Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дистанционен достъп до файловете на друго PC

Препоръчан отговор

Здравейте,

трябва ми програма, с която да мога да имам достъп до файловете на друго PC през интернет, но без да е от типа на TeamViewer. Порпринцип е стационарен компютъра до който трябва да имам достъп и даже е в мрежа с още няколко, но искам да мога да си взимам файлове от харддисковете му, когато поискам от разстояние и то без да искам разрешение на човек от офиса, защото понякога се налага и вечер късно да влизам в него. И двете PC-та са с WIN 10.

Чакам всякакви идеи и мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, sofiaanim написа:

Здравейте,

трябва ми програма, с която да мога да имам достъп до файловете на друго PC през интернет, но без да е от типа на TeamViewer. Порпринцип е стационарен компютъра до който трябва да имам достъп и даже е в мрежа с още няколко, но искам да мога да си взимам файлове от харддисковете му, когато поискам от разстояние и то без да искам разрешение на човек от офиса, защото понякога се налага и вечер късно да влизам в него. И двете PC-та са с WIN 10.

А какво мисли системния администратор в офиса по този въпрос? Дали е навит на подобна схема? Когато се налга да се работи дистанционно, обикновено се изгражда VPN, със съответните там права за достъп. Не е проблем и с програми от типа "TeamViewer" - въпрос на настройки (и плащане)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офисът е мой, така че няма кой да го мисли освен мен, просто ми трябва решение и то да не е TeamWiewr, защото вече не ме допуска и иска да плащам, но за 5 файла на месец да плащам 60 лева ми изглежда доста ненужнен разход, особенно в тази стегнация.

Трябва ми безплатно решение и по възножност да не пречи на работещия на компютъра в този момент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, sofiaanim написа:

Офисът е мой, така че няма кой да го мисли освен мен, просто ми трябва решение и то да не е TeamWiewr, защото вече не ме допуска и иска да плащам, но за 5 файла на месец да плащам 60 лева ми изглежда доста ненужнен разход, особенно в тази стегнация.

Трябва ми безплатно решение и по възножност да не пречи на работещия на компютъра в този момент.

Да бе! Твой офис, ти си шефът, но администраторът да не знае! Като ги пишете тия филми дали си мислите, че ви вярва някой.  Но понеже се правите на хакери ето ти една безплатна програма

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, sofiaanim написа:

преди 1 час, sofiaanim написа:

но искам да мога да си взимам файлове от харддисковете му, когато поискам от разстояние и то без да искам разрешение на човек от офиса, защото понякога се налага и вечер късно да влизам в него.

Ако си собственик, какво рарешение ти трябва? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Bubbles написа:

Anydesk например. https://www.anydesk.com/

Free лиценза е .....ако трансферираните файлове са над 10 МБ, ше режем на 120 kbs, Другиото ограничение за Бг е 30 мин/мес

Опсс - Извинявам се - това което написах е за Ammyyy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, да прехвърляте файлове през TeamViewer или AnyDesk, които са cloud-базирани решения и всичките транфери минават през техните проксита, въобще не е добра идея. Особено ако са служебни данни.

Вариантите са 3:

1. VPN до офиса - рутерът там трябва да е способен на такова нещо и трябва да е с публичен IP адрес, а не зад NAT-а на някой локален кабелар. Така ще можеш да си достъпваш машините през SMB, все едно си с тях в една мрежа.

2. Имаш вариант и с VNC - официалният клиент на RealVNC е безплатен, но сървърът е платен. За радост, има безплатен TightVNC сървър, който е съвместим с официалния, но не предлага криптиране на връзката.

3. Пускаш на въпросните компютри по един FTP сървър (SFTP, по-конкретно), правиш им по един port forwarding в рутера си, инсталираш си вкъщи FTP клиент и си готов. FileZilla май имаше и сървърен вариант, освен добре известния клиент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Rammkopf написа:

Хора, да прехвърляте файлове през TeamViewer или AnyDesk, които са cloud-базирани решения и всичките транфери минават през техните проксита, въобще не е добра идея. Особено ако са служебни данни.

Вариантите са 3:

1. VPN до офиса - рутерът там трябва да е способен на такова нещо и трябва да е с публичен IP адрес, а не зад NAT-а на някой локален кабелар. Така ще можеш да си достъпваш машините през SMB, все едно си с тях в една мрежа.

2. Имаш вариант и с VNC - официалният клиент на RealVNC е безплатен, но сървърът е платен. За радост, има безплатен TightVNC сървър, който е съвместим с официалния, но не предлага криптиране на връзката.

3. Пускаш на въпросните компютри по един FTP сървър (SFTP, по-конкретно), правиш им по един port forwarding в рутера си, инсталираш си вкъщи FTP клиент и си готов. FileZilla май имаше и сървърен вариант, освен добре известния клиент.

А може и няколко накуп., Аз лично ползвам и RealVNC и AnyDesk и FileZilla. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, B-boy/StyLe/ написа:

More or less, кат' мене. :D 

+L2TP VPN

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Значи да звъним на ГДБОП ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Значи да звъним на ГДБОП ;)

И що? Аз влизам само в познати устройства. :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи в моя офис ползвам и двата варианта -

AnyDesk /трябват админ права за инсталация/, има и двуфакторна аутентификация до 5 компа;

и RemoteDesktop /пак трябва админ да пипне портовете/, трябват и по-яки пароли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dimy написа:

Значи в моя офис ползвам и двата варианта -

AnyDesk /трябват админ права за инсталация/, има и двуфакторна аутентификация до 5 компа;

и RemoteDesktop /пак трябва админ да пипне портовете/, трябват и по-яки пароли.

То това не са два варианта. Все са програми за отдалечен достъп. В смисъл вече ако ползваш VPN, FTP и прочие тогава да. И лично аз не бих ползвал вградения RDP. Удобен е, спор няма, но доста пробит като цяло за съжаление. Сега за неважни данни и домашни системи предполагам е ок, но за работа аз по-скоро не бих го ползвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

То това не са два варианта. Все са програми за отдалечен достъп. В смисъл вече ако ползваш VPN, FTP и прочие тогава да. И лично аз не бих ползвал вградения RDP. Удобен е, спор няма, но доста пробит като цяло за съжаление. Сега за неважни данни и домашни системи предполагам е ок, но за работа аз по-скоро не бих го ползвал.

Да, прав си. Но при мен RDP минава през много защитен сървър и освен това влизам с неадмински акаунт. Но - да - скоро ще го махна.

Иначе по-добро от някакъв VPN - няма. Например OpenVPN и генериран сертификат. Но не знам питащия дали ще се справи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rammkopf написа:

Вариантите са 3:

Ти недей да учиш хакера. Той трябва тайно да не види администратора какво прави в собствения си офис. А може и от жена си да се крие ;)

преди 16 минути, dimy написа:

Да, прав си. Но при мен RDP минава през много защитен сървър и освен това влизам с неадмински акаунт. Но - да - скоро ще го махна.

Иначе по-добро от някакъв VPN - няма. Например OpenVPN и генериран сертификат. Но не знам питащия дали ще се справи.

Като пита дайте ми някаква програма, но да не е TeamViewer дали ще се справи. ( нищо лично към постващия). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На компютъра в офиса инсталираш VPN сървър, а на отдалечения VPN клиент. Windows има вградени инструменти за сървър и клиент. Пренасочваш необходимия порт в рутера и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, teo-glavata написа:

Ако си собственик, какво рарешение ти трябва? 

Не ми трябва разрешение от никой. Просто с TeamViewer ми свърши безплатното, ползвахме някаква друга програма, която някой трябвапе да седне да ми я пусне на компютъра, за да мога да се вържа към него а аз искам да става по-лесно.

преди 2 часа, Rammkopf написа:

Вариантите са 3:

Това май най-много ми допада като настройки. Остава да го направя :) .Утре се захващам да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, sofiaanim написа:

Не ми трябва разрешение от никой. Просто с TeamViewer ми свърши безплатното, ползвахме някаква друга програма, която някой трябвапе да седне да ми я пусне на компютъра, за да мога да се вържа към него а аз искам да става по-лесно.

Ами казаха ти алтернативите - безпалтните. Разбира се, ако "файловете" никой не гарантира, че само ти ги имаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, teo-glavata написа:

Ами казаха ти алтернативите - безпалтните. Разбира се, ако "файловете" никой не гарантира, че само ти ги имаш

Мерси, разбрах начина. Остава да го реализирам. Файловете не са чак толкова конфиденциални, че да трябва да ги защитавам или да се притеснявам, че някой ще ги открадне. Аз така или иначе отдавна съм се примирил, че всичко се следи и всичко се знае и че който му трябва да получи нещо от някой чужд компютър ще го получи и то без да пита!!! 

имате една 🥃от мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, sofiaanim написа:

Здравейте,

Инсталирате HFS и пренасочвате порта в рутера на който ще го пуснете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. HFS е портативна, т.е. не се инсталира
2. Има един голем недостатък - ползва http протокол. Т.е. нативно не подърржа шифрован канал. Има възможност за ползване, но инсталирането е приключение.
2.1 Вариант е да се стартира hfs през някой от инструментите за отдалечен достъп и след трансфера да се спира сървърът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, sofiaanim написа:

...Това май най-много ми допада като настройки. Остава да го направя :) .Утре се захващам да пробвам.

Имаш ли реален статичен айпи? Имаш ли достъп до рутера за да пренасочиш порт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...