Премини към съдържанието
_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

Светът НЯМА да се свърши с нас Публикувано изображениеПубликувано изображение

Ето с това съм напълно съгласна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света ще настъпи през 2060 година. Предсказанието е направил още преди три века един от най-популярните учени Исак Нютон. Това става ясно от негови ръкописи, които са изложени от днес в Еврейския университет в Ерусалим.

Късчето хартия, върху което Нютон е направил изчисленията си, че края на света ще настъпи през 2060 година, беше открито и обработено едва преди няколко години. За това предсказание на популярния учен Би Би Си дори направи филм със заглавие „Исак Нютон: Мрачният еретик”. Сега писмото от 1704 година, в което Нютон е описал предсказанието си, е част от изложба озаглавена „Тайните на Нютон”, открита в Ерусалим.

От въпросното писмо става ясно, че ученият е определил кога ще дойде краят на света на базата на фрагмент от Библията. Нютон твърди, че Армагедон ще настъпи точно 1260 години след възстановяването на Свещената Римска империя от Карл Велики. Годината на това събития е 800-та. плюс пророкуваните от Нютон 1260 прави точно 2060 година.

Зависи от тълкуването на текста . Армагедон не е означава край на света .

{ Армагедон - евр. har megiddo “хълм край Мегидон”

библ. Според Апокалипсиса — място на есхатологичната битка ( в Северна Палестина ) , където пълчищата на злото ще претърпят окончателно унищожение .}

Унищожение на злото ? - Какво по-хубаво от това ? Но си мисля , че е невъзможно Публикувано изображение

Значи ли това , че с унищожението на злото означава и край на света ? - Едва ли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не ми пука когато тогава. Светът НЯМА да се свърши с нас Публикувано изображениеПубликувано изображение

Това е проблема на никой не му пука, всеки си казва "аз няма да съм последния човек я". От там идват и проблемите, заради нашия непукизам, замърсяваме природата, въздуха, водата, почвите...А тази озонова дупка от къде се взе?...да не би да се появила ие така? Не е! Ние хората сме виновни за това в какво превръщаме планета си! Ако всеки не си казваше "еееее голяма работа, да не изхвърлям боклуци замо аз?", сега нямаше да има за дискусия теми от сорта на "Глобално затопляне и Замърсяване на природата"! Ииии какво поос***ме планетата си почнахме да търсим къде да се дянем... Непукизна е най-големия проблем на човечеството и заради него рано или късно "човека" ще изчезне като вид!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй тъй, 2060 значи.Ако когато стане 2060 и не стане нищо, чудно коя ли ще е следващата дата?Човек обича да залъгва сам себе си с точни дати за събития, които очевидно не са в неговата власт да определи или контролира.Ма Нютон бил, ма Нострадамус бил, както и много други и никой не познал досега, ама до 2060 има време.Защо изобщо се дискутират такива очевидни спекулации?Вместо да се съсредоточим върхи ежедневните си проблеми и тяхното решение, а не върху това дали 2060 година ще стане нещо като края на света.Кога Исус беше на Земята, каза: незнам.Нютон ли знае по-добре?Свалям му шапка като учен, ама не и като пророк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много набори тука !На 82 години ще гледаме края на света или изпращането ни в старчески дом! :speak: И в двата случая няма да сме доволни Публикувано изображение !Но сега по-сериозно предсказания колкото си искаш но такова със 100% достоверност няма!А това че ние сами си докарваме природни бедствия си е така заради тази наща пуста алчност или по-точно на братята американци които са най-големия замърсител на планетата (за повече инфо филма на бившия вицепрезидент на САЩ Ал Гор-"Неудобната истина" - http://######/details.php?id=76468 Ето какво се казва в него: Човечеството седи върху тиктакаща бомба. Ако огромното болшинство от учени по света са прави, ние имаме само 10 години време, за да предотвратим голяма катастрофа, която може да изпрати цялата ни планета в един порочен кръг на самоунищожение, включващо извънредни метеорологични условия , наводнения, продължителна суша, епидемии и убийствени топлинни вълни, надхвърлящи всичко, което някога сме преживявали

Един документален филм, който ще разтърси представите ви за света из основи...

Редактирано от spark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2060?Аз пък съм чувала от някъде че края ще бъде през 2029 :speak: Пишише че някакъв астероид щял да се разбие и че 30% от жителите ще бъдат засегнати... дали ще е през 2060 или през 2029 или след 200 години няма значение важното е да си поживеем добре :P ама аз лично предпочитам да живея по дългичко :]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е проблема на никой не му пука, всеки си казва "аз няма да съм последния човек я". От там идват и проблемите, заради нашия непукизам, замърсяваме природата, въздуха, водата, почвите...А тази озонова дупка от къде се взе?...да не би да се появила ие така? Не е! Ние хората сме виновни за това в какво превръщаме планета си! Ако всеки не си казваше "еееее голяма работа, да не изхвърлям боклуци замо аз?", сега нямаше да има за дискусия теми от сорта на "Глобално затопляне и Замърсяване на природата"! Ииии какво поос***ме планетата си почнахме да търсим къде да се дянем... Непукизна е най-големия проблем на човечеството и заради него рано или късно "човека" ще изчезне като вид!!! :P

Аз не съм казвал, че не ми пука за природата - не ми пука, че ще се "свърши" "света" на хората (демек вашият тоест нашият)

После "планетата си" тя не е наша - припомни си от къде идваш :) По - скоро ние сме нейни деца май :P ама напоследък сме станали паразити и освен, че си вредим нон стоп вредим и на нея. Споко човече тя Гея си знае работата - след като се оттърве от нас ще се възстанови - ако ли не - то и в природата стават грешки :)

Накрая забелязвам типичното за повечето хора вродено самочувствие - "наща планета", "планетата си" ние сме гости тук :P

Сериозно ли мислиш, че боклука който изхвърляш е от огромна вреда за природата. Аз се сещам за поне 3 други неща на които не обръщаш внимание - а те вредят много повече на природата отколкото чувала с боклук който изхвърляш :wub::speak:

А и друго, че се сетих България не е АД ние си го правим ад - това по отношение на местожителството ти Публикувано изображение

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така наречените пророчества са в по-голямата си част конспиративни. Големият календар на маите е автентичен, но езотеричното му значение е изпопачавано от всякакви тълкуватели. Явен факт е, че 2012 година наистина е крайна за този календар, но това, което не се знае от повечето инересуващи се, че тя всъщност е начлна за самото изграждане на календара. Маите са я използвали като отправна и са го съградили отзад - напред. Явно познаващи добре астрологията, те са били предвидимо едно изключително значимо за слънчевата ни система събитие. Повечето астролози знаят, че когато слънцето навлезе в стрелеца (Декември) ще застане между Земята и центъра на галактиката ни (Млечен път) и само няколко си 8 грдуса ще попречат да застанат съвсем на една права. Това е колосално събитие и със сигурност ще доведе да конретни земни прояви, твърде категорични. Все пак космическите енергии ще имат нещо като фокус, а съответната подредба ще е в по-голяма степен проводник. Обаче никой не е споменавал за край на света, напротив това според мен ще е преломен момент в човешкото развитие.

Редактирано от венци (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм казвал, че не ми пука за природата - не ми пука, че ще се "свърши" "света" на хората (демек вашият тоест нашият)

После "планетата си" тя не е наша - припомни си от къде идваш :) По - скоро ние сме нейни деца май :P ама напоследък сме станали паразити и освен, че си вредим нон стоп вредим и на нея. Споко човече тя Гея си знае работата - след като се оттърве от нас ще се възстанови - ако ли не - то и в природата стават грешки :)

Накрая забелязвам типичното за повечето хора вродено самочувствие - "наща планета", "планетата си" ние сме гости тук :P

Сериозно ли мислиш, че боклука който изхвърляш е от огромна вреда за природата. Аз се сещам за поне 3 други неща на които не обръщаш внимание - а те вредят много повече на природата отколкото чувала с боклук който изхвърляш :help::clap:

А и друго, че се сетих България не е АД ние си го правим ад - това по отношение на местожителството ти Публикувано изображение

Според мен ние не сме деца на планетата, а по-скоро натрапници, които скоро ще се самоунищожат, а казвам нашата, защото все пак живеем на нея и ако ние на си я пазим, няма койда ни я пази! Да ти кажа не мога да си припомня от къде идвам, защото незнам, никой не е доказал още нищо по този въпрос има само хипотези.По отношение на "чувала с боклук" - аз говоря за всеки един от нас като замърсител.Замисли се всички замърсяваме, само че някой а по чувално други с тонове...каквото и да си говорим липсва ни на нас култура в това отнопение, никой не мисли за това какво ще остави след себе си...от тук и проблемите ни...

Съгласен, България наистина не е АД, ние си го правим сами.Така е!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Аз ще съм на 78 години, Бога ми и едва ли ще го дочекам...Не ми се живее чак толкоз много Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Аз ще съм на 78 години, Бога ми и едва ли ще го дочекам...Не ми се живее чак толкоз много Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Много ли те вижда...? :bye1: Интересно ми е дали ще го кажеш и ако станеш на 50? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така наречените пророчества са в по-голямата си част конспиратични. Големият календар на маите е автентичен, но езотеричното му значение е изпопачавано от всякакви тълкуватели. ...............

Обаче никой не е споменавал за край на света, напротив това според мен ще е преломен момент в човешкото развитие.

Дано този прелом е положителен, но надали силно ме съмнява :rolleyes:

Редактирано от varvarinata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност той ще е доста индивидуален. За всеки - каквото повикало, такова се обадило.

Аз ще си повикам здраве и късмет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отново несигурни неща... ако учените бяха толкова сигурни в разчитането на предсказнията сега цял свят щеше да е в паника...или можеби не,щом даже след новините за глобалното затопляне хората пак не уцелват кошчетата за боклук, поне в БГ. сигурно под българския парламент ще се разтвори земята и ще настъпи апокалисис ;) а сега малко настрана политиката... страхотни са всички приказки за еволюция и за деградация и т.н. ама много фантастично ми звучат. иначе и аз чух че земята започва да измества оста си и в един момент ще се обърне. а това в началото за 5-те слънца ми прави асоциация с 4-те сили - земя, въздух, огън,вода, сега обаче какво следва? въртенето май не е 5-тата сила,но както и да е, можеби е по-скоро символично,защото ако това, което пишат маите е вярно, значи има връзка м/у материята и духовното(и най-вече духовно има),защото всичко не може да е чак такова съвпадение. както и да е,в днешния материален свят едва ли има някой който ще тръгне да се подготвя за края си 5 години предварително - ние да си вивеем, пък каквото стане! само дето по-младите сме по-прецакани,ама карай. пък и ако ще свъзваме апокалипсиса с библията, все някакви хора трябва да оцелеят за да бъдат по-мили на бога и от ангелите. нз далли ние сме по-мили на бог от маите, но нека не забравяме, че освен че са били по-еволюирали от нас са били и много жестока цивилизация, чието ежедневие е било изпълнено с болка,можеби сега Господ ни обича и ни е направил по-тъпички Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милейди, земната ос прецесира от край време, а не започвала скоро. Това което наскоро се случи, бе просто едно нециклично леко отклонение, което нито е начало на нов род движение, нито променя параметрите на стария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отново несигурни неща... ако учените бяха толкова сигурни в разчитането на предсказнията сега цял свят щеше да е в паника...или можеби не,щом даже след новините за глобалното затопляне хората пак не уцелват кошчетата за боклук, поне в БГ. сигурно под българския парламент ще се разтвори земята и ще настъпи апокалисис :beer: а сега малко настрана политиката... страхотни са всички приказки за еволюция и за деградация и т.н. ама много фантастично ми звучат. иначе и аз чух че земята започва да измества оста си и в един момент ще се обърне. а това в началото за 5-те слънца ми прави асоциация с 4-те сили - земя, въздух, огън,вода, сега обаче какво следва? въртенето май не е 5-тата сила,но както и да е, можеби е по-скоро символично,защото ако това, което пишат маите е вярно, значи има връзка м/у материята и духовното(и най-вече духовно има),защото всичко не може да е чак такова съвпадение. както и да е,в днешния материален свят едва ли има някой който ще тръгне да се подготвя за края си 5 години предварително - ние да си вивеем, пък каквото стане! само дето по-младите сме по-прецакани,ама карай. пък и ако ще свъзваме апокалипсиса с библията, все някакви хора трябва да оцелеят за да бъдат по-мили на бога и от ангелите. нз далли ние сме по-мили на бог от маите, но нека не забравяме, че освен че са били по-еволюирали от нас са били и много жестока цивилизация, чието ежедневие е било изпълнено с болка,можеби сега Господ ни обича и ни е направил по-тъпички Публикувано изображение

Потресаваща ограниченост...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше предположения за 1999, после за 2000, 2001, а маите казват 2012.Няма значение кога ще е края, важното е да направим своя свят по-красив, изпълнен с любов, и дори света да умре, поне ще е бил обичан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, няма да е скоро. Още не са се сбъднали всички пророчества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да настъпва вече тоя край,че ми писна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света ще настъпи през 2060 година. Предсказанието е направил още преди три века един от най-популярните учени Исак Нютон. Това става ясно от негови ръкописи, които са изложени от днес в Еврейския университет в Ерусалим.

Късчето хартия, върху което Нютон е направил изчисленията си, че края на света ще настъпи през 2060 година, беше открито и обработено едва преди няколко години. За това предсказание на популярния учен Би Би Си дори направи филм със заглавие „Исак Нютон: Мрачният еретик”. Сега писмото от 1704 година, в което Нютон е описал предсказанието си, е част от изложба озаглавена „Тайните на Нютон”, открита в Ерусалим.

От въпросното писмо става ясно, че ученият е определил кога ще дойде краят на света на базата на фрагмент от Библията. Нютон твърди, че Армагедон ще настъпи точно 1260 години след възстановяването на Свещената Римска империя от Карл Велики. Годината на това събития е 800-та. плюс пророкуваните от Нютон 1260 прави точно 2060 година.

Нещо спряха да говорят за Нострадамус. Сега извадиха Нютон...

Краят на света е предсказван нееднократно и досега винаги погрешно. В цитата е изложена поредната ала-бала.

Човешката цивилизация е твърде млада и е съвсем нормално да се търси отговора на подобни въпроси. Някои находчиви люде изкарват доста пари от страха и незнанието на хората. Има хиляди начини...

ученият е определил кога ще дойде краят на света на базата на фрагмент от Библията

Забелязъл съм, че винаги, когато липсват сериозни доказателства, някой споменава Библията, Корана или някоя друга свещена книга. Публикувано изображение

На тези, които ще доживеят до 2061-та, пожелавам да не се страхуват от измишльотини и да се наслаждават на краткото си пребиваване на Земята. Помнете, че до 2060-та остават още 52 години. Някои хора едва доживяват до половината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз 2060 ще съм на 63 год. Публикувано изображение

Ако наистина стане така тогава или по-рано вие ще се опитате ли да се скриете? Най-безопасно ще е в планините над 2000 м. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света със сигурност ще настъпи след няколко милиарда години.Той обаче може да настъпи и утре.Но когато и да стане това-просто няма значение,защото никой и нищо няма да остане.А иначе,всички гадатели и ясновидци разчитат на особенните качества на човешката памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирай края на човечеството, какво значи светът ни без хора? То и сега вече е трудно да срещнеш човек.Та ние се самопогубваме, бомби, заводи които ни тровят, злобата човешка, омразата, ненависта един към друг все неща които ни погубват.Всичко е предсказано но ние нямаме уши да чуеме и очи да виждаме, загърбихме най- простите човешки ценности, загърбихме и това което Бог като завет ни даде. Никой, или почти никой не търси спасението, а то е толко простичко едничката ЛЮБОВ обичта на човека към човека!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване