Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Опитват да ни натресат инстанбулската конвенция!

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 20 минути, Bubbles написа:

Въпроса тук е как ще се тълкуват тези неща.

То това май е цялата дандания с ИК тълкуването а не че е нещо кой знае какво...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 106
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 4 минути, petie1 написа:

Именно, липсва конкретика, което дава възможност всеки да си интерпретира повечето точки както му е удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Именно, липсва конкретика, което дава възможност всеки да си интерпретира повечето точки както му е удобно.

А така... А за училищата ко да ти кажа? Малко ли глупости  се учат та и тази ще натресат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Bubbles написа:
  Затвори скритото съдържание

а да защитава жените от всички форми на насилие и да предотвратява, преследва и
премахва насилието над жени и домашното насилие;

в да създаде цялостна рамка, политики и мерки за защита и помощ на всички
жертви на насилието над жени и домашното насилие;

д да осигури подкрепа и помощ на организации и правоприлагащи органи за
ефективно сътрудничество с цел да се възприеме интегриран подход за
премахване на насилието над жени и домашното насилие.

5
Член 2 — Обхват на Конвенцията
1 Настоящата Конвенция се прилага към всички форми на насилие над жени,
включително домашното насилие, което засяга предимно жените.
2 Страните се насърчават да прилагат настоящата Конвенция по отношение на всички
жертви на домашно насилие. При прилагането на разпоредбите на настоящата
Конвенция страните обръщат особено внимание на жените жертви на насилие,
основано на пола.

1 Страните предприемат необходимите законодателни и други мерки за подкрепа и
защита на правото на всеки човек и особено на жените да живеят без насилие в
публичната и в частната сфера.

3 Прилагането на разпоредбите на настоящата Конвенция от страните, по-специално
мерките за защита на правата на жертвите, трябва да бъде осигурено без всякаква
дискриминация, основана на пол, социален пол, раса, цвят на кожата, език, религия,
политически или други убеждения, национален или социален произход,
принадлежност към национално малцинство, имуществено състояние, рождение,
сексуална ориентация, идентичност, основана на пола, възраст, здравословно
състояние, увреждания, семейно положение, статут на мигрант или на бежанец, или
друг статут.

Член 9 — Неправителствени организации и гражданското общество
Страните признават, насърчават и подкрепят на всички равнища работата на
съответните неправителствени организации и на гражданското общество, които
действат активно в борбата с насилието над жени, и установяват ефективно
сътрудничество с тези организации.

1 Страните предприемат необходимите мерки за насърчаване на промени в социалните
и културни модели на поведение на жените и мъжете с цел изкореняване на
предразсъдъци, обичаи, традиции и всякакви други практики, основани на идеята за
малоценност на жените или на стереотипни роли за жените и мъжете.

Член 14 — Образование
1 Страните предприемат, където е подходящо, необходимите стъпки за включване на
съобразен с развиващите се възможности на учащите се учебен материал по въпроси
като равнопоставеност между жените и мъжете, нестереотипни роли на пола, взаимно
уважение, ненасилствено разрешаване на конфликти в междуличностните отношения,
насилие над жените, основано на пола, и право на лична неприкосновеност, в
официалните учебни програми и на всички образователни равнища.
2 Страните предприемат необходимите мерки за насърчаване на посочените в параграф
1 принципи в неформалните образователни структури, както и в спортни, културни и
развлекателни структури и в медиите

1 Страните предприемат необходимите законодателни или други мерки, за да
гарантират, че в хода на започнатите наказателни производства вследствие на
извършването на актове на насилие, обхванати от настоящата Конвенция, културата,
обичаите, религията, традицията или така наречената „чест“ няма да бъдат приемани
като основания за такива актове. Това обхваща по-специално твърденията, че жертвата
била нарушила културни, религиозни, социални или традиционни норми или обичаи
за подходящо поведение.

Заповядай.
Не на всички съм отбелязал конкретно какво е притенсителното, но мисля че то е видимо.
Въпроса тук е как ще се тълкуват тези неща.
Особено ме притеснява точката с "Информирането" в училищата".

Хаха пустото IPB нещо се бъгна и спойлера беше празен, редактирах го и сега се оправи.

Кое точно, че всеки човек трябва да живее без насилие ? Против това ли си ? Който не го е страх от време на време, че ще го набият е лгбт извратеняк ? Или си фен на обичаи и традиции, където жената няма равни права с мъжа (ей го жокера, към мюсюлманите е насочено) ? 

преди 28 минути, Milkydead написа:

Връщай се в Турция ти ! Турците в българия още имат романтични чувства към великата турска империя , само че нея от много време я няма и Ердоган върна страната много назад.
Все пак ако българия не беше продадена , нямаше изобщо да се обсъжда приемането на закони писани за други страни.

Закъснял си, вече е задействан плана да анексираме южна българия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, N1K17Y написа:

Кое точно, че всеки човек трябва да живее без насилие ? Против това ли си ? Който не го е страх от време на време, че ще го набият е лгбт извратеняк ? Или си фен на обичаи и традиции, където жената няма равни права с мъжа (ей го жокера, към мюсюлманите е насочено) ?

Ами не е точно така или...
...по-точно ти конкретно го интерпретираш по този начин.

Обаче спокойно утре елемнтът Х може да каже "Аз съм гей, но У ме наби щото неговите традиции и обичаи не приемат гейовете.".

Със същия успех тези неща могат да влзат и в училище, та дори и Грухи може да се изкара жертва по тези текстове. Просто всичко е до интерпретация.

Аз съм за да има защита на слабите, но това не трябва да се превръща в инструмент за налагане на ЛГБТ или други структори които са неморални и най важното които са опасни за и без това вече съвсем крехките морално здраве и ценностна система на децата. И ако някой се пробва да ме накара да преподавам такива простотии, по-скоро ще напусна работа отколкото да го направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Петър Ангелов написа:

на чист български език може да бъде прочетена онлайн.

този линк е само информативен и го няма пълното съдържание

Цитат

Официалните езици на Съвета на Европа са английски и френски (член 12 от Устава на
Съвета на Европа). Само договорите, публикувани от Генералния секретар на Съвета на Европа,
всяка в отделна брошура от „European Treaty Series“ (ETS), продължавана от 2004 г. от „Съвета
от Европейска поредица договори" (CETS), се считат за автентични. Представеният тук превод е за
само информация

Цитат

От организацията смятат, че текстовете на чл. 3, т. 8 и чл. 4, т. 3 от конвенцията ще се наложи в българското законодателство да бъдат дадени легални определения на понятията „социален пол“ и „полова идентичност“

https://bg.wikipedia.org/wiki/Конвенция_на_Съвета_на_Европа_за_превенция_и_борба_с_насилието_над_жени_и_домашното_насилие#Критики_и_противоречия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Bubbles написа:

Ами не е точно така или...
...по-точно ти конкретно го интерпретираш по този начин.

Обаче спокойно утре елемнтът Х може да каже "Аз съм гей, но У ме наби щото неговите традиции и обичаи не приемат гейовете.".

Със същия успех тези неща могат да влзат и в училище, та дори и Грухи може да се изкара жертва по тези текстове. Просто всичко е до интерпретация.

Аз съм за да има защита на слабите, но това не трябва да се превръща в инструмент за налагане на ЛГБТ или други структори които са неморални и най важното които са опасни за и без това вече съвсем крехките морално здраве и ценностна система на децата. И ако някой се пробва да ме накара да преподавам такива простотии, по-скоро ще напусна работа отколкото да го направя.

Ами... едни традиции и обичаи, които ще си имате все повече и повече във Франция, не само ще бият гея, ами и доста по-лоши неща ще са по традиция. Ти защо си скочил да защитаваш такива диващини, идея си нямам. Викаш си учител, да не забравиш какво се случи с един друг учител там, защото традицията, като 'обидиш' Мохамед... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Coco1 написа:

Не знам какво искат да ни натресат но единственото което ни се натресе е берковската принцеса :giggle1:

Че без нея за къде сме? Част от атомното трио комици на Калдата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, N1K17Y написа:

Ами... едни традиции и обичаи, които ще си имате все повече и повече във Франция, не само ще бият гея, ами и доста по-лоши неща ще са по традиция. Ти защо си скочил да защитаваш такива диващини, идея си нямам. Викаш си учител, да не забравиш какво се случи с един друг учител там, защото традицията, като 'обидиш' Мохамед... 

Отново да повторя защото явно не сме се разбрали : Аз нямам против да има защита, против съм начина по който е описана тази защита защото може да се интерпретира и използва за всякакви цели.
Нещата трябва да са конкретни, кой ТОЧНО е защитен и кой не. Такива тинтири-минтири, този-онзи, онеправдания...
Онеправдан може да се изкара всеки и да извади три тона аргументи, а конвенцията в този си вид дава защита на всякаквки отрепки и спокойно може да се използва от всеки с малко акъл, а това не е редно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Bubbles написа:

Отново да повторя защото явно не сме се разбрали : Аз нямам против да има защита, против съм начина по който е описана тази защита защото може да се интерпретира и използва за всякакви цели.
Нещата трябва да са конкретни, кой ТОЧНО е защитен и кой не. Такива тинтири-минтири, този-онзи, онеправдания...
Онеправдан може да се изкара всеки и да извади три тона аргументи, а конвенцията в този си вид дава защита на всякаквки отрепки и спокойно може да се използва от всеки с малко акъл, а това не е редно.

Кое не ти е ясно, ВСИЧКИ за защитени, точно както и българската Конституция защитава всекъ български гражданин. Какво имаш за интерпретиране ? Конвенцията не може "да се изпозлва", а е просто декларация, че държавите ще си защитават гражданите. Ти кой искаш да не му бъде гарантирана защитата и да имаме право да го бием ? Жените, педалите, траверсите, някой друг ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, N1K17Y написа:

Кое не ти е ясно, ВСИЧКИ за защитени, точно както и българската Конституция защитава всекъ български гражданин. Какво имаш за интерпретиране ? Конвенцията не може "да се изпозлва", а е просто декларация, че държавите ще си защитават гражданите. Ти кой искаш да не му бъде гарантирана защитата и да имаме право да го бием ? Жените, педалите, траверсите, някой друг ? 

Ти както си сменяш пола, на шест месеца...

Ще ми е чудно - дело за посегателство, срещу жена. През това време, се обръщаш на би/три/нещо си, как ще продължи иска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Beemo написа:

Ще ми е чудно - дело за посегателство, срещу жена. През това време, се обръщаш на би/три/нещо си, как ще продължи иска?

И теб ли те гонят травестити ? Колко мъка имало по тия земи :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Beemo написа:

То тогава ще трябва да води дела срещу предишното си "аз". Ще се присети сред някоя година, че си е посягал и ще се почувства травмирана и жертва. :speak:

преди 46 минути, N1K17Y написа:

Конвенцията не може "да се изпозлва", а е просто декларация, че държавите ще си защитават гражданите. 

В конвенцията непрекъснато се повтаря, че законите трябва да се променят според извращенията описани в нея. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, N1K17Y написа:

Конвенцията не може "да се изпозлва", а е просто декларация, че държавите ще си защитават гражданите.

Защо лъжеш? Разбира се, че не е просто декларация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, N1K17Y написа:

И теб ли те гонят травестити ? Колко мъка имало по тия земи :D 

Не бе, теб те гонят тя/той/то/какво е това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Anneliese написа:

https://novini.bg/show/kliuki/752700

Става все по притеснително! Една алчна актриса ще ни затрие страната, ако като общество не се намесим и не спрем това безумие!

В нейния случай не става дума за насилие, а че не е приела ролята на отхвърлена любовница и го е тормозила!

Тези резолюции, конвенции, стратегии и пактове не се налагат от един човек, а от ЕС по поръчка на САЩ. Дори и да не е тази жена, те ще намерят друг политически актьор, който да лобира за приемането на инстанбулската конвенция.

В България има доста либерални НПО-та и фондации, които извършват опити за прокарване на инстанбулската конвенция и всевъзможни либерални идей, ценности, норми, законодателства...

Не става въпрос за една организация и един човек, а за много хора и цяла глобална мрежа от НПО-та, фондации и организации; българската мрежа от НПО-та и фондации е само една малка част от цялата глобална мрежа. Във всяка държава има такава мрежа, която управлява държавата задкулисно.

Първоначалните опити за прокарване на инстанбулската конвенция и ЗСУ се провалиха, тъй като имаше голяма съпротива от страна на обществото. Помниш ли, че имаше Фейсбук група с почти 300,000 члена, които успешно организираха протести в доста български градове? Групата я премахваха отдавна. Правителството видя, че групата набира популярност и политическо влияние и започва да представлява заплаха за статуквото, и поръча на Фейсбук да премахне групата.

Да, така става, правителствата могат да се свържат с компаниите и да поръчат цензура срещу политически опоненти. Това се показа и доказа в наскоро публикуваните доклади относно тайната сделка между Туитър и Демократичната партия в САЩ, да се цензурират факти и разкрития, които биха навредили на политическата им кампания през 2020г. В идните месеци се очакват още няколко големи доклада, където това ще бъде обяснено подробно. Ще бъде и обяснена и цензурата в света като цяло...

САЩ под влиянието на Глобалистите и Демократичната партия (и проксита им по света), са извора на либерализма и всичките тези либерални неща, за които можеш да се сетиш.

преди 1 час, dimy написа:

Разбира се, че MeToo е лицемерно движение. MeToo е движение, което е изградено и подкрепяно предимно от хора, мъже и жени, изпълнени със злоба.

MeToo се занимава и с разпространение на дехуманизираща пропаганда срещу белия хетеросексуален мъж; правят и обвинения в сексуален тормоз, които са доказано фалшиви. MeToo урони авторитета и съсипа живота на много мъже, които бяха обвинени в посегателства, които никога не са извършили; бяха уволнени, разведени, банкрутирани, изгубиха кариерите си...

Либералните медии само това чакат - да чуят обвинение и веднага започнат да насъскват обществото срещу този, който е обвинен. И дори да се докаже невинност, то авторитета на този човек е вече уронен и връщане назад няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

Добре явно трябва да съм циничен за да бъда разбран(Моля модераторите да ме извинят) :

Не искам да ме задължават възоснова на каквото и да е да преподавам на учениците си колко е хубаво и нормално да си nедеpаcт, как изобщо не е перверзно и дори напротив колко е нормално чичо Пешо да лашка леля Гошо и т.н.
Не искам разни rейтаци да ми рaзмахват документи въз основа на които да търсят права(Които апропо така или иначе ги имат) и жандармите да слухтят дали случайно някъде няма да изтърва думата nедaл.
Не желая учениците ми да бъдат облъчвани с nедеpackа пропаганда като тази от следващото видео.
Не желая някакви откачалници да си играят с и без това крехкото а на моменти и изцяло липсващо морално и ценностсно здраве на децата.

За мен частите от тази декларация които съм цитирал имат повече от един смисъл което представлява риск.

Повече по темата нямам какво да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, petie1 написа:

"Gender" означава "социален пол". Тъй като социалният пол е фантазия, а не физически елемент, можеш да си го тълкуваш както пожелаеш - няма никакви граници, ясно определени граници.

Джендър може да е и някой възрастен, който се определя като 10 годишно дете (agefluid gender), примерно. От там нататък се появяват и drag queen & drag kid, които са инструменти за социално инженерство, целящи нормализирането и легализирането на педофилията и признаването й за напълно "нормална и естествена сексуална ориентация".

Опити за това има още от времето на човешкия експеримент на династията Рокфелер и Алфред Кинси, както и NAMBLA, P.I.E и многото други организации, които до 80те години на 20ти век работеха заедно с ILGA и се занимаваха с опити за легализирането на педофилията. Тогава плановете се провалиха, тъй като имаше силна обществена съпротива. В момента се изпълнява нов опит, който е доста тих (няма про-педофилски протести и демонстрации), подмолен и се движи под претекст ЛГБТ+, сводоба, права на човека, демокрация и образование.

Препоръчвам и да се запознаете и с корпоративните интереси на глобалистите и идеологическите подривници. Тук съм обяснил накратко какъв интерес има Биг Фарма от налагането на трансджендъризма:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, PigMan9 написа:

Тези резолюции, конвенции, стратегии и пактове не се налагат от един човек, а от ЕС по поръчка на САЩ. Дори и да не е тази жена, те ще намерят друг политически актьор, който да лобира за приемането на инстанбулската конвенция.

В България има доста либерални НПО-та и фондации, които извършват опити за прокарване на инстанбулската конвенция и всевъзможни либерални идей, ценности, норми, законодателства...

Не става въпрос за една организация и един човек, а за много хора и цяла глобална мрежа от НПО-та, фондации и организации; българската мрежа от НПО-та и фондации е само една малка част от цялата глобална мрежа. Във всяка държава има такава мрежа, която управлява държавата задкулисно.

Първоначалните опити за прокарване на инстанбулската конвенция и ЗСУ се провалиха, тъй като имаше голяма съпротива от страна на обществото. Помниш ли, че имаше Фейсбук група с почти 300,000 члена, които успешно организираха протести в доста български градове? Групата я премахваха отдавна. Правителството видя, че групата набира популярност и политическо влияние и започва да представлява заплаха за статуквото, и поръча на Фейсбук да премахне групата.

Да, така става, правителствата могат да се свържат с компаниите и да поръчат цензура срещу политически опоненти. Това се показа и доказа в наскоро публикуваните доклади относно тайната сделка между Туитър и Демократичната партия в САЩ, да се цензурират факти и разкрития, които биха навредили на политическата им кампания през 2020г. В идните месеци се очакват още няколко големи доклада, където това ще бъде обяснено подробно. Ще бъде и обяснена и цензурата в света като цяло...

САЩ под влиянието на Глобалистите и Демократичната партия (и проксита им по света), са извора на либерализма и всичките тези либерални неща, за които можеш да се сетиш.

Разбира се, че MeToo е лицемерно движение. MeToo е движение, което е изградено и подкрепяно предимно от хора, мъже и жени, изпълнени със злоба.

MeToo се занимава и с разпространение на дехуманизираща пропаганда срещу белия хетеросексуален мъж; правят и обвинения в сексуален тормоз, които са доказано фалшиви. MeToo урони авторитета и съсипа живота на много мъже, които бяха обвинени в посегателства, които никога не са извършили; бяха уволнени, разведени, банкрутирани, изгубиха кариерите си...

Либералните медии само това чакат - да чуят обвинение и веднага започнат да насъскват обществото срещу този, който е обвинен. И дори да се докаже невинност, то авторитета на този човек е вече уронен и връщане назад няма.

Понаучи ли, да използваш "офис" ?

Да ми/ни предоставиш легенда, със съкращенията.

СВИНСКИ                                        Човешки/Български

------------                                        ------------------------

НПО                                                   хххххххххх

Либерално НПО                               хххххххххх

Прокси на партия                             хххххххххх

и така нататък.

Че не ти се разбира, възвишеното слово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

Добре явно трябва да съм циничен за да бъда разбран(Моля модераторите да ме извинят) :

Не искам да ме задължават възоснова на каквото и да е да преподавам на учениците си колко е хубаво и нормално да си nедеpаcт, как изобщо не е перверзно и дори напротив колко е нормално чичо Пешо да лашка леля Гошо и т.н.
Не искам разни rейтаци да ми рaзмахват документи въз основа на които да търсят права(Които апропо така или иначе ги имат) и жандармите да слухтят дали случайно някъде няма да изтърва думата nедaл.
Не желая учениците ми да бъдат облъчвани с nедеpackа пропаганда като тази от следващото видео.
Не желая някакви откачалници да си играят с и без това крехкото а на моменти и изцяло липсващо морално и ценностсно здраве на децата.

Чудесно, а дано осъзнаеш някой ден, че конвенцията няма нищо общо, с преподаване на педераска пропаганда в училище. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...