Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

luxneon

Как да правя мускули в домашни условия

Препоръчан отговор

Търсих в нета и нещо не можах да разбера много много.Значи аз в нас си правя лицеви опори и коремни преси обаче искам препоръки за бицепс и другите групи мускули.За най голямо съжаление нямам нито гирички нито дъмбели ...абсолютно нищо .Можете ли да обясните как се правят тези кофички или както бяха там :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ха... В домашни условия ти трябват поне гири! Кофичките са главно за трицепс и гръб. Продължавай да правиш лицеви, но ако искаш да вършиш нещата както трябва... трябват ти тежести! Съвет: Намери си гири 5 кг и си прави серийки, и продължавай с лицевите. След време не е лошо да помислиш за фитнес ако мислиш да направиш нещо по-сериозно

Редактирано от Totalll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ти е да се загрозяваш , нинам кой ви е излъгал ,че е готино :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих в нета и нещо не можах да разбера много много.Значи аз в нас си правя лицеви опори и коремни преси обаче искам препоръки за бицепс и другите групи мускули.За най голямо съжаление нямам нито гирички нито дъмбели ...абсолютно нищо .Можете ли да обясните как се правят тези кофички или както бяха там :ph34r:

За бицепс без уреди... не знам как ще стане тая хватка. Набирането не е лошо в подобен случай (в тесен предхват), ако имате лост пред блока или там където, но без уреди - абсурд просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мускулите най добре се тренират с партньор/ка...За различните видове мускули и как те да бъдат тренирани повече справки ТУК Публикувано изображение

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бицепс без уреди... не знам как ще стане тая хватка. Набирането не е лошо в подобен случай (в тесен предхват), ако имате лост пред блока или там където, но без уреди - абсурд просто.

ами добре ще гледам да набавя малко уреди и... мерси за съветите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха... В домашни условия ти трябват поне гири!

Кофичките са главно за трицепс и гръб. Продължавай да правиш лицеви, но ако искаш да вършиш нещата както трябва... трябват ти тежести!

Съвет: Намери си гири 5 кг и си прави серийки, и продължавай с лицевите.

След време не е лошо да помислиш за фитнес ако мислиш да направиш нещо по-сериозно

Не знам кой те излъгал само че кофичките са и за гръб

а освен това даваш съвети с които май и ти не си наясно

КОфички за гръб хахаха

А относно пича с въпроса наистина е най добре се отиде в фитнес зала

там поне има разнобразие и ако иима нужда от съвет поне ще има кой да му покаже как се правят упражненията правилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче, бягай в залата и заеби домашната обстановка! В най-лошия случай излез навън, бягай, прави лицеви опори, набирай се по клоните на дървеатта, друго не ти трябва! Ако искаш инфо как да тренираш изобщо, прегледай това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих в нета и нещо не можах да разбера много много.Значи аз в нас си правя лицеви опори и коремни преси обаче искам препоръки за бицепс и другите групи мускули.За най голямо съжаление нямам нито гирички нито дъмбели ...абсолютно нищо .Можете ли да обясните как се правят тези кофички или както бяха там :blink:

Това е интересно...Но за какво са ти мускули?!?!

Пробвай с гънките в мозъка, то по полезно тях да развиеш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мускулите най добре се тренират с партньор/ка...За различните видове мускули и как те да бъдат тренирани повече справки ТУК Публикувано изображение

Ще ми ми станеш ли инструктор,че нещо съм изхърбавял напоследък ? :P

^^ANGELSING^^ тоя от твоя линк мяза на презерватив пълен с орехи.Правилно го съветваш,хич не му трябва на момчето да прилича на него,или по-точно да не прилича на нищо :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с гънките в мозъка, то по полезно тях да развиеш :)

Тук си в голяма грешка. Едното не пречи на другото, даже се допълват взаимно. Ето ти и нещо за размисъл. Ако говорим за успели културисти, то ще видиш, че почти всички са хора с завършено више образование! Културизма е наука и не е просто блъскане! Много ме дразни, като някой каже, че мускули се правят лесно, че няма смисъл, че не било красиво . Е , не е красиво, защото не може да го направите, то за там трябват гънки в мозъка !!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^^ANGELSING^^ тоя от твоя линк мяза на презерватив пълен с орехи.Правилно го съветваш,хич не му трябва на момчето да прилича на него,или по-точно да не прилича на нищо :)

По-добре да ползва повече мозъка, то тялото до сега като не го е развил сега ли ще се мъчи...не ми се вярва...та то който иска да спортува или да си развива тялото стои в фитнес-залите или най-малкото което е не се занимава да публикува такива темички :wors::) ами си се занимава има си и инструктури за тази работа дават ти упражнения и си развиваш сам тялото на мен са ми давали такива насоки, ама предпочитам спорт и то някакъв любим, а не да се мъча вкъщи!!!!

Тук си в голяма грешка. Едното не пречи на другото, даже се допълват взаимно. Ето ти и нещо за размисъл. Ако говорим за успели културисти, то ще видиш, че почти всички са хора с завършено више образование! Културизма е наука и не е просто блъскане! Много ме дразни, като някой каже, че мускули се правят лесно, че няма смисъл, че не било красиво . Е , не е красиво, защото не може да го направите, то за там трябват гънки в мозъка !!!!!

Сладур, никой не е казал, че са тъпи културистите бъркаш и то много...пък е не тълкувай моите думи по чужди констатации...Просто казах, че не са ти необходими мускули, пък и да ти кажа за мен е по-важно мъжа да има ум в главата си, от колкото да е някой неземен красавец с изваяно тяло...Тялото не ползва(освен, ако не си хамалин това в кръга на шегата)...Пък и когато си решиш можеш да станеш мускулест, но пък прекалено мускулестото тяло мен лично не ми допада прекалено е изкуствено поне според мен...

Но тялото си е твое ти си решаваш сам...аз ти казвам, ако наистина искаш сериознo да се занимаваш ходи при някой който се занимава с това и искай упражнения за тялото си....а може би нямаш нужда от тях знам ли ;) ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да ползва повече мозъка, то тялото до сега като не го е развил сега ли ще се мъчи...не ми се вярва...та то който иска да спортува или да си развива тялото стои в фитнес-залите или най-малкото което е не се занимава да публикува такива темички ;):ph34r: ами си се занимава има си и инструктури за тази работа дават ти упражнения и си развиваш сам тялото на мен са ми давали такива насоки, ама предпочитам спорт и то някакъв любим, а не да се мъча вкъщи!!!!

Сладур, никой не е казал, че са тъпи културистите бъркаш и то много...пък е не тълкувай моите думи по чужди констатации...Просто казах, че не са ти необходими мускули, пък и да ти кажа за мен е по-важно мъжа да има ум в главата си, от колкото да е някой неземен красавец с изваяно тяло...Тялото не ползва(освен, ако не си хамалин това в кръга на шегата)...Пък и когато си решиш можеш да станеш мускулест, но пък прекалено мускулестото тяло мен лично не ми допада прекалено е изкуствено поне според мен...

Но тялото си е твое ти си решаваш сам...аз ти казвам, ако наистина искаш сериознo да се занимаваш ходи при някой който се занимава с това и искай упражнения за тялото си....а може би нямаш нужда от тях знам ли ;) ?!

Това за хамалина ми харесва, но съм сигурен, че повече от 50 % от мъжете вършат точно такава работа. Дори да не е такава, а умствена, като седене на бюро зад PC-то, тренировките и изобщо тренираното тяло също са необходими. Явно не си тренирала, а и може би си още много млада, за да забележиш разликата. Много по-добре се понася всякаква работа от трениран човек ( не казвам да е мускулест, а просто да се занимава със спорт). Занимавал съм се над 15 години с културизъм и то любителски и мога да направя разликата. В момента съм спрял от 3-4 години тренировките и направо е ужасно! Умората е отвсякъде ( а и моята работа не е лека, може да се каже дори хамалска ;) ) Преди ми се чудеха, как блъскам 8 часа на работа, после намирам време за тренировки и то поне 5 пъти в седмицата или обратно - Тренировки сутринта, след това на работа до вечерта. Трябва да ви кажа, че една сутрешна тренировка предразполага много добре към работа следобяд! Чувстваш се като с криле, всичко е по-леко! Сега пиянските вечери заместват тренировката и...не мога се оправя до обяд ;) Другата полза от заниманията със спорт е, че човек отвлича вниманието си от цигари, алкохол, наркотици, просто се въздържа повече от обичайното! Аз дори забравям напълно алкохола и цигарите! Така, че полза има и от домашна тренировка, стига да не е моментно хрумване. А и веднъж увлечеш ли се с домашното, неминуемо идва момента да отидеш и до залата :) Така, че това трябва да се толерира, а не да се правят изказвания, че мозъка е по-важен. Ми то и мозъка ще работи по-добре, по простата причина, че се оросява повече ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за хамалина ми харесва, но съм сигурен, че повече от 50 % от мъжете вършат точно такава работа. Дори да не е такава, а умствена, като седене на бюро зад PC-то, тренировките и изобщо тренираното тяло също са необходими. Явно не си тренирала, а и може би си още много млада, за да забележиш разликата. Много по-добре се понася всякаква работа от трениран човек ( не казвам да е мускулест, а просто да се занимава със спорт). Занимавал съм се над 15 години с културизъм и то любителски и мога да направя разликата. В момента съм спрял от 3-4 години тренировките и направо е ужасно! Умората е отвсякъде ( а и моята работа не е лека, може да се каже дори хамалска :hush: ) Преди ми се чудеха, как блъскам 8 часа на работа, после намирам време за тренировки и то поне 5 пъти в седмицата или обратно - Тренировки сутринта, след това на работа до вечерта. Трябва да ви кажа, че една сутрешна тренировка предразполага много добре към работа следобяд! Чувстваш се като с криле, всичко е по-леко! Сега пиянските вечери заместват тренировката и...не мога се оправя до обяд ;) Другата полза от заниманията със спорт е, че човек отвлича вниманието си от цигари, алкохол, наркотици, просто се въздържа повече от обичайното! Аз дори забравям напълно алкохола и цигарите! Така, че полза има и от домашна тренировка, стига да не е моментно хрумване. А и веднъж увлечеш ли се с домашното, неминуемо идва момента да отидеш и до залата :) Така, че това трябва да се толерира, а не да се правят изказвания, че мозъка е по-важен. Ми то и мозъка ще работи по-добре, по простата причина, че се оросява повече ;)

Слушам сър...

Та прав си за това, че когато тялото и тонуса са на ниво то и ума е свеж и тялото бодро. Трябва да се спортува, но според мен на младежа му се говори само на такива теми, а не му се занимава много...Та моето мнение, че е по-добре някъде където няма да може да се отпуска човек, а ще бъде стимулиран да продължава и да не се отказва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушам сър...

Та прав си за това, че когато тялото и тонуса са на ниво то и ума е свеж и тялото бодро. Трябва да се спортува, но според мен на младежа му се говори само на такива теми, а не му се занимава много...Та моето мнение, че е по-добре някъде където няма да може да се отпуска човек, а ще бъде стимулиран да продължава и да не се отказва :hush:

Ама не знаете колко сте права Госпожице ;) В залата няма как да се отпуснеш - пари си дал, нали? Много пъти съм пробвал в домашни условия, но единственото, което постигнах бе, пак да отида в залата :) МНого неща те отплесват - роднини, телевизор, компютър, кухнята...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, (към автора) отивай в залата. Вкъщи ще ти е доста трудно. Успех в начинанието. Кофички за гръб - това трябва да е някакво ново упражнение, покажете ми го, че гърба ми изостава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, (към автора) отивай в залата. Вкъщи ще ти е доста трудно. Успех в начинанието.

Кофички за гръб - това трябва да е някакво ново упражнение, покажете ми го, че гърба ми изостава.

Може би има предвид трапец, който някои причисляват към гърба, други към раменете. Не бива да се подхожда толкова еднозначно към базовите упражнения. Те никога не са за това, за което си мислиш, че са. А чувал ли си повдигане от лежанка за гръб? Ами има и такова чудо, прочети книгата на Атанас Джананов - Културизъм за всички. Реално погледнато кофичките могат да се правят и за стави - хехе, край с тях и с кофичките :) Язък за хубавото име - "кофичка". Толкова контузи имам от тях...

ПП: Сериозно ли гърба ти изостава? Ами тогава не прави кофички :hush: Давай мъртва тяга и дърпай яко ;) ( не с кръст) Абе сериозно ли това? Че то в културизма най-важен е гърбът ;) Като те бият, да можеш да се свиеш на кълбо и да се предпазиш ;)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За базовите упражнения си прав, неслучайно има и изолиращи :)

Повдигане от лежанка за гръб - това ще да е интересно.

А иначе кофичките са много хубаво упражнение, едно от любимите ми.

Кофички в домашни условия:

Взимаш 2 стола, объщаш ги с гръб един към друг. Викаш брат ти и баща ти и им казваш, да седнат на столовете. След това се хващаш за столовете и изпълняваш упражнението. ( и не забравяш да дишаш Публикувано изображение )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За базовите упражнения си прав, неслучайно има и изолиращи ;)

Повдигане от лежанка за гръб - това ще да е интересно.

А иначе кофичките са много хубаво упражнение, едно от любимите ми.

Кофички в домашни условия:

Взимаш 2 стола, объщаш ги с гръб един към друг. Викаш брат ти и баща ти и им казваш, да седнат на столовете. След това се хващаш за столовете и изпълняваш упражнението. ( и не забравяш да дишаш Публикувано изображение )

Ами ето ти една снимка, макар и аз да съм сгрешил малко :) Положението не е от лежанка, но много наподобява повдигането от лег за гърди :)

Публикувано изображение

ПП: това е за трапецовидния мускул, който както казах някои го включват към гърба ( и аз), а други към раменете ( не са много далеч от истината ;) )

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не знаете колко сте права Госпожице ;) В залата няма как да се отпуснеш - пари си дал, нали? Много пъти съм пробвал в домашни условия, но единственото, което постигнах бе, пак да отида в залата :) МНого неща те отплесват - роднини, телевизор, компютър, кухнята...

Знам, знам Господине ;)

А и Вие сте абсолютно прав...отпуска се човек като си е в дома.Пък и без досастъчно мотивация да направиш нещо пак няма да се получи...

RefreshMe и bildera_ двамата сте били големи спецове Браво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако досега не си тренирал и искаш да направиш нещо, първоначално може да почнеш с набиране на лост, кофички (коите не са за гръб, а за трицепс и гърди най-вече (в зависимост от хвата - дали е по-широк или по-тесен) :) ) и вкъщи коремни преси, лицеви опори и ако имаш нещо за вдигане като гирички ще ти е още по-добре, трябва да ядеш много и пълноценно, защото храната е много ама много важна... Това е от мен :)

ЕТО ТИ НЯКОЕ И ДРУГО УПРАЖНЕНИЕ: http://notyet.hit.bg/Trening.html

Редактирано от Милошев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако досега не си тренирал и искаш да направиш нещо, първоначално може да почнеш с набиране на лост, кофички (коите не са за гръб, а за трицепс и гърди най-вече (в зависимост от хвата - дали е по-широк или по-тесен) :whist: ) и вкъщи коремни преси, лицеви опори и ако имаш нещо за вдигане като гирички ще ти е още по-добре, трябва да ядеш много и пълноценно, защото храната е много ама много важна... Това е от мен ;)

Опс, не отписвай трапеца! А тия работи с лоста в домашна обстановка са малко имагинерни. Аз така и не можах да намеря де да се набирам у дома за 15 години. Комшията си зазида един лост в ъгала на стаята, ама аз... Единственото дето се сещам е да хвани точилката и да я разпери на два стола. После да се набира отдолу нагоре ;) А и който иска да тренира у дома, дъмбели са му абсолютно необходими! С тях може да се прави почти всичко! Другия мой съвет е да отиде на една сергия за вестници и списания, да приготви 5-10 лева и да си вземе всичко, на което пише Фитнес или Културизъм, после да почете 2-3 месеца, докато се лигави из къщи и да даде 20-30 лева за фитнес зала ;) Ако няма пари, нека погледне линка, който съм дал, да почете, да помисли, да пробва, да се откаже, пак да пробва, пак да се откаже, отново и отново само това да сънува и накрая, може като мен да си пийва биричката след 15 години тренировки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс, не отписвай трапеца! А тия работи с лоста в домашна обстановка са малко имагинерни. Аз така и не можах да намеря де да се набирам у дома за 15 години. Комшията си зазида един лост в ъгала на стаята, ама аз... Единственото дето се сещам е да хвани точилката и да я разпери на два стола. После да се набира отдолу нагоре smile.gif А и който иска да тренира у дома, дъмбели са му абсолютно необходими! С тях може да се прави почти всичко! Другия мой съвет е да отиде на една сергия за вестници и списания, да приготви 5-10 лева и да си вземе всичко

ами нз дали тренира трапеца ама също така и рамото се тренира :rolleyes: колкото до това да си вземе списанийца - защо да ги взима като в интернет има същите неща, даже много повече тъкмо вместо да изхарчи 10-15 лв ще си иде на кафе :)

ТРЕНИРАЙ КАТО ДЯВОЛ ЗА ДА ВИДИШ РАЯ !!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако досега не си тренирал и искаш да направиш нещо, първоначално може да почнеш с набиране на лост, кофички (коите не са за гръб, а за трицепс и гърди най-вече (в зависимост от хвата - дали е по-широк или по-тесен) :wors: ) и вкъщи коремни преси, лицеви опори и ако имаш нещо за вдигане като гирички ще ти е още по-добре, трябва да ядеш много и пълноценно, защото храната е много ама много важна... Това е от мен ;)

най после нещо полезно :rolleyes: много благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Удоволствие ми беше да прочета всичко тук, но все пак бихте ли дали някакви упражнения за дами в домашни условия :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...