Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес установих,колко много ми въздействат някои картини.Предполагам,че и при вас е същото.Викам си-хайде да си направим една такава темичка,в която всеки (ако има желание,разбира се) да постне някоя картина,която му е направила впечатление,да си каже какво точно е харесал в нея,какво настроение му е създала.Да поговори и да си каже мнението за картините ,които другите са постнали.....

Ей такава темичка да стане.

Тази сутрин например,много ме впечатли ето тази картина на Фёдор Александрович Васильев

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасна идея, а аз някой ден ще взема да скенирам и да ви подаря луксозното издание на Ермитажа и неговото богатство. Публикувано изображение За сега му се наслаждавам във формат А 3, но се надявам един ден да отскоча и до там Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би няма особена връзка, но като видях темата и се сетих за нещо, на което попаднах съвсем наскоро - Top 10 most expensive paintings...

Иначе моите любими картини са ужасно много и трябва да направя отделен форум или сайт само за тях... Но тъй като става въпрос за една, днес ще се спра на тази:

Публикувано изображение

"Капан за птици", Петер Брюгел

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасна идея, а аз някой ден ще взема да скенирам и да ви подаря луксозното издание на Ермитажа и неговото богатство. biggrin.gif За сега му се наслаждавам във формат А 3, но се надявам един ден да отскоча и до там biggrin.gif

Колекцията там е една от най-богатите в света.......

Какво ще кажеш за

Публикувано изображение

"Жертването на Исак", 1635 Рембранд оригиналът е в Ермитажа

На мен тази картина ми въздейства дори и само със играта на светлосенките......

vboychev,добре дошъл Публикувано изображение

На твоята любима картина контраста между птиците,които волно летят и хората,които се пързалят върху замръзналият лед представяйки си,че летят, е много истински.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колекцията там е една от най-богатите в света.......

Какво ще кажеш за

"Жертването на Исак", 1635 Рембранд оригиналът е в Ермитажа

На мен тази картина ми въздейства дори и само със играта на светлосенките......

Да, картината спира дъха ти. За миг дори изпитваш странно усещане там в гърлото, преглъщаш, а Адамовата ти ябълка трепери. Изплашеният поглед, грубата ръка обгърнала поваленото тяло, ножът който чуваш в следващия миг да звънти, срещнал твърдата земя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, картината спира дъха ти. За миг дори изпитваш странно усещане там в гърлото, преглъщаш, а Адамовата ти ябълка трепери. Изплашеният поглед, грубата ръка обгърнала поваленото тяло, ножът който чуваш в следващия миг да звънти, срещнал твърдата земя...

Ангелът,който с едната си ръка,е хванал Авраам за ръката а другата е вдигнал,сякаш да му удари шамар (или пък да поучава)

Изражението на самият Авраам-уплаха,а в същото време позата му недвусмислено говори,че е прекъснат в последният миг,преди за заколи сина си.

А и самото голо,беззащитно тяло на момчето,чието лице е скрито (?!).

Самата поза и захватът на Авраам,е все едно коли агне.....На село точно така заколваме агнетата-закриваме им очите,защото са много тъжни и изплашени.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се разнежих с тази тема...

Това е картина, която обожавам и с която съм израстнал... имах репродукция в детската си стая, подарък от една приятелка на майка ми:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за хубавата тема.

Прекрасно е това изкуство.Приятно ми е да мога да споделя с вас някои картини, които обичам.

Особено ме впечатлява тази...

На Боян Василев Донев - БОЯН, е,"Пясък" 1993 г.....

Въздейства ми като изтичащият ни живот,през рехавите ни пръсти....и не можем да го задържим......

А БОЯН,има цял цикъл графики-"Молитва","Буря","Дон Кихот","Черупка","Пясък","Вода" и "Феникс".

Мен също ми допад и "Вода"

Публикувано изображение

Тук е цялата му галерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и картина, която събужда странни помисли в мен:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен много ми хартесват картините с цветя ... Ето една :

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toby,това картина или снимка е??? Публикувано изображение Направо са като живи.

кой я е нарисувал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toby,това картина или снимка е??? Публикувано изображение Направо са като живи.

кой я е нарисувал?

Ми картина е според мен ... виж , че като се вгледаж във фона се забелязва ... намерих я случайно . Кой я е рисувал - незнам , ама е картина според мен . :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Инфи...

Публикувано изображение

Инфи: Не я виждам за съжаление...ще я качиш ли някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато видях тази картина на Винсент Ван Гог ми направи голямо впечатление. Самата техника на рисуване. Ще я помня винаги. Дори нарисувах един пейзаж с темпера "Морски фар", вдъхновена от тази картина, с този вид техника сякаш всичко се завихря :)

Публикувано изображение

"Звездна нощ" - от Винсент Ван Гог

П.С. Trichocephalus харесва ми, дори и името да не ми пасва много но е много огнена и ме отнася някъде като я гледам :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Teмата е а "Всичко останало:

Ванила Скай на Моне:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.acrista.com//images/img-pic/Da-otgledash-ogan.jpg

"Да отгледаш огън"......

P.S.Lili-извинявай.... :)

Редактирано от yvsot
Показвам линка - изображението не се зарежда. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Публикувано изображение

Ето една от моите "Последната русалка "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://artguru.info/img/Melodiya-yasnogo-dnya560x840.jpg

"Мелодията на ясния ден".......

Една картина която ме обърква.Ту виждам светлината и устрема на птиците,ту пък виждам едно,пропадане надолу,към тъмнота и че птиците всъщност са в кафез и няма къде де избягат,горките....

Ту пък се вглеждам в разпилените,като есенни листа,ноти по пода и си представям,че пианистката ей-сега ще стане,ще избяга или ще се превърне на птица.... Публикувано изображение.А на картината на стената има път без начало и без край.....Той ме обърква още повече.....

P.S. луд съм май,нали?

Редактирано от yvsot
Показвам линка - изображението не се зарежда. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лунна нощ на Черно море" - Иван Айвазовский - Пленява ме с красотата

Иван Константинович Айвазовский.......Ани,удари ме право в сърцето....

Малката шхуна,на фона на мрачното,нощно небе.Морето е спокойно,но в картината има напрегнатост,сякаш ей сега,някой облак ще скрие луната и ще стане страшно... Публикувано изображение

На мен любимата ми картина от Айвазовски е "Девятый вал" (1850 г)

Публикувано изображение

Интересна е историята свързана със създаването и....

Айвазовски решил да използва народното поверие,че от няколко поредни вълни едната е със най-голяма сила и мощ. Древните гърци смятали че това е третата, римляните-десетата. В представите на другите древни мореплаватели най-разрушителна е била деветата вълна.

Противопоставянето на човека и стихията-това е темата на картината. Героите на "Деветата вълна" представляват една групичка скупчени един до друг,и все още вярващи в собствените си сили, хора. Те дори и за миг не си представят,че силите им ще им изневерят, те с чест преживяват изпитанието,осляняйки се един на друг. Забележителният жест на единият от героите, който, сам едва-едва се държи за мачтата, със сетни сили поддържа жовта на обезсилените си другари. И цялата група се държи един за друг,за да си помогнат в трудна ситуация. Всичко това потвърждава, че има смисъл в борбата, че, проявявайки героизъм, могат със собствени сили да се спасят, когато по всички природни закони би трябвало да загинат..

НО разбеснялата се стихия в трактовката на Айвазовски не само ужасява — тя и възтрогва. Просвекващият просвет на страшните талази вода ,преливащи във всички цвето на дъгата,светкавици святкат,могъщите вълни прехвърлят и заливат загиващите хора, страшни скали вещаят гибел. Струва ти се,че чувствата са преодолени,но в действителност съответсва трагическа ситуации. Такъв реализъм, проявяващ се в картината "Девятый вал", и други, никой в неговото време, при изобразяването на морските стихий не емогъл да достигне.

В картине се съединяват много из видяното и преживянот от самият художник. Особенно памятна била за него бурята,която той преживял в Бискайския залив в 1844 год. Штормът бил толкова съкрушителен, че корабът почти потънал,а в европейски и петербургските вестници се появило съобщение за гибелта на младият руски живописец, чието име вече е било много добре познато. До кравя на дните си Айвазовский си спомнял: «Страх не подавил во мне способности воспринять и сохранить в памяти впечатления, произведенного на меня бурею, как дивною живою картиной» (Страхът не успя да ми попречи да съхраня в паметта си ,развихрилата се над мен буря,като дивна жива картина).

изт.тук свободен превод от руски-моя милост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Публикувано изображение

Иван Константинович Айвазовский

"Чесменский бой" (1848)

Живопись Айвазовского сороковых-пятидесятых годов отмечена сильным воздействием романтических традиций К.П. Брюллова, сказавшихся не только на живописном мастерстве, но и на самом понимании искусства и на мировосприятии Айвазовского. Подобно Брюллову, он стремится к созданию грандиозных красочных полотен, могущих прославить русское искусство. С Брюлловым Айвазовского роднит блестящее живописное мастерство, виртуозная техника, быстрота и смелость исполнения. Очень ярко это отразилось в одной из ранних батальных картин "Чесменский бой", написанной им в 1848 году, посвященной выдающемуся морскому сражению.

После того как в 1770 году произошел Чесменский бой, Орлов в своем донесении в Адмиралтейство-Коллегию писал: "…Честь Всероссийскому флоту. С 25 на 26 июня неприятельский флот (мы) атаковали, разбили, разломали, сожгли, на небо пустили, в пепел обратили… а сами стали быть во всем архипелаге господствующими…" Пафос этого донесения, гордость выдающимся подвигом русских моряков, радость достигнутой победы прекрасно передал Айвазовский в своей картине. При первом взгляде на картину нас охватывает чувство радостного волнения как от праздничного зрелища - блестящего фейерверка. И только при детальном рассмотрении картины становится понятным сюжетная сторона ее. Бой изображен в ночное время. В глубине бухты видны горящие корабли турецкого флота, один из них - в момент взрыва. Охваченные огнем и дымом, в воздух летят обломки корабля, превратившегося в огромный пылающий костер. А сбоку, на переднем плане, темным силуэтом высится флагман русского флота, к которому, салютуя, подходит шлюпка с командой лейтенанта Ильина, взорвавшего свой брандер среди турецкой флотилии. А если подойти ближе к картине, мы различим на воде обломки турецких судов с группами матросов, взывающих о помощи, и другие детали.

Айвазовский был последним и самым ярким представителем романтического направления в русской живописи, и эти черты его искусства особенно проявились, когда он писал полные героического пафоса морские баталии; в них была слышна та "музыка боя", без которой батальная картина лишена эмоционального воздействия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последното време само дървета (като картини) ми се въртят в главата.. и ето какво открих. Автора не е известен. Ако някой го знае, да го сподели, моля :offtopic_s:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Инф... една от любимите ми картини...

Ето нещо ново:

Публикувано изображение

Adam Stennett, Underwater Mouse 1, 2003, oil on linen

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, неговите творби са съвършени.Когато за първи път попаднах на тях, помислих че са снимки.А всъщност са масло.Едно ново изкуство ;)

Публикувано изображение

Underwater Mouse 2, Adam Stennett

Това...картина...не може да бъде Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е, Лили-само като се в силуета на жената (чупката в кръста) и ми............ :)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.