Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запис на видео от Vivacom EON - как

Препоръчан отговор

От месец и нещо съм абонат на Виваком. Доста време настройвах рутера им да тегли и качва, ама накрая се справих.
Техния рутер е Nokia ALCLB3B9FE54, а устройството за телевизия е някакво , на което пише EON и момчетата казаха, че е с Андроид и може да му се инсталира софт от GooglePLAY.

Та въпросът ми е - може ли и как - от тази конфигурация да се записва видео? Може ли след това видеото да се възпроизвежда на друг комп или телевизор?

10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е за EON, a от преди това, плащаш няколко лева отгоре (не помня колко беше)  и имаш възможност да маркираш предаване което да се "запише" - реално не го записваш локално на флашка примерно, а вместо седмица Виваком ти го пазят на сървера си до 2 месеца да си го гледаш когато ти е удобно. Между другото за нови клиенти имаше тестов период през който можеше да тестваш услугата безплатно, ама отдавна беше и не помня един месец ли беше или на брой записи. Дали и при EON е още така или е по друг начин организирано трябва да питаш вивакомци. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, ined написа:

Това не е за EON, a от преди това, плащаш няколко лева отгоре (не помня колко беше)  и имаш възможност да маркираш предаване което да се "запише" - реално не го записваш локално на флашка примерно, а вместо седмица Виваком ти го пазят на сървера си до 2 месеца да си го гледаш когато ти е удобно. Между другото за нови клиенти имаше тестов период през който можеше да тестваш услугата безплатно, ама отдавна беше и не помня един месец ли беше или на брой записи. Дали и при EON е още така или е по друг начин организирано трябва да питаш вивакомци. 

Добре, а на въпрос №2 - може ли да се пренася на друг комп/телевизор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви левове?

Дърпаш това : https://www.microsoft.com/store/productId/9P7JD7P4N5CG

Пускаш капчъра или някоя програма с тази фунция и записвай каквото ти душа иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Bubbles написа:

Абе какви левове?

Дърпаш това : https://www.microsoft.com/store/productId/9P7JD7P4N5CG

Пускаш капчъра или някоя програма с тази фунция и записвай каквото ти душа иска.

Как да го "пусна"? Дай моля те малко повече инфо... и моето устройство, на което пише EON - не става ли за това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dimy написа:

Как да го "пусна"? Дай моля те малко повече инфо...

1. Bлизаш си в акаунта на http://my.vivacom.bg
2. Отиваш в Настройки -> Телевизия, като отидеш надолу по страницата ще видиш падащо меню "Управление на EON TV мобилно приложение", отваряш и ако няма създаден акаунт създаваш.
3. Отваряш приложението от линка в предния ми пост, избираш Език, после Операто - Виваком и се логваш с потребителя който си създал в горната стъпка.

Другото вече зависи от плана ти. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЩЕ ПОПИТАМ ПАК-

След като се регистрирам:

1. Мога ли да записвам записите на някакъв носител?

2. Мога ли да ги възпроизвеждам на друг комп/телевизор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dimy написа:

ЩЕ ПОПИТАМ ПАК-

След като се регистрирам:

1. Мога ли да записвам записите на някакъв носител?

2. Мога ли да ги възпроизвеждам на друг комп/телевизор?

1. Не, единствения вариант е с капчър.
2. Да, през същото приложение, там си има на всеки канал програмата, в момента, преди и след, ако си изпуснал нещо можеш пак да го гледаш, не съм си правил експерименти до какъв период са запазените предавания но са поне няколко дни назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

1. Не, единствения вариант е с капчър.
2. Да, през същото приложение, там си има на всеки канал програмата, в момента, преди и след, ако си изпуснал нещо можеш пак да го гледаш, не съм си правил експерименти до какъв период са запазените предавания но са поне няколко дни назад.

Чудесно!

А как и откъде да прекарам моя сигнал през /евентуално закупен/ капчър? При мен в устройството на ЕОН - влиза едил LAN кабел.

10х

ПС. Казаха ми че на моето устройство ЕОН може да се инсталира всичко от GooglePLAy. Не може ли от там с некой софт да записвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид програма капчър, примерно аз го правя с вградената такава на Nvidia която принципно е за да си записваш игрите, но на мен ми върши работа и за телевизията.
Ако ще купуваш капчър, трябва да знаеш че повечето, да не кажа всичките имат защита и НЕ могат записват сигнал от HDMI източник освен с някои изключения, затова преди да купуваш каквото и да е, се поинтересувай с какъв софтуер работи и има ли лекарство срещу тази защита.
Например Aver media center 3D си има лекарство и няма проблеми.

Иначе през капчъра(Закупен) - Предполагам устройството ти от Виваком е с HDMI връзка(Не съм ги виждал тези с ЕОН-а), значи и капчъра трябва да има същия вход, другото е лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, dimy написа:

Казаха ми че на моето устройство ЕОН може да се инсталира всичко от GooglePLAy

Би ли пробвал,да инсталираш,някакъв браузер?

Хром,Файърфокс...

Че на моят,нищо не мога да правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко бях при майка ми, тя си подновява договора декември 2020 малко преди виваком да семенят телевизията си на EON, та на нейното устройство на което пише vivacom.tv като да избереш My Records изкарва, че няма място и трябва или да се купи допълнително или да се изтрият вече направени записи за да се освободи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ined написа:

Преди малко бях при майка ми, тя си подновява договора декември 2020 малко преди виваком да семенят телевизията си на EON, та на нейното устройство на което пише vivacom.tv като да избереш My Records изкарва, че няма място и трябва или да се купи допълнително или да се изтрият вече направени записи за да се освободи.

Aми изтрий старите или си купи място

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че

https://www.amazon.co.uk/HDMI-Splitter-1x2-4K-60Hz/dp/B083JVPXDY/ref=sr_1_1?crid=1KT8VQVBPFFRB&keywords=VHD-1X2MN3D&qid=1667753918&sprefix=vhd-1x2mn3d+%2Cspecialty-aps%2C101&sr=8-1&srs=5522783031

може да декриптира HDCP сигнала, значи ли това че след него мога да записвам на всекакъв кепчър?

https://pointerclicker.com/hdmi-splitters-that-bypass-hdcp/

преди 19 минути, Orgasmatron написа:

Би ли пробвал,да инсталираш,някакъв браузер?

Хром,Файърфокс...

Че на моят,нищо не мога да правя.

Не знам дори как мога да вляза в моя ЕОН ... как да го направя, че да опитам да инсталирам нещо от GooglePlay?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, NewRedDragon написа:

Aми изтрий старите или си купи място

На мене изобщо не ми трябва да записва, на автора на темата му трябват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, dimy написа:

Не знам дори как мога да вляза в моя ЕОН ... как да го направя, че да опитам да инсталирам нещо от GooglePlay?

Просто му сложи кабел.За интернет.Може и да не е основният.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ндаа, видях как да вляза в GooglePlay, натиска се бутона с деветте точки.
Ама не могат всички неща от GooglePlay да се изталират, а само стотина-двеста подбрани програми. Повечето - игри и за музика.

22.jpg.3a6271ad24be85c56e791a2da93cab6e.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На началният екран,най-отгоре.Една икона-червена с бели квадратчета "Приложения".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи вива-много ме ядосаха.И се амбицирах.

Навсякъде забрани-не може да се инсталира,не може да се изтегли,устройството не е съвместимо...

Теглиш от store-Downloader.През него влизаш в https://www.apkmirror.com/ или който сайт искаш.

После  теглиш apkmirror.И през него,инсталираш.

Може да записваш през KODI + VLC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо изясни за какво ти трябва. Трябва ти някое предаване да го гледаш отложено, защото когато се е излъчвало те е нямало или си спал или да го споделяш с други хора и да се възпроизвежда на други устройства? Или просто компютър.

Да знаеш че почти всички операторски приемници и телевизори записват кодирано и не може да си разменят записаното. Нарочно е направено заради авторски права.

Тези EON дават ли ти някаква CI Card ?

Като ровнах - имаш си тема и сме го обсъждали. https://www.kaldata.com/forums/topic/295848-запис-на-сигнал-от-цифрова-телевизия-как/ Нали си беше решил проблема, къде пак се натресе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Филипов написа:

Първо изясни за какво ти трябва. Трябва ти някое предаване да го гледаш отложено, защото когато се е излъчвало те е нямало или си спал или да го споделяш с други хора и да се възпроизвежда на други устройства? Или просто компютър.

Да знаеш че почти всички операторски приемници и телевизори записват кодирано и не може да си разменят записаното. Нарочно е направено заради авторски права.

Тези EON дават ли ти някаква CI Card ?

Като ровнах - имаш си тема и сме го обсъждали. https://www.kaldata.com/forums/topic/295848-запис-на-сигнал-от-цифрова-телевизия-как/ Нали си беше решил проблема, къде пак се натресе?

О, не ! Не съм решил проблема тогава - последния ми пост е- "Взех от комшията една флашка, опитах и .... пак unreachable. След форматиране флашката се оправя, записите ги няма! ".
Пък нали за това е форума , а и - смених доставчика - тогава имаше CI+ карти, сега има ЕОН, той няма такива карти.

Кристално съм изяснил какво искам -

1. Да записвам.
2. Да го възпроизвеждам И на друг комп/тв.

Ясно е, че ще трябва да се елиминира кодировката HDCP и ... повечето от нещата вече са ясни. Сега питам за конкретни модели сплитери - дали имат такава функция. Ако тук някой е ползвал подобен - нека да пише. А иначе - @Orgasmatron и @Bubbles пък ми показват - как да стане.

Но първо трябва да се елиминира HDCP, някой правил ли го е?

10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...