Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Сатаната от Густав Дюре към Изгубения Рай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо почвам да се влюбвам с тила на Караваджо ;)

Публикувано изображение

Караваджо-Давид

David. 1606-07. Oil on wood, 90,5 x 116 cm. Kunsthistorisches Museum, Vienna .

Ровя се аз из раздел "Религии,мистика,езотерика",с интерес чета гледната точка на salim в темата "Делата на цара Давид,псалмописеца", в следващия момент гледам тази картина-и не мога да повярвам на очите си.

За да нарисува Давид така,Караваджо трябва да е тълкувал историята на Давид,разказана в Първа и Втора книга на царете като salim :super:

Защо ли-ами погледнете първо композицията-Давид носи отсечената глава на Голиат.Сложилси е меча на другото рамо-носи го като тояга-сякаш да покаже,че с него е пъдел някое куче и не му пука,което пък ,като сложим и изражението му на лицето говори,че просто се "тежкарее",позира....

А лицето му-гледа с очакване и известна дързост към някого,а в ъгълчето на устните му се таи лека усмивка.Сякаш казва-ти ще си следващия......

А лицето на голиат-не е на някои дивак,не лието е на охудотворен,възрастен,мъдър мъж.Лице,застинало в ням ужас,но не ужас от смърта,а най-вероятно от убиеца си.

Защото цялата картина не показва един герой,който носи трофея си,а един убиец..........

P.S.А темата където се заинтересувах за делата на Давид е тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus, Наистина е така като казваш, тази картина изобразява това което съм написал, НО най-вече това, което е написано в Библията. Радвам се, че макар и един човек е разбрал написаното от мен, или поне се е замислил върху него! И че има макар и един в далечното минало, който да е видял същото, което съм видял и аз. Всъщност тези хора са много повече, но за подобни "откровения" мнозина са заплащали с главите си. Днес, когато пропагандната машина за промиване на мозъци е хиляди пъти по-могъща отколкото през Средновековието, хората които успеят да надигнат булото, просто ги обявяват за луди, или пък никой не им обръща внимание. И всички вкупом се кланят на "герои" като Давид и на "богове" като Йехова (Аллах)

Редактирано от salim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Jealousy (Ревност) от Nicholas D. Wolfson

Попаднах на тази картина случайно,ровейки се в нета по друг повод......Веднага ме грабна,въпреки,че този стил не ми е много по вкуса,но тук има изчистена картина на ревнивеца,жената,цветове на чувствата......

Допадна ми.

Може би,заради емоционалното ми състояние в момента или заради нещо друго,но ми хареса.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютен е.Някои от творбите му са гротескни, но е невероятен художник.

Публикувано изображение

А тази е красива...и силна.

Точно тази щях да постна.Направо е величествена!!

На Салвадор Дали ми харесва ужасно много тази.Просто прекрасна! Има едно малко кафене близо до нас. Мн е приятно! Когато аз отивам обичам да сядам на една определена маса ,от която се вижда копие на тази картина.Мн ми стана любима оттогава :

Публикувано изображение

" Пейзаж с Пеперуди"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Чувствам напрежението породено от очакваното и желано докосване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново Салвадор Дали :

Публикувано изображение

Rene Magritte :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сюреални красоти :)

Редактирано от _Bri_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво Бри...разбираш от изкуство...открих и този ти талант за усещане на красивото...

Ето една галерия на Дали... http://www.daligallery.com/ и http://www.virtualdali.com/

AtavisticTraces Тази картина е страхотна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко интересни произведения на Rob Gonsalves:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да представя и един български художник-Валентин Георгиев.

Сигурно ще ви хареса :wors:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко интересни произведения на Rob Gonsalves:

Невероятни са MELL, благодаря ти. Игрите с формите и пространството винаги са ме впечатлявали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте някой може ли да ми намери картини ръчно рисувани на Берлинската стена и Айфеловата кула в Париж спешно ми трябват но немога да открия. Ако може някой да помогне :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте някой може ли да ми намери картини ръчно рисувани на Берлинската стена и Айфеловата кула в Париж

спешно ми трябват но немога да открия. Ако може някой да помогне :nono:

Публикувано изображение

Oт този сорт ли? :) Чукни ТУК или ТУК (като тук са ги събрали в галерии "Източна старана","западна страна" и т.н.)

Виж-за Айфеловата кула не мога да ти помогна Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам Алфонсо Муха! Твърчеството му е толкова реално, красиво и извисено...чак тръпки ме побиват :beer:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една картина,която като я видях,първо ми стана гадно,а след това,като я разгледах по-добре,в детайли,почнах да се питам :"Какво ,по дяволите,е искал да каже с тази картина?"

ВИкам си-добре-сюрреализъм,сюрреализъм,ама тази котка?

Публикувано изображение

Художникът се казва Wes Benscoter,и има сайт,на който публикува картините си http://www.wesbenscoter.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Котката убила красивата птичка,

следва инстинктите си,

когато спряла красивата песен,

осъзнала,

прегърнала любовта си,

умира понесена в мелодията на живота.

Това което ги е свързвало в миналото

ги е събрало сега,

и ще ги събира още безброй пъти.

Танц до края на вечността.

Това е едно възможно разбиране, но колкото хора - толкова гледни точки. ;)

Редактирано от Вало (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Прекрасно тълкуване,Вало :yanim:

Да,едно от възможните обяснения......Ако ми позволиш-мога да продължа мисълта ти,следвайки собственото си аз-

...да,прекрасна беше тя,

с песен бе мен дарила,

убих я в ярост аз,и

о ужас-с червеите свои

тя покри ме...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Бих искал да мина оттам където е минал и Николай Рьорих.

Да видя света през неговите очи. В неговите картини откривам послания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mммм,Агни,този пламък по небето-зората ли е или Огънят (?),далечната планина,почиващият си (медитиращ ?) пилигрим,зъберите и препядствията,които му пречат да достигне целта си..........Рьорих........А всичко е пропито с такова спокойствие,че чак и на мен ми се прииска да съм там Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mммм,Агни,този пламък по небето-зората ли е или Огънят (?),далечната планина,почиващият си (медитиращ ?) пилигрим,зъберите и препядствията,които му пречат да достигне целта си..........Рьорих........А всичко е пропито с такова спокойствие,че чак и на мен ми се прииска да съм там Публикувано изображение

Ех,Trichocephalus,наистина спокойствие,но вгледаш ли се нещо започва да те кара да бързаш.Пламенното небе аз бих го изтълкувал,като наближаващата огнена епоха,а белите зъбери -Шамбала.И той човека вижда че пътя е дълъг,а сроковете са неумолими, огнената стихия наближава.Наистина трябва да побърза, ако иска да влезе в новия свят.

Някои хора вече са пред входа,други вече го виждат в далечината,а къде ли сме ние,ще стигнем ли поне положението на този пътник,за да видим поне началото на края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да бързаш-когато пред теб има още зъбери,има и дълбока река,а накрая ти предстои и изкачването на бялата планина,която жадуваш? Той и заради това е поседнал-чуди се дали си е струвало да идва чак до тук,а пред него има още толкова много път и препядствия......На всичкото отгоре зората вече пламти в небето. Няма време.Той е стигнал до тук,но се чуди дали да не остане на това място и тук да дочака новия ден (епоха) и от тук да наблюдава бялата страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може би пътника знае, че вече е там. Той е пристигнал, любува се на всяка гледка и приема всичко, каквото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключителен полски художник,роден през 1929 г.,започнал кариерата си като военен фотограф, по-късно впечатленията, които се отпечатват в съзнанието му от ужасите на войната са изразени по един уникален и неповторим начин върху платното. Творбите му са изпълнени със страшна разруха, печал, самота, злокобност и създават едно странно чувство на уплаха и стрес. Карат те да се замислиш за това по какъв ужасен начин човекът се самоунищожава.

Личният му живот е една голяма мъка - жена му умира, само година след това на коледа се самоубива сина му, а през февруари 2005 г. и самият той е намерен убит в апартамента си...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

http://www.beksinski.pl/ това е сайтът на художника,в който лесно се потапяте в авторовия свят,а това http://www.rae.edu.ee/~olari/zb/artistZB.jpg

http://www.leiendecker.com/

Публикувано изображение

- Das Gebet -Молитва

- Der Sonnengesang -Солнечное пение

- Franziskus-Das Lied der Sonne -Франциск-Песнь Солнцу

- Indianischer Sonnengesang - Индейское солнечное пение

- Kosmische Arche -Космический ковчег

- Mutter Erde -Мать Земля

- Siehe, Dein Bruder - Смотри , твой брат

- Das Geschenk Gottes - Подарок Бога

- Christus -Христос

- Christus-Buddha - Христос-Будда

- Taufe- Крещение

- Christus und das Elfenreich - Христос и царство Эльфов

- Christus verneigt sich vor dem göttlichen in uns -Поклонение Христа беред Божественным в нас

- Bergpredigt -Нагорная проповедь

- Das Schwert der Wahrheit -Мечь правды

- Christus-Sender der Kraft -Христос Посланник Силы

- Der Friedensfürst -Мирный Князь

- Abendmahl -Причастие

- Die Sünden der Welt -Прегрешения мира

- Es ist vollbraht -Это уже сделано

- Bruder Tod -Смерть брата

- Das Ende der Maskerade -Конец Маскарада

- Der Tröster -Утешитель

- Die 5 Weltreligionen -5 мировых религий

- Apokalypse -Апокалипсис

- Christus der König -Христос король

Engel- Ангел

- Engel der Kraft- Ангел Силы

- Oranger Engel -Оранжевый Ангел

- Engel der Freude -Ангел радости

- Die Botschaft -Послание

- Engel des Berges -ангел горы

- Gralsengel - Ангель Грали

- Schutzengel -Ангел-Хранитель

Wald- & Baumbilder- Лес и картины деревьев

- Die Wächter des Waldes - Сторожи леса

- Trost -Утешение

- Baummeditation -Медитация у дерева

- Waldesdom -Лесной собор

- Welten in Welten -Миры Миров

- Baummandala -Мандала Дерева

- Nachtmandala- Ночная Мандала

Elfenbilder-Картины Эльфов

- Blumenelf -Эльф цветов

- Die Kraft des Baumes-Сила дерева

- Elfenpaar- Пара Эльфов( в смысле как молодая пара)

- Glockenblumenelf -Эльф колокольчиков

- Im Lichte der Nacht -В свете ночи

- Pusteblumenelf - Ельф одуванчиков

- Wiesenelf -Ельф Луга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...