Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

Българският национален отбор по футбол

Препоръчан отговор

Гледах, че няма такава тема и за това пускам, че да обсъждаме на едно място проявите, успехите, слуховете и всичко покрай националния тим.

Аз започвам с:

Националният селекционер Христо Стоичков върна в отбора Владимир Манчев. Нападателят на втородивизионния испански Валядолид е в групата от 12 легионери, които са извикани за европейската квалификация с Албания на 28 март на националния стадион „Васил Левски”. Останалите футболисти, играещи в чужбина, които попаднаха в списъка на Стоичков са:

* Димитър Иванков (Кайзериспор, Турция)

* Радостин Кишишев (Лийдс, Англия)

* Димитър Бербатов (Тотнъм, Англия)

* Благой Георгиев (Цървена звезда, Сърбия)

* Чавдар Янков (Хановер, Германия)

* Мариян Христов (Волфсбург, Германия)

* Георги Пеев (Амкар, Русия)

* Светослав Тодоров (Портсмут, Англия)

* Зоран Янкович (Далиен, Китай)

* Здравко Лазаров (Ерджиешспор, Турция)

* Валери Божинов (Ювентус, Италия)

Източник: Гонг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият , който смятам , че не трябва да е в този списък е Зоран Янкович :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Националният селекционер Христо Стоичков върна в отбора Владимир Манчев. ..

Очевидно е, че Ицата продължава да се лута и не може да налучка "ваксата". Манчев наскоро вкара гол и веднага получи повиквателна. Съжалявам за Владо, защото не му потръгна с транферите и от сума ти време се лута насам-натам. А иначе е с качества, типичен щурмовак и би могъл да е от полза. Вероятно няма да е титуляр и поканата евентуално би вдъхнала малко самочувствие в момъка, дано.

Споделям мнението за Зоран Янкович, в резултат на китайския си гастрол чувствително понижи формата си, а и не знам дали в Далиен се излъчват европейски мачове, та да види кое и как.

Кривият е на заточение в Диарбекир, а и открай време се недолюбват с Ицата, та шансът да стане национал не е по-голям от този на Илиян Стоянов.

Нямам информация за състоянието на Георги Пеев, а повиквателната за Мариан Христов дали не е в чест на предстоящото (?) му завръщане на Герена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен освен Мартин Петров и Димитър Бербатов други добри футболисти няма :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен освен Мартин Петров и Димитър Бербатов други добри футболисти няма :)

Дори и да си прав, в което много силно се съмнявам, то все пак не е възможно да играят само двамата. При това единият е с тежка контузия и не е ясно кога ще се върне в игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър Бербатов остава капитан

Нападателят на Тотнъм Димитър Бербатов ще продължи да бъде капитан на националния отбор. Очакваната новина бе съобщена от селекционера Христо Стоичков в предаването на БТВ "Тази сутрин". Камата призова феновете да посрещнат Стилиян Петров с овации, тъй като той се е върнал в името на България. Ицо сподели, че е било тежко да преглътне всичко случило се между тях, но в името на отбора е забравил всичко.

"В името на общата цел нека забравим това, което е било. Боли, но за доброто на тима си стиснахме ръцете със Стилиян. Приех извиненията му, както преди време Христо Бонев и Йохан Кройф приеха моите. Това, което сме си говорили с Петров си остава между нас. Характерите и на двама ни явно са такива, че взимаме прибързани решения. От тук нататък всичко трябва да е регламентирано и съм убеден, че Стилиян няма да сгреши отново", каза Христо Стоичков.

"Това, което аз ще искам от моите избраници, е само и единствено победа срещу Албания. Тя ще ни направи по-спокойни преди следващите двубои. Нашият отбор няма лидер – всички трябва да са такива", добави Стоичков.

Източник: Gol.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че Митко ще си остане капитан.Да не мисли си мисли Стилиян че се е завърнал едва ли не като герой да ни спаси!Щом се отказа от капитанската лента,няма да я притежава докато не я заслужи отново. Не мога да разбера обаче защо Стоичков е повикал Герги Пеев!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България приема Уелс в контрола на 22 август

На 22 август България ще бъде домакин на Уелс в контролна среща, стана ясно днес на пресконференцията на националния футболен селекционер Христо Стоичков. Камата сподели, че вече са договорени всички детайли около проверката с островитяните, които ни връщат визитата, след като двата отбора вече се срещнаха преди време в приятелски мач, който завърши 0-0 в Уелс. Със сигурност срещата ще се играе извън столицата. Обсъждат се два варианта за домакинството на двубоя - Бургас и Сливен.

Източник: actualno

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре в Цалапица да я играят,там има много футболни фенове,които тръпнат да видят мача. Не мога да разбера,защо не си уреждаме контроли с някви отбори с които да играем качествен футбол,а играем точно с такива,които не ни вършат работа в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре в Цалапица да я играят,там има много футболни фенове,които тръпнат да видят мача.

Не мога да разбера,защо не си уреждаме контроли с някви отбори с които да играем качествен футбол,а играем точно с такива,които не ни вършат работа в момента

Ами да понатрупат малко самочуствие наще момчета... :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България приема Уелс в контрола на 22 август

На 22 август България ще бъде домакин на Уелс в контролна среща, стана ясно днес на пресконференцията на националния футболен селекционер Христо Стоичков. Камата сподели, че вече са договорени всички детайли около проверката с островитяните, които ни връщат визитата, след като двата отбора вече се срещнаха преди време в приятелски мач, който завърши 0-0 в Уелс. Със сигурност срещата ще се играе извън столицата. Обсъждат се два варианта за домакинството на двубоя - Бургас и Сливен.

Източник: actualno

Стадиона на Нафтекс е един от най - добрите ! :headphones:

И .... наистина трябва да започнат да си уреждат контроли с по - силни отбори :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че Митко ще си остане капитан.Да не мисли си мисли Стилиян че се е завърнал едва ли не като герой да ни спаси!Щом се отказа от капитанската лента,няма да я притежава докато не я заслужи отново.

Не мога да разбера обаче защо Стоичков е повикал Герги Пеев!?

Христо Стоичков смятал първоначално да остави избора на футболистите, но като разбрал, че изборът клони към Стилян, започнал да обмисля авторитарно да остави лентата на Бербатов.Ицо не приемал за нормално човека, който веднъж го е оплюл публично, да продължи да бъде капитан. Очаква се, ако все пак има гласуване за лентата, то да се проведе в четвъртък или петък. Затова, че Ицо ще остави лентата за Бербатов, говори и изказването му пре "Ел Мундо Депортиво", в което говори за Стилян като за "екскапитан". Вчера и Димитър Бербатов, и Стилян Петров казаха пред медиите, че няма проблем с лентата, но никой не заяви твърдо, че се отказва в полза на другия.

Цирка продължава с главен герой Бай Ганьо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега трябва да играем контроли с някой който е от класата на Холандия и Румъния, пък и с техният стил на игра.А ако се класираме после се чудим какво да правим с отборите там.Трябва от сега да се уреждат такива срещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоилов обяви "чужденците" за мачовете с Беларус

Селекционерът на националния тим по футбол Станимир Стоилов обяви имената на играещите в чужбина футболисти за мачовете с Беларус през юни.

Това са: Димитър Бербатов (Тотнъм, Англия), Стилиян Петров (Астън Вила, Англия), Мартин Петров (Атлетико Мадрид, Испания), Радостин Кишишев (Чарлтън, Англия), Владимир Манчев (Валядолид, Испания), Димитър Иванков (Кайзериспор, Турция), Чавдар Янков (Хановер'96, Германия).

Янков ще пропусне първата среща поради наказание. Стоилов събира отбора на 28 май.

Източник: sport1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все още ще се наблюдават футболисти в чужбина и сигурно ще има хора, които ще се присъединят към лагера ни преди двубоите от квалификациите за Евро 2008", каза Мъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе какво искате от човека...Ако беше за постоянно - да,ама той е за 2 мача...Да му мисли следващият...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още петима легионери с повиквателни за Беларус

Националният селекционер Станимир Стоилов изпрати повиквателни на още петима футболисти играещи в чужбина - Захари Сираков, Георги Пеев, Валери Божинов, Благой Георгиев и Илиян Стоянов. Треньорският щаб на трикольорите ще наблюдава изявите на споменатите футболисти, а повиквателните са пратени, за да се спази необходимият срок. Човек от екипа на Станимир Стоилов ще гледа двубоя на Амкар Перм срещу ЦСКА Москва от първенството на Русия, за да се прецени състоянието на Гошо Пеев и Захари Сираков. Съгледвач ще присъства на финала за Купата на Сърбия между Цървена Звезда и Войводина Нови Сад на 15 май, в който се очаква да играе Благой Георгиев. Изявите на Илиян Стоянов в Япония ще бъдат наблюдавани на запис. Ако Валери Божинов запише участие в среща на Ювентус, Стоилов ще се запознае с играта на младия нападател и също ще реши дали да го използва за мачовете с Беларус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Том от Литекс иска да е национал на България

Публикувано изображение

Бразилската звезда на Литекс Уелингтом да Силва изрази своето желание да играе в националния ни отбор. „От близо година съм в България и се аклиматизирах доста бързо към тукашните условия. Ако някога ме поканят в националния отбор, с радост бих приел. До този момент нямам нито една среща за някой от представителните състави на Бразилия, така че съм свободен и мога да играя за друга страна”, заяви техничарят.

Том говори и за предстоящите мачове на ловчанлии с немския гранд Хамбургер: „Немците са много силен отбор, но ние имаме своите шансове. Можем да ги изненадаме с нашите контраатаки”.

На въпроса с кой български футболист би искал да бъде в един отбор и би ли сменил Литекс с друг роден клуб, нападателят посочи името на десния халф на Левски Димитър Телкийски. „Той е много добър футболист с перфектна техника. Иначе бих сменил отбора само ако г-н ганчев разреши”, категоричен бе Том.

Той призна, че при Ферарио Спасов се чувства по-добре и играе по-силно. „Новият треньор говори с нас, а Люпко Петрович не го правеше. Това вероятно е причината сега да играем по-атрактивно”.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър Пенев с претенции към Димитър Иванков

Селекционерът на България Димитър Пенев заяви на пресконференцията след загубата с 0:2 като гост на Холандия: „Не е нормално мач, в който положенията са пет на две да спечели отбора с двете. Имам претенции към нашия вратар. Ситуацията в групата вече е доста по-тежка.”

Старши треньорът заяви, че влезлите като резерви Ивелин Попов и Велизар Димитров са се включиха добре в срещата.

„В никакъв случай няма да подценим Люксембург, отборът им винаги е бил неприятен за нас, както и за другите балкански страни. Трудно е след загубата с Албания да си върнем самочувствието”, допълни Стратега.

„Загубата е наистина неприятна. Холандците имаха няколко положения и вкараха две от тях, но и ние можехме да реализираме, ако бяхме направили това, може би мачът щеше да се развие по друг начин”, каза още Димитър Пенев.

„Холандия има добър състав. Смятам, че имахме възможност в отделни моменти и можехме да реализираме. Не мога да упреквам всички, но основни състезатели и нападателите трябваше да реализират. Нека не забравяме обаче че предстоят още срещи. Ние сме длъжни да не правим втора грешка, жалко, че нашите голмайстори пропуснахме”, добави селекционерът като завърши с думите: „При един неуспех на Румъния с Холандия… може и да се класираме, но нека не правим сметки сега.”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боби Михайлов: Трябва да се концентрираме върху мача с Люксембург

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов заяви, че играчите от националния отбор трябва по-бързо да забравят мача с Холандия, който нашите загубиха с 0:2. "Трябва да се отърсим от този резултат и да се подготвим за срещата с Люксембург в сряда. Това ще бъде изключително труден мач, защото знаем как ще излязат те - с 10 човека отзад. След това имаме изключително тежко гостуване в Албания и трябва да играем за оптимални резултати", обяви Боби при завръщането на националния отбор на летище "София". Първият човек в българския футбол призна, че не е говорил със селекционера Димитър Пенев след мача. "Нормално е Пенев да бъде разочарован след срещата с холандците - всички сме разочаровани", заяви бившият вратар. Михайлов помоли журналистите и да спрат да пишат за мениджърски интереси в националния отбор, защото "категорично няма такова нещо".

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър Пенев с претенции към Димитър Иванков

...

Аз пък съм с претенции към Димитър Пенев - никакво разузнаване от страна на щаба или поне никакви видими резултати, ако въобще е имало такова. Аз не оправдавам Иванков за първия гол, защото само и единствено вратарят е този, който строи стената пред себе си, но толкова ли никой не знаеше, че Уесли Шнайдер бе купен от Реал Мадрид за купища долари най-вече зарази силните му и с голяма успеваемост удари от голямо разстояние? Та той обърна ръцете на Иванков с удара си. Къде е разузнаването и що за разбори въобще са правят на тия лагери? Или само тичат като мухи без глави и чакат да свърши тренировката? И виновен ли е Иванков за гола на Ван Нистелрой, след като холандеца успя да се разпише през най-малко 4 наши защитници?

Пенев може ли да обясни що за състав извади за този решителен мач, пък колкото и слаба да бе надеждата за добър резултат в него? Щураха се разни новобранци, дето нямат никакво сработване с останалите "титуляри"? Разбирам, че е време за експерименти, защото в тия квалификации ние отдавна сме за запълване на групата, ама едва ли ръководството разсъждава по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък играта на нашите ми хареса - за пръв път насам от ерата "Стоичков" ги виждам да играят истински грамотен футбол. Бяхме абсолютно равностойни на прехвалените холандци,и имахме 2 пъти повече голови положения от тях,просто в този мач и късметът не беше с нас. Те дефакто нямаха чисти положения. ПЪрвият им гол беше заради вратарска грешка,а вторият - от никакво положение,благодарение на геният на Ван Нистелрой. А,и гредата на Зеедорф в края. Това беше. Докато нашите имаха 4-5 чисти положения,и ако поне 1 беше влязло,мачът ставаше непредсказуем. Пак повтарям,доволен съм от играта. Тук обаче трябва на всички да стане ясно,че не можем да се мерим с холандците като единици - те всички играят в най-големите европейски отбори и всеки един от тях може да реши мача със солова изява - примера е с Ван Нистелрой. Докато при нас,като изключим Бербо и МАртин,нямаме такива футболисти. Това е основният проблем - треньорът ни е принуден да работи с ограничен брой футболисти,повечето от тях със значително по-ниска класа от холандските си колеги. Мача го спечелиха индивидуалните изяви на холадците,а не това,че са ни надиграли като отбор. Това е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък играта на нашите ми хареса - за пръв път насам от ерата "Стоичков" ги виждам да играят истински грамотен футбол. Бяхме абсолютно равностойни на прехвалените холандци,и имахме 2 пъти повече голови положения от тях,просто в този мач и късметът не беше с нас. Те дефакто нямаха чисти положения. ПЪрвият им гол беше заради вратарска грешка,а вторият - от никакво положение,благодарение на геният на Ван Нистелрой. А,и гредата на Зеедорф в края. Това беше. Докато нашите имаха 4-5 чисти положения,и ако поне 1 беше влязло,мачът ставаше непредсказуем. Пак повтарям,доволен съм от играта. Тук обаче трябва на всички да стане ясно,че не можем да се мерим с холандците като единици - те всички играят в най-големите европейски отбори и всеки един от тях може да реши мача със солова изява - примера е с Ван Нистелрой. Докато при нас,като изключим Бербо и МАртин,нямаме такива футболисти. Това е основният проблем - треньорът ни е принуден да работи с ограничен брой футболисти,повечето от тях със значително по-ниска класа от холандските си колеги. Мача го спечелиха индивидуалните изяви на холадците,а не това,че са ни надиграли като отбор. Това е...

напълно те подкрепям!направо си ми взе думите от устата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напълно те подкрепям!направо си ми взе думите от устата!

Щом не бием значи не е добре...С тази игра и негативен резултат няма да се класираме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...