Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

преди 16 часа, haidukpikaso написа:

и кои са тия несменяеми книги, имаше достатъчно книги

Имаше достатъчно и предостатъчно за тези, които имаха желание да четат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Мен ме пращаха с такава мрежичка за пазарене:  

Публикувани изображения

преди 5 минути, Мойра написа:

така беше, е вярно е че си трябваха връзки ама то тогава за всичко трябваха връзки

пък които книги не успеех да си купя поради горепосочената причина - си ги взимах от библиотеката

Карл Май, Майн Рид, Емилио Салгари... - абсурд да си ги купиш

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Мойра написа:

Колко ученолюбиви деца сте били.
А ученическия лозунг "учението е злато, но ние не сме алчни" не го ли бяхте чели ?
Нямах време аз за книги, само колелета и мотори бяха в главата ми.    ... и каки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, BMW Маниак написа:

Колко ученолюбиви деца сте били.
А ученическия лозунг "учението е злато, но ние не сме алчни" не го ли бяхте чели ?
Нямах време аз за книги, само колелета и мотори бяха в главата ми.    ... и каки.

Не бих казала, че сме чели от ученолюбие, защото по онова време тези, които се славеха с ученолюбие, четяха само учебниците и задължителната литература.

Не вярвам, че не си чел нещо извън училище, просто влечението ти към колелета, мотори и мацки е било по-голямо от това към книгите.

И така до ден днешен! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Мойра написа:

Кофти намек и изключително необоснован. Освен ако не четеш наред, без да те интересува какво е. Дори сега по книжарниците тук няма предостатъчно. Има много за четене, но ако почнеш да следиш някой по-некомерсиален/непопулярен автор или по-специфична тема виждаш, че нещата не са като хората. А какво да говорим за тогава, когато в двете споменати книжарници имаше по-малко заглавия, отколкото сега в един рафт на произволно избрана такава. Знаете ли, като отвориха първата частна книжарничка, беше в една стая максимум 5 на 2 метра - едвам се разминаваха хората вътре. И тя имаше повече книги... Пак бяха малко, но поне редовно доставяха нови заглавия.

преди 25 минути, haidukpikaso написа:

Карл Май

Към края на гимназията в къщи имах повече книги на Май (около 40 тома) отколкото градската библиотека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, flare написа:

Към края на гимназията в къщи имах повече книги на Май (около 40 тома) отколкото градската библиотека.

и коя година е това

:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, haidukpikaso написа:

и коя година е това

:rolleyes:

90 и някоя. Има ли значение? Те не са били повече преди това... А Карл Май е живял век преди това. Не помня коя година ги надминах - те да са имали десетина тома. Всъщност смислени неща имаше само в частта дето не даваха книгите да се изнасят - читалнята.

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, flare написа:

90 и някоя. Има ли значение? Те не са били повече преди това... А Карл Май е живял век преди това. Не помня коя година ги надминах - те да са имали десетина тома. Всъщност смислени неща имаше само в частта дето не даваха книгите да се изнасят - читалнята.

аха така си и знаех

има разбира се значение, след ноември 1989-та и аз можех вече да си ги купя всичките

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

след ноември 1989-та и аз можех вече да си ги купя всичките

Да си дойдем на думата де. И не си могла, щото доста от наличните ги издадоха едва по-късно.

Та за това говорим. Тогава исках да чета и не можех - щото нямаше книги. Сега мога. И както отбелязах говорим за книги написани преди над 100 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, flare написа:

Кофти намек и изключително необоснован. Освен ако не четеш наред, без да те интересува какво е. Дори сега по книжарниците тук няма предостатъчно. Има много за четене, но ако почнеш да следиш някой по-некомерсиален/непопулярен автор или по-специфична тема виждаш, че нещата не са като хората. А какво да говорим за тогава, когато в двете споменати книжарници имаше по-малко заглавия, отколкото сега в един рафт на произволно избрана такава. Знаете ли, като отвориха първата частна книжарничка, беше в една стая максимум 5 на 2 метра - едвам се разминаваха хората вътре. И тя имаше повече книги... Пак бяха малко, но поне редовно доставяха нови заглавия.

Намек?! :no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, flare написа:

Да си дойдем на думата де. И не си могла, щото доста от наличните ги издадоха едва по-късно.

Та за това говорим. Тогава исках да чета и не можех - щото нямаше книги. Сега мога. И както отбелязах говорим за книги написани преди над 100 години.

у библиотеките ги имаше нали пак ти казвам че от там взимах за четене

е ти какво си искал да четеш не знам - аз си бях удовлетворена

преди 1 час, Мойра написа:

Не бих казала, че сме чели от ученолюбие, защото по онова време тези, които се славеха с ученолюбие, четяха само учебниците и задължителната литература.

Не вярвам, че не си чел нещо извън училище, просто влечението ти към колелета, мотори и мацки е било по-голямо от това към книгите.

И така до ден днешен! :lol6:

мдам я, и ако си мислите че и аз съм я чела задължителната сте у голяма грешка, индианските еле ептен не бяха у задължителните

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

Тоест си чела поредиците Сатана и Искариот, Горската роза, Преследване в Ориента отпреди 89-а? Аз поне не мисля, че имаше издания...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

И забранени книги се намираха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

Намек?! :no-no:

"Имаше достатъчно и предостатъчно за тези, които имаха желание да четат. " => ако няма достатъчно, значи нямаш желание да четеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, flare написа:

Тоест си чела поредеиците Сатана и Искариот, Горската роза, Преследване в Ориента отпреди 89-а? Аз поне не мисля, че имаше издания...

тия сега ги чувам за първи път у живота си

:no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, haidukpikaso написа:

тия сега ги чувам за първи път у живота си

:no-no:

Ми ето затова си мислиш че е имало достатъчно книги в библиотеките. П.П. Последната е нямало никога да я издадат по комунистическо, щото част от действието се развива по нашите земи в края на робството и Май явно е по-съгласен с турската гледна точка. И тъй като героинята е българка-католичка (чисто статистически невероятно) аз си позволих да не съм съгласен с неговата :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

И забранени книги се намираха.

като каза забранени - бяхме деца и помня на един таван ровехме де да знам кво сме ровили ама аз намерих една книга дебела прашасала и си я отмъкнах, нашите бяха много щастливи викам кво толкоз се радват, след години и аз я прочетох

беше Мъртвите сибирски полета

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, flare написа:

"Имаше достатъчно и предостатъчно за тези, които имаха желание да четат. " => ако няма достатъчно, значи нямаш желание да четеш...

Изводът ти е неправилен.

Хора, които желаят да направят нещо, винаги намират начин, това казвам.

В крайна сметка не е важно колко книги си прочел, а какви.

Тези дни се захванах да прочистя библиотеката от ненужни книги и бях изненадана, колко пари и време съм пропиляла, четейки книги, които не са ми дали нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая що е била забранена. Спомням си смътно че беше голям фурор като я издадоха, но не се ли разказваше за царска Русия - за някаква любовница на благородник ли беше?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, flare написа:

Ми ето затова си мислиш че е имало достатъчно книги в библиотеките. П.П. Последната е нямало никога да я издадат по комунистическо, щото част от действието се развива по нашите земи в края на робството и Май явно е по-съгласен с турската гледна точка. И тъй като героинята е българка-католичка (чисто статистически невероятно) аз си позволих да не съм съгласен с неговата :P

аз не съм фен на исторически книги :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

като каза забранени - бяхме деца и помня на един таван ровехме де да знам кво сме ровили ама аз намерих една книга дебела прашасала и си я отмъкнах, нашите бяха много щастливи викам кво толкоз се радват, след години и аз я прочетох

Тази книга никога няма да я дам на мишките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Мойра написа:

Тези дни се захванах да прочистя библиотеката от ненужни книги и бях изненадана, колко пари и време съм пропиляла, четейки книги, които не са ми дали нищо.

Ми точно това казвам и аз - тези книги дето исках да ги чета ги нямаше. Имаше някакви които не стига че бяха малко, ми и нямах желание да ги чета.

аз не съм фен на исторически книги :P

Ми ти спомена Май - а и те не са исторически, а са приключенски - точно като Винету примерно - даже със същия главен герой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Мойра написа:

Тази книга никога няма да я дам на мишките.

и аз, след 1989-та си я купих в два тома и е на почетно място в библиотеката ми

а изданието на прашасалата помня беше 1936-та година

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, flare написа:

Ми точно това казвам и аз - тези книги дето исках да ги чета ги нямаше. Имаше някакви които не стига че бяха малко, ми и нямах желание да ги чета.

Намирах всичко или в библиотеката или от приятели.

А някои от най-популярните книги зарязвах след първата глава и съм била права.

Това, че някоя книга е модна, не я прави ценна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нашите я затриха къде ли не я даваха да я четат и вече я няма, изчезна, аз затова книги не давам на кой да е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване