Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как комунистическия режим създаден силни хора и силна държава, а демокрацията създаде слаби хора и слаба държава

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 11 часа, Христофор_първи написа:

Мисля да се завърна в майка България. Според мен там все още е останало малка част от стария манталите и ценности на българина. Тука всичко се разми отдавна.

Няма смисъл ... Тук е по-размито ... 

Старият манталитет го считат за простащина. В следващите 30 години не очаквай по-различни неща от предишните 30. 

Гледай си спокойния живот там. Тук сме на доизживяване ... 

Успех!

п.п. Ако не си разбрал, то България навлиза в ново робство ... ;) Не става да се правиш на Христо Ботев ... Ша ти теглят (леят) един куршум против уроки... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 151
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

@ДзВяРа! Приемам те за приятел въпреки, че съм на малко по-различно мнение. Разбирам преживяното от теб. На който и да се случи, е ясно, че ще остави неприятни спомени. 

Християнството ни учи така: Трябва да изпълняваме закона, трябва да се молим за нашите управници и дори да са на грешен път да вярваме, че Бог ще ги вразуми и ще им даде мъдрост.

Когато един християнин не се подчинява на властите, като нарушава закона, той съгрешава не само пред правителството но и пред Бог. И тук няма значение дали това правителство в случая е постъпвало правилно или не.

Примерно днес мога да предприема действия, които да се считат за шпионаж в полза на Русия и това ще бъде нарушение според определени закони. Полицията ще ме разпитва и мерките, които ще предприеме спрямо мен няма да са много по различни от онези години.

Дали комунизъм или демокрация, властта постига своите цели винаги по един и същи начин.  Да разбита се средствата малко са се променили на по "хуманни" но това не променя факта, че едно правителство винаги има подходящите инструменти, за да те накара да правиш това, което смята за изгодно за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ntm написа:

@ДзВяРа! Приемам те за приятел въпреки, че съм на малко по-различно мнение. Разбирам преживяното от теб. На който и да се случи, е ясно, че ще остави неприятни спомени. 

Християнството ни учи така: Трябва да изпълняваме закона, трябва да се молим за нашите управници и дори да са на грешен път да вярваме, че Бог ще ги вразуми и ще им даде мъдрост.

Когато един християнин не се подчинява на властите, като нарушава закона, той съгрешава не само пред правителството но и пред Бог. И тук няма значение дали това правителство в случая е постъпвало правилно или не.

Примерно днес мога да предприема действия, които да се считат за шпионаж в полза на Русия и това ще бъде нарушение според определени закони. Полицията ще ме разпитва и мерките, които ще предприеме спрямо мен няма да са много по различни от онези години.

Дали комунизъм или демокрация, властта постига своите цели винаги по един и същи начин.  Да разбита се средствата малко са се променили на по "хуманни" но това не променя факта, че едно правителство винаги има подходящите инструменти, за да те накара да правиш това, което смята за изгодно за него.

Аз съм приятел със всички и винаги ще бъда независимо, че понякога сме на различни мнения със някой и спорим по тях. :)

Прочетох цялата тема и реших да си кажа мнението по нея и Комунистическия режи, от кога и защо не го подкрепям и харесвам. Нормално на някой да не му харесва моето мнение а друг да го подкрепя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ntm написа:

Запада е във упадък. Главния въпрос е дали България ще го последва?

По всичко личи, че не само ще го последва но дори може да бъде и инициатор на събитията. Каквото правителство си избрахме такава ни е и съдбата!

Въпроса е сега дали народа ще има "топки" да го свали?

Това го слушам и чета цял живот, а ние сме върха на Цивилизацията. :pancake:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ДзВяРа! написа:

Ще ви разкажа една история която преживях и никога няма да забравя!

Играя си на двора в къщата на баба и дядо със един касетофон Универсум и играчки от шоколадови яйца. Баба ми заклета комунистка, живота си дава за партията, и влизат във двора Милиционери, баба им посочва със какво си играя. Тогава беше забранено да притежаваш такъв касетофон и да купуваш от кореком шоколадови яйца с играчки. Милиционерите започнаха да ми дърпат от ръцете играчките, всичко описаха а аз се спуках да плача, на баба изобщо не и пукаше, беше щастлива че ни е издала на милицията и те си вършеха работата.  В един момент баща ми се прибира и вижда всичко това, блъсна баба и тя излетя на два метра и падна в градината, задържаха го в Милицията за извършената постъпка и го измъчваха 10 дни. Искаха да разберат от къде се е сдобил със предметите, пуснаха го и след два дни направиха обиск на апартамента ни, пак по нареждане на баба ни. Иззеха на майка палтото, било от естествена кожа и намериха малко долари. Пак задържаха баща ми и пак го изтезаваха за да разберат от къде е тази валута в него.

От тогава имам травма, бях дете и всичко това го преживях заради комунизма и партията. Плюя ви на КОМУНИЗМА И МРАЗЯ ВСИЧКО СВЪРЗАНО СЪС НЕГО!

Който подкрепя подобно нещо за мен е пълен ИЗРОД, това ми е мнението за всичко свързано със БСП, Русия, Тодор Живков и Партията, за мен това е нещо като затворена общност "СЕКТА", предпочитам всичко останало пред това което преживях като дете!

П.П. Не забравяйте, че ние не сме овце за да се подчиняваме на овчаря!

Така е. Това го знам. Съжалявам, че ти е случило това. Но има много такива случаи. Някой даже и по-лошо. Биват убити от режима.

преди 7 часа, JKirilov написа:

Ето, това е манипулацията. Нищо не беше забранено! Аре мий си там чиниите немски...

Прочете ли коментара по-горе. Да, за теб, защото си бил в партията и от партията. Затова било разрешено. Междудругото чиниите са от Китай. Порцелан. Но това няма, как да го знаеше защото си от партията. Неук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Така е. Това го знам. Съжалявам, че ти е случило това. Но има много такива случаи. Някой даже и по-лошо. Биват убити от режима.

Какво толкова беше набравил баща ми тогава, че на два пъти го задържаха за по 10 дни и го измъчваха. Забивали са му карфици под ноктите, не са му дали за 10 дни една филия хляб, само на вода е бил а за боя който е изял..... И всичко това защото тогава е бил работил на държавна работа и през ноща е работил на черно като кара такси, от там са му плащали със долари. Със тях е купил няколко шоколадови яйца на децата си един касетофон и на жена си едно палто. Това ли е голямото престъпление? Тогава е нямало безработица и всеки е имал пари, но никой не каза, че със тези пари не можеш да си купиш нищо и за една скапана Лада чакаш 10-15 години. А през това време западняците караха Мерцедес и ядяха банани!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ДзВяРа! написа:

Какво толкова беше набравил баща ми тогава, че на два пъти го задържаха за по 10 дни и го измъчваха. Забивали са му карфици под ноктите, не са му дали за 10 дни една филия хляб, само на вода е бил а за боя който е изял..... И всичко това защото тогава е бил работил на държавна работа и през ноща е работил на черно като кара такси, от там са му плащали със долари. Със тях е купил няколко шоколадови яйца на децата си един касетофон и на жена си едно палто. Това ли е голямото престъпление? Тогава е нямало безработица и всеки е имал пари, но никой не каза, че със тези пари не можеш да си купиш нищо и за една скапана Лада чакаш 10-15 години. А през това време западняците караха Мерцедес и ядяха банани!

Сега си представи малцинството, как е живяло. Щом на теб българин, ти си е случило това. Репресии, бой, сегрегация, дискриминация... Чудиш се в затвора не е ли по-добре?  И каква е разликата дали съм вън или в затвора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ДзВяРа! написа:

Ще ви разкажа една история която преживях и никога няма да забравя!

Играя си на двора в къщата на баба и дядо със един касетофон Универсум и играчки от шоколадови яйца. Баба ми заклета комунистка, живота си дава за партията, и влизат във двора Милиционери, баба им посочва със какво си играя. Тогава беше забранено да притежаваш такъв касетофон и да купуваш от кореком шоколадови яйца с играчки. Милиционерите започнаха да ми дърпат от ръцете играчките, всичко описаха а аз се спуках да плача, на баба изобщо не и пукаше, беше щастлива че ни е издала на милицията и те си вършеха работата.  В един момент баща ми се прибира и вижда всичко това, блъсна баба и тя излетя на два метра и падна в градината, задържаха го в Милицията за извършената постъпка и го измъчваха 10 дни. Искаха да разберат от къде се е сдобил със предметите, пуснаха го и след два дни направиха обиск на апартамента ни, пак по нареждане на баба ни. Иззеха на майка палтото, било от естествена кожа и намериха малко долари. Пак задържаха баща ми и пак го изтезаваха за да разберат от къде е тази валута в него.

От тогава имам травма, бях дете и всичко това го преживях заради комунизма и партията. Плюя ви на КОМУНИЗМА И МРАЗЯ ВСИЧКО СВЪРЗАНО СЪС НЕГО!

Който подкрепя подобно нещо за мен е пълен ИЗРОД, това ми е мнението за всичко свързано със БСП, Русия, Тодор Живков и Партията, за мен това е нещо като затворена общност "СЕКТА", предпочитам всичко останало пред това което преживях като дете!

П.П. Не забравяйте, че ние не сме овце за да се подчиняваме на овчаря!

Пра дядо ми е бил изтезаван от комунистите. Бил е много богат човек с доста земи и гори и е отказал да стане обикновен текезесар. Всеки ден е воден в милицията, и изтезаван до като накрая е склонил. Друг мой близък беше против партията, дори е давал инервю в някаква западна медия, след което му дават политическо убежище на запад, обаче комунягите разбират за интервюто, само където не са знаели този наш близък точно  в коя западна страна е и са вадели баба ми дядо ми всяка нощ по гащи от в къщи за обиск и разпити къде се намира. А те действително не знаеха къде се намира и даже го бяха отписали от живите. Но аз винаги съм обективен. Било е за добро. Искали са контрол над всичко и всеки, защото те са знае ли, че на човек даде ли се много свобода това е пагубно. Гледай една емисия новини по телевизията как  е изглежда през комунизма , гледай и последната емисия новини от вчера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

малцинството

Кое малцинство, че не вдявам???  :) Сега българите сме малцинство в България и да не ти казвам как ни третират тук на село ... 

Не ще споделя с какво ме замериха въпросното малцинство. Та, ай по-полека с малцинствата, че ... 

Гледай си щастието там, де си, и не говори на какво сме подложени ние българите из селата от въпросното малцинство ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ДзВяРа! написа:

Баща ти е крал държавата като е бачкал на черно. То големите престъпления започват, когато малките остават безнаказани. Затова сега ще бачкаш за мизерните 1000 лева, защото държавата е окрадена инономика няма, защото парите са концентрирани в единици джобове като тоя на работодателят ти, които си ги пазят в банките. За Лада се чакаше 10 години, ако почнеш да бачкаш на 20г. на 30г. имаш чисто нова кола от завод производител, която ще караш до пенсия. Сега българина пак не кара нови мерцедеси, като немците, а 25 годишните им гробници, които са за боклука. Просто излагам факти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, dioib написа:

Кое малцинство, че не вдявам???  :) Сега българите сме малцинство в България и да не ти казвам как ни третират тук на село ... 

Не ще споделя с какво ме замериха въпросното малцинство. Та, ай по-полека с малцинствата, че ... 

Гледай си щастието там, де си, и не говори на какво сме подложени ние българите из селата от въпросното малцинство ... :) 

1 Българин - хайдутин

2ма българи - дружина

3ма българина - чета с предател.

преди 16 минути, Христофор_първи написа:

Пра дядо ми е бил изтезаван от комунистите. Бил е много богат човек с доста земи и гори и е отказал да стане обикновен текезесар. Всеки ден е воден в милицията, и изтезаван до като накрая е склонил. Друг мой близък беше против партията, дори е давал инервю в някаква западна медия, след което му дават политическо убежище на запад, обаче комунягите разбират за интервюто, само където не са знаели този наш близък точно  в коя западна страна е и са вадели баба ми дядо ми всяка нощ по гащи от в къщи за обиск и разпити къде се намира. А те действително не знаеха къде се намира и даже го бяха отписали от живите. Но аз винаги съм обективен. Било е за добро. Искали са контрол над всичко и всеки, защото те са знае ли, че на човек даде ли се много свобода това е пагубно. Гледай една емисия новини по телевизията как  е изглежда през комунизма , гледай и последната емисия новини от вчера.

Какъв контрол ще има, когато контролът е само от определен кръг от хора за определен кръг от хора. И какво общо има да се изземват насила земите на хората, техния поминък с контрола и да се даде на определен друг кръг.

И не заставаш зад роднините си, а зад някаква комунистическа пасмина с болни амбиции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, АСПЕКТ написа:

1 Българин хаидутин

2 дружина

3 чета с предател 

Дечко, седи си спокойно в Берлин ... там нали ти е добре!? 

Мнозина от малцинството ти, там, (де си и прочие...) не постъпват по начина по който постъпват тук.

Та, въпросното ти малцинство (де било тероризирано при социализмът ... :)) сега, тука, в България, се мисли за над закона ... 

Кратко: Дали ще е физически и/или психологически тормоз, то разлика няма!!! Запомни го и повече не спекулирай с твоито си малцинство.

Ясно ли се изразих или не си достатъчно интелигентен??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Христофор_първи написа:

Искали са контрол над всичко и всеки, защото те са знае ли, че на човек даде ли се много свобода това е пагубно.

Е поне признаваш , че сме били "роби" !

преди 45 минути, Христофор_първи написа:

Баща ти е крал държавата като е бачкал на черно. То големите престъпления започват, когато малките остават безнаказани. Затова сега ще бачкаш за мизерните 1000 лева, защото държавата е окрадена инономика няма, защото парите са концентрирани в единици джобове като тоя на работодателят ти, които си ги пазят в банките. За Лада се чакаше 10 години, ако почнеш да бачкаш на 20г. на 30г. имаш чисто нова кола от завод производител, която ще караш до пенсия. Сега българина пак не кара нови мерцедеси, като немците, а 25 годишните им гробници, които са за боклука. Просто излагам факти.

Ти и "французина" сте хора с фундаментални вътрешни противоречия! Отишъл на ЗАПАД, а някаква носталгия по миналият тоталитаризъм ни налага , като преспектива пред България !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, АСПЕКТ написа:

Какъв контрол ще има, когато контролът е само от определен кръг от хора за определен кръг от хора. И какво общо има да се изземват насила земите на хората, техния поминък с контрола и да се даде на определен друг кръг.

И не заставаш зад роднините си, а зад някаква комунистическа пасмина с болни амбиции.

Насила?По наше село(По-право селото на баща ми) имаше както кооперация така и хора които сами си гледаха нивите, нито някой ги е закачал нито нищо.
Е ако си тарикатеел е нормало да те резнат, то и днес е така, ако не снасяш на институциите те смачкват за нула време.
А и това с кръговете от хора е съвсем същото и днес, пример можеш да вземеш от ситуацията с Гешеф и тази със Стефан Янев, не са на промяната хора, Кирчо единия го изгони, другия още чсе чуди какд а го махне щото му е трън в задника.

Разликата е единствено в това че ако тогава имаше ред и дисциплина и всеки си знаеше мястото, днес положението е всяка коза за свой крак.

преди 4 часа, ДзВяРа! написа:

Ами не е спазил правилата, в ония години долари, кореком, да не говорим за корекомски яйца(Така викахме на киндера).
И за да не решиш че просто искам да защитавам онзи строй ето ти една случка от да кажем юношеството на баща ми :

Бил е овчарче него ден, ходейки с овците по полето минава край нива със слънчоглед, отчупва си половин пита да си люпи семки по пътя, обаче го среща някакъв от партийните големци на Видин, нищо не му казал, обаче явно е казал на дядо ми който е бил партиен секретар, е дядо ми вдигнал луд скандал на баща ми за една нищо и никаква половинка от слънчогледова пита, затова баща ми така и никога не е станал партиен член колкото и да са го карали.

Твое право е да харесваш или не, важно е обаче винаги да си обективен а не като някои хора включително и тук пишещи да подскачаш всеки път като чуеш думичка която не ти харесва и да ръсиш "мъдрости". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Bubbles написа:

Насила?По наше село(По-право селото на баща ми) имаше както кооперация така и хора които сами си гледаха нивите, нито някой ги е закачал нито нищо.
Е ако си тарикатеел е нормало да те резнат, то и днес е така, ако не снасяш на институциите те смачкват за нула време.
А и това с кръговете от хора е съвсем същото и днес, пример можеш да вземеш от ситуацията с Гешеф и тази със Стефан Янев, не са на промяната хора, Кирчо единия го изгони, другия още чсе чуди какд а го махне щото му е трън в задника.

Разликата е единствено в това че ако тогава имаше ред и дисциплина и всеки си знаеше мястото, днес положението е всяка коза за свой крак.

Ами не е спазил правилата, в ония години долари, кореком, да не говорим за корекомски яйца(Така викахме на киндера).
И за да не решиш че просто искам да защитавам онзи строй ето ти една случка от да кажем юношеството на баща ми :

Бил е овчарче него ден, ходейки с овците по полето минава край нива със слънчоглед, отчупва си половин пита да си люпи семки по пътя, обаче го среща някакъв от партийните големци на Видин, нищо не му казал, обаче явно е казал на дядо ми който е бил партиен секретар, е дядо ми вдигнал луд скандал на баща ми за една нищо и никаква половинка от слънчогледова пита, затова баща ми така и никога не е станал партиен член колкото и да са го карали.

Твое право е да харесваш или не, важно е обаче винаги да си обективен а не като някои хора включително и тук пишещи да подскачаш всеки път като чуеш думичка която не ти харесва и да ръсиш "мъдрости". :)

Дрънкаш пак някакви фантастични и необикновени преживявания.

Ето чети.

https://www.168chasa.bg/article/9642145

Преди 70 години село се вдига на бунт срещу ТКЗС. Агенти на ДС застрелват с автомат жена в дома й, за да потушат недоволството

Но точно преди 70 години, през 1951 г., на същата тази дата цяло село се вдига на бунт срещу комунистическата власт, която насилва и ограбва хората, като ги принуждава да влизат в ТКЗС.

преди 1 час, dioib написа:

Дечко, седи си спокойно в Берлин ... там нали ти е добре!? 

Мнозина от малцинството ти, там, (де си и прочие...) не постъпват по начина по който постъпват тук.

Та, въпросното ти малцинство (де било тероризирано при социализмът ... :)) сега, тука, в България, се мисли за над закона ... 

Кратко: Дали ще е физически и/или психологически тормоз, то разлика няма!!! Запомни го и повече не спекулирай с твоито си малцинство.

Ясно ли се изразих или не си достатъчно интелигентен??? 

Разбира се, за нацистите нацистката Германия е била рай. Същото и за теб. Комунист в псевдо комунистическа България е било рай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, АСПЕКТ написа:

Същото и за теб. Комунист в псевдо комунистическа България е било рай.

Малък, я съм си съградил "частния" комунизъм ... мен не ме мисли ... :) 

Я прояви нещо интелигентно, а не пропаганда!!! (Или какво, и ти си инфантилен, и само от страданието се захранваш???) 

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

олеле бошке
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/05/15/sindikat-na-mvr-za-horata-s-razlichna-seksualnost.530110

Цитат

Генчев работи като патрулен полицай във Враца.

„Аз съм бисексуален мъж със своето минало и понастоящем съм семеен с две деца. Не смятам, че миналото на който и да е човек трябва да бъде обект на обществено внимание и да те мразят заради това какъв си“, каза пред bTV полицаят от Враца.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/05/15/sindikat-na-mvr-za-horata-s-razlichna-seksualnost.530110

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

олеле бошке

:offtopic_s:дънни, вярвай в мецана .. не ти требе бож )Дожд).. или гож или прояие ... :) 

п.п. Заинересовай се от циганина (джурееца) от Сливен де умра в ръцете мии = Казваше се Асен!!! Синът му е Карлос и има челет в Испания ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, АСПЕКТ написа:

Прочете ли коментара по-горе. Да, за теб, защото си бил в партията и от партията. Затова било разрешено. Междудругото чиниите са от Китай. Порцелан. Но това няма, как да го знаеше защото си от партията.

Никога от никоя партия не съм бил, но акълчето ти е натъпкано с манипулации и простотии...:notme:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Дрънкаш пак някакви фантастични и необикновени преживявания.

Ето чети.

https://www.168chasa.bg/article/9642145

Преди 70 години село се вдига на бунт срещу ТКЗС. Агенти на ДС застрелват с автомат жена в дома й, за да потушат недоволството

Но точно преди 70 години, през 1951 г., на същата тази дата цяло село се вдига на бунт срещу комунистическата власт, която насилва и ограбва хората, като ги принуждава да влизат в ТКЗС.

Ефенди ти разлика правиш ли между мирно население и такива тръгнали да недоволстват? М?
Ако не ме лъже паметта при протестите срещу тиквата полицията нарита доста народ или греша?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Bubbles написа:

Ефенди ти разлика правиш ли между мирно население и такива тръгнали да недоволстват? М?
Ако не ме лъже паметта при протестите срещу тиквата полицията нарита доста народ или греша?

Ако дойде власт и ти вземе всичко което имаш, което си съградил, занаятчийница, обор барабар с животните, хамбар и т.н. ще ти е екстра предполагам и няма да НЕДОВОЛСТВАШ срещу нея власт ? То да е минавало с наритване само, но уви ... много не се знаят и къде са погребани, ако въобще са!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега има БАНАНИ, които не ям, защото са ментаци. Има пътувания, които не мога да си позволя освен на кредит. Взема ли кредит за пътуване и работа ставам роб на западна Европа, където дори да съм кадърен и да взема тяхното гражданство, никога няма да съм приет. За тях винаги си оставам смотан български циганин, макар и образован.

Някога всички храни бяха БИО а сега храните ни убиват и ни правят наркомани на здравната система с лечения и лекарства. Свободен съм да пиша в Гугъл и Фейсбук а там "големият брат" слуша всичко.

Парите за почивка са с много уговорки и помощ от близки и банки. Тааа 500 години робство значи... Ами сега дами и господа? Дали е било лошо или добре с руснаците аз съм си направил изводите.

Все по-малко оставаме тези, които помним онези времена но по добре е да мълчим за тях, защото големият господар така иска. Дали някога някой ни ограбваше и дали имаше смисъл някога да искаме да пътуваме и да ядем банани нека всеки сам прецени за себе си.

Аз знам само едно, че стандарта на живот, който имах тогава няма да го имам дори и сега да замина за "световния рай" с осигурена работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ntm написа:

Сега има БАНАНИ, които не ям, защото са ментаци. Има пътувания, които не мога да си позволя освен на кредит. Взема ли кредит за пътуване и работа ставам роб на западна Европа, където дори да съм кадърен и да взема тяхното гражданство, никога няма да съм приет. За тях винаги си оставам смотан български циганин, макар и образован.

Някога всички храни бяха БИО а сега храните ни убиват и ни правят наркомани на здравната система с лечения и лекарства. Свободен съм да пиша в Гугъл и Фейсбук а там "големият брат" слуша всичко.

Парите за почивка са с много уговорки и помощ от близки и банки. Тааа 500 години робство значи... Ами сега дами и господа? Дали е било лошо или добре с руснаците аз съм си направил изводите.

Все по-малко оставаме тези, които помним онези времена но по добре е да мълчим за тях, защото големият господар така иска. Дали някога някой ни ограбваше и дали имаше смисъл някога да искаме да пътуваме и да ядем банани нека всеки сам прецени за себе си.

Аз знам само едно, че стандарта на живот, който имах тогава няма да го имам дори и сега да замина за "световния рай" с осигурена работа...

Виж , всеки според заслуженото, аз отказвам да храня някой, който както казваш не е кадърен и му е виновен всеки и всичко. Учи, надграждай знания и умения, работи втора, трета работа, ако е нужно. Който иска трябва да се постарае, а не да лъжеш , че работиш за да те лъжат , че ти плащат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Виж , всеки според заслуженото, аз отказвам да храня някой, който както казваш не е кадърен и му е виновен всеки и всичко. Учи, надграждай знания и умения, работи втора, трета работа, ако е нужно. Който иска трябва да се постарае, а не да лъжеш , че работиш за да те лъжат , че ти плащат!

Аха втора, трета десета работа а после си дай парите за лечение. Гледам те поне от профила е възможно да си някакво ИТ в София и много се кефиш, че взимаш малко по-висока заплата. Е добре де ама не знам, защо ми се струва, че и ти не си особенно преуспял. След като даваш подобни съвети ти явно много си надградил знания и умения... Това, че може би имаш мааалко по-добър живот от други хора, сега абсолютно нищо не значи. Държавата я правят не само разни надути ИТ-та, които обслужват чужди интереси. За да е силна една държава са необходими и здрави и силни обикновени работници, които имат стимул за какво да работят. Сега техния стимул е берачи на ягоди и роби по западни стопанства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, ntm написа:

Аз, пък знам следното: Стандарта ми на живот не се промени, т.е. и преди и сега съм добре, НО, то е защото съм Българин, с главно Б!!! ;) 

И... хм ... не избягах да слугувам на чуждо ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...