Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте телефон до 400лв.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Телефона ще е подарък за жена. Тя няма претенции за камера и екстри, държи само на вътрешната памет 128 гб. , и Android-а с който е телефона, да има долу бутони за връщане назад, изход..Защото в момента е с някакъв Huawei, който няма тия бутони ..

Доколкото имам наблюдения, това е от ОС.

Аз се спрях на този

Нещо по-добро за тези пари!?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, за тези пари, чак по-добро ... не бих казал. Този, евентуално, ако не я бърка да е с 4GB RAM вместо 6, но пък с по-красив дисплей. Иначе, вземай Моторолата. Само внимавай, че май имам някакъв спомен за тези Мотороли, че идват без зарядно. Може и да се бъркам, но провери, за всеки случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните се пускат и спират от настройките, всеки андроид го има, и аз не го знаех докато не се наложи да търся как се маха тая гупост с жестовете.

Settings -> Accessibility -> System navigation

Ся за различните версии на Андроид може настройката да е на различно място не знам, тази която съм посочил е за Андроид 11.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша моторолата, на която сте се спрели, чист Андроид, като цяло доста добър телефон за парите си, но ми се вижда по-скоро като мъжки практичен избор. Жените най-често взимат телефон, заради добрата камера, заради марката, или заради готиния дизайн. Като практичен избор бих класифицирал и OPPO A74 5G, отличен телефон за парите си, но пак е по-скоро мъжки избор. 

Препоръката на Петър Ангелов по-горе ми се вижда отлична. Vivo са, нещо като моден аксесоар, красиви са, както като дизайн на корпуса, така и като UI. Изглеждат по-скъпи, отколкото всъщност са. Комплектацията им е богата, идват с, кейс, зарядно и кабел. 
52479940312_82347d00f1_b.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!

Телефона е за близка роднина - тя си избра този

Приятна вечер на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Не е лоша моторолата, на която сте се спрели, чист Андроид, 

Какво разбираш под "чист Андроид" - изпран ли? В чистия Андроид няма нищо, като софтуер.

преди 16 минути, Богатир написа:

Благодаря ви!

Телефона е за близка роднина - тя си избра този

Приятна вечер на всички!

Избрал си апарат с 4 GB RAM, но ако си мисли с перспектива - скоро няма да е достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

Какво разбираш под "чист Андроид" - изпран ли? В чистия Андроид няма нищо, като софтуер.

Така му викат на интерфейса на Google Pixel. 

преди 9 минути, jhoro написа:

Избрал си апарат с 4 GB RAM, но ако си мисли с перспектива - скоро няма да е достатъчно.

Линкът който е дал е към устройство със 6 рам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Capture d’écran (26).jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Богатир написа:

в момента е с някакъв Huawei, който няма тия бутони ..

Виж в настройките на телефона да ги активираш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

Виж в настройките на телефона да ги активираш

Да, доколкото знам на всички Андроид телефони може да се активират тези архаични стрелки. Отначало управлението с жестове е неудобно и непривично, но в рамките на седмица човек привиква и осъзнава, че е даже по практично и комфортно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Soviet Soldier написа:

Така му викат на интерфейса на Google Pixel. 

Пиксела пак не е абсолютно „чист Андроид“!

преди 45 минути, Soviet Soldier написа:

Линкът който е дал е към устройство със 6 рам.

За твоето предложение не съм спорил. Първоначалния избор - Motorola Moto G42 28 GB, RAM 6 GB - също е добър вариант.

За апаратите на Xiaomi чуваш недобри отзиви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, jhoro написа:

Пиксела пак не е абсолютно „чист Андроид“!

Наясно съм, но така му викат, при това не само в България, защото интерфейсът си е на гугъл. Няма крупни и често бъгави доработки от производителя на телефона, като MIUI.

За твоето предложение не съм спорил. 

Знам, имаш предвид поста на @Богатир, в който се говори за Xiaomi, но и той е със 6, а не с 4 рам. 

За апаратите на Xiaomi чуваш недобри отзиви.

+1 MIUI е красив, но доста бъгав и зле оптимизиран. Дори камерите им, особено в ниския и среден ценови клас са така зле софтуерно оптимизирани, че хората масово теглят apk с приложението "Камера" на Google.

Отделно MIUI е набутан с реклами. Xiaomi са телефони, които за да се ползват нормално, човек доста трябва да си поиграе за да ги вкара в строя софтуерно, а не просто да го разопакова и да се наслаждава на новото си устройство. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Soviet Soldier написа:

Знам, имаш предвид поста на @Богатир, в който се говори за Xiaomi, но и той е със 6, а не с 4 рам.

На телефона ми се отвори страница, предлагаща апарат с 4 GB RAM - затова написат.х това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

На таблета ми Samsung tab s7, който е с 6 GB RAM, не съм виждал да се ползват повече от 4-5, в момента има 1.3 свободни. На телефона - Xperia 5 II, 8 GB RAM, се използват в момента около 5 GB. Игри не играя, но андроид си оптимизира достатъчно добре паметта, така че и  с 4 GB всичко ще си работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

На таблета ми Samsung tab s7, който е с 6 GB RAM, не съм виждал да се ползват повече от 4-5, в момента има 1.3 свободни. На телефона - Xperia 5 II, 8 GB RAM, се използват в момента около 5 GB. Игри не играя, но андроид си оптимизира достатъчно добре паметта, така че и  с 4 GB всичко ще си работи нормално.

Към тоя момент 4 стигат, но с всяка година новите версии Андроид, а и самите приложения стават все по тежки. Иначе ми прави впечатление, че РАМ-та в новите устройства масово може да се разширява. Колко ефективно работи функцията не знам, защото и на мен не ми се получава да натоваря телефона толкова, но поне 3гб отгоре могат да се добавят на теория, дори при евтините модели за около 300лв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

На таблета ми Samsung tab s7, който е с 6 GB RAM, не съм виждал да се ползват повече от 4-5, в момента има 1.3 свободни. На телефона - Xperia 5 II, 8 GB RAM, се използват в момента около 5 GB. Игри не играя, но андроид си оптимизира достатъчно добре паметта, така че и с 4 GB всичко ще си работи нормално.

Май обърка RAM и вградена памт. Как от 6 GB ще има 13 GB свободни?

За разширяването съм съгласен - моят Самсунг в момента е със 4 GB „RAM Plus“, тоест суап  - но не е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Май обърка RAM и вградена памт. Как от 6 GB ще има 13 GB свободни?

За разширяването съм съгласен - моят Самсунг в момента е със 4 GB „RAM Plus“, тоест суап  - но не е същото.

Сложи си очилата!

преди 16 минути, Raze написа:

в момента има 1.3 свободни

има точка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса - колко има свободни сега, а колко общо ще трябват след 1-2 години.

Старите апарати бяха с по 1 GB RAM общо, но пак си работеха. В момента 2 GB са прекалено малко, 3 GB се търпят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално е така, но апаратите с по 1 GB RAM са от преди повече от 5-6 години. Скоро не мисля, че 4 GB ще се равняват на 1 GB от преди години, поне не в близките 4-5 години. Сега, има и някои ултра-бюджетни устройства, които ги продават с по 1 GB RAM, но по-скоро вече са изключение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Не е въпроса - колко има свободни сега, а колко общо ще трябват след 1-2 години.

Старите апарати бяха с по 1 GB RAM общо, но пак си работеха. В момента 2 GB са прекалено малко, 3 GB се търпят.

Устройствата с 2гб рам работят в момента, като става дума за популярните приложения, Фейсбук, Месенджър, Ютюб, Вайбър, Телеграм, Карти, и подобни, но като се отварят повече от 2 на веднъж, не ги съхранява и при връщане към тях ги стартира на ново. 

преди 1 минута, Raze написа:

Сега, има и някои ултра-бюджетни устройства, които ги продават с по 1 GB RAM, но по-скоро вече са изключение.

Те са с Андроид GO, който не ползва много рам, като пълноценните съвременни версии на Андроид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Soviet Soldier написа:

Устройствата с 2гб рам работят в момента, като става дума за популярните приложения, Фейсбук, Месенджър, Ютюб, Вайбър, Телеграм, Карти, и подобни, но като се отварят повече от 2 на веднъж, не ги съхранява и при връщане към тях ги стартира на ново. 

Не ми обяснявай - у дома има два. Знам много добре - как работят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той андроид може и да не ползва RAM, но приложенията ползват, особено браузър с няколко по-тежки страници, повечко отворени табове и без adblock.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...