Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно сайта Olx.

Препоръчан отговор

Задравейте, не знам само дали поставих темата в правилния раздел за WEB оптимизация ? Въпросът ми е следният - защо този сайт Olx е толкова тромав, и толкова бавно реагира на всеки клик, че направо е непоносимо на моменти. Картинките като скролна винаги  трябва да изчаквам един досаден период от време за да се визуализират, същото важи и за избора на категории и въобще дразнещото забавяне се проявява при абсолютно всеко едно взаимодействие със сайта. Кръгчето горе в таба на браузера си се въртии, и си се въртии....Налага ми се често да го използвам, не бих поставял въпроса иначе. За сравнение - ползвам и Базар.бг и там нещата са коренно различни - истинско удоволствие е да се работи в такава среда, много кадърно написан сайт. Другото което искам да отбележа е, че влаченето ми се проявява единствено при Olx от всички сайтове които имам в Букмарк-а , и които редовно посещавам. Писал съм на съпорта на сайта разбира се, както и естествено отговор не получих.Та въпроса ми е следния : искам да знам коя е причината - много голям трафик , неграмотни програмисти или вината е в моя телевизор. Пак ще се повторя - забавяне имам само с този сайт. Другаде нямам проблем. Аз обичам всичко да ми върви бързо и без замисляне. Разглези ни тоя интернет и станахме капризни 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С cent нямам такъв проблем при зареждане - сега и веднага се зарежда.
Не си споделил в кой браузър се явява този дефект.
Пробвай да изтреш кеша, ако не помогне - и бисквитките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с Chrome, но ползвам и Edge. Еднакво е положението и при двата. Например дори като поставя курсора на мишката върху табчето "моят профил" или "съобщение" чакам средно 6-7 оборота на кръгчето докато ми се появи падащото меню за да избера например възможноста да си редактирам обява или прегледам съобщение. Както и да е , не че е някаква болка за умиране, но ми е интересно просто къде се крие причината. Преди години Olx беше много бръз и приятен сайт, със стария интерфейс но след него всичко по мое лично мнение отиде към несравнимо по зле и като визия и като бързодействие. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Росен 2 написа:

чакам средно 6-7 оборота на кръгчето

признак за бавен или некачествен нет
причината не е в браузъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да се каже защо сайт зарежда бавно трябва подробен анализ. Причините могат да са много и на различни места.

Почни с анализ на мрежовия трафик. Виж за колко време се резолва  dns-а. След това виж мрежовия трафик в беаузера (dev тулсовете, network табът) колко и какви заявки ти се бавят. След това може да коментираме нещо по-конкретно 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Росен 2 написа:

Кръгчето горе в таба на браузера си се въртии, и си се въртии....

преди 1 час, Росен 2 написа:

чакам средно 6-7 оборота на кръгчето

Аз го разбирам така: сайта никога не зарежда всичките си компоненти, оправиш ли това, ще се оправят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рядко влизам в този сайт на месеца 1 2 пъти .Виж си нета как е с тест на скоростта на момента , когато не можеш да влезеш в сайта . Виж си състоянието на хард диска за грешки и ги пусни тук да видим какви са те .Най-често проблема идва в харда  .

Бавен хард диск или антивирусна , която сканирва сайта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След техните "модернизации" и превръщането на Продавалник в OLX, този сайт по принцип стана тромав. Не ти се струва така, действително е тромав.
Ако обаче е извънредно тромав или не зарежда с минути, пробвай от друго устройство - например телефона с мобилен интернет, за най-лесно.
Ако там се зарежда, обаче не и на устройство подключено към твоя интернет или имаш проблеми и с други сайтове междувременно - това може да е проблем с рутера който имаш, както и канали на WLAN мрежата или проблем със самия доставчик на интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jtaggerx написа:

След техните "модернизации" и превръщането на Продавалник в OLX, този сайт по принцип стана тромав. Не ти се струва така, действително е тромав.
Ако обаче е извънредно тромав или не зарежда с минути, пробвай от друго устройство - например телефона с мобилен интернет, за най-лесно.
Ако там се зарежда, обаче не и на устройство подключено към твоя интернет или имаш проблеми и с други сайтове междувременно - това може да е проблем с рутера който имаш, както и канали на WLAN мрежата или проблем със самия доставчик на интернет.

преди 4 часа, Росен 2 написа:

Пак ще се повторя - забавяне имам само с този сайт. Другаде нямам проблем.

Изобщо не четем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Изобщо не четем.

По принцип тромав сайт се усеща много по-тромав, когато имаш проблеми с връзката, отколкото всички останали. Тепърва е да се установи чрез обективни показатели дали проблемът действително се проявява само за един конкретен сайт. А този конкретен сайт по принцип работи тромаво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Росен 2 написа:

Задравейте, не знам само дали поставих темата в правилния раздел за WEB оптимизация ? Въпросът ми е следният - защо този сайт Olx е толкова тромав, и толкова бавно реагира на всеки клик, че направо е непоносимо на моменти. Картинките като скролна винаги  трябва да изчаквам един досаден период от време за да се визуализират, същото важи и за избора на категории и въобще дразнещото забавяне се проявява при абсолютно всеко едно взаимодействие със сайта. Кръгчето горе в таба на браузера си се въртии, и си се въртии....Налага ми се често да го използвам, не бих поставял въпроса иначе. За сравнение - ползвам и Базар.бг и там нещата са коренно различни - истинско удоволствие е да се работи в такава среда, много кадърно написан сайт. Другото което искам да отбележа е, че влаченето ми се проявява единствено при Olx от всички сайтове които имам в Букмарк-а , и които редовно посещавам. Писал съм на съпорта на сайта разбира се, както и естествено отговор не получих.Та въпроса ми е следния : искам да знам коя е причината - много голям трафик , неграмотни програмисти или вината е в моя телевизор. Пак ще се повторя - забавяне имам само с този сайт. Другаде нямам проблем. Аз обичам всичко да ми върви бързо и без замисляне. Разглези ни тоя интернет и станахме капризни 🤣

Никакъв проблем нямам с OLX.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самият сайт си е бъгав отвсякъде.

Един малък ужас е.

Да имаш отлично работещ сайт и да го развалиш до сегашното положение си е направо за Гинес.

Евала, ОЛХ тиим!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, M.Николов написа:

Един малък ужас е.

Да имаш отлично работещ сайт и да го развалиш до сегашното положение си е направо за Гинес.

Евала, ОЛХ тиим!

Чак пък бъгав. Нищо му няма на сайта какво се очаква от посреднически сайт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, M.Николов написа:

Един малък ужас е.

Евала, ОЛХ тиим!

на мен тубата ми е бъгава, ама в момента скоростта на нета е 600Kbps

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само бавно зареждане, а цялата функционалност на сайта е бъгава.

Не ми се обяснява сега, но е под всякаква критика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, mr mcwolf написа:

Виж за колко време се резолва  dns-а

едва ли е проблем с резолването на dns-а/web-address-а/url-а. след като е посещавал многократно един web-site резолвания до ip web-address най-вероятно е вече в cache-а на браузъра.

впрочем, как може да се види колко точно време отнема резолването на dns-а/web-address-а/url-а на нов, непосещаван до сега web-site във ... firefox, например?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кешовете много зависят от настройките на самия dns. Макар, че наистина ще има ниво на кеширане. Така че, първо трябва да се провери това.

Когато става дума за dns резолването се прави на ниво ОС. Диагностиката се прави с dig (там си получаваш информация за това колко време е отнела заявката, дали отговорът идва от главния dns на зоната, от подчинен dns или от кеширащ).

Следващата стъпка е да се провери в браузерът на кой заявки се получава забавянето (къде казах вече) там се вижда графично кое кога се зарежда и колко време отнема. След това се търси решение.

Иначе, за добър UX следва сайтът да ползва съответните техники за да изглежда жив докато зарежда. Но това са неща които са извън контрола на потребителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, M.Николов написа:

Не е само бавно зареждане, а цялата функционалност на сайта е бъгава.

Не ми се обяснява сега, но е под всякаква критика.

Именно, не само като скорост на взаимодействие, но общо взето като цяло, и в други аспекти  сайта ми се струва много зле. Дори бих казал : на фона на всички останали сайтове в интернет които съм посещавал този е най тегавия. Да, вярно е че не ми е бръз нета, както и компютъра ми е старичък, но пък защо тогава всичко останало си ми върви без никакви проблеми,а  само Olx се запъва като магаре на мост. За мен лично сайта е направен от начинаещи и неопитни, правещи прощъпулник в материята  хора. Писал съм на съпорта укорителни писма, но сами се сещате че те просто си го местят в другия крачол, което си е правило по дефолт за българина, при условие че нещата (и паричките) си му вървят. А наистина беше страхотен сайт, и удоволствие да го използва човек. На това му викам "усрана работа", и ако зависеше от мен бих разкарал на момента без заплати целия екип отговорен за изграждането и поддръжката. Както и да е, това няма как да стане, и решението за мен остава единствено в редуциране до макс посещенията ми там с цел избягване сътресения в нервната ми система, достатъчно изпилена и без това от родното ежедневие 😆. Лек ден на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори не съм сигурен, че българи го подържат, нали преди време го купи международна компания с подобен бизнес в Полша, Украйна и т.н.

Оттогава нещата само се влошиха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...