Премини към съдържанието
_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

Светът отдавна е свършил. Просто хората още не са забелязали това...

Интересно мнение.

Но аз още искам да науча малко повече за Десетата планета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност маите са една заслужаваща уважение цивилизация, много неща са им били ясни много преди останалите да ги открият. Но все пак живеем в 21в. Не вярвам на Нустрадамус или на Ванга - вярвам на учените, които отдавна са доказали тезата си за глобалното затопляне и каква цена ще трябва да платим ако не си припомним на време, че ние сме гости на тази планета и природата рано или късно ще ни върне тъпкано всичките извращения, които сме направили спрямо нея като едни вечно гладни за потребление на всякакви ресурси кърлежи:clap: Аз винаги съм казвала, че човешката глупост ще сложи края на света и като гледам натам сме се запътили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света ще настъпи през 2060 година. Предсказанието е направил още преди три века един от най-популярните учени Исак Нютон. Това става ясно от негови ръкописи, които са изложени от днес в Еврейския университет в Ерусалим. Късчето хартия, върху което Нютон е направил изчисленията си, че края на света ще настъпи през 2060 година, беше открито и обработено едва преди няколко години. За това предсказание на популярния учен Би Би Си дори направи филм със заглавие „Исак Нютон: Мрачният еретик”. Сега писмото от 1704 година, в което Нютон е описал предсказанието си, е част от изложба озаглавена „Тайните на Нютон”, открита в Ерусалим. От въпросното писмо става ясно, че ученият е определил кога ще дойде краят на света на базата на фрагмент от Библията. Нютон твърди, че Армагедон ще настъпи точно 1260 години след възстановяването на Свещената Римска империя от Карл Велики. Годината на това събития е 800-та. плюс пророкуваните от Нютон 1260 прави точно 2060 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, това го гледах преди време в един филм за Нютон и ми е много интересно как ги е направил по-точно тези изчисления. Мисля, че това предсказание никак не бива да се подценява!

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че Айнщайн опроверга Нютон и допълни теорията му. Сега има много опровержения и на теорията на Айнщайн, така, че... Иначе 88 години не са зле. Навремето се надявах на 28 да хвърля топа по разни предсказания, ама още съм жив. Даже и Ванга каза, че къщата ми няма да я има отдавна и ще потъне преди 12-13 години, но... Аз явно съм твърдоглав :). Деца, вярвайте, може наистина за някои от нас тогава да настъпи края на света :P

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че Айнщайн опроверга Нютон и допълни теорията му...

Би ли разяснил за коя теория става въпрос и какво е опровержението на Айнщайн! За тази, че краят на света е през 2060г. ли?

Просто не съм чувал за такова нещо и ми стана интересно! :)

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук ако се вярваше на тези неща краят на света е щял да настъпи доста пъти...то не беше 1999, то не беше 2000... А и да не забравяме че дори и да не е 2060 година след 5 млрд години Слънцето ще ни изпече... :)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай Боже да доживеем до 2060 г., ще река аз! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли разяснил за коя теория става въпрос и какво е опровержението на Айнщайн! За тази, че краят на света е през 2060г. ли?

Просто не съм чувал за такова нещо и ми стана интересно! :wors:

Оффф, караш ме да се връщам много назад, когато очаквах скорошната смърт на света ;)

Говоря за F=ma. Според Айнщайн тоя закон важи при скорости много по-ниски от скоростта на светлината, затова човечеца си слага и едно " с" :) Това не е важно, защото други след него го опровергават наново, включително и българи. Просто законите на Нютон са частни случаи на законите на Айнщайн. Значи човека не е предвидил такова просто нещо като светлината, та какво остава за края на света? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще настъпи с Второто пришествие,ама само Господ знае кога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф, караш ме да се връщам много назад, когато очаквах скорошната смърт на света ;)

Говоря за F=ma. Според Айнщайн тоя закон важи при скорости много по-ниски от скоростта на светлината, затова човечеца си слага и едно " с" ;) Това не е важно, защото други след него го опровергават наново, включително и българи. Просто законите на Нютон са частни случаи на законите на Айнщайн. Значи човека не е предвидил такова просто нещо като светлината, та какво остава за края на света? ;)

Аха, ясно. Това всъщност е в основата на теорията на относителността.

Но си мисля, че края на света Нютон не е изчислявал с помощта на подобни закони, а чрез откриване на нещо скрито в библията. Не знам какво е изчислявал и как, не знам и дали не е бил леко "crazy" (като всеки учен :speak: ), но със сигурност не е бил прост!

Но първо да преживеем 2012 г., пък после да я мислим 2060г.! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но първо да преживеем 2012 г., пък после да я мислим 2060г.! :speak:

Преживяхме 1999г., 2000г., 2002г. ще преживеем и 2012г. и 2060г. Нема се плашиш ;) Редактирано от Aragorn(Elesar) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, не мога да разбера защо се отдава такова значение на края на света, след като той няма да засяга отделната личност, а цялото като такова. Т.е. след края на света няма да има кой да разкаже за него, а от това следва, че можем всички просто да го изчакаме мирно и тихо, без големи драми. Светът свършва, никой не остава, значи на всички ще им бъде все едно, нали? За какво е целият този шум, след като така или иначе всички ще умрем някой ден? "- Никой не живее вечно, нали? - Да, но всеки се опитва." Ст. Кинг, "Мъртвата зона"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудила защо като се заговори за края на света, това ни звучи плашещо?! В Библията пише, че когато дойде края на света-мъртвите ще възкръснат и всеки ще бъде съден за делта му от Бог. И тогава праведните ще бъдат наградени с вечен живот! Е, деца-обичайте се и не правете лошо никому! Пък може и да получиме наградата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудила защо като се заговори за края на света, това ни звучи плашещо?!

В Библията пише, че когато дойде края на света-мъртвите ще възкръснат и всеки ще бъде съден за делта му от Бог. И тогава праведните ще бъдат наградени с вечен живот!

Е, деца-обичайте се и не правете лошо никому! Пък може и да получиме наградата!

Ами ако не ми я дадат? Ето там е тънката разделителна линия, така, че живейте за момента, а сърцето нека води обичта ви ;) Мисля, че всеки има нещо човешко в сърцето си, така, че не е необходимо да се чака края на света, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живейте за момента, а сърцето нека води обичта ви ;) Мисля, че всеки има нещо човешко в сърцето си, така, че не е необходимо да се чака края на света, нали?

Обичайте се във всеки миг,във всеки дъх

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадададада ... може и през 2008 да настъпи Апокалипсисът ... Нострадамус бе предвидил , че през 2000 и някоя си ( изминала е тази година ) ще настъпи края на света , но все още сме живи нали ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро гледах "An Inconvenient Truth" на Ал Гор. Не бих казал, че ще е краят, но определено доста народ ще се издави и изсели във вътрешноста на континентите. И за това ще сме си виновни ние, а не метеорит или сблъсък с комета и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей,брей-2060? :) По моите изчисления,не е тази година,а 2050-тогава ще свърши света Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 60 (53 де) си мисля,че глобалното затопляне ще доведе до необратими катаклизми и милиони жертви,но чак за края на света не ми се вярва.Край на света може да настъпи само по космически и божи начин (както го вярвам аз). А именно ---> метеорит колкото Луната блъска Земята и я пръсва или поне я превръща в огнено кълбо--->не оцеляват живи организми.Друг начин е слънцето да изгасне ,но до тогава остават още към 3 милиярда години. Другият начин е Господ да слезе и да настъпи Страшният съд,както е описано в Библията.Тогава всеки ще получи награда или наказание. Съвсем различен е въпросът до каква степен могат да се предричат подобни неща.Особено за космическите явления.Нютон е бил велик учен,но времето ,в което е живял според мен не му дава шанс да предскаже бъдещето.По горе споменахте,че Нютон се е уповавал на Библията за предсказането си ( нещо нетипично за човек на науката).И други хора са предксзвали ,че краят на света ще настъпи.те са били сигурни,но не се е сбъднало.Мисля,че не трябва да вярваме много и на това предсказание.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Ако Гея реши да промени орбиталната си позиция,това не означава непременно ,че животът на нея ще престане да съществува.Може обаче да означава че някои видове превърнали се в дразнители за тялото и пречещи на еволюцията могат да бъдат заличени.Проблемът е че човечеството върви по стъпките на библейския Луцифер-самозаблуждава се че е единственото творение на създателя,при това надарено с лъжливо духовно превъзходство, а това го изолира от останалите създания ,включително и отсъществото даряващо го с живот и препитание.Десните полукълба на мозъците ни имат предопределен достъп до Безвремието,където има подсъзнателен намек за мащаба на бедствието,стига разбира се да сме достатъчно чуствителни да го разберем.Но дълбоко в колективното подсъзнание на човечеството е залегнало познанието че на мястото на хауса неизбежно идва редът. Предсказанието на Едгар Кейси: Разцепване на Земятаот западната страна на Америка. Потъване в морето на по голямата част от Япония. Разместване на пластовете в Арктика и Антарктика,които ще доведат до смяна на полюсите в резултат на коетобезплодните и полутропически области ще станат тропически. И в Тихия и в Атлантическия океан ще се издигнат потънали преди земи Много от бойните полета на втората световна война ще се превърнат в морета с заливи и острови Цели участъци от источното крайбрежие на Ню Йорк ще изчезнат, самия град също Южните части на Кролина и Джорджия също ще изчезнат Водите на големите езера ще се стекат в Мексиканския залив На много места земята ще се разцепи , най силно ще бъде засегнато Западното крайбрежие на Америка.В Карибско море ще се появи суша.Южна Америка ще бъде лошо разтърсена от горе до долу. Не знам до колко всичко това предстои да се случи , но е интересно да се прочете -Edgar Cayce on Atlantis А годината която се спряга с тези промени е 2012. Освен това се изчислява и намалянето на магнитното поле ,което съвсем реално и научно от 1987 год рязко намалява

Редактирано от didi_ts (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичайте се във всеки миг,във всеки дъх

Публикувано изображение

Колко прости думички, а колко трудно осъществими!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bildera_,защо пък не?Аз си се обичам всеки миг и със всеки дъх Публикувано изображение

А колкото до разцепването на континентите-Земята ще се разцепи,не от западното,а от източното крайбрежие на америка,а Южна Америка ще бъде лошо разтърсена не "от горе до долу",а от "долу на горе"!

Так видях аз апокалипсиса!

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но за подобни драстични промени са нужни стотици милиони години :) .......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За подобни промени са нужни не повече от няколко часа ,до няколко дни. Освен това за тази планета това няма да е първото подобно явление. Това че на нас ни се иска да не е сега и в този ни живот си е наш проблем. По принцип,всичко върви по план.Учените вече следят намаляването на магнитното поле на земята,което много се е засилило след 1987 год.Предстои обръщането на полюсите и това отдавна не е тайна.Интересен факт е Великата година (дълго е да пиша как е изчислена)но тя е 29,920 години в нея има 2 кризисни точки които са свързани с равноденствията.ако се изчисли потъването на Атлантида е станало преди 13000години в кризисната точка на цикъла ,когато съзнанието на човечеството е достигнало максимална будност.Днес сме достиганали надира,много тъмна точка и се намираме на мястото където будността започва да се възвръща.Има много доказателства за това включително и в нашето поведение,което никак не е трудно да се забележат.Хубавата новина е че когато започне цикъла и земното магнитно поле се разпадне в противоположната страна на цикъла от където започва най голямата тъмнина ,разпадането може да има невероятно позитивно значение.От там може да започне прехода към по високо ниво.Така че прехода от най голямата криза може да е време за най - големи възможности. за кого обаче ?И за това има теория на вероятностите.Споко има кой да се погрижи за нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване