Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

Българският национален отбор по футбол

Препоръчан отговор

Последните мачове които гледах на Мишо Венков по телевизията не бяха лоши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Катанец идва без компенсация

Публикувано изображение

Името на новия национален селекционер, почти на сто процента ще е Сречко Катанец, твърди "Тема спорт". Договорът с родения в Любляна специалист ще бъде сключен без компенсация за македонската федерация, чиято селекция треньорът оглавява в момента. Причината е, че контрактът с президента на македонския футболен съюз Хари Хаджиристески изтича на 22 ноември.

"Не отричам, но и не потвърждавам новината във вашия вестник, че Сречко Катанец ще стане национален селекционер на България. Ще кажа само, че съм информиран за интереса на българската федерация към моя клиент, но нищо повече няма да добавя на този етап", коментира вчера специално за "Тема Спорт" босненският мениджър на Катанец Нияз Ходжич. "Сречко има клауза в договора си с Македония, която му забранява да води преговори с който и да е преди изтичането му. Това обаче ще стане скоро, защото ангажиментите му в Скопие приключват и на документи на 22 ноември. След това той е свободен да обсъжда бъдещето си с всеки, който е заинтересован от него. Сречко с удоволствие би водил България", обясни още агентът на Катанец.

Според информация на "Тема Спорт", за да избегне директните разговори с набелязания треньор, президентът на БФС Борислав Михайлов е осъществил доста ползотворен контакт с колегата си в Словения, където е роден настоящият селекционер на Македония. Високопоставени служители на "Цар Иван Асен II 26" признаха, че шансовете на Катанец да оглави България са най-реални в момента, защото заплатата му била повече от приемлива.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. "Сречко има клауза в договора си с Македония, която му забранява да води преговори с който и да е преди изтичането му. Това обаче ще стане скоро, защото ангажиментите му в Скопие приключват и на документи на 22 ноември...

Според информация на "Тема Спорт", за да избегне директните разговори с набелязания треньор, президентът на БФС Борислав Михайлов е осъществил доста ползотворен контакт с колегата си в Словения, където е роден настоящият селекционер на Македония...

sportal

Страшна конспирация се заформя :wors: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува като треньор какво е ??? Добър ли е ... не е ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе бате Боби обещава от Нова Година да имаме нов треньор.Дали ще е този или някой друг ще разберем и ще видим колко струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По душа не знам дали е добър Публикувано изображение, информацията е оскъдна, споменават се клубовете, в които е играл, но съвсем не мисля, че това е определящо. Все пак, попаднах на едно мнение по въпроса, което май е най-компактно и конкретно за кариерата му като треньор, тя е далеч по-важна:

...А колкото до Катанец, той е доказал, че знае как да затваря играта, знае как да мотивира играичте си, знае как да се противопостави на отбор с по-голям потенциал. Доказателство е класирането на Словения за Евро'2000 и СП'2002 и онова 0:0 срещу Англия на "Олд Трафорд" начело на Македония...

Източник - http://www.sport1.bg/sport1/node/72050

Не съм привърженик на затворената игра, не ми се гледа мач за 1:0 у дома и 0:0 навън, но малцина си позволяват да играят другояче.

А и съвсем не съм наясно на какъв език ще мотивира играчите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на македонски,как на какъв!!! Публикувано изображение

а ето и поредните бисери по повод Асен Караславов,изказани от ПЕНАТА!!!

Залп бисери изстреля Димитър Пенев пред "Канал 3" по повод обвиненията, че селекционерът извикал защитника Асен Караславов, но после се отметнал. "Разкритието" направи шефът на Славия Венци Стефанов. "За какво ми е център-халф, като си имам четирима: Илиев и Тунчев от ЦСКА и Пажин от Левски", попита Пенев, като явно визираше Томашич. "Отделно имам високия от Литекс (б.а. Пламен Николов) и оня, дето не го пускат да влиза в Левски (б.а. Топузаков). Караславов не съм го викал в националния тим. Само му се обадих да го чуя как е. На много хора звъня, но това нищо не значи. Никой не ми казва кой да взимам в отбора. С Насо (б.а. Сираков) не съм се чувал от месеци. Същото се отнася и до Лъчо Танев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ташаци на рояци :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на македонски,как на какъв!!! Публикувано изображение...

Абе знам ли го, той в македонско май нещо не се е задържал, може да е позабравил езика.

А за Пената - нямам коментар :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

а ето и поредните бисери по повод Асен Караславов,изказани от ПЕНАТА!!!

......

Пената пак ги разби ;) Лошо че го няма "Гошо вратаря " :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първа загуба на Румъния

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Едва 8000 гледат националите, играчите на Пицурка се скъсват да пропускат

Националите победиха 1:0 Румъния. Попадението вкара Велизар Димитров в 5-aта минута. Едва 8000 фенове видяха успеха на стадион "Васил Левски".

Нашите започнаха настървено. Най-активни бяха Мартин Петров и Велизар Димитров. В 5-ата минута Мартин центрира в пеналта пред Лобонт. Велизар изскочи от дълбочина и с глава прати топката под гредата.

Гостите можеха да изравнят още след центъра. Иванков допусна грешка, но Никулае пропусна. По-късно отново играчът на Оксер имаше шанс да вкара, но ударът му от воле отиде встрани от вратата.

В 17-ата минута пак Никулае стреля опасно, но Иванков спаси удара. Същата ситуация се повтори и към края на полувремето, но Иванков отново се намеси блестящо. До почивката нашите не застрашиха вратата на Румъния.

В началото на втората част националите опитаха натиск. Хубава комбинация с Христо Йовов изведе Велизар Димитров сам срещу Лобонт. Ударът му обаче бе блокиран от защитник и излезе в корнер. В 58-ата минута Стилиян Петров стреля отдалече, но Лобонт спаси. Малко по-късно Никулае отново пропусна от добра позиция срещу Иванков.

До края на мача няколко положения за нашите бяха пропуснати от Мартин Петров и Стилиян Петров. В 80-ата националите сътвориха най-хубавата си атака. Топката мина последователно през Живко Миланов, Стилиян Петров и Христо Йовов. В крайна сметка капитанът Димитър Бербатов не успя да засече топката пред празната врата.

http://www.7sport.net

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Euro 2008 - Group G (qualifiers)

November 17

Bulgaria 1 - 0 Romania

Albania 2 - 4 Belarus

Holland 1 - 0 Luxembourg

Kласиране

1. Румъния 11 8 2 1 20-6 26

2. Холандия 10 7 2 1 13-3 23

3. България 11 6 4 1 16-7 22

4. Албания 10 2 5 3 9-8 11

5. Словения 11 3 2 6 9-14 11

6. Беларус 10 2 1 7 11-20 7

7. Люксембург 11 1 0 10 2-22 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пената: Ако искаме да бием, трябва да вкараме гол

"Ако искаме да бием Словения, трябва да вкараме гол в тяхната врата", заяви в типичния си стил старши треньорът на националния отбор Димитър Пенев преди заминаването на трикольорите за централноевропейската държава.

"Знаете словенците пропуснаха предишния кръг, защото нямаха мач по програма, но наблюдавахме мачовете им с Албания и Холандия. Имат добри футболисти. Познавате много добре и централния им нападател Новакович, който беше в Литекс", допълни Стратега.

На въпрос дали е предвидил промени и в центъра на защитата, Пенев отговори в типичния шеговит стил: В кой център? В центъра на София ли?"

"Имат много силни футболисти, но ние трябва да играем на много сигурно. Ако искаме да бием трябва да вкараме гол в тяхната врата. Ние също имаме футболисти, които са доказали, че могат да реализират, но най-важното е в защита да допускаме по-малко грешки.Видяхте в мача с Румъния, допуснахме няколко такива, но късметът бе на наша страна", каза още Димитър Пенев.

Стратега допълни, че няма вече няма здравословни проблеми в

отбора, а Чавдар Янков е на 100% готов за игра.

Източник: Спорт НетИнфо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бием с 5:0 и румънците паднат, може и да стане нещо ( ако и холандците ги дисквалифицират :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бием с 5:0 и румънците паднат, може и да стане нещо ( ако и холандците ги дисквалифицират ;) )

:) Стига бе...вместо да обиграват нови играчи,те пак по същата свирка играят.По-добри контроли от тези едва ли ще ни се случат скоро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Победа над Словения ни гарантира лек жребии за ЮАР 2010

Оказа се, че българските национали ще имат пълен стимул да играят за победа в днешното гостуване на Словения, последен мач от квалификациите за ЕВРО 2008. При победа днес, България ще бъде поставена във втора урна в престоящия жребий за квалификациите за Световното първенство в ЮАР 2010 г. с което ще си гарантира по-лек жребий. За поставянето на отборите в различните урни в този жребий УЕФА за първи път ще използва Световната ранглиста на ФИФА. В първа урна ще попаднат отборите заемащи местата от 1-во до 9-то, във втора от 10-то до 18-то, в трета от 19-то до 27-мо място. В момента България е на заветното 16-то място с 845 точки, което и отрежда място във втора урна на жребия, който ще се тегли на 2 декември. За да запазим позиции в първите 18 обаче националите ни трябва задължително да победят Словения. При загуба или равен ще изпаднем под 18-то място, което директно ще ни изпрати в неудобната трета урна и съответно ще се изправим срещу по-силни отбори. Зад нас в класацията са страни, като Сърбия, Норвегия, Швеция, Украйна, Дания и Швейцария, но те ще си останат там при победа над Словения днес.

Източник: gol.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...В първа урна ще попаднат отборите заемащи местата от 1-во до 9-то...

Мисля, че заглавието на статията е леко подвеждащо и въпросът е малко спорен, поне що се отнася до отборите извън първата урна - за тях е съвсем разбираемо. Но не виждам чак колко ще сме облагодетелствани от втора спрямо трета урна, та нали квалификационната група се оформа от по един представител от група.

...Зад нас в класацията са страни, като Сърбия, Норвегия, Швеция, Украйна, Дания и Швейцария...

Тези страни, според написаното ще бъдат в трета урна, т.е. са ни възможен противник, не знам кои са точно от 9-то до 18-то място, за да ги избегнем, но и тия от трета група са все над нашата черга в този й вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези страни, според написаното ще бъдат в трета урна, т.е. са ни възможен противник, не знам кои са точно от 9-то до 18-то място, за да ги избегнем, но и тия от трета група са все над нашата черга в този й вид.

Особено Швеците...Норвегия също не са за подценяване,футболът им пак е във възход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Особено Швеците...

На тях сме им абонати открай време, ама и от другите не виждам кого ще бием.

Не че съм против да спечелим мача след няколко часа, разбира се, дано спечелим, пък макар и само за един престиж. То пък един престиж ни остана...

Пък дано наистина да помогне за жребия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тях сме им абонати открай време, ама и от другите не виждам кого ще бием.

Не че съм против да спечелим мача след няколко часа, разбира се, дано спечелим, пък макар и само за един престиж. То пък един престиж ни остана...

Пък дано наистина да помогне за жребия.

То само престижа ни остана... :angel19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България във втора урна при жребия за Световното

Спорт НетИнфо

Българският национален отбор по футбол ще бъде във втора урна при жребия за определяне на квалификационните група в зона Европа за предстоящото Световно първенство по футбол в ЮАР през 2010 г. Това стана факт след победата на "трикольорите" над Словения в последния мач от евроквалификациите, който се изигра в сряда и последвалият от това сериозен прогрес в ранглистата на ФИФА.

ФИФА оповести днес Световната ранглиста за изминалия месец, в която България бележи значителен прогрес, като вече заема 18-о място - с 16 позиции нагоре в сравнение с предходния месец.

Във втора урна на жребия са още Англия, Румъния, Шотландия, Турция, Русия, Полша, Швеция и Израел, което означава, че българите ще избегнат за съперник един от тези отбори.

Впечатление прави силата на трета урна, където са корави тимове като Украйна, Швейцария, Сърбия, Дания и Белгия. От четвърта вероятно най-сериозна е селекцията на Уелс, а всички ще се молим от пета да не се паднем с Албания и Австрия.

Първа урна

Италия, Испания, Германия, Чехия, Франция, Португалия, Холандия, Хърватия, Гърция

Втора урна

Англия, Румъния, Шотландия, Турция, България, Русия, Полша, Швеция, Израел

Трета урна

Норвегия, Украйна, Сърбия, Дания, Северна Ирландия, Ирландия, Финландия, Швейцария, Белгия

Четвърта урна

Словакия, Босна и Херцеговина, Унгария, Moлдова, Уелс, Македония, Беларус, Литва, Кипър

Пета урна

Грузия, Албания, Словения, Латвия, Исландия, Армения, Австрия, Казахстан, Азербайджан

Шеста урна

Eстония, Лихтенщайн, Малта, Люксембург, Черна гора, Андора, Фарьорски острови, Сан Марино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пенев ни направи 18-и в света

Макар и да не успя да класира България на европейското, Димитър Пенев излъска добре имиджа на футбола ни. След победите над Румъния (1:0) и Словения (2:0) националите направиха впечатляващ скок в световната ранглиста. От 34-а позиция нашите вече са 18-и с 877 точки. При предишните най-добри постижения през 1994, 1995 и 1996 г. селекционер отново бе Стратега. Първа през ноември отново е Аржентина (1523 точки), следвана от Бразилия (1502) и Италия (1498). След нашите остават финалистите на Евро 2008 Полша, Швеция и Русия, а също така Нигерия, Камерун, Дания, Норвегия и Уругвай. В класирането на европейските държави националите заемат 14-о място.

Победите над Румъния и Словения изпратиха България във втора урна за предстоящия жребий за световното първенство в ЮАР. В нея са още Англия, Румъния, Шотландия, Турция, Русия, Полша, Швеция и Израел.

Източник: 7 дни спорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боби още не намерил треньор и противници

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов заяви днес, че с нито един кандидат за поста национален селекционер не са водени преговори до момента. Михайлов се завърна от ЮАР, където беше изтеглен жребият за квалификациите за Световното първенство.

"Ще обсъждаме варианти и на предстоящия изпълком в средата на декември. Ако има яснота, ще го обявим- а ако не, в средата на януари със сигурност ще има човек, който ще води отбора. Гарантирам, че няма да закъснеем с назначението", обеща Борислав Михайлов.

Шефът на българския футбол каза на заминаване, че няма да води преговори, но ще се ориентира кои са свободните специалисти.

"Заради отдалечеността на ЮАР имаше съвсем малко треньори, да не говорим пък за свободни. Иначе доста хора ме поздравиха за участието ни в квалификационната кампания за Евро'2008, затова че сме събрали 25 точки и ме попитаха кой ще бъде селекционер занапред, но нямаше какво да им отговоря", сподели Михайлов

Не е постигната договорка и за контролни срещи през пролетта за националния отбор. Въпреки че има три възможности в първата половина на 2008-а година, подходящи съперници засега не се виждали.

"Повечето от отборите вече са си направили програмата. Има турнири в Малта и Кипър, така че други състави ще участват там. Заради турнира за купата на Африка, който е в началото на идната година, не можем да преговаряме и с отбори от този регион. Заради студеното време искам да играем като гости, по възможност в топла страна", каза още Михайлов.

"Определям жребият за световните квалификации като средно добър. Няма да е леко със световния шампион, а отборите от 5-а и 6-а урна са Грузия и Черна гора. Сега е важно каква ще бъде програмата. Първоначално ФИФА разпореди всяка група да си подготви срещата на отборите и да изготви график за мачовете до 10-и януари. Ирландците искат обаче въпросната среща да бъде в третата седмица на януари. Така че до 2-3 дни световната централа ще оповести дали трябва да се съберат 6-те отбора от групата до 10-и или до 31-и януари", каза още Борислав Михайлов. Както е известно, кандидати за домакини на работната среща на 6-те тима са Рим и София.

"Разбрах, че някъде смятат Ирландия за основен конкурент на Италия в нашата група. Това е добре. За всички е по-хубаво да ни подценяват, а ние сме специалисти да атакуваме от втора позиция", коментира президентът на БФС.

Михайлов призна, че не е запознат със скандала, свързан с варненския клуб Черно море и разкритията, че е участвал в уреден мач в турнира Интертото. Той добави, че най-напред ще прочете писмото на УЕФА до БФС, а след това ще влезе във връзка с Европейската централа за повече подробности.

"Ако има неоспорими доказателства срещу Черно море, предполагам УЕФА ще вземе своето решение още в четвъртък", завърши началникът на БФС. Той добави, че очаква хубав мач и истинско дерби от Левски и ЦСКА в края на седмицата и си пожела много публика на стадиона.

Източник: sportni.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пращат Пената при младежите

Сензационно назначение обмислят в БФС, разкри член на Изпълкома. Босовете са разговаряли с Димитър Пенев дали има нещо против да води младежкия национален отбор. Боби Михайлов не искал да се разделя със Стратега най-малко заради обществената нагласа. Повечето фенове, а и самите национали искат Пената за селекционер. Освен това Димитър Пенев е известен като откривател №1 на таланти у нас. Според запознати Стратега е приел доста сериозно идеята. Естествено, първото му желание е да запази мястото си в мъжкия отбор. Не е изключено това да стане, тъй като преговорите между БФС и известни чужденци са зациклили. Вариант №1 за Борислав Михайлов продължава да бъде Станимир Стоилов. Не се променя обаче и мнението на Мъри - той отказва категорично да напусне Левски. Договорът на Пената като селекционер изтича утре. Борислав Михайлов обаче се изпуснал пред подчинените си, че и трудовата книжка на Стратега ще остане в БФС.

Източник: Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оставете Мъри на мира бе .. кво го дърпат постоянно той каза ,че има работа само с Левски и това е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...