Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

Българският национален отбор по футбол

Препоръчан отговор

Късметът си е късмет, без него нищо не става, но пък и не може да се разчита само на него. Никой не се впусна да помогне на Бербатов в атака, толкова ли от пейката не видяха, че не е по силите му да се справи с отбраната на Холандия - действително много класни играчи по всички линии, но не и непобедими. При 1:0 не последва никаква реакция, толкова ли е трудно за разбиране, че е абсолютно все едно дали ще паднем с 1 или 10 гола в този мач? Преди няколко дни Швейцария победи Холандия, дали нашите си направиха труда да гледат този мач, колкото и да е "прикрит"? Не съм броил головите положения, сигурно са били в плюс за нас, но каква полза от това? Имахме и 2-3 възможности от фаул в добри позиции - Балъков отдавна го няма, а Мартин Петров кога е вкарал за последно от такава позиция? Стилиян сякаш не се наема да бие към вратата, от пробивите на Мартин остана само спомен (така плахо играе и за Ман Сити), Бербатов се лута между защитата на врага и се обезверява твърде леко (старата му слабост), за средна линия да не говорим - Пеев само запълва местата в самолета, Велизар във всеки международен мач си мисли, че играе срещу Беласица и се хвърля за дузпи, каквито на запад от Сливница никой не свири, защитата е някаква странна сбирщина, особено в лявата си част, където Вагнер понякога изобщо не знае какво прави и защо го прави, а Иванков едва ли ще стане по-добър вратар в отборчета от долните етажи на турската лига. Ами това е, този мач сложи точката на квалификациите за европейското. Може би на теория има някакви мъгляви възможности, но не ми се вярва някой да разчита на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късметът си е късмет, без него нищо не става, но пък и не може да се разчита само на него. Никой не се впусна да помогне на Бербатов в атака, толкова ли от пейката не видяха, че не е по силите му да се справи с отбраната на Холандия - действително много класни играчи по всички линии, но не и непобедими. При 1:0 не последва никаква реакция, толкова ли е трудно за разбиране, че е абсолютно все едно дали ще паднем с 1 или 10 гола в този мач?

Преди няколко дни Швейцария победи Холандия, дали нашите си направиха труда да гледат този мач, колкото и да е "прикрит"? Не съм броил головите положения, сигурно са били в плюс за нас, но каква полза от това?

Имахме и 2-3 възможности от фаул в добри позиции - Балъков отдавна го няма, а Мартин Петров кога е вкарал за последно от такава позиция?

Стилиян сякаш не се наема да бие към вратата, от пробивите на Мартин остана само спомен (така плахо играе и за Ман Сити), Бербатов се лута между защитата на врага и се обезверява твърде леко (старата му слабост), за средна линия да не говорим - Пеев само запълва местата в самолета, Велизар във всеки международен мач си мисли, че играе срещу Беласица и се хвърля за дузпи, каквито на запад от Сливница никой не свири, защитата е някаква странна сбирщина, особено в лявата си част, където Вагнер понякога изобщо не знае какво прави и защо го прави, а Иванков едва ли ще стане по-добър вратар в отборчета от долните етажи на турската лига.

Ами това е, този мач сложи точката на квалификациите за европейското. Може би на теория има някакви мъгляви възможности, но не ми се вярва някой да разчита на тях.

Много си прав...за всичко,но не виждам кой може да играе до Бербатов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър Пенев: Ще пусна трима нападатели срещу Люксембург

Националният отбор на България ще излезе с трима нападатели в състава си за утрешната европейска квалификация с Люксембург. Това обяви на пресконференция селекционерът Димитър Пенев, предаде репортер на Агенция "Фокус". "Ще обявя състава утре следобяд. Дотогава не искам да има спекулации кой ще играе и кой не. 50 процента от играчите не са сигурни за титулярния състав. Ще играем със схема 4-3-3, така съм решил. Ако дойде друг треньор, да я сменя. Те ще играят със схема 4-4-1", допълни Пенев. Според него в първия мач с Люксембург от тези квалификации, спечелен с 1:0, нашите са играли "като отбор от "Б" група". "След това срещу Беларус обаче се видя израстване", твърди треньор №1 на България по футбол за XX век.

Димитър Пенев за пореден път заяви, че няма да допуска вмешателство в работата си в националния отбор. "Никой не ми е казвал кой да играе. Нито от ЦСКА, нито от "Левски", "Литекс" или другите отбори", категоричен бе той.

Мачът с Люксембург е утре от 20,30 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Източник: Фокус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с осем да почне все тая.Тръгнали сме да гиним Михаля и да избиваме комплекси срещу Люксембург

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слабата страна на Българският национален отбор(освен алкохолизма Публикувано изображение ) е че те не си дават зор да играят много много пък и халфовата ни линия е слаба ако ТОМ(Литекс) започне да играе в национала може и нещо да се получи(стига да го приемат като хората) но не може без да има желание за игра а такова нещо не се вижда много много в наще национали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благо Георгиев пак в националния

Халфът на Дуисбург Благой Георгиев се завръща в националния отбор. Откакто Димитър Пенев пое държавния тим, бившият играч на Славия не попадаше сред избраниците му, а само в разширения състав. Пената вече е пратил повиквателна на Георгиев за предстоящата европейска квалификация срещу състава на Албания. Двубоят е на 17 октомври в Тирана. В Бундеслигата Георгиев е твърд титуляр за Дуисбург, въпреки че отборът му не се представя никак добре от началото на сезона. Благо дори бе избран за играч на мача в последната среща на "зебрите".

Източник: gol.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Халфът на Локомотив София Калоян Караджинов все още държи на мнението си, че мястото му не е в националния отбор на България, това разкри самият футболист в интервю за Гонг. Кайо сподели, че е изненадан от повиквателната от селекционера Димитър Пенев.

„Разбрах, че съм повикан в националния преди малко – когато отидох на тренировки. Доволен съм!”, каза полузащитникът на „железничарите”.

„Държа си на това, което казах преди известно време, че мястото ми не е в националния. Там футболистите са много по-добри от мен. Надявам се да оправдая доверието, което Пенев ми гласува. Уверен съм в себе си и възможностите си, но честно казано съм малко изненадан. Аз ще се раздам на 100%, както всеки един друг футболист”, заяви Караджинов. Той смята, че България има шанс да се класира на Европейското първенство. „Всеки българин вярва в това”, смята халфът на Локо Сф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бербо се извини на левскарите

Димитър Бербатов се е извинил за избухването в съблекалнята след загубата от Холандия, признава самият капитан на националния отбор. Както е известно, от гнева на нападателя тогава най-много си изпатиха представителите на Левски Димитър Телкииски и Лусио Вагнер, както и бившият вратар на сините Димитър Иванков. "Знам, че когато съм сгрешил, трябва да се извиня. Още тогава съм го направил. Сега обстановката е перфектна", коментира звездата на Тотнъм пред изданието.

Източник: sport1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БФС кани Кройф за национален селекционер

Публикувано изображение

Йохан Кройф е вариант за селекционер на националния отбор, разбра „Топспорт" от достоверни източници. Легендарният холандец, постигнал всичко във футбола като треньор на Барселона в началото на 90-те години, в момента работи като тв коментатор. Президентът на БФС Борислав Михайлов заяви пред Дарик радио вчера, че новият селекционер на България почти сигурно ще бъде чужденец.

"Въпреки че играчите не искат, само опитен треньор отвън може да ги стабилизира. Ще бъде тежко от финансова гледна точка, но това е единственият вариант. Дано спонсорите се съгласят да ни помогнат, в противен случай не виждам по какъв начин ще тръгнем нагоре", добави Боби. Както е известно, договорът на настоящия селекционер Димитър Пенев изтича след края на европейските квалификации - в края на ноември. Освен Кройф в плановете на БФС влизат още двама западноевропейски специалисти. Според източници на изданието вече е осъществен контакт с Йохан, а първият подробен разговор ще се проведе в началото на ноември.

Трикольорите заминават днес в 11,00 часа за Албания, където утре от 21,45 часа излизат на стадион "Кемал Стафа" срещу домакините.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Освен Кройф в плановете на БФС влизат още двама западноевропейски специалисти...

sportal

Твърде шокираща новина, ако е вярна, разбира се. Но ми е далеч по-любопитно кои са въпросните двама треньори, защото не ми се вярва, че Кройф ще дойде като треньор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде шокираща новина, ако е вярна, разбира се. Но ми е далеч по-любопитно кои са въпросните двама треньори, защото не ми се вярва, че Кройф ще дойде като треньор.

На мен пък не ми е любопитно , защото знам , че и другите двама няма да дойдат Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми е любопитно , защото знам , че и другите двама няма да дойдат Публикувано изображение

Ти пак прочете между редовете какво исках да кажа ;) - кои са другите двама, които няма да дойдат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пак прочете между редовете какво исках да кажа :no-no: - кои са другите двама, които няма да дойдат?

Ето едно име

Вини Шефер кандидат №1 за националния

Публикувано изображение

Немецът Вини Шефер е кандидат №1 за национален селекционер, твърди "7 дни спорт". Шефовете в БФС вече са провели първи сондажи. Бившият треньор на Камерун бе вариант и след уволнението на Стоичков, но тогава избраха Димитър Пенев. Играчите настояваха за българин и Боби Михайлов се съобрази. Сега обаче няма да ги пита.

- Все още не сме започнали преговори - каза Михайлов, но не отрече за Шефер.

БФС е в най-близки отношения с Германския футболен съюз и е нормално първо от тях да се потърси помощ. Освен това немец в отбора ще стегне дисциплината, смятат хората в централата.

- Сега е по-важно да мислим за мача с Албания, а не кой ще е следващият селекционер - каза пък Димитър Пенев.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...- Сега е по-важно да мислим за мача с Албания, а не кой ще е следващият селекционер - каза пък Димитър Пенев.

sportal

"Стратегът от Мировяне" няма как да не е обиден, все пак не му бе предложен продължителен договор, а само до края на квалификациите. Сега пък отново се повдига въпроса за треньор-чуждоземец, че и германец на всичко отгоре...

Шефер е твърде емоционален и строг, да не кажа дори див, но точно такъм ни е нужен по моему - преди доста години като треньор на Карлсруе той умело държеше юздите на самия Оливер Кан, а последният съвсем не е от най-хрисимите по характер.

И наистина е крайно време играчите да нямат право на глас при избора на национален треньор - къде го има това по света Публикувано изображение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Стратегът от Мировяне" няма как да не е обиден, все пак не му бе предложен продължителен договор, а само до края на квалификациите. Сега пък отново се повдига въпроса за треньор-чуждоземец, че и германец на всичко отгоре...

Шефер е твърде емоционален и строг, да не кажа дори див, но точно такъм ни е нужен по моему - преди доста години като треньор на Карлсруе той умело държеше юздите на самия Оливер Кан, а последният съвсем не е от най-хрисимите по характер.

И наистина е крайно време играчите да нямат право на глас при избора на национален треньор - къде го има това по света Публикувано изображение ?

Аз тоя Шефер досега не го бях чувал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тоя Шефер досега не го бях чувал ;)

Доколкото помня...на две световни беше треньор на Камерун...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бербатов се скарал с Димитър Пенев и заплашил да не играе с Румъния

Митко Бербатов е влязъл в пререкание със селекционера Димитър Пенев. Двамата си разменили реплики на почивката и след мача с Албания (1:1). Пената разкритикувал всички футболисти, включително и нападателите, за слабото им представяне през първото полувреме. Митко остро отговорил, че не може да стори нищо, след като не му подават. Стратега обаче му припомнил за пропуските в Холандия

След двубоя Бербатов казал: "Ето, подадоха ми и вкарах, ама що допуснахме евтин автогол!". Според слуховете Митко заплашил, че няма да се върне за срещата с Румъния на 17 ноември. Негови приближени обаче категорично отрекоха. Стилиян Петров и Димитър Телкийски пък напуснали веднага стадион "Кемал Стафа", след като бяха заменени. Двамата се прибрали в хотела, а после не си взели довиждане с никого. В БФС замислят наказание за "бегълците". Не е изключено Стилиян да не получи повиквателна за мача с Румъния. Говори се, че още четирима от титулярите в Тирана също ще са аут.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стилян аут от националния

Публикувано изображение

След поредния си слаб мач с националната фланелка бившият капитан на трикольорите Стилян Петров по всяка вероятност няма да получи повиквателна за последните две квалификации срещу Румъния и Словения, съответно на 17 и 21 ноември, пишат на заглавните си страници вестниците «Меридиан мач" и «Тема спорт".

Второто издание допълва, че само наказанието на Станислав Ангелов заради натрупани жълти картони може да постави под съмнение отсъствието на Петров. Халфът на Астън Вила се намира в ужасяваща форма, като селекционерът Димитър Пенев го смени още на почивката при срамното 1:1 срещу Албания в сряда. Пената също така обмисля да повика за мачовете с Румъния и Словения представящия се отлично напоследък халф на Левски Николай Димитров. Хичо вече спечели титулярно място на «Герена" и очевидно вече е впечатлил треньор номер 1 на ХХ век. Със сигурност в групата за последните две срещи на трикольорите от група G ще се завърне Ивайло Петков, тъй като другият ляв бек Лусио Вагнер също е наказан заради картони.

Източник: Sportal.Bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българският национален отбор се изкачи с една позиция в световната ранглиста на ФИФА за месец октомври, въпреки че тимът на Димитър Пенев загуби шансове за класиране на европейското първенство.

България завърши 1:1 при гостуването на Албания и това се оказа достатъчно отборът ни да заеме 34-о място със 717 точки.

Следващият съперник на националите - Румъния запази 12-а си позиция с 1086 точки. Румънците, които си осигуриха класиране на Евро 2008 година след две победи над Холандия и Люксембург, гостуват в София на 17 ноември.

В новата ранглиста на ФИФА има промяна в челото. Лидер е Аржентина, следван от големия си съперник в Южна Америка - Бразилия. Световният шампион Италия, водач в класацията за миналия месец, се смъкна на трето място.

Световна ранглиста на ФИФА за месец октомври:

1. /2/ Аржентина 1533 точки

2. /3/ Бразилия 1459

3. /1/ Италия 1387

4. /6/ Франция 1271

5. /4/ Германия 1245

6. /7/ Испания 1226

7. /5/ Холандия 1207

8. /8/ Португалия 1203

9. /9/ Чехия 1174

10./10/ Хърватия 1155

-------------

12. /12/ Румъния 1086

-------------

34. /35/ БЪЛГАРИЯ 717

94. /70/ Беларус 358

76. /75/ Словения 422

70. /78/ Албания 455

150./176/ Люксембург 132

източник:bgnewsroom.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кишишев изгоря за националния

Радостин Кишишев отпадна от националния отбор на България за последните две европейски квалификации – на 17 ноември в Румъния в София и на 21 ноември в Словения в Любляна. Защитникът, който си отбеляза автогол срещу Албания, не получи доверието на селекционера Димитър Пенев. Старши треньорът явно не е забравил и нощните похождения на Кишишев преди гостуването в Тирана. Стратегът от Мировяне изпрати повиквателни на 8 футболисти, състезаващи се в чуждестранни клубове:

Димитър Иванков – Кайзериспор (Турция)

Димитър Бербатов – Тотнъм (Англия)

Мартин Петров – Манчестър Сити (Англия)

Стилиян Петров - Астън Вила (Англия)

Петър Занев - Селта (Испания)

Благой Георгиев – Дуисбург (Германия)

Чавдар Янков - Хановер (Германия)

Станислав Ангелов - Енерги (Германия)

Националите, които играят в български отбори, ще бъдат обявени след мачовете от 12-я кръг на българското първенство на 10 и 11 ноември. Националният отбор се събира за подготовка на 12 ноември.

Източник: Гонг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е все пак е повикал : "Митко вратарчето,ония в ляво и Стилян Иванов" :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кишишев не е за националния отбор ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кишишев не е за националния отбор ! ;)

Мисля,че е крайно време да се намери десен бек за националният отбор.Някой переспективен млад играч.Поне в оставащите мачове може да се търсят варианти и да се обиграват нови момчета.Това е моето мнение по този въпрос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че е крайно време да се намери десен бек за националният отбор.Някой переспективен млад играч.Поне в оставащите мачове може да се търсят варианти и да се обиграват нови момчета.Това е моето мнение по този въпрос :)

Кольо Бодуров ! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че е крайно време да се намери десен бек за националният отбор.Някой переспективен млад играч...

То и ляв май ще трябва, че Вагнер хич го няма. Те тия бекове у нас напоследък са като бялата лястовица - всеки е чувал, че ги има, ама никой не ги е виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...