Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Анкета: Какво мислите за ваксините?  

88 гласували потребители

1. 1. Бихте ли натъпкали децата си с ваксини?

• Да
      13
    • Не
      37
    • Само някои
      35

Препоръчан отговор

Оня ден гледах един филм:

http://torrents.bol.bg/details.php?search=&id=22420

Филмът е доста тъп (въпреки,че такива филми за конспирации много се тачат напоследък),но пък ме накара да се замисля,...Нужни ли са ваксини за болести,които не представляват чак такава опасност и не е ли по-добре да оставим телата ни сами да се справят с тях.

Казват,че тия вируси се инкорпорирали в генома на човека и едва ли не след 100 години децата ни щели да бъдат полу-хора,полу-вируси. Кво е тва,верно ли е?

Изработка на сайтове

Редактирано от trapped (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо "за"! Ние по стар български обичай на докторите не вярваме. Още има хора, които вярват в бабините лекове повече отколкото на хапчетата. Да не говорим за профилактични прегледи и т.н Ама то достатъчно ти е веднъж да закъсаш и повече не ти се стъпва пред лекарския кабинет като знаеш, че там по - вероятно е да се до разболееш от чакането от колкото да те излекуват. Нашето здравеопазване си е някъв кофти порочен кръг. А, че бих предпазила детето си с всички възможни ваксини спор няма. Е, съществуват теории, че така може да му се разглези имунната система...Ама все си мисля, че в случая трябва да се доверя на медицината повече от колкото на природата. Разбира се, бих прочела няколко книжки преди това..в момента съм доста неинформирана по въпроса с децата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че е добре да се ваксинират,защото иначе има много лоши болести.Отностно болката-Един път в годината става,просто трябва да ги защитим,защото иначе ние ще страдаме и ще се притесняваме за тях,а и ще изгубят часове от учебният материал и др.Друго си е здравото и усмихнато дете ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че Трапд... има предвид всички ваксини освен задължителните... Ваксини като БЦЖ (или Манту - кое от двете беше???)(за туберкулозата), тази за детски паралич, едра шарка са си задължителни. Лошото е, когато некадърни лекари не поставят в правилните срокове тези ваксини...и погребват приживе някого... Тези хора ние ги срещаме всеки ден... И аз имам проблем от сбъркана ваксина като дете, но за щастие с малък проблем съм се отървала... Но разните му противогрипни и не знам какви си още - от които и аз съм си напатила - които пълнят джобовете на фармацевтичната мафия ...

Редактирано от chain_reaction (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано намирам за тъпо човек да се меси в работата на природата, все едно тя не знае какво прави и човек оправя нейните грешки. Това е просто смешно.

Категорично "против" ваксините. Има едно много добро четиво по въпроса - книгата на д-р Атанас Гълъбов Световната конспирация срещу здравето. Там е събрана много и все интересна информация. Скептици разбира се винаги ще има, но книгата си заслужава.

Линк към отделни глави от книгата. Преди беше цялата. Ако някой се прояви интерес, ще кача и цялата.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На децата трябва да се бият всички ваксини за от Имунизационния календар. Не мога да дам конкретни медицински доводи за това, но съм на мнението на dindi - че е крайно време българите да преодолеем това недоверие в лекарите. Щом традиционната медицина за момента не е доказала , че ваксините са вредни , а напротив - препоръчват се , и се смятат за едно от най-значимите открития на човечеството, значи едва ли имаме друг избор, освен да се имунизираме. Всичко останало са само недоказани хипотези,заради които не си струва да се рискува ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом традиционната медицина за момента не е доказала , че ваксините са вредни , а напротив - препоръчват се , и се смятат за едно от най-значимите открития на човечеството, значи едва ли имаме друг избор, освен да се имунизираме.

Всичко останало са само недоказани хипотези,заради които не си струва да се рискува ;)

Да, щом го казват, значи трябва да е вярно, нали? Да, ама не. Всеки търговец си хвали стоката. Много ясно, че ще се твърди, че е най-доброто откритие. Просто хвърли едно око на частта от книгата и тогава ако не се замислиш поне малко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз за алтернативните медицини и пр. истории нямам добро мнение поради една единствена причина: Нямам възможност да се информирам до такава степен,че да мога да отсея истинските билкари,тези които наистина лекуват...от морето от шарлатани,които печелят на гърба на болните хорица. Не знам как да отделя едните от другите. В случая като един ограничен ум - отричам това,което не разбирам (алтернативната медицина). Вярно ли е,че във ваксините слагат и химикали? И за кво да фак ми е ваксина против коклюш? Или против некоя заразна болест,дето няма как да се заразя от нея,щото целия свят вече е ваксиниран и няма кой да ме зарази. Паралич,хепатит - ок. Ама другите глупости? За кво са ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо против! Съвсем скоро ще започнат да казват по всички медии (ако вече не са започнали) колко страшен грип идва, колко бил опасен и какви ли още не фантасмагории. Е нали все пак и фармацефтичните компании трябва да си продадат ваксините и да спечелят някой лев. Уж медицината била много напреднала, а броя на болестите и на болните непрекъснато расте. Това за мен не е напредък. Вярно че благодарение на съвременната хирургия са възможни какви ли не чудеса и много хора могат да бъдат спасени, но като цяло единствената цел на медицината е да печели. Никой няма за цел да те излекува, а само да премахне симптомите. Да те направи зависим от лекарствата. В много от случаите когато става въпрос за нещо по-сериозно (диабет, високо/ниско кръвно налягане и др.) си обречен до живот да си купуваш лекарства, които няма да те излекуват, а само премахват симптомите и когато ги спреш пак се появяват. Внушено ни е да чакаме вълшебното хапче, което ще ни избави от всички болки. Естествено много от вас ще кажат, че това са някакви глупости за световна конспирация. Е може и така да е. Мине се малко време и съобщават, че някой е намерил лек за СПИН или за рак и след това? Ами след това нищо повече не чуваме. Всичко се потулва. Има страшно много описани случаи на хора излекувани от рак, чрез така наречената алтернативна медицина - най-често чрез хранителен режим, диети и т.н. и въпреки това единствения разрешен начин да се лекува рак по цял свят е чрез химиотерапията от която ефекта е доста спорен и негативните ефекти са толкова многобройни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че Трапд... има предвид всички ваксини освен задължителните... Ваксини като БЦЖ (или Манту - кое от двете беше???)(за туберкулозата), тази за детски паралич, едра шарка са си задължителни. Лошото е, когато некадърни лекари не поставят в правилните срокове тези ваксини...и погребват приживе някого... Тези хора ние ги срещаме всеки ден...

И аз имам проблем от сбъркана ваксина като дете, но за щастие с малък проблем съм се отървала...

Но разните му противогрипни и не знам какви си още - от които и аз съм си напатила - които пълнят джобовете на фармацевтичната мафия ...

Съгласна съм с теб, Чейни! :wors:

Задължителните ваксини, които споменаваш, са наистина важни!

Но, действително, по принцип ваксините са нож с две остриета...Знам за няколко доста фрапиращи случаи с деца, и то лекарски деца, на които са им правени ваксини, и е ставало гаф - и вместо за лекарство ваксината се е превръщала в убиец, или е причинявала ужасни проблеми, от рода на нелечима парализа, например...Така че, ваксините са колкото важни и полезни, толкова и опасни...

Относно противогрипните ваксини, например - одеве се видях с приятелката ми, тя е лекар и коментирахме точно тях, та тя лично ме посъветва да не си слагам...

Разбира се, всеки решава сам за себе си, за мен лично е по-добре да се направи курс със засилващи имунната система лекарства от рода на "Респивакс", и/или "Есберитокс" /ехинацея/, последното аз лично много харесвам, на билкова основа е, действа много добре и може да се пие продължително време.

Специално за хора, които често боледуват от инфекции на дихателната система, много добре се отразява тримесечен курс на лечение с "Бронховаксом" - може да се пие профилактично и самостоятелно, или като придружаващо лечение с антибиотици. На мен ми го бе изписал един мой познат лекар и бях много доволна, смятам пак да го пия, засилва устойчивостта на организма към досадните чести инфекции, характерни за това време на годината...Добре се отразява и "Имунобор"... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле-мале каква тема!Какви постове!Очарован съм..... :angry:

Що за хора сме,като не знаем елементарни неща,относно собственото си здраве? Публикувано изображение Чета постове и виждам,че се е стигнало даже до "Теорията за световната конспирацаия" Публикувано изображение Смешно.

.....Нужни ли са ваксини за болести,които не представляват чак такава опасност и не е ли по-добре да оставим телата ни сами да се справят с тях.

Казват,че тия вируси се инкорпорирали в генома на човека и едва ли не след 100 години децата ни щели да бъдат полу-хора,полу-вируси. Кво е тва,верно ли е?

Не. Ваксинацията е много по-безопасен начин да се изгради имунитет срещу определено заболяване. При разболяване се изгражда имунитет за в бъдеще, срещу определената болест, но индивида се подлага на риска от сериозни последствия и дори смърт в резултат на самата болест.

И второ- по какъв начин мислиш,че "тия вируси се инкорпорирали в генома на човека "?????

....... Е, съществуват теории, че така може да му се разглези имунната система...Ама все си мисля, че в случая трябва да се доверя на медицината повече от колкото на природата. Разбира се, бих прочела няколко книжки преди това..в момента съм доста неинформирана по въпроса с децата...

Не му "разглезва"имунната система.Бебетата са в контакт с бактерии и вируси, причинители на заболявания, ежедневно от мига на своето раждане. По този начин имунната им система е изложена на постоянно натоварване. Ваксините, не отслабват или стресират имунната система, а предоставят безопасен начин за подсилване на имунитета като провокират организма да произвежда антитела (защита) срещу различни заболявания. Когато имунитета се придобива от ваксина, а не от преболедуване на съответното заболяване, вероятността от сериозно прекарване на заболяването или причиняване на смърт от него, на практика, се елиминира.

Ето ти и няколко линка относно ваксините и имунизациите:

http://www.bg-mamma.com/site/content/category/5/35/51/

http://www.geocities.com/hzhelev/education_bul/folks11.html

http://www.biberonbg.com/info/vaksini.htm

http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php....em=0&id=288

Освен това,в интернет се намира разнообразна информация, свързана с ваксините и имунизациите. Ако четете (това се отнася до всички ) информация от нечия лична страница, или страница на малка неизвестна организация, търсете референции и цитирани източници на информация. Ако такива няма посочени, а информацията се предоставя от непознати и неизвестни лица или организации, не можете да бъде сигурен в нейната достоверност. Добре е да се информирате от уважавани и признати източници, като Световната здравна организация (www.who.int), Центъра за контрол на заболяванията (www.cdc.gov) или други утвърдени информационни канали. Информацията в тази уеб-страница, например, е отразява българското законодателство и НИП, опита на САЩ - Център за контрол на заболяванията.

В случая като един ограничен ум - отричам това,което не разбирам (алтернативната медицина).

Публикувано изображение

Вярно ли е,че във ваксините слагат и химикали?

И за кво да фак ми е ваксина против коклюш?

Или против некоя заразна болест,дето няма как да се заразя от нея,щото целия свят вече е ваксиниран и няма кой да ме зарази.

Паралич,хепатит - ок. Ама другите глупости? За кво са ми?

По пъвия въпрос-във една доза от която и да е ваксина,няма само активната субстанция,а и други вещества.Кое по-точно имаш предвид,като казваш "химикали"?

По втория въпрос-Коклюшът (магарешка кашлица) е силно заразно заболяване, което може да бъде особено опасно за малките деца. Разпространява се чрез кашляне и кихане (по въздушно-капков път). Децата под 6-месечна възраст са особено застрашени от заразяване и сериозни усложнения от заболяването.

В предимунизационната ера коклюшът е космополитно заболяване с висока възприемчивост и много смъртни случаи, като по разпространение сред детските инфекции отстъпва само на дребната шарка и грипа. По данни на СЗО в предимунизационната ера ежегодно в света заболяват 60 милиона и умират 1 милион.

В САЩ например, в периода 1997-2000, 63% от децата под 6-месечна възраст в САЩ, болни от коклюш, са били хоспитализирани. 9 от всеки десет починали от коклюш са в същата възрастова група.

Преди въвеждането на ваксината през 1940 год. всяка година в САЩ се докладват над 200 000 случая от коклюш. След въвеждане на имунизациите случаите на коклюш намаляват с 98%.

В имунизационната практика коклюшната ваксина е въведена в САЩ и Канада през 1940 година, в България през 1957 година.

Коклюш се съобщава официално в България още от 1897 година, като през 1955 година се докладват над 19 000 случая; след въвеждането на имунизацията случаите значително намаляват, но независимо от наличието на ваксина все още се регистрират случаи на коклюш.

Надявам се това да те задоволи ;)

По третият ти въпрос-единственото заболяване,за което СЗО обяви,че е изкоренено в целия свят е Вариолата (едрата шарка).И то е изкоренена точно с ваксинацията.Ваксинацията против нея е прекратена,но се пазят образци от щамовете и.

По четвъртият въпрос-кои са другите "глупости"? Публикувано изображение

Твърдо против!

Съвсем скоро ще започнат да казват по всички медии (ако вече не са започнали) колко страшен грип идва, колко бил опасен и какви ли още не фантасмагории. Е нали все пак и фармацефтичните компании трябва да си продадат ваксините и да спечелят някой лев.

Уж медицината била много напреднала, а броя на болестите и на болните непрекъснато расте. Това за мен не е напредък. Вярно че благодарение на съвременната хирургия са възможни какви ли не чудеса и много хора могат да бъдат спасени, но като цяло единствената цел на медицината е да печели. Никой няма за цел да те излекува, а само да премахне симптомите. Да те направи зависим от лекарствата. В много от случаите когато става въпрос за нещо по-сериозно (диабет, високо/ниско кръвно налягане и др.) си обречен до живот да си купуваш лекарства, които няма да те излекуват, а само премахват симптомите и когато ги спреш пак се появяват.

Внушено ни е да чакаме вълшебното хапче, което ще ни избави от всички болки.

Естествено много от вас ще кажат, че това са някакви глупости за световна конспирация. Е може и така да е.

Мине се малко време и съобщават, че някой е намерил лек за СПИН или за рак и след това? Ами след това нищо повече не чуваме. Всичко се потулва. Има страшно много описани случаи на хора излекувани от рак, чрез така наречената алтернативна медицина - най-често чрез хранителен режим, диети и т.н. и въпреки това единствения разрешен начин да се лекува рак по цял свят е чрез химиотерапията от която ефекта е доста спорен и негативните ефекти са толкова многобройни.

Добре казваш,че "......Да те направи зависим от лекарствата. В много от случаите когато става въпрос за нещо по-сериозно (диабет, високо/ниско кръвно налягане и др.) си обречен до живот да си купуваш лекарства, които няма да те излекуват, а само премахват симптомите и когато ги спреш пак се появяват....".Това добре,обаче направи си справка каква е била смъртността преди откриването на тези хапчета.И колко години са преживявали (като СППЖ през 19-ти век например) хората преди да започнат да пият тези хапчета.......

Съгласна съм с теб, Чейни! :)

Задължителните ваксини, които споменаваш, са наистина важни!

Но, действително, по принцип ваксините са нож с две остриета...Знам за няколко доста фрапиращи случаи с деца, и то лекарски деца, на които са им правени ваксини, и е ставало гаф - и вместо за лекарство ваксината се е превръщала в убиец, или е причинявала ужасни проблеми, от рода на нелечима парализа, например...Така че, ваксините са колкото важни и полезни, толкова и опасни...

Относно противогрипните ваксини, например - одеве се видях с приятелката ми, тя е лекар и коментирахме точно тях, та тя лично ме посъветва да не си слагам...

Разбира се, всеки решава сам за себе си, за мен лично е по-добре да се направи курс със засилващи имунната система лекарства от рода на "Респивакс", и/или "Есберитокс" /ехинацея/, последното аз лично много харесвам, на билкова основа е, действа много добре и може да се пие продължително време.

Специално за хора, които често боледуват от инфекции на дихателната система, много добре се отразява тримесечен курс на лечение с "Бронховаксом" - може да се пие профилактично и самостоятелно, или като придружаващо лечение с антибиотици. На мен ми го бе изписал един мой познат лекар и бях много доволна, смятам пак да го пия, засилва устойчивостта на организма към досадните чести инфекции, характерни за това време на годината...Добре се отразява и "Имунобор"... :P

И какво според теб са "Бронховаксом" и "Имунобор"?По какво се различават от ваксините против грип?Каква е цената на една ваксина и на еднин от тези медикаменти?Каква е специфичността против заболяването?И доколко съотношението цена/полза отговаря на изискванията ти?

А относно твърденията ти за тези ".......ужасни проблеми, от рода на нелечима парализа, например..." дай ми пример за съвременна ваксина (такава,която е направена след 1980 година),която да причинява тези работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш натъпкал не, но определено бих ги ваксинирал. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш натъпкал не, но определено бих ги ваксинирал. :angry:

Ако си мислиш,че и ти,както и всички,които сме тук,не сме "натъпкани" с ваксини,мого се лъжеш... Публикувано изображение

Ето имунизационни календар на България:

В първите 24 часа след раждането Имунизация против хепатит тип В (I прием)

От 48-ия час Имунизация против туберколоза

От 1-ия месец Имунизация против хепатит тип В (II прием)

От 2-ия месец

Имунизация против полиомиелит ( I прием)

Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш (I прием)

От 3-ия месец

Имунизация против полиомиелит ( II прием)

Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш ( II прием)

От 4-ия месец

От 6-ия месец Имунизация против хепатит тип В (III прием)

От 7-10-ия месец

Проверка за белег след БЦЖ-имунизацията.

На децата без белег се прави проба Манту (5 МЕ ППД) и отрицателните се имунизират

От 13-ия месец Имунизация против морбили, паротит и рубеола

От 14-ия месец Първа реимунизация против полиомиелит ( IV прием)

От 22-24-ия месец Втора реимунизация против полиомиелит ( V прием)

До 24-ия месец

(поне една година след III прием) Първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш ( IV прием)

На 6-7 години (I клас)

Трета реимунизация против полиомиелит ( IV прием)

Реимунизация против дифтерия и тетанус

Реимунизация против туберколоза

( след отрицателна проба Манту)

На 10-11 години ( V клас) Реимунизация против туберколоза ( след отрицателна проба Манту)

На 11-12 години ( VI клас)

Реимунизация против морбили

Реимунизация против рубеола (девойки)

На 16-17 години (Х клас)

Реимунизация против тетанус и дифтерия

Реимунизация против туберколоза ( след отрицателна проба Манту)

На 25 и 35 г.

(при студентите в последния курс) Реимунизация против дифтерия и тетанус

От 45-ата година нататък през 10 години реимунизация против тетанус

http://www.doctorsbg.com/Imun_kalendar.htm

Както виждаш всички ние сме имунизарани с доста ваксини Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ги "натъпкам" не ама определено има нужда от някои ваксини които създават имунитет от болести от които са измирали хората миналия век.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

В първите 24 часа след раждането Имунизация против хепатит тип В (I прием)

От 48-ия час Имунизация против туберколоза

От 1-ия месец Имунизация против хепатит тип В (II прием)

От 2-ия месец

Имунизация против полиомиелит ( I прием)

Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш (I прием)

От 3-ия месец

От 4-ия месец

От 6-ия месец Имунизация против хепатит тип В (III прием)

От 7-10-ия месец

Проверка за белег след БЦЖ-имунизацията.

На децата без белег се прави проба Манту (5 МЕ ППД) и отрицателните се имунизират

От 13-ия месец Имунизация против морбили, паротит и рубеола

От 14-ия месец Първа реимунизация против полиомиелит ( IV прием)

От 22-24-ия месец Втора реимунизация против полиомиелит ( V прием)

До 24-ия месец

(поне една година след III прием) Първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш ( IV прием)

На 6-7 години (I клас)

Трета реимунизация против полиомиелит ( IV прием)

Реимунизация против туберколоза

( след отрицателна проба Манту)

На 10-11 години ( V клас) Реимунизация против туберколоза ( след отрицателна проба Манту)

На 11-12 години ( VI клас)

Реимунизация против морбили

Реимунизация против рубеола (девойки)

На 16-17 години (Х клас)

Реимунизация против тетанус и дифтерия

Реимунизация против туберколоза ( след отрицателна проба Манту)

На 25 и 35 г.

(при студентите в последния курс) Реимунизация против дифтерия и тетанус

От 45-ата година нататък през 10 години реимунизация против тетанус

Съгласна съм с тези ваксини и бих добавила още една Имунизация за предотвратяване на рак на шийката на матката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм ваксиниран по имунизационния календар на България докато бях малък... след това да се оправят. Против тетанус не се реимунизирам по простата причина, че не виждам никакъв смисъл, както и не виждам смисъл в това, че дори да си имунизиран пак те бодат ако стане нещо с някой ръждясал пирон и така нататък (нали уж сме ваксинирани бе...!?!?). Пия си Бронховаксом в профилактични количества, заедно с други нетрадионни имуноукрепващи чудесии. Против грип няма да се имунизирам никога. Не виждам абсолютно никакъв смисъл - всяка година когато са ме имунизирали като по-малък съм бил болен от изключително остър грип. Откакто не се имунизирам нямам проблеми. А колкото до странични действия - никога не може да си сигурен с какво те бодат.... доста деца починаха лека им пръст от фалшиви ваксини за хепатит преди няколко години, доколкото си спомням. Но в крайна сметка - всеки решава сам за себе си и има право на мнение. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за хора сме,като не знаем елементарни неща,относно собственото си здраве? Публикувано изображение Чета постове и виждам,че се е стигнало даже до "Теорията за световната конспирацаия" Публикувано изображение Смешно.

Интелигентните хора не изключват автоматично дадена теория само защото не им се струва вероятна.

Тука става ясно ,че всички др имунизации са въпрос на личен избор и че следващата ми имунизация е след 5 години за което да благодаря на Trichocephalus.Или вие искате да се откажете изцяло от подобни работи - да не ви е промит мозъка? ОО някой пак е гледал хубав филм :wors:

Не "хубав филм", а добра книга. Разбира се е по-лесно да се заклейми нещо като "смешно", "глупаво", "тъпо" и т.н., вместо да се потърси информация по въпроса.

Против грип няма да се имунизирам никога. Не виждам абсолютно никакъв смисъл - всяка година когато са ме имунизирали като по-малък съм бил болен от изключително остър грип. Откакто не се имунизирам нямам проблеми.

Именно, но хората друго си мислят. Аз също съм ваксиниран само като малък. Не се ваксинирам вече и вече години наред (сигурно над 4-5) не съм боледувал от нищо. Само настинки отвреме навреме, но това си е друго. Не виждам смисъл да се ваксинирам против нещо, срещу което организмът ми вече има изграден имунитет. Има ли такъв, проблемът е решен доживот. Защо трябва да се намесваме в естествената работа на човешката имунна система, все едно тя не знае какво прави и нека да оправим гафовете й. Все едно природата не може да съществува без човека и неговите знания. Далеч по-добре е да се изкара болестта от рано, за да се изгради истински имунитет и проблемът да бъде решен, а не с някакви ваксини симулиращи болести (и правещи кой знае още какво). Самият процес на изграждане на имунни телца е доста по-сложен и една ваксина не може да симулира даден вирус по най-добрия начин, за да се изгради пълен и добър имунитет. Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оня ден гледах един филм:

http://torrents.bol.bg/details.php?search=&id=22420

Филмът е доста тъп (въпреки,че такива филми за конспирации много се тачат напоследък),но пък ме накара да се замисля,...Нужни ли са ваксини за болести,които не представляват чак такава опасност и не е ли по-добре да оставим телата ни сами да се справят с тях.

Какво мислите за ваксините?

С ваксините се – въвежда в организма на човека антигени*, с цел създаване на изкуствено подобно заболяване, посредством естествения имунен отговор, създаващ антитела, които да се противопоставят на реалния контакт с тази вирусна инфекция. Познавам доктор, който почина от противогрипна ваксина, тъй като не е знаел, че вече Е бил болен, когато е употребил ваксината...което е много жалко...нелепа смърт и то за човек, който би трябвало да разбира от тези неща... Публикувано изображение

Ползвала съм ваксини и бих ползвала отново, защото знам, че имат ефект...но не е сигурно дали вируса с който човек ще се зарази, ще е същия или не...съществуват и мутации при грипа както всички знаем...

Най-отвратителното нещо при ваксините на бебета, е че може да се получат трайни увреждания при тях, което според мен е отвратително...и не всички родители, т.е. тези които са по-интелигентни и имат информация по въпроса не желаят да ваксинират децата си..Според мен никой не може да ги задължи, а и нетрябва да ги задължава след като те са преценили така...Но пък от друга страна Уж компетентните доктори, не могат да гарантират, че след ваксинацията с необходимите ваксини детето ще бъде здраво и няма да се получат увреждания на организма му...Тук

Някой препоръчват хомеопатията, възможно е да е по-добро решение на проблема, но кой ли може да докаже, че нещо е толкова ефикасно или сигурно...

Има също така и много фирми произвеждащи някакъв вид продукти, които са биологично чисти и безвредни....аз наистина се чудя дали има нещо безвредно за организма ни...независимо какъв е начина му на производство...

Опитвала съм няколко вида- имуностимулатори и имам наблюдение върху организма ми, че от някой пълнеех, но бях здрава...а от други нямаше особенно полза, дейтвията на продуктите бяха различни...

Единствено след прекараната от мен апендицитна операция и след от нея рязкия спад на имунитета ми, аз пих 6 месеца, хранителни добавки....които определено възстановиха цялостния баланс на организма ми...няма да споменавам, какви са те само ако някой се интерисува може да пише на лс...

Хранителните добавки са за предпочитане, тъй като организма се нуждае ежедневно от витамини…

Аз предпочитам да не ползвам ваксини, но при определени хора има условия, които са примерно: хронични заболявания, определени групи от хора, работна среда и т.н. е добре да се употребяват...при тях е задължително използването им...

*Антиген – Всяка субстанция, разпозната от имунната система или неин компонент като чужда. Антигените на инфекциозните заболявания съдържат части от патогени като бактерии или вируси.

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, говорите "чак да ги натъпча, не ама трябва да се слага"-тези като мен дето не са им правени ваксини какво да правим? Аз нямам направени ваксинации защото ми вреди-стигал съм до болница след като са ми ги поставяли и от с анафилактичен шок и съм се разминавал на косъм!Предполагам че не съм единствен индивид с този проблем, ако не се знае за такива алергии това може да навреди повече от колкото да помогне! Всеки сам решава за себе си и за децата си, но все пак това е нож с 2 остриета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори самата аз искам да си ходя редовно на ваксинация.. бих го изисквала и за децата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз помествам линкове,а явно никой не си прави труд да ги чете....... Публикувано изображение

И не само това,ами не четете и постовете преди вас,което дори е и по-лошо......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм "за" само за задължителните ваксините. Има толкова много вируси. Моето мнения е, че организмът трябва да си създава естествен имунитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм "за" само за задължителните ваксините. Има толкова много вируси. Моето мнения е, че организмът трябва да си създава естествен имунитет.

Ами с ваксинацията,според теб,и някои други-какъв имунитет се изгражда???!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с ваксинацията,според теб,и някои други-какъв имунитет се изгражда???!

Trichocephalus,виждам запознат си:

Ще ти задам два въпроса:

-Колко време действа ваксината срещу хепатит Б и колко време след дозите може да разчиташ на имунитет?

-Колко време ти остава имунитета след прекаран хепатит Б?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хепатитът е остро инфекциозно заболяване,което се характеризира с увреждане на паренхима на черния дроб и поява на жълтеница.

Възприемчивостта към него е всеобща,но най-често боледуват деца и лица във възрастта 20-30 години.Заразяващата доза е 10 на ст.-6 до 10 на ст-7 на мл.При постъпване на малки дози от HBV (Heppatitis B Virus) в организма предизвиква персистиращо носителство.

Профилактика на заболяването се извършва чрез различни мерки ,като специално имунопрофилактиката бива три вида:

1.)Пасивна-при инциденти (при лаборанти,лекари и др.)-чрез директно въвеждане на H-BIG

2.)активна-чрез ваксини-с рекомбинантни ваксини.Начална доза 1 мл.,втора доза 1 мл. след 30 дни;3-та доза-1 мл. 6 месеца селд първат доза.Създаденият имунитет тре 5 години,след което се прави еднократна реимунизация с 1 мл.В България от 1992 година имунизацията против хепатит В е включена в имунизационния календар и.Първата доза се поставя веднага след раждането,а втората и третат в по-горните интервали.

Противопоказания при рекомбинантните ваксини практически-няма (изключват се от имунизация лица с алергия към отделните компоненти на ваксината).Странични действия-практически не се наблюдават.

За повече инфо по въпросите на хепатита-виж страницата на "Сдружението за борба с хепатита"тук

Надявам се да съм ти бил полезен :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...