Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

Защото като дойде и техният ред, и да не бъдат намерени прекалено леки на Везната.

Чувала съм, че Везната е в сърцето на всеки.

Вие може би по-добре знаете от поредното провалило се кандидат-дете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

И ся кво прайми?

Как какво, запразняваме още в началото на декември, ядене и пиене като за последно.

Ако на 24-ти сме още живи, продължаваме с празнуването на Коледа, после на Новата година...

Шефчетата да ни чакат на работа някъде след Иванов ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувала съм, че Везната е в сърцето на всеки.

Вие може би по-добре знаете от поредното провалило се кандидат-дете.

-------------------Да, в сърцето.И в Трите храма също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "дърво на Живота" може да се отнесе и към планетарният организъм. Но обърнато обратно, като започва с Кетер - планетарният дух. Именно повредите, които ние, хората, в своето незнание и своеволие нанасяме на енергийните му пътища могат да доведат до апокалиптичен катаклизъм. DIXi ПП. Впрочем, Картаген трябва да бъде разрушен! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само след разрухата започва градеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и да градиш, без да разрушаваш съществуващото - да надраждаш, да доизпипваш нещата, да променяш, без да рушиш.

В зидарството често е така - полагаш темелите, вдигаш стените, слагаш покрива.Украсяваш, засаждаш растителността, правиш езерце пред сградата, златни рибки пускаш за наслада на окото. Радваш се на творението си.

След това обаче се нанася първия наемател.

Ти идваш след време и с ужас виждаш, че е надраскал стените, счупените керемиди е заменил с палстмасови плоскости, стаите са заринати с боклуци, езерцето е пресушено, а златните рибки-изядени за мезе.

Какво правиш ?

Нима трябва да разрушиш целия си градеж ? Не, разбира се.

Ще поправиш щетите, ще доизградиш сградата, с годините си придобила и нов поглед върху нещата - може би ще надградиш втори етаж, може да измениш формата на езерцето, може да оцветиш стените по друг начин - абе, ще направиш сградата много по-приятна дори и от преди.

Всъщност -не ми приемай думите на много сериозно-все пак аз съм едно просто магаре.Нямам никаквъ допир със зидарство и архитектура.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и да градиш, без да разрушаваш съществуващото - да надраждаш, да доизпипваш нещата, да променяш, без да рушиш.

Едва ли има какво да се надгражда в ерата на материализма.

Мисля, че наближава голяма трансформация на енергийно ниво. И Земята иска своя Ренесанс. Ключът е Любов.

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли има какво да се надгражда в ерата на материализма.

Мисля, че наближава голяма трансформация на енергийно ниво. И Земята иска своя Ренесанс. Ключът е Любов.

:(

Sie aber seid nicht fleischlich, sondern gejstlich ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнато обратно;дървото на живота е пак у нас; в нашето тяло..Ето го:

Публикувано изображение

шабат шалом :)

-----------------------------------------------

Това което е долу, е еднакво с това, което е горе,

и това което е горе, е еднакво с това, което е долу,

за да се осъществят чудесата на Единия!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=445&showentry=8868

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sie aber seid nicht fleischlich, sondern gejstlich ?

Ц! Не е плътска! :P С останалото и преводачът не се справи

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоз мамун-фанариотин `ного бръз бя - исках да допълня, че geistlich е много удобно оправдание за грешките ни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоз мамун-фанариотин `ного бръз бя - исках да допълня, че geistlich е много удобно оправдание за грешките ни

:baby: прието

ма няма лошо в плътската любов, когато е с много любов

Редактирано от Efe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ц! Не е плътска! :P С останалото и преводачът не се справи

:no-no:

lapsus scribum - грешка на копитата ми и на виното, проникнало в тях, предполагам. Не "J", а "i"

Римляни 8:9 , по превода на Лутер.

Този стих обосновава едно разграничение на людете.

Оня, коснатия пневматик по горе може би се досеща за какво брътвя в пиянското си слабоумие :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми даааа, аз могу убичам да ма обичат, особено ако са ми отпреде - да ги гледам де, един вид да ги контролираммм... :ph34r:

---------------------

Е, явно за Онаа Лубов се разправяте, дето не се контролира.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=445&showentry=8353

Sabaqhlar oolsun eshek efendiler & guzel guvendilar! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Римляни 8:9 Вие обаче не сте плътски, а духовни, ако живее във вас Божият Дух. Но ако някой няма Христовия Дух, той не е Негов.

А, ние се разправяме за Сичките любови и Любов.

В тяло съм, в дълбоката материя и никоя любов не ми е чужда.

Ми Той, сигурно чрез моята особа е искал и тази любов (проста, низвергната) да разбере - аджеба, кво е това!

:mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ние се разправяме за Сичките любови и Любов.

В тяло съм, в дълбоката материя и никоя любов не ми е чужда.

Ми Той, сигурно чрез моята особа е искал и тази любов (проста, низвергната) да разбере - аджеба, кво е това!

:mark:

------------------------

Ми да, пробвал е веднъж, после втори път, после...

"... 34. И когато той след това се запозна с тяхното същество и взе участие в техният вид, той пожела да пробие границите на кръговете и да се запознае с властта на този, който владее над огъня.

35. Тогава човекът, който притежаваше власт над света на смъртните същества и безразсъдните животни, се наведе, чрез свързващата сила на сферите, чито обвивки тай беше пробил и се показа на природата долу в красивия образ на Бога.

36. Когато природаота го видя, този, който притежаваше в себе си неизчерпаемата красота и всички енергии на седемте Ректора, свързани в образа на Бога, тя се усмихна пълна с любов; защото беше видяла чертите на тази прекрасна форма на човека да се отразяват във водата и забеляза неговата сянка върху земята.

37. Колкото до него: Когато забеляза тази форма чрез отражението във водата на природата, която толкова много приличаше на него, той се влюби в нея и пожела да живее там. Това което пожела, направи веднага, и така той започна да живее в безрасъдъчната форма. И когато природата прие в себе си своят любим, тя го обгърна напълно, и те станаха едно; защото пожара на желанието и беше голям.

38. Затова от всички създания в природата само човекът е двоен, а именно смъртен според тялото и безсмъртен според действителния човек.

39. Защото въпреки че е безсмъртен и има власт над всички неща, той изпитва съдбата на смъртните, понеже подлежи на съдбата. Чрез това той се превърна в тази сила на роб, въпреки че неговата родина е над свързващата сила на сферите; и въпреки че е мъж-жена, защото произлезе от един Баща, който самият е мъж-жена, и въпреки че е свободен от сън, защото произлезе от едно същество, което е свободно от сън, той бе победен от желанието на сетивата и от съня.”

КОРПУС ХЕРМЕТИКУМ, книга І на Хермес Трисмегист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бинго-о-о-о-о;

кажете на скъпия ни ариец Тихчо;че оттам започва християнството..и има много силно доказателство за това в самия български фолклор:

Публикувано изображение

същността на българската сурвакница.

Публикувано изображение

---------------------

Тук сме обсъждали сходството на суровачката, мартеницата и т.н. фолклорни мотиви с кадуцея на Триждивеликия Хермес / или жезъла на Меркурий - все тая/.

Аз лично не горя от желание да разговарям с уважаемия Tihichko, та няма нищо да му обяснявам. Нека си мине през вярата в примитивния расизъм, световни конспирации и тайни зловредни ордени - ако му е дадено, ще ги надрастне, ако не - такъв си му е Пътя.

---------------------

Някъде нагоре споменах, че и планетата ни има подобна на човешката финоматериална и енергийна структура, така че са възможни катаклизми в кризисните точки от това и развитие /условно казано "развитие", естествено/.

Дали в шебешките ми бъртвежи е възможно да има и зрънце рационалност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, съгласен съм - това е еволюцията на "силите под небето", на Демиурга.

Но нещо се е бъгнало и природната еволюция е зациклила в земната фаза и божества човешка направа градят своя си еволюция - еволюцията на еоните. Тя пък от своя страна е дълбоко порочна и всеки път завършва закономерно с катастрофа, поседвана от пралая и нов еволюционен кръг.

Точно за една такава закономерна и очаквана катастрофа си говорим в тази тема.

Окултния и мистичния път /левия и десен път/ дават шанс на кандидата да се завърне към истинската природна еволюция на Демиурга, дори получава възможност за ускорено развитие по остта на еволюционната спирала.

Но в рамките на тази реалност.

На някои това не им стига...

............................. Публикувано изображениеПубликувано изображение

Арсений Тарковский Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

* * *

Вот и лето прошло,

Словно и не бывало.

На пригреве тепло.

Только этого мало.

Всё, что сбыться могло,

Мне, как лист пятипалый,

Прямо в руки легло.

Только этого мало.

Понапрасну ни зло,

Ни добро не пропало,

Всё горело светло.

Только этого мало.

Жизнь брала под крыло,

Берегла и спасала.

Мне и вправду везло.

Только этого мало.

Листьев не обожгло,

Веток не обломало...

День промыт, как стекло.

Только этого мало.

...........................................

:bday19:

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете ся, да си купувам ли годишна винетка или да не се набутвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете ся, да си купувам ли годишна винетка или да не се набутвам?

Ааа....вече си купих :eek: ...С кой да говора да отмени края на света?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ще е животът ни през 2062 г.?

Тогава ще живеем по-добре и по-дълго, твърди италиански учен

След петдесет години ще живеем по-добре. Ще караме автомобили, задвижвани със слънчева енергия. Ще ядем месо, произвеждано в лаборатории без убийството на животни. Ще използваме енергия от центъра на Земята и ще се простим най-накрая с природния газ и с нефта, твърди в. "Република".

Джовани Бинями, учен от световна величина, който от неотдавна оглавява Националния институт по астрофизика, е обиколил света, за да разбере какви открития, способни да променят живота ни, ще бъдат направени.

Какъв ще бъде животът ни през 2062 година? Бинями е уверен, че вече се е родило детето, което ще стъпи на Марс. Плановете за покоряване на Червената планета са разработени отдавна.

Ученият твърди, че трябва да се лети до Марс, за да се разбере тайната на живота, тайната за това как се е образувал той във Вселената.

След това ще бъде открит живот на отдалечена планета. Ще е необходим късмет, за да бъдат прехванати сигнали от дълбините на космоса, но това е реално и ще ни даде увереност, че в друга слънчева система съществува разумен живот.

"От този момент във всеки от нас нещо ще се промени", убеден е ученият.

Един от фундаменталните въпроси ще остане енергията. Самият Бинями, както и много други учени, е привърженик на използването на ядрената енергия. Но осъзнава, че обществото няма да промени негативното си отношение към нея и след 50 години. Това ще наложи да се прибегне до друг вид енергия, да се избере нов път - дълбоката геотермия.

През 2062 г. по-голямата част от работата ще се извършва от молекулярни конструктори, а не от хора. Продължителността на живота на човека значително ще нарасне. "През 2062 г. ще се роди детето, което щ живее 152 години", убеден е видният италиански учен, посочва БТА.

dnes.bg

Убедена съм, че част от прогнозата на Бинями ще се сбъдне, и то тази част, в която се казва, че животът ни през 2062... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...