Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

luxneon

Как да правя мускули в домашни условия

Препоръчан отговор

Удоволствие ми беше да прочета всичко тук, но все пак бихте ли дали някакви упражнения за дами в домашни условия :rolleyes:

Погледни линка, който съм дал в първия си пост, може да намериш нещо :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофички за гръб - това трябва да е някакво ново упражнение, покажете ми го, че гърба ми изостава.

Ок де. Кофичките за какво са тогава, защото като съм опитвал да ги правя най - много ми се натоварва горната част на гърба и трицепсите.. и от там мисля така :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ок де. Кофичките за какво са тогава, защото като съм опитвал да ги правя най - много ми се натоварва горната част на гърба и трицепсите.. и от там мисля така :rolleyes:

Опитах се да обясня по-горе, че се натоварва и трапеца доста ( все пак зависи и от хвата). И ако не си трениран в гърба и раменете, естествено, че ще имаш мускулна треска там . Мен лично ми се натоварват много повече гърдите, щото гърба си го екслоатирах яко :wors: А и всеки прави кофички по различен начин.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и всеки прави кофички по различен начин.

Да... много зависи от това.

Опитах се да обясня по-горе, че се натоварва и трапеца доста ( все пак зависи и от хвата). И ако не си трениран в гърба и раменете, естествено, че ще имаш мускулна треска там .

Да, ако не ти са развити гърба и раменете примерно.. както каза ти.

Но ето че кофичките натоварват гърба ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност теорията говори, че мускулите на гърба и гърдите са антагонисти, както бицепса и трицепса, квадрицепса и задната част на бедрата... Проблема идва от формулировката какво е гръб и как се правят основните упражнения.

Примерно клекове със щанга. Айде някой да ми каже кои части на тялото се натоварват? Ами срещал съм даже писания, че действат добре и на коремната мускулатура . Просто няма как да не се стегнеш целия извършвайки клек.

Или гребането със щанга. Гледал съм какви ли не изпълнения от почти изправен, до котешко прегърбване. Е, няма как да убедя някой, че гребането не е за кръст или бицепси нали? Като искаш да тренираш даден мускул, усети натоварването в него и това е!

totall не споменавай на други, че си натоварваш гърба от кофички, щото ще ти се изсмеят ;) Кофичките наистина са главно за трицепс ( тесен хват и отпускане на ръцете до тялото) и гърди( по-широк хват и отпускане ръцете настрани) Дори правейки кофички за трицепс, активно участие заемат долната част на гърдите). Това означава, че и трапеца е в шок, както и раменете. Не може да се определи еднозначно - ето, сега участва трицепса, а нищо друго не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото умно нещо за домашни тренировки е да пробваш с изометрични упращнения. Потърси някъде из руските саитове или питай във форумите за културизъм. Гледай само да не направиш някоя травма, че няма оправия. Първо проучи добре нещата, че е тежко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото умно нещо за домашни тренировки е да пробваш с изометрични упращнения. Потърси някъде из руските саитове или питай във форумите за културизъм. Гледай само да не направиш някоя травма, че няма оправия. Първо проучи добре нещата, че е тежко.

То като подхванахме тая тема, чел съм и за тренировки насън ;) Така, че сънувайте, ефект би трябвало да има ;)

Иначе в домашни условия може да се прави всичко, каквото ви хрумне, нали не сте професионалисти :speak: А и зависи тренировката с каква цел е. Ако е за сваляне на килограми и мазнини, нещата са доста по-сложни. Изчислявал съм, че тренировката ми за сваляне на мазнини е два три пъти по-скъпа от тая за качване на мускулна маса. Там диетата му е майката, тренировката не е от значение, може би само да не е много изтощителна. За жени препоръките са повечко повторения с по-леки натоварвания. Все пак жените целят едно, мъжете друго. Ако е за отслабване, нищо не може да замени бягането. Препоръчително за запазване на мускулната маса е редуването на 100-200 метрови спринтове с леко бягане, дори ходене, в комбинация от дни без спринтове, а само 20-минутно леко кросче , естествено и с почивни дни. Храненето не може да се разглежда отделно от тренировката, както и съня. Трите неща са взаимно свързани. Ако липсва едно от трите, провала е налице - или претрениране, или увеличаване на мазнините. Претренирането е свързано с умора и нежелание за физическа дейност. Освен това претренирането предизвиква стрес в организма, който се стреми да се предпази от несвойствените натоварвания. На първо място за организма е сърцето и нормалното функциониране на органите. Това предизвиква презапасяване с мазнини в отговор на претренирането. Сърцето се храни с мазнини, затова и ефекта е обратен много често. Затова и най-честото мнение сред хората е, че отслабването с диета или с тренировки( което пак е свързано с диетата) предизвиква обратен ефект след спирането им. Така е, няма нищо странно ;) Единствения изход според мен е редуването на тренировки за отслабване, с такива за качване на маса. Цикъла на човека е такъв, че лятото се стреми да се освободи от излишните килограми, а зимата да ги възстанови. Нереално е зимата да искаме да сваляме мазнини, а лятото да качваме мускулна маса :speak: Погледнете животните и ще разберете какво имам предвид.

ПП: Темата е обширна и не е за форум. Чел съм десетки списания, тренирал съм 15 години, водил съм си записки всеки ден и мнението ми е, че не трябва да се съобразявате с мненията на околните! Ако искате да постигнете нещо, хванете се, потренирайте няколко години, без да се надявате на нещо кой знае какво, а после си правете заключения сами! Ако ви се струват много няколко години, значи тренировките не са за вас и ще се разочаровате от резултатите си !

Културизма е начин на живот, а не спорт. Същото бих казал и за фитнеса и който и да е друг спорт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Билдера, съглесен съм с теб, особено за това последното. Колкото повече човек тренира, толкова повече опознава тялото си, вижда как отговаря на различните упражнения и хранителни режими. Това си е цяла наука, а като вземем на предвид и химията става наистина много обширна наука. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих в нета и нещо не можах да разбера много много.Значи аз в нас си правя лицеви опори и коремни преси обаче искам препоръки за бицепс и другите групи мускули.За най голямо съжаление нямам нито гирички нито дъмбели ...абсолютно нищо .Можете ли да обясните как се правят тези кофички или както бяха там :speak:

В домашни условия няма да стане!Преди и аз си мислех така, че в домашни условия мога да стана корав като говедо,ама не стана.Все пак може да ходиш на лостове, ако не ти се дават пари за фитнес зала.Имам един приятел който всяка вечер преди да легне прави по 10-15 лицеви опори и сутрин като стане пак прави 10-15 лицеви, и е заформил доста впечатляваща преса.Може да правиш коремни преси лицеви опори и др. но не може да се постигне същия ефект като да тренираш във фитнес залата.Аз бая време висях по лостове и зали за да заформя гърба който виждате на аватара ми, но в домашни условия е абсурдно да се получи.И все пак може да си намериш няколко гирички и да тренираш с тях.

Що ти е да се загрозяваш , нинам кой ви е излъгал ,че е готино :)

Аз не смятам, че се загрозявам така, даже много се харесвам.

Ок де. Кофичките за какво са тогава, защото като съм опитвал да ги правя най - много ми се натоварва горната част на гърба и трицепсите.. и от там мисля така ;)

Кофичките натоварват повече ръцете и най вече трицепса,помага за оформяне и стягане на гърди.Горната част на гърба се натоварват рамената и трапеца.Трапеца играе много важна роля точно когато се повдигаш нагоре,ако си забелязал щангистите колко им е развит трапеца, защото той играе много важна роля по повдигането на тежеста. Затова когато правиш кофички ти се натоварва гърба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете тази книжка.clic В нея е изложен един прост комплекс от упражнения,които отнемат не повече от 15-20 минути на ден,а същевременно много тонизират и зареждат с енергия организма.Аз ги правя всяка сутрин от 2 седмици насам и ефекта наистина се усеща. Препоръчвам ви ги. Едва ли ще направите мускули от тях,но при всички положения са много полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе то на мен не ми трябва да свалям килограми а за да заякна от както съм пуснал темата си тренитрам по мой начин и съм много доволен от резултатите bildera_ ПП: Темата е обширна и не е за форум. Чел съм десетки списания, тренирал съм 15 години, водил съм си записки всеки ден и мнението ми е, че не трябва да се съобразявате с мненията на околните! Ако искате да постигнете нещо, хванете се, потренирайте няколко години, без да се надявате на нещо кой знае какво, а после си правете заключения сами! Ако ви се струват много няколко години, значи тренировките не са за вас и ще се разочаровате от резултатите си ! много си прав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой беше казал по-добре прост и корав от колкото само прост .... ( в случей че си е тъп по природа ) :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо я заеби тази домашна обстановка, много малко ще постигне така. Аз преди време бях като теб и си тренирах вкъщи, но ефект няма да игмаш никога, препоръчвам ти да си вземеш Фитнес уред Revoflex Xtreme или това е по-добрия вариант според мен Лост за набиране на врата поне ще имаш една идея по-голям ефект. Лицевите са хубаво нещо, но само с тях абсолютно нищо няма да постигнеш, на мускула му е нужно различни стресове иначе привиква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много искам да имам добре оформени прасци. Купих си това въже https://healthstore.bg/harbinger-vzhe-za-skachane-model-speed-antimikrobno и от утре започват да скачам. Има ли някакви по-особени начини за скачане, които да натоварват краката повече? Примерно са ми казвали на един крак, че супер много натоварва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, emanuela444 написа:

...Има ли някакви по-особени начини за скачане...

Заповядай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/16/2017 в 10:16, badsector написа:

Много ти благодаря. Изглеждат доста сложни за начинаещи, но с времето се надявам да свикна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, emanuela444 написа:

Много ти благодаря. Изглеждат доста сложни за начинаещи, но с времето се надявам да свикна.

Никой не се е родил научен. Успехите се постигат с много труд, постоянство и саможертви. Не само в спорта, а във всяка сфера от живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...