Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Utorrent и проблемите му с него

Препоръчан отговор

Здравейте!От известно време започна нещо системата ми сериозно да забавя,даже и да забива.Започнах да правя сканирваният с Eset Online Scanner.При последното забиване ми откри доста заразени файлове,май бяха около 16.Почистих и след някое време пак сканирах и пак имаше зарази.Инфекциите са свързани с utorrent.При почистването скенера детерминира торент клиента но после като го инсталирам пак,отново има инфекции.Разкарах utorrent и инсталирах qbittorrent,но не знам как да мога да накарам да започнат да се сийдват всички торенти които имам,ако въобще това е възможно.Та основно въпроса ми е мога ли да имам utorrent без да имам източник на зарази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разкарах utorrent и инсталирах qbittorrent,но не знам как да мога да накарам да започнат да се сийдват всички торенти които имам,ако въобще това е възможно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

utorrent НЕ Е източник на зарази. Де да те знам кое и откъде сваляш. Нито и версията. Първо помоли за помощ за изчистване на системата в специализираната тема. Ползвай някоя стара стабилна версия. Аз например съм с 2.2.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми с utorrent. Просто ползвам по-стара версия, че новите са бъкани с някакви реклами.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Alpine Trail написа:

Здравейте!От известно време започна нещо системата ми сериозно да забавя,даже и да забива.Започнах да правя сканирваният с Eset Online Scanner.При последното забиване ми откри доста заразени файлове,май бяха около 16.Почистих и след някое време пак сканирах и пак имаше зарази.Инфекциите са свързани с utorrent.При почистването скенера детерминира торент клиента но после като го инсталирам пак,отново има инфекции.Разкарах utorrent и инсталирах qbittorrent,но не знам как да мога да накарам да започнат да се сийдват всички торенти които имам,ако въобще това е възможно.Та основно въпроса ми е мога ли да имам utorrent без да имам източник на зарази.

А да беше споделил каква е ос и версията също и версията на utorent

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво беше да споделиш и вида на инфекцията. Може да е от вида на рекламите adware което е сравнително безопасно. Няма да ти навреди на системата и тн. Старите версии са по стабилни. Разгледай в торент тракерите, а може и антивирусната да дава фалшива тревога. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Филипов написа:

utorrent НЕ Е източник на зарази. Де да те знам кое и откъде сваляш. Нито и версията. Първо помоли за помощ за изчистване на системата в специализираната тема. Ползвай някоя стара стабилна версия. Аз например съм с 2.2.1.

Не е дошъл още плевенския "Клонинг" в темата, за да Ви направи на 5 стотинки, дето ползвате стари версии на uTorent.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev72 написа:

Не е дошъл още плевенския "Клонинг" в темата, за да Ви направи на 5 стотинки, дето ползвате стари версии на uTorent.

Че защо да ни прави на 5 стотинки?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Че защо да ни прави на 5 стотинки?!

Не задавай глупави въпроси, а чети по вече по различните подфоруми и ще си осведомен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Kolev72 написа:

Не задавай глупави въпроси, а чети по вече по различните подфоруми и ще си осведомен!

Извини бате Стефо, но не смятам да пилея времето си за глупости. Аз съм на принципа щом едно нещо работи не се пипа. Доволен съм си от версията, която ползвам. Инсталирал съм я на над 200 машини и никой не се е оплакал. За мен нещата приключват дотук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Извини бате Стефо, но не смятам да пилея времето си за глупости. Аз съм на принципа щом едно нещо работи не се пипа. Доволен съм си от версията, която ползвам. Инсталирал съм я на над 200 машини и никой не се е оплакал. За мен нещата приключват дотук :)

В твоя случай не ти остава нищо друго, освен да обясниш на твоя градски, че не е никакъв "програмист"( така беше се нарекъл в негов пост)

В другият случай ще те изкара, че си един от улигофрените на форума. Посети крайните страници на темата за Win 11. Тогава и ти получи съобщение за намеса от страна на модерацията, но ми обясни че не отговаряш за този раздел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev72 написа:

В твоя случай не ти остава нищо друго, освен да обясниш на твоя градски, че не е никакъв "програмист"( така беше се нарекъл в негов пост)

В другият случай ще те изкара, че си един от улигофрените на форума. Посети крайните страници на темата за Win 11. Тогава и ти получи съобщение за намеса от страна на модерацията, но ми обясни че не отговаряш за този раздел.

Това си е негово мнение, а в теми за Windows и Linux не влизам. Няма какво да правя там. И да, нямам права за този раздел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също от много години ползвам utorrent (може би над 20), винаги съм ъпдейтвал до последна версия и никога не съм имал проблеми (в момента съм с последната 3.5.5). Рекламите се спират с малко цъкане по настройките и се прави еднократно, в гугъл има информация къде и какво се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Инсталирал съм я на над 200 машини и никой не се е оплакал. За мен нещата приключват дотук :)

Майкооо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, =Alex&Vanko= написа:

Майкооо

Какво Майко?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Аз също от много години ползвам utorrent (може би над 20), винаги съм ъпдейтвал до последна версия и никога не съм имал проблеми (в момента съм с последната 3.5.5). Рекламите се спират с малко цъкане по настройките и се прави еднократно, в гугъл има информация къде и какво се прави.

Е това е коментарът , който търсих. Utorrent си е супер , просто влизаш preference- advanced - намираш редовете за реклами (започвата с Offers) и ги обръщаш на false или 0 . И никакви реклами никога.  Мисля че само единият ред искаше реално да изтриеш, url  то на портала, който ползват за реклами . Това е  2 мин работа , стабилен, не товари,  Върви си супер. Това обаче как хората го използват и че не гледат, като го инсталират(заради бъндъл инстала) е друг проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Theranicus написа:

Това обаче как хората го използват и че не гледат, като го инсталират(заради бъндъл инстала) е друг проблем.

Искаш да кажеш пусти мързел да четат а после:lol6: мрънкат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Alpine Trail написа:

инсталирах qbittorrent,но не знам как да мога да накарам да започнат да се сийдват всички торенти които имам,ако въобще това е възможно

sss.jpg.b698c15e64ae71dc81c1b3d6642ee6df.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Alpine Trail написа:

не знам как да мога да накарам да започнат да се сийдват всички торенти които имам

Зареждаш отново торент файла в клиента - ако не го пазиш някъде локално, теглиш го отново от съответния сайт, след това показваш папката, където си свалил вече съдържанието и ако всичко е наред клиента ще си направи проверка, евентуално ще доизтегли някакви данни, ако липсват и след това ще започне да сийдва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Alpine Trail написа:

Това е защото използваш една от последните версии на юторента! Инсталирай по - стара версия ,например 2.21 и няма да имаш проблеми!
А иначе може да видиш и това - https://www.2-spyware.com/file-utorrentie-exe.html!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...