републиканците в САЩ? Нали точно затова популярността на анти-Руските глупости е толкова висока в САЩ – там започна всичко. След това, тези митове за „руска пропаганда и тролове, и хакери“ се разпространиха из цял свят и ти случайно си повярвал на всичко това и сега употребяваш термини като „руски трол“, примерно, срещу всеки, с който не си съгласен. Пак ти го казвам: Такова нещо като руска пропаганда няма - затова и ти самия не можеш да обясниш какво е руска пропаганда. Руската пропаганда е политически мит.

Това е и причината, поради която и ти самият не можеш да обясниш какво е „руска пропаганда“. Казваш, че всички, с които не си съгласен, са руски тролове и пропагандисти. Проблемът е, че ти никога така и не обясни какво е руска пропаганда и руски тролове. Какво точно включва руската пропаганда? Какъв пример за „руска пропаганда“ можеш да дадеш? Отговорът е: никакъв. Ти не знаеш как да дефинираш „руска пропаганда“. За теб, „руска пропаганда“ е просто термин, който използваш да дискредитираш аргументи, с които не си съгласен, дори и аргументите да са фактически коректни.

Истината е, че това „Русия, Русия, Русия“ е просто „черната овца“ на Демократите в САЩ. Преписват проблемите на Русия, уж че от Русия контролират САЩ, и дискредитират опонентите си като „Putin’s puppets” – а поддръжниците им – като „хора с промити от руска пропаганда мозъци“. Това не е вярно и няма как да бъде вярно.

Всички хора, които все още не са си изгубили рационалното мислене, знаят, че Доналд Тръмп спада към Изолационистите в САЩ, не към Русия.

dCcp212.png

Между другото, фалшивите обвинения базирани на Trump-Russia Collusion са по-добре показани в следните публикации:

https://www.quora.com/Why-are-folks-edging-themselves-to-stories-about-Trump-going-to-jail/answer/George-Wilson-1061

https://www.quora.com/Why-does-Trump-barely-have-any-punishment-from-the-accusations/answer/George-Wilson-1061

https://www.quora.com/What-do-you-think-On-MSNBC-last-evening-there-was-a-discussion-on-how-Trump-s-supporters-have-been-quiet-with-all-the-info-that-has-been-emerging-Even-Lindsey-Graham-has-been-quiet-What-is-the-reason/answer/Vladimir-Nikolaev-17

https://www.quora.com/Does-the-bank-know-that-all-the-money-that-Donald-Trump-and-his-3-kids-Donald-Jr-Ivanka-and-Eric-Trump-have-are-fraud/answer/George-Wilson-1061

Разбираемо... Би било наивно да си мислиш, че Тръмп е бил контролиран от Путин. Действията на Тръмп доказват обратното, че не е бил контролиран от Путин:

eB0WfqF.png

Ако беше контролиран от Путин, нямаше да предприеме опити за саботаж срещу Северен Поток 2.

Сега искам да добавя малко информация относно залязващия ЕС и унищожаването на суверенитета, както и петролно-доларовата хегемония:

За ЕС, който всъщност е американски проект, американско влияние, разрушаване на ЕС, деиндустриализация, корупция, и нулевия суверенитет, и унищожаването на суверенитета https://www.youtube.com/watch?v=V5L1SAOFCPs

Газови зависимости: Как заради САЩ сега трябва да плащаме по-високи цени на природен газ не само в България, но и в ЕС като цяло (това ще позволи за напредване на деиндустриализацията, също така😞 https://www.youtube.com/watch?v=y6y6IDzGzHQ

Газова мистификация: Руската анти-терористична операция, чиято цел е да спре нацистите, които в продължение на повече от 8 години убиваха хора в Украйна, беше използвана като претекст за налагане на санкции, които реално доведоха до поскъпване на природния газ заради умишлено манипулиране на цените и прокарване на политики, които умишлено надуват цените. Медиите лъжат, и че Газпром умишлено спира поддаването на газ. Това не е вярно. Газпром намаля и спира поддаването когато държавите не плащат, не защото „просто така решили – Русия да тормози Европа“. Глобалистите, глобалните банкстери решиха, собствениците на федералната резервна система направиха така, че да се увеличат цените на природния газ: https://www.youtube.com/watch?v=FJLDglZovfA

Пламен Пасков: Газов погром на НЕОХИМ, грабеж, корупция от страна на фондация „Америка за България“: https://www.youtube.com/watch?v=Bcyu6n1BFr0

Излъгаха ни, че ако купуваме не руски, а американски газ, ще бъде по-евтино. Всъщност, оказа се, че американския газ ни излиза около 4 пъти по-скъпо от руския газ. Пламен Пасков обяснява защо и как това се случи, и как отново българския народ бе излъган: https://www.youtube.com/watch?v=sUwU7CAhFrA

Относно корумпираните схеми на колониална администрация, представяща се за „служеща на народа“, които доведоха на по-скъп природен газ: https://www.youtube.com/watch?v=Sgr0Qhiz16M&t

Ще обясня защо цените не природния газ и електричеството растат заради санкциите срещу Русия, които имат геополитически цели, а не „моралната цел да спрат лошия Путин“, както медиите за фалшиви новини казват. Ето ви един пример: Ако една компания, която продава вода за 1 лев на литър, е таксувана или санкционирана по начин, който увеличава разходите на производство с 50 стотинки, тогава цената на водата на литър ще стане 1,50лв. Защо така? Защото компанията ще увеличи цената, за печели повече пари с цел компенсиране на разходите. Това се случва и с цените на природния газ – повече санкции = повече финансови загуби = налагане на по-високи цени с цел минимизиране на загубите.

Това е едната причина. Другата причина се казва: „supply and demand”.

Когато EС намали вноса на газ, НО ТЪРСЕНЕТО НА ГАЗ ОСТАНЕ СЪЩОТО, БЕЗ И ТО ДА СЕ НАМАЛИ, това създава ситуация на високо търсене при наличие на дефицит – това също води до увеличаване на цените.

Накратко: колкото повече санкции и рестрикции (и зелени политики), толкова по-високи ще са цените на природния газ, както и на всичко останало, абсолютно всичко. Колкото по-високи стават цените на изкопаемите горива, толкова по-високи ще са цените на всичко останало. Изкопаемите горива се използват в енергийния сектор, а енергията се използва във всяко действие във Вселената, включително и в производството на абсолютно всичко. Когато цената на енергията се увеличи, производителите трябва да плащат повече пари за енергия. Това ще ги накара да увеличат цените на продуктите, за да компенсират за загубите на пари заради по-високи цени на енергия.

По този начин се изпълнява деиндустриализацията в момента. Прокарват се санкции срещу източниците на евтина енергия, след като следва и прокарването на „зелени“ политики, чиято цел е да регулират и задушават индустриалната активност. В крайна сметка, компаниите или банкрутиран или се местят в други места по света, оставяйки деиндустриализация след себе си.

oIvTq4e.png

reGIgra.png

Първо: Цените на природния газ в Евпора са с около 400% по-високи от това, което са били преди една година (преди налагането на санкции). Тук трябва да се отбележи, че по-високи цени на природния газ, или който и да е хидрокарбон, определено означават по-високи цени на всичко останало.

Второ: Държавите в ЕС са предприели план за справяне на проблема (fun fact: the plan does not actually exist).

Трето: Трета точка е относно проблема с високо търсене и ниско предлагане. Споменах как наличието на високо търсени при наличието на ниско предлагане, води до увеличаване на цените.

Четвърто: Русия казва, че санкциите нарушават работата на потока. Да, това е точно така, както аз вече обясних. Санкциите нарушават поддаването на газ, което всъщност е целта: деиндустриализация и дестабилизация на ЕС.

В контекстна на Българската политика, ако план „Ран-Ът“ означава деиндустриализация, то „Зелена Нова Сделка“ (“Green New Deal”) означава деиндустриализация на стероиди.

Тези политики и сделки се налагат под влиянието на САЩ, тъй като деиндустриализацията и икономическата дестабилизация на останалите държави гарантира, че американската петролно-доларова хегемония няма да бъде свалена от власт; не само тази хегемония, но и Американската хегемония като цяло, която включва и идеологическа, културно, и геополитическо влияние.

В последните години САЩ рушат ЕС, като това се изпълнява чрез прокарване на политики, което правят енергията по-скъпа, което води до инфляция и деиндустриализация, и слагането на ЕС в зависима позиция.

Както Хенри Кисинджър, една от пешките на Рокфелер, които създадоха петролно-доларова хегемония, казва:

4ZiX1Hl.png

Петрола (и изкопаемите горива, като цяло) са критичен, ключов ресурс, затова могат да се използват в геополитически воини. Енергията, включително и т.нар. “зелена енергия”, която не е зелена, се произвеждат от фидрокарбони, изкопаеми горива.

По-евтини изкопаеми горива = по евтина енергия = по-малко разходи = повече удобство за индустриална активност и икономически растеж (не знам дали знаеш, но производството изисква енергия).

По-скъпа енергия = повече разходи = задушаване на индустриалната активност = деиндустриализация.

Както вече казах по-горе, когато енергията и разходите станат по-скъпи, индустриите или напускат държавата или банкрутират, което води до деиндустриализация.

Това е целта на санкциите на Вашингтон и и техния частен ЕС – налагане на санкции, рушене на евтини източник на енергия с цел поскъпване на енергията. Както дори и Reuters, масова медия, която ти би трябвало да харесваш, ти казват, природния газ е с около 400% по-скъп. Това е така заради санкциите и анти-Руските политики, които рушат ЕС, но са предприети под някакъв си претекст за “спасяване на Украйна от лош Путин”.

Решението да се унищожи ЕС бе вземано преди повече от 10 години, когато беше икономическата криза, която от Wall Street умишлено предизвикаха като спукаха имотния балон в САЩ и започнаха да финансират военни конфликти в Средния Изток. От този момент насам, става това, което САЩ искат – сочната част на ЕС е вече консумирана, няма какво повече да се вземе от ЕС, затова ЕС си заминава и ще рухне в полза на Долара и САЩ:

pUpxos9.png

YVnca8H.png

Силата на еврото спрямо долара спада – силата на долара спрямо еврото расте. А вие продължавайте да твърдите, че като приемем еврото, всичко ще се оправи. Нищо няма да се оправи, тъй като се търгува в долари, докато националните валути се рушат, че да не се пречкат на долара.

САЩ няма да се спрат пред нищо. Знае се, че са започвали военни действия срещу държави, които откажат да търгуват в долари и да правят това, което САЩ каже. Примери за такива държави са: Либия, Сирия, Ирак,

, Сомалия, и други… Ръководството на държавата се обявява за терористично, което дава право на САЩ и НАТО да нападат и разрушават, сред което да инсталират тяхно puppet правителство.

Това ми напомня за Кадафи. Той е добър пример за това какво ще направи американската хегемония с теб, ако опиташ да оправиш държавата си и да я направиш независима, и да отделиш нефта от долара…

Gaddafi was certainly not killed for humanitarian reasons. He wanted to empower Africa. He had a plan to create a new African Union, based on a new African economic system. He wanted to introduce the Gold Dinar to back African currencies, so they could become free from the dollar. He wanted to protect Africa’s vast natural resources from Western looting. The imperialists eliminated him.

Горещо ти препоръчвам да прочетеш ето тези две статии:

https://www.pambazuka.org/pan-africanism/let%E2%80%99s-never-forget-why-muammar-gaddafi-was-killed

https://theecologist.org/2016/mar/14/why-qaddafi-had-go-african-gold-oil-and-challenge-monetary-imperialism

Прочети ги ш ще придобиеш по-добра представа за американските военни действия и каква е истинската причина за тях – не, причината не е “хуминатарна помощ” и “спасяване на хора от зли диктатори”, това е само пропагандата, претекста.

Това тук също е важно (The IMF hurts countries it claims to help): https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/aug/27/imf-economics-inequality-trump-ecuador

Военните конфликти в Middle East за последните 30 години са разпалвани и финансирани от САЩ, като резултата е контролиране на поне 90% от нефта на Сирия: https://www.middleeastmonitor.com/20210125-us-oil-firm-operating-in-murky-syria-oil-business/

q6pXMY8.png

OTFlnGG.png

xNcQvnR.png

iZJsT4M.png

Ако дадена държава използва долара, значи бива ограбвана от САЩ. Ако дадена държава не използва долара, САЩ правят цветна революция и сменят правителството с тяхно, което ще използва долара. Това се нарича финансово робство.

Нека да обсъдим и войната в Русия, за която ти си сигурен, че Русия е виновна:

gsWsxpo.png

Сега можеш ли да обясниш какъв е проблема с войната в Украйна? Защо искаш Русия да не води война и да позволи на Украйна да влезе в НАТО, което би довело до инфилтрация в Русия? Защо искаш Русия да бъде деиндустриализацията и разграбена, както става с всички държави, които САЩ докоснат?

Путин беше ясен какви са целите на войната. Една от тях е да се гарантира неутралния статус на Украйна, и са не се влиза в НАТО, и да се спре избиването на хора от страна на украинските нацисти. Ако Украйна влезе в НАТО, няма как да има неутрален статут. Няма как хем да те контролира Америка, хем да си неутрален. Ако Украйна влезе в НАТО, това ще позволи разширяване на американската империя към Русия, което Русия те иска да се случи поради болезнено очевидни причини, които ти отричаш заради когнитивния си дисонанс.

Китай, както обяснява текста от изображението по-горе, също се рекетира от САЩ.

Ето малко повече контекст тук:

S19zWgS.png

Както става ясно, аз съм прав като казвам, че войната в Украйна е прокси война, предизвикана от САЩ, за да се въвлече Русия във война и да се дестабилизира енергийния и индустриален сектор в региона, предимно в ЕС.

Както става ясно от първия параграф, САЩ имат интерес от такъв вид дестабилизация в този регион за да отслабят еврото и на подсилят доларовата хегемония.

Кякто става ясно от втория параграф, Китай, както Русия, също е жертва на подтискане на технологичното си развитие като се налагат санкции за подтискане на високо-технологични чипове. Тъй като транзисторите се използват във всички модерни технологии, без чип, няма технологичен напредък.

Намеренията на САЩ срещу Китай стават ясно от ето тази статия, която отворено обяснява, че САЩ реално подтискане технологичния напредък на Китай.

GSLBCyi.png

Както става ясно тук, САЩ буквално са във война срещу целия свят. Буквално. Санкции и прокси воини се финансират с цел отслабване и дестабилизиране на другите държави.

Русия и Китай представляват конкуренция за САЩ, затова САЩ води война с проксита, като Украйна, примерно, и санкции. Целта е подтискане на развитието на тези държави.

Y2NEJeN.png

xgi9jRZ.png

BjTgjSf.png

Източник на някой от материалите, които използват до тук, е ето тази публикация, която доста добре обяснява американската хегемония, и дори има препратки към други източници: https://chinaworldleader.quora.com/The-US-said-its-goal-is-to-weaken-and-defeat-Russia-in-Ukraine-Is-China-the-next-target-after-defeating-Russia-1?ch=15&oid=358311341&share=ca7eb5da&srid=hOKQtn&target_type=answer

Между другото, знаеш ли кое е интересното? Масово се твърди, че мнозинството хора са на страна та Украйна. Всъщност, това не е вярно и няма как да е вярно. Вярно е, че интелектуалния и моралния упадък на цивилизацията ни напредва с неумолими темпове, но все още не сме чак толкова зле, че да подкрепяме Украйна.

Russia sent troops into Ukraine on February 24, citing Kiev’s failure to implement the Minsk agreements, designed to give the regions of Donetsk and Lugansk special status within the Ukrainian state. The protocols, brokered by Germany and France, were first signed in 2014. Former Ukrainian president Pyotr Poroshenko has since admitted that Kiev’s main goal was to use the ceasefire to buy time and “create powerful armed forces.”

In February 2022, the Kremlin recognized the Donbass republics as independent states and demanded that Ukraine officially declare itself a neutral country that will never join any Western military bloc. Kiev insists the Russian offensive was completely unprovoked.

В горния цитат ясно са показани някои от причините за специалната операция.

В следните проучвания, ясно се показва, че доста хора разбират кое е вярно и кое не, и затова не подкрепят Украйна толкова много колкото медиите за фалшиви новини твърдят. Повечето хора, които подкрепят Украйна, всъщност не са нищо повече от редове код, изпълнявани от компютър:

VBHFGLW.png

Както може да се види, повечето акаунти са ботове, които се пускат от американски компании като Twitter и други политизирани елементи.

Това е очаквано, тъй като няма смислена причина да подкрепяме Украйна. Това означава, че от Вашинтон просто пускат ботове, тъй като им е необходима публича подкрепа за даването на оръжя и налагането на санкции и измислянето на извинения да демонизират Русия – използват ботове за да направят така, че да изглежда че хората ги подкрепят. Хората всъщност са ботове, не истински хора.

Другия път не се учудвай като видиш някой, който яростно публикува глупости срещу Русия, но никога не ти отговаря и не взаимодейства с теб – този някой просто не е истински.

Сега разбра ли за става въпрос?

Вие наистина не можете да покажете и една смислена причина защо да сме срещу Русия и да подкрепяме Украйна.

Знаете само негативизъм срещу Русия и Путин, но никога не обяснихте разсъждението си, което мотивира този негативизъм. Не давате обяснение, тъй като обяснение няма, никога не е имало, и никога няма да има. Русофобията е нерационално нещо, което е изцяло основано на Западна пропаганда, на която и е придаден вид на „истина“, без реално да бъде истина.

Според медиите за фалшиви новини, мнозинството от хора по света подкрепят Украйна и са срещу Русия.

В реалния свят, обаче, про-Украинските елементи НЕ са мнозинство. По социалните медии, които също са американски компании, се използват ботове за да се създаде илюзията, че мнозинството от хора уж са против Русия и подкрепят Украйна; използват се ботове, които оплюват Русия и подкрепят Украйна.

Лично на мен ми изглежда, че в реалността повечето хора не просто не се интересуват от войната в Украйна, но не се интересуват от политика като цяло, защото си мислят, че политиката не ги засяга – ГОЛЯМА ГРЕШКА.

0mqj6XJ.png

aTzWRFi.png

5gWKFEq.png

Знае се, че и в България има такива ботове. И не само ботове, но и на медиите им е забранено показват хора, които критикуват политиките относно природния газ, Русия и Украйна. С други думи, критичното мислене е забранено, тъй като застрашава статуквото.

Мислиш, че си измислям?

FKZTyop.png

gPq3JVO.png

Вие русофобите няма как да коментирате това, тъй като то определено развенчава вашата реторика, според която „медиите“ са прави, а всеки, който каже нещо различно от това, което медиите казват, е „руски трол“.

Ако медиите казваха истината, нямаше да има нужда да цензурират критичното мислене, което е срещу тяхната реторика. Фактът, че има нужда от цензура, означава, че нещо не е наред, нещо не е вярно, но въпреки това лъжата трябва да бъде приета като истина, тъй като истинската истина не е удобна на властта в България и тези, претендиращи да са господари на света – САЩ. Виждам, че живееш в измислен свят, и те съжалявам.

Мислиш си, че целия свят мисли като теб и гневно е срещу Русия и подкрепя Украйна. В голяма грешка си. Сега ще ти докажа, че мнозинството от хора те се интересуват от случващото се (това е в резултата на колониалната денационализация, нещо, чието съществуване отричаш, заради когнитивния дисонанс).

GU5mfAX.png

LeYmobL.png

d3qaii8.png

ldgikyn.png

ggyj753.png

CmvUetX.png

RnL8YeZ.png

Тези статистики показват интереса към следното “Русия”, “Украйна”, “новини по темата”, интереса по темата в България и света – за последните 5 години, и за последните 12 месеца.

Забелязвате ли нещо интересно? Вижда се, че интереса беше напомпан от медиите за фалшиви новини, но интереса бързо спадна, въпреки, че медиите за фалшиви новини продължиха да плюят Русия.

В началото на анти-Руската пропаганда на Запада, имаше много хора, което хем не разбират от политика, хем говорят и си слагаха украинското знаме на профилната снимка. Тези хора са от групата на “I Follow The Current Thing”, което означава, че тяхното мнение не е от значение, тъй като тяхното мнение е репрезентазия на това, което медиите за фалшиви новини говорят. С други думи, въпросните хора само повтарят това, което чуят от медиите, без да са способни сами да мислят.

Въпреки, че интереса спадна почти до нулата, то медиите и социалните медии все още гърмят и говорят безсмислици относно войната, която не е война, а специална операция, опитваща се да предотврати либерална инфилтрация в Русия.

Ако интереса на истинските хора е нисък, но е необходимо огъня да продължи да гори, тогава се намесват боговете, което имитират човешко поведение, и така изглежда, че уж “хората говорят” и повечето хора подкрепят Украйна.

Ако свържете статистиките от Google Trends с резултатите от проучванията и анализите, които показват, че повечето “хора” зад хаштагове като “IStandWithUkraine”, примерно, са просто spam bots, които разпространяват про-Западна, про-Американска и про-НАТО пропаганда. Боговете се изпълняват на американски социални медии, американски компании, което обяснява всичко.

Това означава, че русофобски елементи, продукти на повече от 30 години колониална денационализация, всъщност са сами в echo chamber с боговете на Washington D.C. Аз ви казах, че света, в който живеете, не е реален, а е симулация. Социални медии и спам ботове, редове код изпълнявани на компютър… това е света, в който живеете. Това не ви ли придава чувство на самота и отчаяние? Как може да си щастливи, като знаете, че сте сами и единствените ви приятели са буквално NPC-та.

Сам да се изкажа и за саботажа на Северен Поток 2. Вашингтонските медии за фалшиви новини казват, че най-вероятно Русия седи зад саботажа. Е, в такъв случай нека ви покажа нещо:

JemZIU2.png

C08WVsu.png

Ясно е, че саботажа е поръчан от Вашингтон и Русия няма нищо общо. Факт е, че руската икономика се основава предимно на износ на изкопаеми горива. Какъв интерес би имала Русия да саботира собствената си икономика? Никакъв.

Тук са нахвърлени няколко аргумента по темата: https://www.quora.com/Is-it-time-for-NATO-to-warn-Russia-that-any-attack-on-essential-civilian-infrastructure-in-Europe-like-Norwegian-pipelines-to-Germany-and-Poland-will-be-regarded-as-an-act-of-war-and-trigger-NATO-article-5/answer/George-Wilson-1061

И така... голям коментар направих, а.

Работата е там, че вече почти една година след началото на прокси войната на САЩ срещу Русия, русофоби като miro20 и Реджеп Иведик все още не могат да дадат разумен аргумент относно това какво е трябвало да се направи за да се избегне войната. Все още не можете да обясните защо Путин е „лош“ и защо Русия не е трябвало да започва война в Украйна.

Вече ви бе обяснено, че една от основните цели на „войната“, която всъщност беше ескалирана и провокирана от САЩ, е да се гарантира неутралния статут на Украйна и да не се позволява разширяване на НАТО къв руска територия.

Да се честни, НАТО е експанзия на американската армия в Европа. Когато държава влезе в НАТО, армията й минава от контрола на САЩ – това е очевидно и ясно. НАТО е инструмент на американската хегемония.

И така, какви са ви аргументите? Само знаете да повтаряте едно и също, това се отнася най-вече на хора като Реджеп Иведик и miro20 – повтаряте една и съща анти-Руска реторика, която е основана на лъжа, не на истина. Цитирате няккави хора от Twitter – а аз ясно ви показах, че в Twitter са американските ботове, които разпространяват спам с про-Западна и анти-Руска пропаганда. Аз показах статистики и проучвания, с фактически анализи и очевидни факти. Вие какво показахте? Нищо, освен мненията на някакви случайно хора от Twitter и YouTube.

Вашите „мнения“ са пристрасти, а вие имате когнитивен дисонанс – затова продължавата да повтаряте едно и също нещо, отново и отново, и отново, без да си отворите очите за истината. Всеки път, когато ви кажа нещо, вие ме подминавате и ме наричате „трол“, като игнорирате всичко, което съм казал. Факта, че игнорирате, обиждате, и никога не коментирате написаното от мен, доказва, че аз съм прав, а вие грешите.

Ако вие бяхте правите, а аз крив, както вие твърдите, щяхте да можете да покажете къде греша, а вие не можете да го покажете. Това доказва, че аз съм прав, но вие ме наричате крив, тъй като имате когнитивен дисонанс. Вие отричате истината и реалността, тъй като отчаяно искате да запазите русофобските си виждания, които са основани на лъжа, не на истина.

Summarization:

1. Войната в Украйна е основателна. Ако смятате, че не е, моля обяснете защо.

2. Путин е прав. Ако смятате, че не е, моля обяснете защо.

3. САЩ имат интерес от протакване на войната – колкото по-дълго продължи войната, толкова по-нестабилно ще става Еврото и региона ще се дестабилизира, докато Military Industrial Complex произвежда и продава оръжия и се печелят луди пари.

4. Войната всъщност е и прокси война, тъй като финансирането на украинската армия е поето изцяло от САЩ и колониите. Топ анализи показаха, че без финансиране от САЩ, Украйниската армия не би издържала повече от два месец

5. Аз съм прав, русофобите грешат. Ако русофобите смятат, че аз греша, моля да покажат къде точно греша.

6. Твърдението, че Путин е диктатор и има "руска пропаганда" са митове, основани на фалшиви опизиционно-политически проучвания в САЩ. Ако смятате, че не е така, обяснете защо не е така. Ако смятате, че Путин не е постъпил правилно, обяснете защо не е постъпил правилно.

7. Цитирането на spammers и пропагандисти от Twitter не е разумно (слушайте внимателно, Миро и Реджеп, тъй като вие ги цитирате), тъй като Twitter е американска компания, която очевидно пуска про-Западни ботове, с което подвежда всички и изкривява преценката на хората.

ПОСЛЕПИС: Надявам се да съм обяснил нещата добре. Ако мислите, че имам пропуски, кажете ми, че да се поправя.

Благодаря за отделеното внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, bigiadri написа:

Тези атаки са се родили в пияните глави на намазаните пелевани от "петровка " ли беше. С тях искаха да обвинят САЩ , да вбият клин между ЕС и САЩ и същевременно да вдигнат цената на газта.

Русия вдигала цената на газа?!? Че кой пречи примерно на Норвегия да продава газ за 100$ вместо за 300$? Да не би на всички да са се дигнали производствените разходи за да имат основание да вдигат и те цените, или просто се възползват от ситуацията за да печелят тройно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, NewRedDragon написа:

Доброволец съм само на пържолите, може и без гарнитура

Мдааа, и бездомните кученца пред блока не могат да сами си осигурят пържолки, но винаги са доброволци ако им се даде нещичко. И те като теб не са придирчиви дали към подаянието ще има гарнитура. Ядат каквото им се подхвърли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, parmobil написа:

А за римска баня не си ли чувал? И в София ще ти покажа къде има, само и само да спреш (спрете) с това, че онези са измислили топлата вода.

римската баня е за рим

утрепките от испания франция германия  англия нямат нищо общо с рим освен че са водели войни 

а в мемента в рим - италия са наркомани 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Banesc написа:

римската баня е за рим

утрепките от испания франция германия  англия нямат нищо общо с рим освен че са водели войни 

а в мемента в рим - италия са наркомани 

На всякъде са наркомани, джендъри и либерасти, само в Русия са убийци. На собственият си народ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е интересно, да проследим какво се е случвало няколко години преди войната, за да си отговорим на някои въпроси свързани със ситуацията днес!☺️

Парадокс: САЩ купуват руски газ

• Дата 11.01.2018

САЩ отдавна се опитват да изтласкат Русия от европейския пазар на природен газ. Парадоксално е, че сега тъкмо американците явно са започнали да купуват руски втечнен газ. Как се обяснява това?

Русия и САЩ се борят за надмощие на европейския газов пазар - карикатура на Сергей Елкин

https://www.dw.com/bg/парадокс-сащ-купуват-руски-газ/a-42109243

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, понеже не следя темата, какво стана? Руснаците извадиха ли истинската армия с безаналоговите оръжия или още са на фазата - вижте нашите клоуни - нека разсмеем света! Притеснен съм, че второ кафе пия, а баш шута - Медведев, още не ме е заплашил със сармат-а. Какво става? Как върви?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, _Aumi_ написа:

САЩ отдавна се опитват да изтласкат Русия от европейския пазар на природен газ.

Ето го и мотива за взривяването на тръбите. Имат мотив имат и средствата да го направят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Байдън ни каза, че ще взриви "Северен поток", но не го взехме насериозно. Това, което прави е безразсъдно, но последователно

Автор: Тъкър Карлсън

hgthtgtt_333548140971420710_big.png.5b4fe78aa7d1e53b3fc4c850d7ec4cdf.png

Добър вече и добре дошли при "Тъкър Карлсън тази вечер"! Започваме с едно мрачно съобщение за една катастрофа, от най-огромните катастрофи за околната среда, на която сме били свидетели, която се случва тази нощ на крайбрежието на Дания.

Тръбопроводът Северен поток, който e собственост на Русия за пренасяне  газ от Русия за Западна Европа, е бил разбит. В този момент "Северен поток 1" и "Северен поток 2" изливат милиони кубични метри природен газ в Балтийско море. Въздушната снимка, която е на вашите екрани, показва район с токсични мехурчета, който е широк половин миля и можем само да гадаем колко морски бозайници загиват сега – безброй. Но трайната щета може да бъде за атмосферата, защото природният газ се състои от 90% метан.

Метанът, както Джо Байдън често ви е повтарял, е ключовият причинител на глобалното затопляне, което рабира се, е екзистенциална заплаха за човечеството на планетата. Така че, ако се тревожите за климатичните изменения, това, което сега се случва с тези тръбопроводи, е най-близкото приближаване до Апокалипсиса, което сме имали. Въпросът е как това се е случило. Оказва се, че не е инцидент. По същото време, когато течовете от тези тръби са били установени, шведските власти са засекли две мощни подводни експлозии, всяка от които е била с еквивалент повече от 45 килограма динамит. Нищо в природата не може да предизвика това. Почти веднага тръбите започват да текат на три различни места.

Така че, има само едно обяснение за случилото се – това е било акт на индустриален тероризъм. Това е било съвсем очевидно и за премиера на Полша, който без да губи време го казва. Вижте.

„Днес отново имаме работата с акт на саботаж. Все още не знаем подробности за случилото се, но можем ясно да видим, че то е акт на саботаж. Акт, който вероятно бележи следващия етап на ескалация на ситуацията, пред която сме изправени в Украйна.“

Можем ясно да видим, казва той, че това е акт на саботаж, акт на тероризъм. Да, можем да видим това. Въпросът е кой го е извършил, но основният заподозрян очевидно е същият, който открадна през 2016 г. в Съединените щати изборите от Хилари Клинтън. Това трябва да е Владимир Путин.

"Вашингтон Поуст" има право. Путин, както те заявяват, „изцяло превръща в оръжие тръбопроводите "Северен поток“. Според канадския посланик в ООН, Владимир Путин е решил да използва, цитирам, „замърсяването като военен акт“. Прогресивни туитове силно подкрепят това заключение. Путин го направи. И това се връзва, докато не помислите само за момент.

Владимир Путин може би е злодей, те ни казват, че той е злодей. Но глупак ли е? Може би не е глупак.

Обаче, тук идва най-странната част – ако Вие бяхте Владимир Путин, трябваше да сте суициден кретен, за да взривите собствените си газови тръби.

Това е единственото нещо, което никога не бихте направили. Тръбопроводите за природен газ са основният ви източник на власт, на вашето богатство и най-важното – вашето предимство пред другите страни. Европа има нужда от вашата енергия, повече от всякога с приближаването на зимата. Ако не можете да доставите тази енергия, то страни като Германия не са длъжни да обръщат внимание на това, което искате. Вие сте във война, няма излишна помощ и имате нужда от всяко предимство, което можете да си осигурите. Следователно, няма шанс да взривите "Северен поток 1" или 2. Не и сега. Очевидно.

Всъщност, толкова очевидно, че дори нашият прочут държавен секретар Тони Блинкен изглежда го признава. Саботирането на "Сверен поток", каза той днес, цитирам, „явно не е в ничий интерес“. Вярно е. Но само наполовина е вярно. Вярно е, че взривяването на "Северен поток" не помага на Владимир Путин. Той не би го направил, защо би? Но това не означава, че други страни не биха обмислили да го направят. Те биха го обмислили и ние знаем, че те са го обмисляли, защото поне една от тях го е казвала публично. В началото на февруари, по-малко от 3 седмици преди войната в Украйна да започне, Джо Байдън предложи в Камарата, че ще сложи край на тези тръбопроводи. Вижте.

Цитат от Джо Байдън:

„Ако Русия нападне, това означава, че танкове и войски пресичат границата на Украйна отново. И тогава вече няма да има и Северен поток.“

„Но как Вие ще направите това, при положение че проектът е под германски контрол?“

22.jpg.1f25568c2a405ba23220ce93d5f4a4b9.jpg

"Уау, какво изявление. Някой нещо за Трета световна война?"

Това написа в социалната мрежа Gab 45-ят президент на САЩ Доналд Тръмп и припомня репликите на Джо Байдън от 7 февруари т.г., в които той предупреждава, че

"Ако Русия нападне... тогава повече няма да има "Северен поток 2". Ние ще му сложим край."

Репортерът го пита: "Но как ще направите това, след като... проектът е под контрола на Германия?"

Байдън отговаря: "Обещавам ви, че ще можем да го направим".

Тръмп публикува и видеоклип с репликите на Байдън и репортера и отбеляза:

"Всички говорят за големия ураган, който идва към Флорида, както и би трябвало, но може би по-важно събитие в дългосрочен план е съобщението, че газопроводите "Северен поток" 1 и 2, излизащи от Русия (които аз поставих на вниманието на света като президент и обясних колко обезпокояваща би била зависимостта от тях за Германия и други части от Европа. Всички се смяха тогава, но вече не се смеят!), са били САБОТИРАНИ. Това може да доведе до огромна ескалация или Война"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ivottoshev написа:

Няма общо с темата?!? Ти твърдиш, че в ЛДНР имало руска войска преди 24.02. Ми толкова руснаци е имало колкото са били и краварските военни инструктори. Не ти изнася истината и побърза да я обявиш за нямаща общо с темата. Въобще не ме учудва че отричаш фактите, които не ти изнасят :getout:

Кои факти отричам ? Съвсем си изтрещял от толкова пропаганда и не знаеш какво се говори, само крякаш истерично ФАКТИТЕЕЕ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

x220930072149-800x451.jpg.pagespeed_ic.ytnl_wg4FI.webp.f00314d1e9e64ca525f9a8a79660193e.webp

Експлозии на „Северните потоци“: Газовата война навлезе в гореща фаза

/Поглед.инфо/ Докато очите на руското общество бяха приковани към данните за гласуване на референдумите в освободените територии и на фронта на съприкосновение на СВО, където военните действия почти навсякъде се превърнаха в позиционни, сръчните ръце на неизвестни автори запалиха нов огън. Информационното пространство беше взривено от съобщения, че работното налягане по главните линии на газопроводите "Северен поток" внезапно и критично се е сринало.

Първоначално новината беше възприета като несполучлива шега, но доста бързо се потвърдиха и най-мрачните очаквания. Първият, който проби стената на мълчанието, беше операторът на газопровода „Норд Стрийм“, който официално призна спада на налягането в газопровода "Северен поток02", а малко по-късно и в неговия аналог с номер едно. Стана известно, че са повредени едновременно три транспортни линии - две на СП-1 и една на СП-2. Географски инцидентите са се случили североизточно (в първия случай) и югоизточно (във втория случай) от датския остров Борнхолм.

Докато операторът събираше и анализира данни, а Кремъл подготвяше предпазливо изявление, в пресата беше хвърлена версия за случайния характер на повредата на главната тръба. Като възможен вариант е разглеждана например повреда в резултат на закотвяне на кораб в района. Версията не издържа, тъй като точките на инциденти са географски разделени на повече от 20 километра, а самата тръба, според най-строгите изисквания за проектиране, трябва да издържи на падане или закачане на котвата на всеки от съществуващите видове кораби.

След това взе думата прессекретарят на президента на Русия: като нарече случващото се безпрецедентен случай, той не изключи, че е извършен планиран саботаж. Инцидентът е наистина безпрецедентен, но западните издания не само забравиха автоматично да обвинят за всичко подлите руснаци, но масово подкрепиха версията на Кремъл. Един от първите, които излезе с много недвусмислено изявление, беше германският „Тагешпигел“, който в понеделник вечерта отбеляза, че тръбите най-вероятно са били взривени и в това е замесена или Украйна, или силите, които ѝ оказват всякаква помощ. Тази публикация даде началото на цяла лавина от подобни текстове, един от които например беше статия в датският „Берлингске“. Изданието, позовавайки се на Датската енергийна агенция, съобщи, че на мястото на инцидента е почти гарантирано не просто пукнатина или нарушение на тръбата, а голяма дупка.

По-нататъшните събития полетяха със скоростта на пламтящ метеорит.

Буквално няколко часа след публикациите, описани по-горе, германското правителство излезе с изявление, че е започнало специално разследване на инцидента с участието на федералните разузнавателни служби. Специално беше подчертано, че Берлин разглежда случилото се единствено като целенасочен саботаж. Няколко часа по-късно датчаните публикуваха видео от мястото на събитието, на което ясно се вижда как повърхността на морето кипи от издигащия се газ, който при контакт с водата образува ясно видимо петно.

С това фактическата част е завършена – и след това преминаваме към спекулативни изчисления. Нека направим уговорката, че всичко изложено по-долу е само анализ на фактите, които не могат да претендират нито за недвусмисленост, нито за изчерпателност.

Когато двете най-заинтересовани страни, тоест Русия и Германия, не само признават аварията, но и почти безспорно я тълкуват като саботаж, нека разгледаме сцената.

И двата „Северни потока“ тръгват от балтийското крайбрежие на Русия и завършват на брега на Германия, докато трасетата на газопроводите не са идентични или успоредни в основната си част. Средната дълбочина на тръбата - тя лежи на дъното, а не заровена в земята - е около 100 метра. И сега отваряме картата на измерванията на дълбочината в района на остров Борнхолм и откриваме, че Северен поток 1 е повреден в зона, където дълбочината варира в рамките на 45-50 метра, а на югоизток поток номер две е разрушен на дълбочина 50-60 метра. Изглежда дреболия, но е само на пръв поглед.

В допълнение към устните изявления от Москва и Берлин вече са получени данни от шведския сеизмичен център, който недвусмислено твърди, че на мястото на течовете са регистрирани колебания с магнитуд най-малко 2,3 по Рихтер. Специалисти в областта вече са преизчислили това в съответните стойности и са стигнали до извода, че газопроводите (вероятно) са били взривени от заряди с капацитет от най-малко 100 килограма тротил.

И тук стъпваме на най-крехкия лед, обсипан с конспиративни теории.

Преди година и половина, а именно през април 2021 г., в Балтийско море се проведоха военноморски учения на страните от НАТО, в които бойните кораби на полския флот играха първа цигулка. По неизяснени причини учението беше разположено в непосредствена близост до мястото, където в този момент корабът „Фортуна“ полагаше тръбата на „Северен поток 2“. Полските кораби и самолети сякаш нямаха друга цел и съсредоточено кръжаха около чисто мирната „Фортуна“. В същото време Варшава вдигна еднообразна истерия в широката западна преса, плашейки целия свят с факта, че на газопровода ще бъде монтирана някаква руска шпионска техника. Както обикновено, обвиненията не бяха подкрепени с нито един факт, но вкусът, както се казва, остана.

По друго невероятно стечение на обстоятелствата буквално веднага след приключването на ученията започна активната фаза на строителството на газопровода „Балтийска тръба“, който трябваше да свърже газоносна Норвегия с вечно бедната на енергия Полша. Трябва да се отбележи, че строителството започна не само в началото на май, но след дълго и изключително скандално споразумение за полагането на норвежко-полския тръбопровод с пресичането на „потоците“.

Още тогава руски военни експерти обърнаха внимание на потенциалната опасност за нашия газопровод, имайки предвид именно заплахите от диверсионен характер. Един от най-вероятните методи се смяташе за спиране на „Северен поток“ чрез използване на бойни водолази или чрез удряне на необитаеми подводни апарати. Първата версия (поради значителната дълбочина) беше оценена като малко вероятна, но втората беше счетена за практически гарантирана, особено като се има предвид факта, че регионалните страни от западния военен блок имат доста голям брой такива апарати. Този тип оръжие се управлява чрез оптичен кабел, има камера за насочване, сонар и капацитет на полезен товар, който позволява доставянето на сто или повече килограма експлозив до мястото на удара.

Неотдавнашното присъствие в района на група военни кораби на ВМС на САЩ под командването на десантния кораб „Киърсаж“ също може да се отдаде на изключителни странности. Според открити данни ударните хеликоптери се шляят възможно най-близо до Борнхолм вече месец. Към касичката може да се добави и юлската публикация в специализираното списание „Морска мощ“, в която по-специално се споменават успешните изпитания на подводни необитаеми апарати, които - което не е тайна - бяха използвани и по време на последните учения „Балтопс-22“. Те се проведоха в непосредствена близост до датския остров и приключиха вчера. Веднага след експлозиите по руските газопроводи.

Ще продължим да нанизваме нови бисери на иглата на паметта и ще отбележим, че руските газопроводи излязоха от строя в понеделник, а още във вторник Полша тържествено отчете пускането на газопровода „Балтийска тръба“

САЩ най-дълго мълчаха за случилото се, а едва вчера вечерта в медийното пространство се появи държавният секретар, който се ограничи със сухо изказване, че саботажът на „Северен поток“ не е в интерес на нито една от страните. Тъй като г-н Блинкен не уточни за кои страни става дума, ще си позволим и тук един повърхностен анализ.

Има точно двама бенефициенти от работата на СП-1 и СП-2, ако погледнете от гледна точка на държавността - това са Русия и Германия. За първия това е стабилен пазар на продажби с плащане в силна валута, която е по-скъпа от долара, за втория надеждна енергийна база, която позволява експерименти като изоставяне на ядрената енергия без страх от замръзване на населението и индустрия. От полагането на първата тръба „Северен поток-2“ е съпътстван от безпрецедентна истерия на либералния западен естаблишмънт и медии – едва ли е имало проект, който да е по-мразен от западната демокрация в историята. Тръбата, въпреки всички трудности, все пак стигна до Грайфсвалд и дори се напълни с технически газ, след което се случиха известните събития и Берлин, който показа крайно недоволство, беше принуден да сложи край на проекта под колективен натиск.

"Северен поток 1" работи с максимално натоварване точно до извеждането на агрегати на компресорна станция "Портовая" за планов профилактичен ремонт. Първата турбина на немския „Сименс“ всъщност е открадната от Канада, където е доставена в завода за поддръжка. Германия на практика изтръгна собствеността си с бой, но тук дойде времето за останалите части - и стана ясно, че германците не трябва да разчитат на пълния капацитет на СП-1.

Още веднъж подчертаваме, че и двата проекта бяха унищожени не от Русия, която в хор беше обвинена в използване на някакво енергийно оръжие, а от Запада начело със САЩ. Последният положи всички усилия да предотврати пускането на тръбопроводи, получаването на пари за Русия от Германия за природен газ.

В резултат на това Русия е физически откъсната от Европа, тъй като ремонтът на газопровода ще отнеме неизвестно колко време, вече се изчислява на месеци. Германия лети с пълна скорост към отоплителния сезон, въоръжена само с резерви в собствените си подземни хранилища, купувайки необходимия газ от Полша, въпреки че в продължение на много десетилетия беше точно обратното. Полша пък пуска нов газопровод, увеличавайки тежестта си на европейския пазар и по пътя сваляйки своя заклет исторически враг Германия от безусловния пиедестал на Европейския съюз. Сега тя попадна под пълно васално положение заради презокеанските доставки на ВПГ.

На фона на случилото се цените на природния газ в Европа скочиха до тавана, като за една търговска сесия само поскъпнаха с над 400 долара и преминаха границата от 2100 долара за 1000 кубически метра.

И в края на тази напрегната история на сцената се появява украинската „Нафтогаз“, която обвинява „Газпром“, че не изпомпва газ през украинската ГТС, и изисква или да възобнови доставките, или да плати огромна неустойка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Много е интересно, да проследим какво се е случвало няколко години преди войната, за да си отговорим на някои въпроси свързани със ситуацията днес!☺️

Парадокс: САЩ купуват руски газ

• Дата 11.01.2018

САЩ отдавна се опитват да изтласкат Русия от европейския пазар на природен газ. Парадоксално е, че сега тъкмо американците явно са започнали да купуват руски втечнен газ. Как се обяснява това?

Русия и САЩ се борят за надмощие на европейския газов пазар - карикатура на Сергей Елкин

https://www.dw.com/bg/парадокс-сащ-купуват-руски-газ/a-42109243

Ти как си обясняваш факта, че Русия нахлу в Украйна и изби хиляди, а не САШ ? 

преди 1 час, ncl написа:

Всичко върви по план.

Даже и самия Путлер признава, че има "грешки" при мобилизацията, българските путлеристи пак викат "всичко върви по план" :lol6:

Последният путлерист на планетата ще умре в България. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ivottoshev написа:

Не знам за него , но аз съм твърдял 1001 пъти че спецназовците които превзеха  Крим , бяха прехвърлени в Донбас да превземат градчета , военни казарми, администрации и милиции.

Самия Игор Стрелков вчера ви го цитирах пак, който обясни как е ръководил и тези в Крим  дето превзеха Симферопол и "натикаха депутатите да гласуват присъединяване към РФ" , така и после как ревеше че от 4-5  млн население в ЛДНР не може да намери 1 000 доброволеца.

Така че за никой не е тайна че нахлуването април 2014 г в Донбас бе осъщшествено от кадровата руска армия и спецназовци . Без почти никаква подкрепа от местните в ЛДНР.

Такива войски останаха и до пълномащабното нахлуване февруари т.г. и които удържаха украинската АТО.

Ето ви отново маскираните уроди с георгиевски лентички които превземаха градче след градче :

преди 28 минути, dimy написа:

Експлозии на „Северните потоци“: Газовата война навлезе в гореща фаза

Напълно реална е версията че диверсията на Сев Поток 1 е дело на рашистките служби. В него регион редовно са се размотавали руски подводници .

Днес чета че Норвегия забелязала дронове около месторожденията и започва да усилва безпоасността на своите сонди .

Войната на рашистите наистина върви на всички фронтове.

преди 30 минути, N1K17Y написа:

Вярно си е.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, N1K17Y написа:

Даже и самия Путлер признава, че има "грешки" при мобилизацията, българските путлеристи пак викат "всичко върви по план" :lol6:

Даже самият Зелен Шмъракч уволни омбудсманката си заради твърденията ѝ че имало изнасилвания - ти твърдиш че такива е имало

Даже западните подлоги от Амнести твърдят, че укрите използват цивилни като жив щит - вие твърдите че руснаците стреляли по хората 

Даже сръбският президент твърди че още не е получил адекватен отговор на въпроса: "Каква е разликата м/ду ситуацията в Косово и тази в Донбас - вие тук вадите от девет дерета вода само и само да оправдаете едните агресори и да заклеймите другите агресори.

Последният лицемер и платен трол ще умре в България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

САЩ отдавна се опитват да изтласкат Русия от европейския пазар на природен газ

Абе САЩ направо ще изтласкат  от територията и пазара в самата РФ :) :)  

Ей на.. чета че в РФ Путлю е планирал увеличение на два пъти на газта на и така слабо газифицираната си страна. Веднъж с 6% и с 9%  

При това че бе забелязано да топли атмосферата и гори излишъци на нереализиран за Европа газ от станциите си нейде на север....

:)  Това си е умишлено да държиш народа си в бедност , зависимост и недоимък. Беден народ се управлява по лесно .

Гоуем стратег ! :)

преди 2 минути, ivottoshev написа:

Последният лицемер и платен трол ще умре в България

Няма да ми липсваш ....

Всичко което си изброил по горе съм ти отговарял и затапвал 1001 пъти.

Но... трола си е трол.. упорит и тъп. Нищо че все насран накрая...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...