Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя е най-добрата банка?

Препоръчан отговор

преди 25 минути, Петър Ангелов написа:

FIB е кофти идея (поне за мен). Отписал съм ги тотално, след като миналата година по някакви неведоми начини от сметката ми на два пъти бяха източени не малк суми. Ходих в банката да се разправям, писах жалби, преиздадоха ми експресно картата и на следващия ден ми откраднаха отново не малка сума. Най-забавното беше, че след като ходих поне 10 пъти до клон, за да подавам жалби и да се разправям, те до последно не знаеха как аджеба е станало това. Принудих се да закрия картата, но продължавам да имам сметка там по принуда (имам ипотечен кредит при тях). Близо година след това, продължих да получавам съобщения в банкирането за неуспешни опити за плащане (с вече несъществуващата карта). Най-забавното беше, че за интернет плащания тази карта не съм я ползвам (ползвам си кредитната). Така или иначе, след жалбите и разправиите, ми върнаха откраднатите суми (е, със 100 лв по-малко, ама...пак е нещо). Преместих се напълно в ОББ. Там дертове няма. Никакви. Кредитната ми карта е от тях от близо 15 години. 1 проблем не е имало до тук. Та така. Както е модерно сега да се казва - секи сам си преценя...

За сега съм се ориентирал към ОББ или КБС, но не мога да разбера, вземат ли някакви месечни такси?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

CCBANK в комбинация с Revolut !

To май обшинска банка е комбинация с ОББ но не съм сигурен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

To май обшинска банка е комбинация с ОББ но не съм сигурен

CCB няма общо с тях и си е българска банка, може би с най-добрите условия по всички услуги все още!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най съм доволен от KBC (''Новата" Райфайзен).
Добри мобилни приложения - RaiPay (oще не са го преименували на КBCPаy-например) и KBC mobile. Едното е ''портфейл"-ползвам го понякога за плащане с телефона-с NFC. Другото е за онлайн банкиране. От там си плащам и месечните сметки без да чакам по опашки. Можеш да прехвърляш и суми само по телефонен номер (на клиент на същата банка разбира се).Не са ми създавали проблеми и ядове.
При транзакции получавам известие по телефона-не за минути, а за секунди (може би 5-10 секунди).
Такси има рзбира се, но се менят и ако те интересува потърси актуална информация за момента. Имаха и промо-без месечна такса в рамките на една година. Условието бе да имаш поне 3 транзакции на месец, за да важи. Дали още важи също не знам. Трябва да видиш актуалното инфо.
В централния офис си имат автомат, от който можеш да си зареждаш картата с пари, от другите можеш само да теглиш.
Общо взето това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, shishmanovp861 написа:

Какво е това? Централна кооперативна банка ли?

ДА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам впечатления от много банки. Първата ми и досегашна сметка е в DSK. Служебно ми натресоха дебитна на UniCredit за заплатата. SMS уведомяването беше плачевно през уикенда. Петък вечер зареждам в бензиностанция, пазарувам събота/неделя, в понеделник евентуално получавам съобщение. И ги отсвирих. Сега може и да са оправили нещата.

онлайн банкирането и мобилното приложение на DSK ме задоволяват напълно. За битова сметка не съм влизал от години в офис. В DSK ходя само да си получа новите карти. 'щото съм под чехъл и съм дал една на жената. И тя ми е дала нейна, но това е друга работа. Между другото ме питат каква искам -visa/mastercard

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, parmobil написа:

Нямам впечатления от много банки. Първата ми и досегашна сметка е в DSK. Служебно ми натресоха дебитна на UniCredit за заплатата. SMS уведомяването беше плачевно през уикенда. Петък вечер зареждам в бензиностанция, пазарувам събота/неделя, в понеделник евентуално получавам съобщение. И ги отсвирих. Сега може и да са оправили нещата.

онлайн банкирането и мобилното приложение на DSK ме задоволяват напълно. За битова сметка не съм влизал от години в офис. В DSK ходя само да си получа новите карти. 'щото съм под чехъл и съм дал една на жената. И тя ми е дала нейна, но това е друга работа. Между другото ме питат каква искам -visa/mastercard

UniCredit са същите дървари. Бяха ми сбъркали номера при подписването на документ. Звънях да ми го подновят, казаха ми да си дръпна Евротръст, от там да подпиша документ за смяна на номера. Този документ го чаках 2 дена, после още 3 дена за потвърждение по имейл. Работят изключително бавно и не вдигат събота и неделя. Още една причина, която ме подтикна да разтрогна с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, jtaggerx написа:

Бурканбанк АД.
Мигновено внасяне, мигновено теглене. Без наказателни такси, нулеви месечни такси.

До като баба или дядо не даде буркана на някой телефонен слдкодумец :money6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JohnTRIVOLTA написа:

До като баба или дядо не даде буркана на някой телефонен слдкодумец 

Да, така е. По-добре е да ги държиш в КТБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jtaggerx написа:

Да, така е. По-добре е да ги държиш в КТБ.

Не, като комшиите в камината ! Е не трябва да имат син, на който да му става студено, както се случи при тях :dollars:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Петър Ангелов написа:

FIB е кофти идея (поне за мен). Отписал съм ги тотално, след като миналата година по някакви неведоми начини от сметката ми на два пъти бяха източени не малк суми. Ходих в банката да се разправям, писах жалби, преиздадоха ми експресно картата и на следващия ден ми откраднаха отново не малка сума. Най-забавното беше, че след като ходих поне 10 пъти до клон, за да подавам жалби и да се разправям, те до последно не знаеха как аджеба е станало това. Принудих се да закрия картата, но продължавам да имам сметка там по принуда (имам ипотечен кредит при тях). Близо година след това, продължих да получавам съобщения в банкирането за неуспешни опити за плащане (с вече несъществуващата карта). Най-забавното беше, че за интернет плащания тази карта не съм я ползвам (ползвам си кредитната). Така или иначе, след жалбите и разправиите, ми върнаха откраднатите суми (е, със 100 лв по-малко, ама...пак е нещо). Преместих се напълно в ОББ. Там дертове няма. Никакви. Кредитната ми карта е от тях от близо 15 години. 1 проблем не е имало до тук. Та така. Както е модерно сега да се казва - секи сам си преценя...

Това не би трябвало да е критерий на някой за избор на банка. Във всяка една от изброените има случаи подобни на твоя в ПИБ. Моя позната, чака 2 месеца за да и върнат парите от Пощенска, с които някой си беше платил двупосочен билет до екзотична дестинация. Поне пластиката и я преиздадоха що-годе бързо. Ми, ако нямаш от кой да вземеш пари докато се изясняват тия злоупотреби? А тя никога не плаща с карта и не пазарува с нея онлайн, да кажеш, че това има отношение към подобни ограбвания. А аз се сцепвам от плащане с карта, преводи и всичко що се сетиш. Пари в брой, само, ако се наложи някъде. А де? Нещо, като обобщение или размисъл от някого по "странностите" в сигурността на банковите системи? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм КТБ, Сибанк и ЦКБ. С никоя не е имало проблеми. Пропуснах Сосиете Женерал. Там също нямаше проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрата е тази която я направиш ти!

Аз казах!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...