Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

ЩЕ ЗАГИНЕ ЛИ СВЕТЪТ ПРЕЗ 2012 Г.? Пророчество на маите През 2012 г. върху земята ще се стовари супер-катастрофа: магнитното поле на планетата внезапно ще се обърне. Гигантски земетресения и приливни вълни ще унищожат напълно нашата цивилизация. Европа и Северна Америка ще се изместят с хиляди километри на Север и ще спрат в полярния кръг. Тези апокалиптични събития ще причинят гибелта на почти цялото население на света. Такива са предсказанията, които идват от маите . Те са били наследници на легендарната Атлантида, която понастоящем е погребана под ледовете на Южния полюс. Атлантите са притежавали изключителни астрономични познания и са били в състояние да предскажат точно предишния световен потоп от 9792 г. пр. Хр. Тогава те са построили десетки хиляди лодки и са успели да избягат към Африка и Южна Америка. Учените искат да отправят това страшно предупреждение към целия свят, след като са успели да разбият няколко древни кода (с възраст от над 10 000 години). Те са от изключително важно значение за нашата цивилизация, тъй като 2012 г. приближава. През тази година, Венера, Орион и още няколко небесни тела ще застанат в същите “кодови позиции”, в които са били и през 9792 г. пр. Хр. - годината на предходния катаклизъм! bard.bg П.П:Дали отново да не прочетем предсказанията на маите - ако не за друго, поне да приготвим един Ноев ковчег, за всеки случай? Вярвам, защото е абсурдно, казвали древните римляни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Bri. Лично аз си водя хронология на пророчествата на Ванга и поне според нейните пророчества,катаклизъм през 2012 година няма да има. Запознат съм с пророчеството на Маите,вярвам в него,но все пак годината за това пророчество е определена от шепа учени,които разбили някъкав код,е това вече ми се струва не на място.Искам да кажа че дори и една точица да са збъркали,то това пророчество би могло да се отнася и за хиляда години напред. Иначе полюсите са се сменили не само при атлантите ,но и още три пъти преди тях ,според Тайната Доктрина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе полюсите са се сменили не само при атлантите ,но и още три пъти преди тях ,според Тайната Доктрина.

Самите маи са казвали, че тази дата означава Край на Епохата. Ще завърши епохата, която е започнала на 12 август 3114 година (до н.ера) и която маите са наричали Петото Слънце.

Знаели са за съществуването на предишните 4 епохи и тяхната продължителност. Първото Слънце е продължило 4008 години и било разрушено от земетресение и изядено от ягуари. Второто Слънце продължило 4010 години и било унищожено от ветрове и яростни циклони. Третото Слънце продължило 4081 години и било унищожено от огнен дъжд, пролял се от кратерите на вулканите. Четвъртото Слънце продължило 5026 години и било погълнато от вода, заляла всичко наоколо в гигантско наводнение. След това се родило Петото Слънце, което ни свети сега. То е известно като „Слънце на Движението”, защото според представите на индианците, в тази епоха ще има движение на Земята, от което всички ще загинат.

spiralata.net

За това ли говориш? Ако съдим по това значи маите са изключително прави във своите предсказания :wors: И ако учените не са сбъркали с дата (което аз мисля че е възможно защото едва ли са я изчислявали само веднъж) тогава можем да очакваме краят Публикувано изображение Ноо нека бъдем оптимисти имаме още 5 години :wors: тамън за един Ноев ковчег Публикувано изображение (тази шега може малко да е неуместна за което предварително се извинявам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самите маи са казвали, че тази дата означава Край на Епохата. Ще завърши епохата, която е започнала на 12 август 3114 година (до н.ера) и която маите са наричали Петото Слънце.

Знаели са за съществуването на предишните 4 епохи и тяхната продължителност. Първото Слънце е продължило 4008 години и било разрушено от земетресение и изядено от ягуари. Второто Слънце продължило 4010 години и било унищожено от ветрове и яростни циклони. Третото Слънце продължило 4081 години и било унищожено от огнен дъжд, пролял се от кратерите на вулканите. Четвъртото Слънце продължило 5026 години и било погълнато от вода, заляла всичко наоколо в гигантско наводнение. След това се родило Петото Слънце, което ни свети сега. То е известно като „Слънце на Движението”, защото според представите на индианците, в тази епоха ще има движение на Земята, от което всички ще загинат.

Е те това е много яко.Някой вярва ли в това изобщо?Освен маите.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайдеее...поредният край :wors:

Вие друга работа няматели си,все този край чакате,

а то от чакане,ще пропуснете най-важното............. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност...всичко свързано с културата на маите винаги ми е било изключително интересно.Та дори и техните предсказания.Всичко звучи като приказка за деца но...за такава древна цивилизация са били странно информирани по астрономия например :wors:

Интересно е все пак че досега не е настъпил нито един край на света, от толкова предсказатели... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то един ако настъпи, друг няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има...нали няма да е за първи път да ни заличи Бог от лицето на земята, нас грешните? :ph34r:

Има ли край, след него има и начало обаче...после пак край.Така е било.Защо да не бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учените свързват катаклизмите, за които се говори при маите, с приближаването на 10-та планета от Слънчевата система. Тя се появява (видимо) , мисля, че беше на 3000 години (може и да греша в тях, нямам източник в момента, с който да направя справка) и предизвиква промени не само на Земята, но и на другите планети. Пак прогнозират появата и, но не си спомням след колко години, може и да е 2012г. :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво разправяте че 2012 ще се мре??? Ми то лошо няма незнам аз някой да се е спасил от оная с косата...Честно казано- не ми пука....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата за "БАБДЖИ" на Маршал Говиндан се разказва кой е научил маите,за познанието на света.

От нея,ще научите за живота на Великите сидхи и традицията Крия - Йога,а краят ........ще почака :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учените свързват катаклизмите, за които се говори при маите, с приближаването на 10-та планета от Слънчевата система. Тя се появява (видимо) , мисля, че беше на 3000 години (може и да греша в тях, нямам източник в момента, с който да направя справка) и предизвиква промени не само на Земята, но и на другите планети. Пак прогнозират появата и, но не си спомням след колко години, може и да е 2012г. ;)

И аз съм чувал и чел за тази 10-та планета, която вече се явява девета, след като астронимите промениха статуса на Плутон от планета на забравих какво. До колкото си спомням орбитата на тази тайнствена планета "лежи" под доста голям ъгъл спрямо еклиптиката и затова не може да се наблюдава постоянно от астрономите. Ако обаче тази планета се появява веднъж на 3000 години (на мен ми се върти цифрата 3600 в главата, но може и да греша) то при положение, че човечеството има писмена история от повече от 4 000 години и шумерите пишат че са наблюдавали тази планета кога и какви катаклизми са станали по времето на шумерската цивилизация, които би трябвало да предизвика появата й?

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Всички ще се поболеем ден преди датата Публикувано изображение То и аз не вярвам ама нека не изключваме и тази възможност Бог да иска да се отърве от такива кат нас Редактирано от tigertron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

четох ,четох и накрая....нищо а иначе много са хората които предсказват края на света,но все още не е дошъл,така или иначе не можем нищо да направим по въпроса.Какъв е смисълът да се дискутира нещо,което е просто някакво пресмятане или предсказание,ще поживеем,ще дойде времето,ще видим

Редактирано от Liq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) това ми хареса. Ами неможе да го предодвратим понеже не само те, а и ние очакваме нещо такова, а именно тов за смяната на полюсити и май вече е започнало ако се замислите Публикувано изображение Вън е "зима" ,а бяха отчетени температури който са доста над нормалните за сезона, ургани с небивали скорости "атакуваха" Америка ле беше. Природата е в "Колапс". Нищо чудно и да се случи, но поне да сме подготвени, да си простим и да заживеем в мир ако ще се мре Публикувано изображение

ПП:

Пък и кой знае. Може и да оцелеем Публикувано изображение поне някой от нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност...всичко свързано с културата на маите винаги ми е било изключително интересно.Та дори и техните предсказания.Всичко звучи като приказка за деца но...за такава древна цивилизация са били странно информирани по астрономия например :yanim:

Интересно е все пак че досега не е настъпил нито един край на света, от толкова предсказатели... :speak:

И на мен в последно време са ми интересни, брат ми много се е зарибил да чете за тях и е наизтеглил сума ти и книги и документални филми. След като изгледах един от филмите направо се хванах за главата - открили са толкова много неща, часовника, числото 0, календарите (22 календара за различните цикли в природата), архитектурата им просто няма смисъл да я споменавам. Били са наистина гениални. Но разбира се (разбира се) някакъв си там християнски епоскоп или там какъвто беше унищожил книгите им (които са били доста) и е оставил само 4 (ако не се лъжа).

Поразровете се малко тук-там и ще намерите някои наистина изумителни неща са маите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли ще се мре?! :ph34r: Жалко, но и аз бях чула от една приятелка, че скоро ще се случи нещо ужасно не само в БГ, а в целия свят. Забравих тя от къде знаеше, но ще поразпитам. И все пак е много вероятно да се случи т.н. край на света. Вчера намерих статия, че има 10 планета. И все пак май съм назад с инфото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли ще се мре?! :speak:

Жалко, но и аз бях чула от една приятелка, че скоро ще се случи нещо ужасно не само в БГ, а в целия свят. Забравих тя от къде знаеше, но ще поразпитам.

И все пак е много вероятно да се случи т.н. край на света. Вчера намерих статия, че има 10 планета. И все пак май съм назад с инфото...

Не, няма да се "мре".

Според маите 2012г. е повратна за човечеството, но в добрата светлина. Просто започва нов цикъл в природата, спокойно. Ако не искате да се "мре" в скоро време вземете да си изпълните задълженията на граждани на планетата и спрете глобалното затопляне! Това е единственото, което може да убие всички ни, иначе ние си "мрем" малко по малко. Тероризма, политиката, глобализацията, невежеството си ни убива всеки ден, така че....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"През 1999 в месец седми от Небето

ще слезе Великият Крал на ужаса..."

Ето това е написал Нострадамус за края на света, който трябваше да е през 2000 година. Това негово предказание вся смут и се исписаха и изговориха много неща. И какво стана май и той е сгрешил със сметките или не се знае какво точно.

Но ето сега че се появява и нова "мълва", която до тези дати ще ни човърка и ще си задаваме много въпроси. Според мен единственото бедствие, което може да доведе да края на света то това сме самите ние. Боклуците, замърсяванията които се получават от разрастване на технологиите, различните химикали .... всичко убива малко по малко Земята. Според мен е по възможно да настъпи край на света след хиляди години с продължаването на глобалното затопляне, изтъняване на озоновия слой ... може да ни връхлети някой астероид това са по възможните причини да изчезнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Край ще има. Като гледам времето колко шантаво става и колко много хората деградират определено ще е доста скоро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, това не са открития на маите. В момента чета една книга, в която се доказва, че маите са наследници на много по-древна цивилизация (може би на жителите на Атлантида), която полага основите и на египетската. След последния глобален катаклизъм (около 10 000г.пр.н.е.) човечеството не прогресира, а деградира в уменията и възприятията си. Би било добре да тръгнем пак нагоре! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе в последно време 2-3 пъти чух че еди-къде си, еди-кой си вложил незнам си колко милиона за съвременен "ноев ковчег" - ДНК от всички животински и растителни видове. Последно май беше правителството на Швейцария. Предсказания не съм чел нито на Ванга, нито на Нострадамус, нито на маи или други някакви, но като гледам какво става с времето и като слушам за тия вложения в ДНК бази почвам да се замислям :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бъркам ме поправете, но ако не се лъжа до сега никой не е разчел писменоста на изчезналите Южноамерикански народи, включително Майте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са пълни измислици. :angry: Наистина ли вярвате в тези предсказания? До сега съм чувал, че светът ще свърши през 1997, 1999, 2000, 2002. И какво стана? Все още сме живи нали? Наистина като четях тези работи ми стана леко смешно. Не мога да разбера как ги слушате тия неща. Ако всичко опираше до тези изчисления само... Някакви си небесни тела щели да бъдат на същите точки като преди почти 12000 години. Малее, какво ще правим? Та те ще са на същите "възлови точки". И какво от това? Просто защото ще са на същите "възлови точки" трябва да мислим, че ще се случи същото ли? Това е лудост. Говорите за някаква Десета планета. Я дайте малко повече инфо и за нея, че да се поскарам на учените и заради нея. :) Говоря сериозно. Дайте малко повече инфо за тази Десета планета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светът отдавна е свършил. Просто хората още не са забелязали това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...