Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Опитват да ни натресат инстанбулската конвенция!

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

Ако не излезем на улицата - Истамбулската Конвенция ще бъде приета. Кенет Мъртън идва! А ние спим! За разлика от братушките!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 106
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 час, N1K17Y написа:

Чудесно, а дано осъзнаеш някой ден, че конвенцията няма нищо общо, с преподаване на педераска пропаганда в училище. 

Не е нужно да има. Всяко либерално законодателство, което се приема някъде, на пръв поглед няма нищо общо с това. Реално тези законодателства са малки части, които се налагат една по една и в крайна сметка строят цяло ново законодателство и цяло ново общество.

С други думи, всеки един такъв либерален законопроект е просто една малка част от нещо по-голямо, което става видимо след години на приемане на малки законодателства, които лека по лека са се наслагвали до постигане на крайната цел.

Ще дам и аналогия. Представи си, че трябва да постоиш двигател, като слагаш една част на година. Никоя част не прилича на двигател, но въпреки това всички части заедно оформят двигателя. След години на сглобяване на част по част, се оформя двигателя. Така е и при либарелните идеологически подривни законодателство - наслагват се едно по едно, лека полека, че да не се усетят хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, PigMan9 написа:

"Gender" означава "социален пол". Тъй като социалният пол е фантазия, а не физически елемент, можеш да си го тълкуваш както пожелаеш - няма никакви граници, ясно определени граници.

Джендър може да е и някой възрастен, който се определя като 10 годишно дете (agefluid gender), примерно. От там нататък се появяват и drag queen & drag kid, които са инструменти за социално инженерство, целящи нормализирането и легализирането на педофилията и признаването й за напълно "нормална и естествена сексуална ориентация".

Опити за това има още от времето на човешкия експеримент на династията Рокфелер и Алфред Кинси, както и NAMBLA, P.I.E и многото други организации, които до 80те години на 20ти век работеха заедно с ILGA и се занимаваха с опити за легализирането на педофилията. Тогава плановете се провалиха, тъй като имаше силна обществена съпротива. В момента се изпълнява нов опит, който е доста тих (няма про-педофилски протести и демонстрации), подмолен и се движи под претекст ЛГБТ+, сводоба, права на човека, демокрация и образование.

Препоръчвам и да се запознаете и с корпоративните интереси на глобалистите и идеологическите подривници. Тук съм обяснил накратко какъв интерес има Биг Фарма от налагането на трансджендъризма:

Не са ми интересни тези неща а и кат те видях какви простотии нацвъка в Линукс раздела ме съмнява че и в политиката си същия бълвоч :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, petie1 написа:

Не са ми интересни тези неща а и кат те видях какви простотии нацвъка в Линукс раздела ме съмнява че и в политиката си същия бълвоч :)

Добре.

Само ако може не ме обвинявай за неща, за които нямам никаква вина. Нямам вина, че БИОС-а ми няма нужните опции и Линукс дава грешки понеже БИОС-а ми не е напълно съвместим с Линукс ядро 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, PigMan9 написа:

Добре.

Само ако може не ме обвинявай за неща, за които нямам никаква вина. Нямам вина, че БИОС-а ми няма нужните опции и Линукс дава грешки понеже БИОС-а ми не е напълно съвместим с Линукс ядро 5.

Абсолютно всички БИОС-и от 2010 до  днес ги имат и това ти го казаха и други не само аз, ама ти носиш вода от десет дерета та да ни убедиш че магарето ти е мъжко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лудото куко днес пък се оплакало във фейса, че партньорът и едва не я бил убил, че и намеси и името на някакъв човек от ДАНС. Тази съвсем не е в ред Тези жени, които и вярват, явно не могат да разсъждават логически.

Не съм учудена, никой образован и нормален човек не би се захванал да рекламира каузите на шаренките.

Родена е пред 1990 година, чудно ми е, с колко и как ли е завършила училище? Малките след нас ги задължиха да държат матура по литература. А за това се иска логическо мислене и четене с разбиране на литературно произведение. Да не е била връзкарка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Anneliese написа:

Лудото куко днес пък се оплакало във фейса, че партньорът и едва не я бил убил, че и намеси и името на някакъв човек от ДАНС. Тази съвсем не е в ред Тези жени, които и вярват, явно не могат да разсъждават логически.

Не съм учудена, никой образован и нормален човек не би се захванал да рекламира каузите на шаренките.

Родена е пред 1990 година, чудно ми е, с колко и как ли е завършила училище? Малките след нас ги задължиха да държат матура по литература. А за това се иска логическо мислене и четене с разбиране на литературно произведение. Да не е била връзкарка?

За да спечелят доверието на хората и да ги убедят да приемат инстанбулската конвенция, ще плащат да жени да се явяват по телевизията и медиите и да твърдят, че са били и пребивани, и приемането на инстанбулската конвенция е единствения начин да се сложи край на насилието. С лъжи и пропаганда ще опитват да пробутат тази инстанбулска конвенция.

преди 3 часа, petie1 написа:

Абсолютно всички БИОС-и от 2010 до  днес ги имат и това ти го казаха и други не само аз, ама ти носиш вода от десет дерета та да ни убедиш че магарето ти е мъжко :)

За кои опции говориш? Кажи точното име на опцията, за която мислиш, че я има в моя БИОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, PigMan9 написа:

За кои опции говориш? Кажи точното име на опцията, за която мислиш, че я има в моя БИОС.

Ctrl + Alt + Del

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, PigMan9 написа:

Джендър може да е и някой възрастен, който се определя като 10 годишно дете (agefluid gender), примерно. От там нататък се появяват и drag queen & drag kid, които са инструменти за социално инженерство, целящи нормализирането и легализирането на педофилията и признаването й за напълно "нормална и естествена сексуална ориентация".

за това ли има  вече педофилия в светлата част на нета?

преди 3 часа, PigMan9 написа:

Добре.

недей да пишеш за неща които не знаеш, за да не ставаш смешен
уважавам те, защото имаш познания в други сфери, ама не и в техниката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Beemo написа:

Ctrl + Alt + Del

Тази клавишна комбинация е за излизане от потребителския профил. Нарочно го написа, за да можеш да ме troll-неш в случай, че не знам за какво служи комбинацията и я използвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, PigMan9 написа:

Тази клавишна комбинация е за излизане от потребителския профил. Нарочно го написа, за да можеш да ме troll-неш в случай, че не знам за какво служи комбинацията и я използвам.

Я пак? хахаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Я пак? хахаха

по същество е за топъл рестарт, ама той е прав за опциите в десетката...не дава директно рестартиране

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, овню написа:

по същество е за топъл рестарт, ама той е прав за опциите в десетката...не дава директно рестартиране

Отваря ти task manager а не както той твърди да те изхвърли от профила та затова се смея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, овню написа:

недей да пишеш за неща които не знаеш, за да не ставаш смешен
уважавам те, защото имаш познания в други сфери, ама не и в техниката

Кое не разбирам? Дори и от официалната общност на въпросната Линукс дистрибуция казват, че проблема идва от несъвместимости между новото ядро на Линукс и определени БИОС версии.

Това е обяснение от форума на Линукс: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=371358

А, това тук е последния ми отговор в темата, в която търсих помощ. Никой не можа да ми помогне, тъй като проблема не може да се оправи. Многократно им обясних, че дори и при включена виртуализация пак ги има грешките:

Включването на виртуализацията оправи една от грешките, която казваше, че виртуализацията трябва да бъде включена. Включването на виртуализацията НЕ оправи ACPI грешките. Ако си направиш труда да прочетеш обяснението във форума на Линукс, ще разбереш, че грешките не са моя и няма как да оправя грешките. Тези грешки ги имах при Linux Mint 22, но не и при 21.03 - затова в момента използвам версия 21.03.

Отделно, advanced settings не са налични при втория БИОС - InsydeH20 Setup Utility Rev 5.0, а само при този на Phoenix Technologies, който при Acer лаптопа. При HP нямам advanced settings в БИОС-а; затова няма как алдо знам дали има опция, която да оправя тези грешки. Опцията може да е при ези настройки, а аз да нямам достъп до нея защото не знам как да отключат менюто с тези настройки. Пробвах различни начини и предложения, но менюто така и не се появи.

Това е стара тема и вече не ме интересува. Причината, поради която написах всичко това е, че никога не премълчавам и винаги оспорвам критиките и подигравките, които се отправят към мен - така запазвам авторитет и достойнство. Може да се наложи хиляди пъти да обяснявам едно и също нещо докато бъда разбран, но ще го направя. Знаеш ли колко пъти съм обяснявам на @petie1 че грешките НЕ са по моя вина? Той винаги казва, че са по моя вина - и аз винаги ще казвам, че не са по моя вина. Няма да спра да си държа на мнението, дори и да трябва постоянно да повтарям, показвам и доказвам, че аз съм прав и грешките не са по моя вина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, PigMan9 написа:

Кое не разбирам? Дори и от официалната общност на въпросната Линукс дистрибуция казват, че проблема идва от несъвместимости между новото ядро на Линукс и определени БИОС версии.

Това е обяснение от форума на Линукс: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=371358

А, това тук е последния ми отговор в темата, в която търсих помощ. Никой не можа да ми помогне, тъй като проблема не може да се оправи. Многократно им обясних, че дори и при включена виртуализация пак ги има грешките:

Включването на виртуализацията оправи една от грешките, която казваше, че виртуализацията трябва да бъде включена. Включването на виртуализацията НЕ оправи ACPI грешките. Ако си направиш труда да прочетеш обяснението във форума на Линукс, ще разбереш, че грешките не са моя и няма как да оправя грешките. Тези грешки ги имах при Linux Mint 22, но не и при 21.03 - затова в момента използвам версия 21.03.

Отделно, advanced settings не са налични при втория БИОС - InsydeH20 Setup Utility Rev 5.0, а само при този на Phoenix Technologies, който при Acer лаптопа. При HP нямам advanced settings в БИОС-а; затова няма как алдо знам дали има опция, която да оправя тези грешки. Опцията може да е при ези настройки, а аз да нямам достъп до нея защото не знам как да отключат менюто с тези настройки. Пробвах различни начини и предложения, но менюто така и не се появи.

Това е стара тема и вече не ме интересува. Причината, поради която написах всичко това е, че никога не премълчавам и винаги оспорвам критиките и подигравките, които се отправят към мен - така запазвам авторитет и достойнство. Може да се наложи хиляди пъти да обяснявам едно и също нещо докато бъда разбран, но ще го направя. Знаеш ли колко пъти съм обяснявам на @petie1 че грешките НЕ са по моя вина? Той винаги казва, че са по моя вина - и аз винаги ще казвам, че не са по моя вина. Няма да спра да си държа на мнението, дори и да трябва постоянно да повтарям, показвам и доказвам, че аз съм прав и грешките не са по моя вина.

Повтаряш и доказваш, че си ...

Показах ти, на доста по - стар ACER, че става.

преди 22 минути, PigMan9 написа:

Я пак!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, petie1 написа:

Я пак? хахаха

Тази клавишна комбинация не прави директен рестарт при Windows 10. При Уиндоус 10 клавишна комбинация извежда меню, от което може да се избере рестарт, излизане от потребителския профил и други...

преди 10 минути, овню написа:

Да, така е.

преди 2 минути, petie1 написа:

Отваря ти task manager а не както той твърди да те изхвърли от профила та затова се смея

Task Manager се отваря с Ctrl + Shift + Esc.

Не съм казал, че Ctrl + Alt + Del те изхвърля от потребителския профил. Казах, че опцията отворя меню, в което има различни опции и Sign Out е една от тях.

Тази клавишна комбинация я използвам за частичен, а не пълен рестарт когато някоя видео игра ми забие докато на full screen и не мога да отворя Task Manager, откъдето да спра играта.

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Прасе, я дай един скриншот да видим че си със Минт! Веднага ако може!

В момента пиша от телефона и не съм до лаптопите, че да направя снимка или screenshot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък държа на думата си че Грухи Биоса не може си настрои БИОС-а и винаги ще държа на думата си колкото и да се мъчи даа ни доказва че е прав

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, овню написа:

за това ли има  вече педофилия в светлата част на нета?

Какво значи вече?

Навремето Технолинка, Евронета и Датата бяха пълни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, PigMan9 написа:

В момента пиша от телефона и не съм до лаптопите, че да направя снимка или screenshot.

Не ми съ обеснявай, искам снимка да ми покажеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Beemo написа:

Повтаряш и доказваш, че си ...

Показах ти, на доста по - стар ACER, че става.

Ако става при доста по-стари лаптопи, тогава защо не става при моя? Кои настройки в БИОС-а трябва да са включени? Кажи точното име на настройките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, PigMan9 написа:

това говори лошо за писачите на ядрото на линукс
как ще програмира ядро за черна кутия, без да се съобразява с входове и изходи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Аз пък държа на думата си че Грухи Биоса не може си настрои БИОС-а и винаги ще държа на думата си колкото и да се мъчи даа ни доказва че е прав

Нека предположим, че си прав. Можеш ли да ми кажеш точното име на настройките, които трябва да са включени, според теб? Кажи точното име на настройките, за да видя и да ти кажа дали са били включени или изключени когато съм правил опит за инсталиране на най-новата версия на Линукс Мента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...