Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как комунистическия режим създаден силни хора и силна държава, а демокрацията създаде слаби хора и слаба държава

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 9 минути, АСПЕКТ написа:

Е и какво? Искаш пак СССР, каквото каже ли?

А ти какво? Искаш каквото каже САЩ ли? С какво е допринесла САЩ и ЕС до тоя момент за развитието и строежа на това което имаше в България а? Да си махнем оръжията. Неприятни за НАТО и САЩ. Да си изключим атомните електроцентрали? Понеже пречеха на Западните енергийни концерни. ЕНЕЛ например. Да си разбием селското стопанство за да могат западни производители да овладеят пазарите ни. Да нямаме армия,за да бъдем зависими и подвластни. И още много неща, всички дело на САЩ и ЕС. Вече те посъветваха, мисли преди да се изказваш защото ставаш смешен. А и не си живял в онова време, или си бил малък, за казваш кое , как било!

Знам че живееш на запад! Ами защо не си дойдеш, да видиш как е! Нали тука сега е твоя свят. Ако ти стиска обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 151
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 минути, Hristo52 написа:

А ти какво? Искаш каквото каже САЩ ли? С какво е допринесла САЩ и ЕС до тоя момент за развитието и строежа на това което имаше в България а? Да си махнем оръжията. Неприятни за НАТО и САЩ. Да си изключим атомните електроцентрали? Понеже пречеха на Западните енергийни концерни. ЕНЕЛ например. Да си разбием селското стопанство за да могат западни производители да овладеят пазарите ни. Да нямаме армия,за да бъдем зависими и подвластни. И още много неща, всички дело на САЩ и ЕС. Вече те посъветваха, мисли преди да се изказваш защото ставаш смешен. А и не си живял в онова време, или си бил малък, за казваш кое , как било!

Пълни глупости. Руска пропаганда много четеш. Да, щото аз нямам роднини, познати да ми кажат, как е било и аз не виждам последиците от руската инвазия в България.

Пустиня. Грабежи, пране на пари, наркотици, терор... Малкото неща от СССР.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Hristo52 написа:

Злоба ярост и тъпота струи навсякъде

Старшина, всички твои писания са един куп празни приказки, без никакво реално съдържание. Ти само ръсиш оценки и не отговаряш на фактите. Аз, например, ще кажа, че всичко в науката, изкуството, технологията и медицината, е създадено от западни хора (свободни). Ти сутрин ставаш и пущаш радио Хоризонт, за да чуеш гласът на коминтерна (румен радев), но не ти и минава през главата, че това е възможно само благодарение на американските научни разработки в електрониката. После си обуваш дънките (познай къде са направени), отиваш в супермаркета (пак американско ). Гледаш по интернет(какво ли е това?) снимки от телескопа Хъбъл и не знаеш кой го е измислил и направил. Включваш си смартфона , модел копиран от Ейпъл, да продължавам ли? Хайде , напиши едно съществено и полезно откритие , създадено от " твоя свят" !  Утре, като се скапеш, в болницата ще те включат в система "Хюлед Пакард", и ще оцелееш пак благодарение на тях. Явно ,една от основните характеристики  на комунягата (освен да краде и лъже като дръндьо) е върлата неблагодарност. Всички вие сте били истински паразити, за това ви е толко мил паразитния строй.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, АСПЕКТ написа:

Пълни глупости. Руска пропаганда много четеш.

И кой го казва това? Всичко това са ФАКТИ дете! Хайде у лево дете.

Върни се тука и тогава филосовствай. Иначе то така от чужбина е лесноо, да дрънкаш! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, АСПЕКТ написа:

Е и какво? Искаш пак СССР, каквото каже ли?

трябва ни независимост
само дето управляващите пак ще са  нечия подлога, само и само да се облагодетелстват
знаеш ли че има слухове че политиците щели да разделят държавата на две... южна независима, под опеката на турция и за нас един голем х*й

пп

нещо такова като Украйна на балканите

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NEVADA написа:

Старшина, всички твои писания са един куп празни приказки, без никакво реално съдържание.

Анцуг, скрий се. Отдавна те знам какво представляваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hristo52 написа:

И кой го казва това? Всичко това са ФАКТИ дете! Хайде у лево дете.

Върни се тука и тогава филосовствай. Иначе то така от чужбина е лесноо, да дрънкаш! 

Кой ти каза, че трябва да се затвори или изключим атомните електроцентрали?

Едно време като никой не ти е казал да се затвори и имало електроенергия, благодарение на твойте велики господари от СССР, защо е имало режим на тока?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

под опеката на турция

Натам е тръгнало. Избирам Турция. Голяма мощна и силна държава! Ама я дочакам , я не!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Hristo52 написа:

Анцуг, скрий се. Отдавна те знам какво представляваш!

Някога Джек Лондон написа " най-добрият индианец е застреляният" Паралелът оставям за вас...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Hristo52 написа:

Натам е тръгнало. Избирам Турция. Голяма мощна и силна държава! Ама я дочакам , я не!

ами да ти кажа, аз съм с негативна нагласа спрямо тях, ама трябва да им се признае, че те са единствените които обвиниха запада. че те са виновни за войната в Украйна

преди 19 минути, NEVADA написа:

Някога Джек Лондон написа " най-добрият индианец е застреляният" Паралелът оставям за вас...

"мъртвият индианец" и го пише по повод масовото мислене в щатите
айде да се замислиш, ние какви сме за тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

"мъртвият индианец" и го пише по повод масовото мислене в щатите
айде да се замислиш, ние какви сме за тях

Абе остави анцуга. Той трябва да блесне с некоя глупост. Като на времето с лъжите си. Бил офицер, ама от войската, после не от полицията...лъжи,лъжи, един куп!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е готино през 80-те да стоиш на студено и тъмно при минус 20 градуса по скалата на Целзий, защото има режим на ток. А защо има? Не е затворена атомната централа. Тук ще кажат рубладжиите и сегашните путинофили.

Още по-готино е, когато нямаше вода. Режим на водата. То пък, къде ще се къпеш. Нямаш баня. Трябва да ходиш на градска баня в неделя. То и тоалетна няма, някаква дупка в двора, а вместо тоалетна хартия, вестници  забучени на гвоздеи. 

Идилия. Но пък си остава любовта към СССР.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Леле каква ярост и злоба криеш в себе си момчее! Това съсипва! Кой нещастник те надъхва така?

И пак ти повтарям. Не ми седи в Берлин. Нали този свят харесваш? Ела тука и се докажи колко струваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Работата краси човека, работата е здраве ! .... Нещата отдавна са автоматизирани и ниско интелектуална работа е на изчезване , ако не си разбрал все още. Нищо не пречи и по труден начин да си изкарваш хляба, но не ти е виновен никой за статуса в обществото на която си се примирил от чист мързел и лентяйство!

Напомняш ми за един мой познат от Ямбол, той използваше горе-долу същите думи като теб когато станеше дума за това защо е в София и т.н.
Ще ти кажа същото което и на него казвах винаги : Работа дал Господ, излез навън поразпитай, всеки ще ти даде някаква работа, ОБАЧЕ ако ще искаш и да ти се плаща, тук вече няма да ти е толкова лесно. ;)

Иначе и аз почти никога не седя, а да легна се случва само като спя(Май затова не обичам и на плаж да ходя), все гледам нещо да човъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Bubbles написа:

Напомняш ми за един мой познат от Ямбол, той използваше горе-долу същите думи като теб когато станеше дума за това защо е в София и т.н.
Ще ти кажа същото което и на него казвах винаги : Работа дал Господ, излез навън поразпитай, всеки ще ти даде някаква работа, ОБАЧЕ ако ще искаш и да ти се плаща, тук вече няма да ти е толкова лесно. ;)

Иначе и аз почти никога не седя, а да легна се случва само като спя(Май затова не обичам и на плаж да ходя), все гледам нещо да човъркам.

Аз проблем нямам с доходите, но човека явно има и иска без много усилие да изкупи мола!

Е то пари никога не стигат, с яденето идва и апетита :money6:Ще ми се да догоним макар и частично техният стандарт :newspaper:

Да, на запад с помощи можеше да се преживява и някой лев да остава - за справка братята роми, в началото в Белгия основно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.05.2022 г. в 13:35, JohnTRIVOLTA написа:

Естествено, комунизъм е утопия !

Един интересен парадокс наистина - комунизма е измишльотина, която не е съществувала никога и никъде, обаче пълно с комунисти! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.05.2022 г. в 14:00, Христофор_първи написа:

Пра дядо ми е бил изтезаван от комунистите. Бил е много богат човек с доста земи и гори и е отказал да стане обикновен текезесар. Всеки ден е воден в милицията, и изтезаван до като накрая е склонил. Друг мой близък беше против партията, дори е давал инервю в някаква западна медия, след което му дават политическо убежище на запад, обаче комунягите разбират за интервюто, само където не са знаели този наш близък точно  в коя западна страна е и са вадели баба ми дядо ми всяка нощ по гащи от в къщи за обиск и разпити къде се намира. А те действително не знаеха къде се намира и даже го бяха отписали от живите. Но аз винаги съм обективен. Било е за добро. Искали са контрол над всичко и всеки, защото те са знае ли, че на човек даде ли се много свобода това е пагубно. Гледай една емисия новини по телевизията как  е изглежда през комунизма , гледай и последната емисия новини от вчера.

Ми да си бяхме стояли под Османско владение, що ти е тая свобода, ефенди ? 

Insanity Going Crazy GIF

преди 21 часа, ntm написа:

Сега има БАНАНИ, които не ям, защото са ментаци. Има пътувания, които не мога да си позволя освен на кредит. Взема ли кредит за пътуване и работа ставам роб на западна Европа, където дори да съм кадърен и да взема тяхното гражданство, никога няма да съм приет. За тях винаги си оставам смотан български циганин, макар и образован.

Някога всички храни бяха БИО а сега храните ни убиват и ни правят наркомани на здравната система с лечения и лекарства. Свободен съм да пиша в Гугъл и Фейсбук а там "големият брат" слуша всичко.

Парите за почивка са с много уговорки и помощ от близки и банки. Тааа 500 години робство значи... Ами сега дами и господа? Дали е било лошо или добре с руснаците аз съм си направил изводите.

Все по-малко оставаме тези, които помним онези времена но по добре е да мълчим за тях, защото големият господар така иска. Дали някога някой ни ограбваше и дали имаше смисъл някога да искаме да пътуваме и да ядем банани нека всеки сам прецени за себе си.

Аз знам само едно, че стандарта на живот, който имах тогава няма да го имам дори и сега да замина за "световния рай" с осигурена работа...

И поредният пример, че единствените носталгици по соца, са тези които в момента са некадърни да се оправят сами. 

преди 4 часа, Hristo52 написа:

Абе от къде ги ръсиш тия глупости бе момче? Ако ми говориш за вашето време  след 10.ноември 1989г. да, имаше такива неща. Но по моето време до 10.ноември 1989г. такива неща не съществуваха. Опашка за нещо дефицитно е имало. Но да няма месо, това са глупости които някой ти разказва и ти му вярваш.

Всичко имало, ама било дефицитна стока :lol6:

Е, като го имало, що е в дефицит бе Ице ? Нещо не се връзва, а ? 

преди 3 часа, NEVADA написа:

Старшина, всички твои писания са един куп празни приказки, без никакво реално съдържание. Ти само ръсиш оценки и не отговаряш на фактите. Аз, например, ще кажа, че всичко в науката, изкуството, технологията и медицината, е създадено от западни хора (свободни). Ти сутрин ставаш и пущаш радио Хоризонт, за да чуеш гласът на коминтерна (румен радев), но не ти и минава през главата, че това е възможно само благодарение на американските научни разработки в електрониката. После си обуваш дънките (познай къде са направени), отиваш в супермаркета (пак американско ). Гледаш по интернет(какво ли е това?) снимки от телескопа Хъбъл и не знаеш кой го е измислил и направил. Включваш си смартфона , модел копиран от Ейпъл, да продължавам ли? Хайде , напиши едно съществено и полезно откритие , създадено от " твоя свят" !  Утре, като се скапеш, в болницата ще те включат в система "Хюлед Пакард", и ще оцелееш пак благодарение на тях. Явно ,една от основните характеристики  на комунягата (освен да краде и лъже като дръндьо) е върлата неблагодарност. Всички вие сте били истински паразити, за това ви е толко мил паразитния строй.  

Той си го е казвал какъв е. Бил старшина, уважаван, а-у, сега просто един кисел дядка, с дъщеря в Италия и внук "идиотче".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъркате понятията. Идеологията е социализъм. Комунистическата партия е приела идеологията в партийната си линия но я е изопачила доста от оригиналния и вид. В крайна сметка партията се разпада основно затова, защото нейните лидери реално винаги са си били капиталисти, които освен всичко друго са били продажни на чужди интереси. Всъщност то това се повтаря като приказка без край и до ден днешен. Реално държавата България много отдана я няма.  Това е просто някаква територия наречена България, на която е отредено завинаги да бъде донор на богатите западно-европейски държави. 

Утопия е някой да си мисли, че в България някога нещо ще се оправи. Ще има относително висок стандарт на живот само в основните градове. София, Пловдив, Варна и евентуално Бургас. Малките градове тотално ще фалират и ще се превърнат във ваканционни селища. Разбира се тези, които имат потенциал за това. Останалите ще се превърнат в "призрачни градове" с намаляващо и застаряващо население.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, АСПЕКТ написа:

Кашкавал е било лукс. Само за комунисти.

Не си спомням кашкавала да е бил само за комунисти и да е лукс. Виж, сега верно е лукс за повече от половината българи с тези цени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ntm написа:

Бъркате понятията. Идеологията е социализъм. Комунистическата партия е приела идеологията в партийната си линия но я е изопачила доста от оригиналния и вид. В крайна сметка партията се разпада основно затова, защото нейните лидери реално винаги са си били капиталисти, които освен всичко друго са били продажни на чужди интереси. Всъщност то това се повтаря като приказка без край и до ден днешен. Реално държавата България много отдана я няма.  Това е просто някаква територия наречена България, на която е отредено завинаги да бъде донор на богатите западно-европейски държави. 

Утопия е някой да си мисли, че в България някога нещо ще се оправи. Ще има относително висок стандарт на живот само в основните градове. София, Пловдив, Варна и евентуално Бургас. Малките градове тотално ще фалират и ще се превърнат във ваканционни селища. Разбира се тези, които имат потенциал за това. Останалите ще се превърнат в "призрачни градове" с намаляващо и застаряващо население.

То е ясно , че не може да се очаква от вас някаква академична мисъл, но пък подобни разсъждения са предмет на изследвания от доста време!

преди 1 час, ncl написа:

Не си спомням кашкавала да е бил само за комунисти и да е лукс. Виж, сега верно е лукс за повече от половината българи с тези цени.

Помня, след училище всеки ден на опашка за хляб, всеки четвъртък се караше месо та от хляба, ходих да сменям баба, давах и хлябя да се прибира и седях на опашката докато дойде да ме смени леля от работа! За банани и портокали си беше мега приключение - цялата фамилия  бе ангажирана , като работищите взимаха седмица отпуска. За парени дънки се стигна до бой и т.н. и т.н. .... беше вярно "интересно" !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие не знаете! Смисъла на живота е в бананите. Който може да яде банани е много преуспял и престижен. Те затова в банановите републики като ядат банани до спукване са така добре дааа...

А това, че някога хората ядяха истински зеленчуци а не генно модифицирани пластмасови боклуци, на кой му дреме. Някога почти нямаше престъпност вечер беше спокойно и имаше традиционно семейство само с два пола. Имахме си български празници а сега освен българските имаме и Американски. Колите може да са били спартански по дизайн но се правеха с идеята да работят вечно. Сега всички се правят да мине гаранцията и евентуално да се карат горе долу до 15 години.

Чакало се за кола с години. ГОЛЯМ ПРАЗ! Навсякъде имаше градски и извънградски транспорт почти за без пари. Всички жп линии работеха. Прибираш се след работа, жулиш всички печки на ток до дупка и не ти дреме. Излизаш с 2 лева вечерта и ти стигат за всичко а с 5 лева си цар!

Жилища се раздаваха масово държавни и нямаше риск за никой да остане без дом. Младежите ги караха да работят и им намираха работа. На море се ходеше с карти от работодателя и на символични цени. Хладилника винаги пълен с храна, и да не толкова изобилна като сега но всички основни храни си ги имаше и всички бяха здравословни по БДС.

Да, че някои комунисти са живели като шейхове е факт но народа живееше добре и няма разходи за образование, здравеопазване. Хората се пенсионираха по-рано. Които не е скачал срещу властта и не е правил глупости си е живял добре. И можеше да се пътува свободно и в други страни от соц. лагера. Особенно в Русия имаше много какво да се види. Още като малък съм ходил там и беше страхотно. Сега Москва е мегаполис подобен на такива като Ню Йорк. Има абсолютно всичко което предлага и западния свят а стандарта на живот е на доста добро ниво.

И да ви кажа честно ако живея добре в България ми дреме на оная работа, че не мога да ходя на Хавай. В България си имаме всичко, море, планина, сняг, жега, студ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ntm написа:

Абе вие не знаете..... България си имаме всичко, море, планина, сняг, жега, студ.

Да , за лентяите е било рай, да имитираш работа и да ти се дава и плаща ! .... е все ще дойде време за плащане на сметката, особенно, когато наистина работищите спрат да носят на гърба си готованците. Това е момента, когато с умиление се сещат за хубавото време , когато са почесвали звънците доволно, а други са опъвали каиша! Всичко се връща рано или късно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.05.2022 г. в 0:21, Христофор_първи написа:

Жените: Масово прости на тъпан, татуирани като затворници, на 30г. спи още на надуваем дюшек при приятелка, през деня обикаляща фитнеси и кафета, вечерта върти пералнята в Плаза и вика искам красив и сериозен мъж. Мъко моя земеделска……. Стара парантия без сериозна професия, вечер като се прибереш само да вдигне краката и там пак ти трябва да свършиш цялата работа.

Пропусна да споменеш това, че всичките до една без изключение са gold diggers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...