Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гости aniiv

http://www.romaniyag.uz.ua/projects/hudogale/bessonov26.jpg Редактирано от yvsot
Показвам линка - изображението не се зарежда. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-ууу Лили,това ти ли си на тези картини?? ;) Нещо се размечтах...;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубава галерийка, но май трябваше и да говорим за това, което постваме. ;) Иначе картините са прекрасни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо красиво-

http://rapidshare.com/files/2211424/Dali.pps.html

Презентацията на Дали просто ме разби.....

Публикувано изображение

Този човек просто е имал въображение за трима.....Момиче,което се завива с морето....Такова спокойствие лъха от картината,че вече се е запечатала в съзнанието ми.

:whist: Благодаря,Лили....

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко картини на Джим Варрен

Вечерен уют

Публикувано изображение

Тази картина съм я виждала един път просто като нещо красиво в един сайт, но тогава не разбрах кой е художникът. Тя ме пренася в друг свят, в света на детството ми, на приказното. Прекарвах летните си ваканции на село, прекрасно китно селце с малки къщички и много цветя и дървета, четях много книги по онова време :wors: и тази картина ми напомня за всичко това. Толкова е феерично, цветно, мисля, че това е съвършена картина за детската стая на дъщеря ми. Вълничките, които се разбиват до къщата, мостчето, стълбите, осеяни с цветя, птицата, лъчите, прозиращи през лилавите облаци, светлинката в прозореца, пушекът от комина, предполагаемият уют на къщичката, чудесна ранна пролет край морето.

Благодаря ти, Аниив, вече знам кой е нейният автор :wors:

Ето още картини на този вълшебник :wors:тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко картини на Джим Варрен

Дикий дух

Публикувано изображение

Лунен романс

Публикувано изображение

Вечерен уют

Публикувано изображение

Тези са страхотни :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картините са невероятни infinity1305. Стиховете към тях също много ми харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една презантация, която направих с картините които най-харесвам!

Но иначе, любимата ми картина е "The Girl in Hyacinth Blue" на Johanes Vermeer.

Къде ли не съм търсила за тази картина в интернет, но я намерих само в един екземпляр, и то не много качествен. Ако някой може да я намери в по-голям размер, ще му бъда благодарна!

Ето я и самата картина:

Публикувано изображение

Редактирано от ^^^NESHTO_SEXY^^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам от картини, не разбирам от изкуство - разбирам само, че нещо ми въздейства. Разбирам го когато ме скубне от вътрешната страна на слънчевия сплит и леко ме задави. Това са моите критерии. Простички, но най-истинските за мен. Скоро видях тази картинка. И тя ме скубна точно така. Поисках аз да съм момчето, което седи до любимата си и подарява целия свят. Показва и го важно - важно. Не че тя не го знае, но седи там с него, гледа и го разбира - радва се, защото не всеки подарява целия свят събран в една длан - в едно със слънцето и небето. Донесла ми толкова радост, реших да споделя картинката с вас. Умалена е за да не разширява излишно форума, но тук може да оцените изгледа в детайли.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Картината е прекрасна и ми навява едни спомени свързани с детството . :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарктерминал като че ли ми допълни "Вечерния уют" на Warren с тази картина :clap:

Ето още нещо на Jim Warren - "Романтичен ден" се казва, любовта е навсякъде, когато гледаме през нейните очи:

Публикувано изображение

А иначе въображението и сънищата на Салвадор Дали претворени в картини, дразнещи и провокиращи ми харесват много, чувствам ги близки и болезнено откровени:

"Сън, провокиран от полета на пчела около един нар"

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарктерминал като че ли ми допълни "Вечерния уют" на Warren с тази картина :)

Ето още нещо на Jim Warren - "Романтичен ден" се казва, любовта е навсякъде, когато гледаме през нейните очи:

Публикувано изображение

Този човек явно много обича делфинте. Може би защото са свободни или защото са моногамни, или защото са свободни в моногманоста си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази русалка........... :huh: като че ли в момента изпитва оргазъм (или се лъжа) :) Направо се засрамих....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графиката е мног добра,Лили.А стиха ......Много добре художникът е уловил настроението от стиха..... :huh:

А ето от мен няколко картини от Чудомир (направени на gif)

Публикувано изображение

Когато чета книгите му,тези илюстрации просто ме карат да се заливам от смях.Какво ще кажете за попа и момата? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Paintings Of Pain

At an artists' camp "Against Trafficking and Sexual Exploitation" - held in Mysore, Karnataka, in February last year - 65 renowned artists from that state and from West Bengal presented ODANADI, a SARI/Equity grantee and project partner, with their works that had been inspired by the pain and sufferings of victims/survivors of trafficking whom Odanadi assists through multiple care and services in their reintegration to a normal life in society.

Публикувано изображение

The powerful paintings formed part of an exhibition organized by SARI/Equity in cooperation with ODANADI in Chennai in December 2005 which drew big crowds and aroused the interest and curiosity of many.

SARI/Equity – through its website - wishes to share with an even wider audience some of those glimpses into the depth of emotions captured by the artists.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ей тази картина на Клод Моне ми "барна настройките" тази сутрин.Гледам я и се дивя на майсторството му Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът

Публикувано изображение

"Автопортрет"

Клод Моне (Claude Monet 1840 - 1926) я е рисувал през 1888 година и я е кръстил "Ливада в Живерни" (там,в Живерни, Моне е починал през 1926 година) картината е рисувана с масло и се намира в Ермитажа......

Просто тази картина не ми излиза от главата днес Публикувано изображение

Друга любима картина от Моне ми е "Дамата с чадърчето"

Публикувано изображение

тя обаче е твърде известна....

А "Ливадата в Живерни" не бях виждал и просто със очарован :angry:

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за прекрасните картини! :););)

Всяка картина е едно късче очарование! Хубаво е на едно толкова малко пространство като платното да се побере толкова много красота...и смисъл!

Публикувано изображение

"On the terrace" - Renoir

Публикувано изображение

"The Kiss" - Klimt

Публикувано изображение

"Salisbury Cathedral..." - John Constable

Публикувано изображение

"Twilight" - Ron Gianola

И две творби на Priscilla Souder

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оооо извадихте двама от любимите ми автори - Клод Моне за мен е просто невероятен, на него му харесвам толкова много картини, че не знам как ще спра на една-две за да дообрисувам начина му на предаване на хора и пейзажи.

Ето тук просто сякаш се пренасям, аз съм дамата с чадърчето, облякла съм едно от най-хубавите си рокли, прислужниците са слжили обяда на масичката отвън в прекрасната ми градина, пълна с цветя, на такова място искам да отглеждам детето си, то да си играе в тревата и да протяга ръка към прасковите на масата... просто идилично :speak:

Публикувано изображение

А пък за лилиите на Моне и Японския мост над езерцето с лилиите просто няма какво да говоря, ясно ви е, че обичам на такива цветни, зареждащи с настроение места да се пренасям, а Моне ми е дал много такива места, китни и уютни, места но които да тичам боса и да не мисля за нищо друго освен за щастието си, облакътена на мостчето, загледана в чудесните цветове под мен.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И пак не съм сигурна, че успях да предам духа на Моне, ще опитам пак с още картини скоро :)

А другият ми любимец е англичанинът-пейзажист Джон Констъбъл, той също ме грабва с картините си, по-мащабни, по-реални като излъчване от тези на Моне, "Заливът Weymouth" ми е от любимите му

Публикувано изображение

Също "Паркът Wivenhoe"

Публикувано изображение

и "Белият кон"

Публикувано изображение

Просто ми дават свобода и уют, нещо което трудно се среща в комбинация.

Айде любимите ми картини на Кандински, Серов, Сисли, A. G. Goreja по нататък ще ви покажа :P

П.П. "Twilight" - Ron Gianola мноого ми хареса, Мелл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е картината, която винаги ме е разтърсвала с бруталната си красота, скритата експлозивност и безмилостното си въздействие... Както повечето картини на Иля Ефимович...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е картината, която винаги ме е разтърсвала с бруталната си красота, скритата експлозивност и безмилостното си въздействие... Както повечето картини на Иля Ефимович...

Иля Ефимович Репин....Наистина тази картина е разтърсваща!Наречена е "Иван Грозный и сын его Иван 16 ноября 1581 года" Репин я е нарисувал през 1885. Замисълът на картината е бил като отговор на кървавото потушаване на въстанието и зкато гневен протест против деспотизма. Репин си спомня: "Кровавое событие 1 марта всех взволновало. Какая-то кровавая полоса прошла через этот год... я работал завороженный. Мне минутами становилось страшно".

Не случайно обер-прокурорът на синода Победоносцев злобно докладвал на царя за картината: "Удивително художество; само с чувствата на голия реализъм, с тенденция за критика и изобличение". В облика на Иван Грозни са се претворили някои черти на художника Г. Г. Мясоедов. на композитора П. И. Бларамберг, а в облика на сина Иван - на писателя В. М. Гаршин и художника В. К. Менка.

Свободен превод от моя милост от биографията на Репин тук

Но картината е страшна!Ужасът в очите на Иван Грозни просто няма да ме остави до довечера Публикувано изображение

arti,знаеш ли,че такова езерце с лилии имаше преди време в "Кайлъка" в Плевен.....И такова мостче.....Просто картината ме пренесе изведнъж там-в детството ми...при първата целувка с момиче :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Репин за мен е колкото велик художник, толкова и изкусен психолог. Той е майстор на улавянето на духовното излъчване. "Бурлаците на Волга" не знам дали не бяха вече показани тук, също са чудесна демонстрация на уменията му, предал е чрез картината цялата немощ и страдание на руския народ, понесъл на плещите си гнетящата го държавна машина. Не бих си сложила картина на Репин вкъщи, точно заради това, че е насочил уменията си към изобразяване на страдание и угнетени истини, точно заради драматичното им въздействие, което ме кара да настръхвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...