Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bo6ko

Шампионската лига - дискусия

Препоръчан отговор

днес беше изтегллен жребия са четварт финалите на Шамппионската лига. Мачпвете са следните:

Милан - Байрен

ПСВ-Ливърпул

Рома-Манчестър Юнаитет

Челси-Валенсия

Ако сте пропуснали да гледате тегленето на жребия може да го видите тук

:P:);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво пак ми ги бяха разделили на 2 групи..........слагат 8 топки с имена и теглят....толкова ли е сложно....

от коя среща не си доволен, че се ядосваш? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес беше изтегллен жребия са четварт финалите на Шамппионската лига. Мачпвете са следните:

Милан - Байрен

ПСВ-Ливърпул

Рома-Манчестър Юнаитет

Челси-Валенсия

...

Разминах напълно прогнозата си с истинския жребий, но не се оплаквам - ПСВ не е най-лошият избор за Ливърпул, но всичко е възможно, разбира се.

Така и не разбрах обаче, защо предварително се правят тия "потоци", т.е. предварително да се знаят полуфиналните двойки - какво пречи да се проведе нормален жребий след 1/4 финалите?

Преди малко гледах по Eurosport 2 схемата - победителят от Челси-Валенсия среща този от ПСВ-Ливърпул, съответно Рома-Манчестър срещу Милан-Байерн. Отново не се оплаквам от жребия, но защо е тази предначертаност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз много размишлявах върху това, но така и не разбрах какъв беше смисълат :whist::ph34r:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милан изтеглиха може би най-лесния жребий,защото като се има впредвид в каква форма са всички други отбори,Байерн като че ли изглежда най-лесно преодолим от тях...Не че ще е лесно,но ако се бяха паднали с Челси или Ливърпул - никакви шансове! А така можем да стигнем поне полуфинал. Forza Milan! Campione d'Europa! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милан изтеглиха може би най-лесния жребий,защото като се има впредвид в каква форма са всички други отбори,Байерн като че ли изглежда най-лесно преодолим от тях...Не че ще е лесно,но ако се бяха паднали с Челси или Ливърпул - никакви шансове! А така можем да стигнем поне полуфинал.

Forza Milan! Campione d'Europa! :wors:

да ти кажа Милан едва преодоляха Селтик, защото ако не беше автогола нямаше да бият! А и Байрен са едни от основните фаворити за спечелването на Шампионската лига след като победиха доста драматично Реал Мадрит! А и дори по някаква малка вероятност да стигнат до пулофинал там ще бъдат размазани или от Рома или от Ман. Юн тайче....За мен Селтик трябваше да продължи, защото играха по-добре, а Милан са в ожасна форма!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Три причини да се попритесниш малко :

1)Мачовете са април месец.............има доста време

2)И формата на милан не е много за завиждане..

3)Отмар Хицфелд - откакто го върнаха, Байерн е отново стария отбор....а за 3 седмици до мача, той може да направи чудеса, и ги е правил вече печелейки КЕШ....с Байерн и Дортмунд

Точно така... то и аз съм за Милан, но за съжаление бих заложил на Байерн ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом и феновете на Милан се отказват от отбора какъв по-ясен пример искаш, за да разбереш че Милан са обречени!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук не съм съгласен......От осемте отбора всеки може да стане шампион......да не забравяме финала : Порто-Монако, тогава и Милан , и Реал, и Байерн... и въобще всички играеха , но какво стана накрая... ;)

Определено си прав, един финал между ПСВ и Рома е съвсем възможен, а примерът е (почти) произволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен наи-логичния финал е Баиерн-Ливърпул :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо така подценявате Челси.Не че няма да се радвам ако ПСВ или Байерн направят нещо, ама мисля че просто си бяха дотук.Каквото можаха преодоляха повече няма да имат тази възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТАЗИ СЕДМИЦА ЗАПОЧВА ОТНОВО СПОРА ЗА НАДМОЩИЕ В Ш.Л. Милан - Байрен 2 ПСВ-Ливърпул 1 Рома-Манчестър Юнайтет 1 Челси-Валенсия X2 ТОВА Е ЕДНА БЕЗ ПРИСТАСНА ПРОГНОЗА МАЧА ЧЕЛСИ-ВАЛЕНСИЯ Е КРАЯ НА ЖОЗЕ МУРИНИО В ЧЕЛСИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милан - Байрен X ПСВ-Ливърпул X Рома-Манчестър Юн. X Челси-Валенсия X Класират се : Милан, Ливърпул, Ман. Ю. и Валенсия (това е една пристрастна прогноза)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, като е тръгнало на прогнози (подчертаните се класират):

Милан - Байерн X

ПСВ - Ливърпул 2

Рома - Манчестър Юн. 2

Челси - Валенсия Х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Милан, и Байерн не са във форма

През миналата година Милан отстрани Байерн след равенство 1:1 в Германия и победа 4:1 у дома

Съперниците се страхуват и ще заложат само на един нападател

Вече сме на четвъртфиналите в Шампионската лига. Днес е ред на Милан. Съперникът е Байерн - много престижен клуб, с големи традиции. Росонерите се чувстват като у дома си в този турнир. Те имаха доста добър късмет, що се отнася до жребий на този етап. Германците, макар винаги да са били сред лидерите в Шампионската лига, в момента са в година на преустройство. Вместо да доминират, както обикновено, в немското първенство, те се намират "едва" на четвърто място въпреки важната победа срещу лидера Шалке в събота.

На "Сан Сиро" ще играят два отбора, които не са във форма. Защото и Милан този сезон не блести. Шесто място в Серия А и игра, която създава главоболия на феновете. Но и двата отбора показват признаци на съживяване. В такива ситуации може да се случи всичко. Няма ясен фаворит. Отборът на Анчелоти има на своя страна по-добрите традиции, по-голямата индивидуална класа, фантазията в играта и владеенето на топката. Байерн пък ще разчита на реванша в Мюнхен, на огромната физическа мощ, добрия ритъм и бързината. В този момент баварците изглеждат по-свежи от Милан, но при гостуванията не успяват да впечатлят.

КОНТРАМЕРКИ

Байерн има играчи с огромен опит, но не винаги са добре подготвени и организирани тактически. Пресата, физическата сила и агресивността са нещата, които са водили отбора напред. Пасовете, особено когато съперникът е организиран в защита, не са силната им страна. Отборът на Хицфелд не винаги е солиден и организиран, но срещу Шалке беше. Немците страдат, когато срещу тях се играе рязко, с финтове, двойни подавания и нестандартност. Ако Милан се движи по-малко, физическата сила на Байерн ще вземе превес. Росонерите трябва да се опитат да задържат по-малко топката. Да играят с по едно докосване.

ПО-ДОБРА ФОРМА

В офанзивната фаза Милан трябва да задържа добре топката, но на скорост. Движението без топка ще бъде ключов елемент. По този начин ще може да се оползотворят напълно възможностите на Кака, мозъкът на Милан. Росонерите трябва да внимават за опасните контраатаки на Байерн. Реал вече се опариха още в 9-ата секунда от една такава. Макай е отличен консуматор на подобни контри. Байерн е опасен и при статични положения, където Лусио и Ван Буйтен играят чудесно с глава. В най-добра форма от германците изглеждат Лусио, Лам, Салихамиджич и Макай. Милан ще трябва да залага на своята игра и тактическите си способности, за да стигне до успеха.

В Байерн бесни заради рефер

Руските съдии не ни носят късмет, оплаква се Румениге

Шефовете на Байерн възроптаха срещу УЕФА след назначението на съдията Юри Баскаков за мача с Милан на "Сан Сиро" днес. За руснака, който има едва 11 срещи в Шампионската лига, това ще бъде дебют на четвъртфинал.

- Не мога да кажа, че сме доволни - заяви председателят на Управителния съвет на Байерн Карл-Хайнц Румениге. - Назначаването на Баскаков не е късмет за нас. Изненадани сме, че за такъв важен мач е назначен руснак, при това твърде неопитен. Помните какво направи неговият сънародник преди година.

През миналия сезон Милан отупа Байерн 4:1 на "Сан Сиро" на осминафиналите в Шампионската лига. Тогава рефер беше Валентин Иванов. Немците протестираха след мача, че руснакът ги е ощетил и ръководството му е било "катастрофално".

- Говорихме с хората от УЕФА по въпроса - добави Румениге. - Разговаряхме и с шефа на съдийската комисия Фолкер Рот. Странно е, че именно германец е направил този избор на съдия за мач на Байерн.

Баскаков е съдия от първа категория на УЕФА от 2005 г. Той е ръководил 11 мача в Шампионската лига, от които 4 този сезон, и 13 за Купата на УЕФА.

Анчелоти: Целта е 1/2 финал с Рома

Треньорът на Милан Карло Анчелоти призна, че се надява росонерите да отстранят Байерн и да играят на полуфинала срещу "неговата" Рома. Между 1979 и 1987 г. Карло играе за Вълците, след което преминава в Милан. Анчелоти разчита на традицията, която е в полза на росонерите: Милан има 5 победи и 2 хикса в осемте мача срещу Байерн.

- Ще бъде чудесно да играем полуфинал срещу Рома - заяви Анчелоти. - Така със сигурност ще има италиански отбор на финала. Това е нашата цел. Байерн е солиден отбор, но ние играем добре срещу тях.

Анчелоти обеща да заложи на двама души в нападение. Най-вероятно тандемът ще е Джилардино - Индзаги. Първият е топреализатор на Милан този сезон с 9 гола, а вторият заби 2 гола при победата 4:1 над Байерн преди година.

- Джила и Индзаги се чувстват добре - каза Анчелоти. - Пипо е невероятен нападател. Той живее точно за такива мачове. Да бележи голове във важните срещи е в неговата ДНК.

Росонерите без спонсор на реванша

Милан ще трябва да играе без логото на Bwin на фланелките си на реванша в Мюнхен на 11 април. Според немските закони е забранено рекламирането на частни букмейкърски компании на територията на Германия. Австрийската Bwin е спонсор и на Вердер. Бременци обаче играят с надпис We win на екипите.

Още една компания няма да види името си поради забрана за реклама на мача в Мюнхен. Името на стадиона "Алианц Арена" ще бъде покрито по нареждане на УЕФА. Така е на всички мачове от Шампионската лига в Мюнхен, защото "Алианц" не е сред спонсорите на УЕФА.

ИСТОРИЯТА

Домакините водят с 42:41 по титли

Тази вечер на "Сан Сиро" един срещу друг излизат два от най-титулуваните и славни клубове в света. Милан и Байерн имат във витрините си общо 83 трофея. По този показател италианците водят с 42:41 по извоювани титли и купи. Милан има 17 титли на Италия, 5 купи на Италия, 5 суперкупи на Италия, 6 КЕШ, 2 КНК, 4 суперкупи на Европа, 3 междуконтинентални купи. Байерн пък е безспорният хегемон в Германия с 20 титли, 13 купи на страната, 4 КЕШ, 1 КНК, 1 купа на УЕФА и 2 междуконтинентални купи.

Милан е роден 2 месеца по-рано от съперника си. Росонерите са основани на 16 декември 1899 г., а Байерн - на 27 февруари 1900 г. Баварците обаче разчитат на височайшата подкрепа на настоящия Божи наместник на земята - римския папа, който е техен фен. Бенедикт ХVI, или Йозеф Рацингер, е роден в Бавария и неведнъж е признавал, че подкрепя Байерн.

Колкото и близки по успехи да са Милан и Байерн, феновете им са доста различни по произход. Тифозите на росонерите са по традиция от работническите среди на Милано, а Байерн пък винаги се е славел като клуб на богатите и на хората над средната класа. По тази причина повечето от феновете на баварците живеят далеч от Мюнхен и пътуват понякога по 100-200 км за мач.

Това е от мен, а сега нека да чуем и вашето мнение!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз още нз за кой да съм , защото Байрен отстраниха любимия ми отбор Реал Мадрид ,но пък от Милан се направиха на голята работа и казаха, че Байрен е най-лесния противник които може да им се падне, а лично според мен Милан и ПСВ са най-славите отбори в тази фаза на торнира, но все пак да не забравяме , че слочайни отбори няма , щом са стиганали толкова напред!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Forza Milan!!! Campione d'Europa!!! Сигурен съм в победата тази вечер.Дано да е с резултат,който ще ни осигури лесен реванш в Мюнхен! :);):clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един Х от мен в последната възможна минута преди мача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реал Мадрит

Даже името на на любимия ти отбор не можа да напишеш без грешка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играл съм го в Спортингбет двоен шанс "1Х" на 1.33 Да видим. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми се вярва мнго аз го виждам Х2 мача, но ще видим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1:0 като няма дузпа от игра си вкараха Милан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен нямаше дузпа, но гола беше много красив!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реваншът Ливърпул - ПСВ съвсем се обезсмисли .... :}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ливърпул поведе с 3:0 ... тая година тия пак ще вземат КЕШ,не виждам изобщо кой може да ги спре ... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...