Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ДПС иска да се дава книжка и без 8 клас

Ясен Люцканов-в. "Сега"

Да се премахне изискването за задължително основно образование при получаване на шофьорска книжка поиска зам.-шефът на парламентарната група на ДПС Ремзи Осман.

Образователният ценз бе въведен преди по-малко от четири месеца като част от мерките за намаляване на пътните произшествия в закона за движение по пътищата. Според Осман обаче цензът е несправедлив. Нямало статистика, която да покаже дали шофьорите без завършено основно образование са най-големите нарушители на пътя. Такъв ценз липсвал и в ЕС. Затова ограничението щяло да създаде неравнопоставеност между изискванията към българските шофьори и колегите им в Евросъюза. Несправедливо щяло да бъде и към хората, които ще си вадят шофьорска книжка по новите изисквания.

Тази идея се появи, след като в сряда правната комисия отхвърли предложения за промени в НК, внесени още преди два месеца от шефа на транспортната комисия Йордан Мирчев от НДСВ. Самият Мирчев се разграничи от идеите и обясни, че авторът им бил Захари Георгиев от БСП. Той пък ги внесъл по настояване на апелативния прокурор на Пловдив Росен Димов. Едно от предложенията бе най-тежките санкции да се прилагат за шофьорите с над 1.5 промила алкохол в кръвта, а не, както е сега, с 1.2 промила. За идеята се застъпи шефът на КАТ Алекси Стратиев. Така щели да освободят съдебната система от дела. Депутати възроптаха, че ако качат промилите, ще се получи ситуация като тази с поправката "Ванко 1" и ще се облагодетелстват доста подсъдими в момента шофьори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези хора няма да спрат да ни изумяват с тъпите си идеи.

Да вземе да отпадне и прегледа при очния лекар тогава, и да се вдигне промила направо на 2. Да се облекчи още повече съдебната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото контингента им е неук и искат да ги направят и шофьори.По-добре да мислят как да ги образоват,а не да променят закони в тяхна полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щото контингента им е неук и искат да ги направят и шофьори.По-добре да мислят как да ги образоват,а не да променят закони в тяхна полза.

Глупости... подобна идея е просто смешна от твоя страна....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно от предложенията бе най-тежките санкции да се прилагат за шофьорите с над 1.5 промила алкохол в кръвта, а не, както е сега, с 1.2 промила.

Тези са много луди! Искат по пътищата да има напълно пияни шофьори и после да бъдат ненаказани. Както каза Ken тези хора не спират да ме изумяват с тъпите си идеи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво общо има между пиян шофьор.. и човек, който не е завършил 8ми клас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам какво общо има между пиян шофьор.. и човек, който не е завършил 8ми клас...

Ами излез на пътя с тях и ще разбереш

Глупости... подобна идея е просто смешна от твоя страна....

Що да е смешна - човека предлага по - просто решение - да ходят на училище (което между другото е задължително но поради незнайни причини на тези хора не им се учи а им се шофира). По - скоро бих казал, че твоето мнение е кофти. Къде къде по - просто е отколкото да се привеждат в сила нови смешни закони.

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм от тях, но някои хора са нямали възможност да ходят на училище и прочие, а за да почнеш работа на доста места вече се иска и шофьорска книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не съм от тях, но някои хора са нямали възможност да ходят на училище и прочие, а за да почнеш работа на доста места вече се иска и шофьорска книжка.

Човече и аз нямам шофьорска книжка пък до сега без работа не съм оставал така, че не пробутвай такива аргументи. А колкото до възможността да ходиш на училище - не съм аз виновен за това има си политици дето са довели България до това дередже в 21 век да има хора без начално образование

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излизала съм на пътя и продължавам да излизам. И все пак.. както каза Красимир, някои са нямали възможност да минат 8-ми клас, и какво? Да не взимат книжка ли?! Смешна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не му стига интелекта да завърши основно образование , много ясно , че не може да вземе книжка.

Достатъчно камикадзета има по улиците , да не се увеличават

Редактирано от thejoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Излизала съм на пътя и продължавам да излизам. И все пак.. както каза Красимир, някои са нямали възможност да минат 8-ми клас, и какво? Да не взимат книжка ли?! Смешна работа.

Да минат 8ми клас бре ако ли не да се сърдят на управляващите а не да им искат книжки - курсовете само колко пари струват - ако речем, че не ги вземат от първия път колко пари ще се набутат (това в случай, че ми излезете с номера - "те нямат пари за образование") или ще си ги купят накрая (щото има и боклуци дето биха им ги продали) и после на пътя с такива хора НЕ БЛАГОДАРЯ. А и друго да те попитам давайки им по този начин книжки според теб правят ли им добро (според мен не защото така само ще насърчат още хора да останат без начално образование - това е наистина от полза на политиците - голяма маса необразовани и лесни за манипулиране хора) Отделен е факта, че се нарушава закона според който началното образование е задължително - в какво ще се превърне България ?

И накрая я върви изложи становището си на близките на последните жертви на пътя - сещаш ли се дето камион премаза 6 коли ? Вчрно, че над 80% от уменията на водача нямат нищо общо с образованието му (всичко си е до майсторлък) и все пак е по - добре да не се рискува излишно.

коментирай това !!!

"Шофьорът на камиона, който предизвика в понеделник тежката катастрофа край село Градево с 5 жертви и 10 ранени, е карал без шофьорска книжка в момента на инцидента и без свидетелство за регистрация на автомобила. Това съобщи днес на пресконференция в Благоевград директорът на Областната дирекция "Полиция" /ОДП/ комисар Константин Титянов"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контингента им уби 18 човака! Morfey_A, Вашия контингент има 8-ми клас, но новия ви цигански контингент няма ;) Ето там е цялата работа - целта ни е 15 процента на изборите, а циганите ще ни помогннат за това, нали? като казах контингент, се сетих за една случка днес. АЗ ЗА ПЪРВИ ПЪТ СЕ РАЗЯРИХ НА ПЪТЯ И ПОКАЗАХ СРЕДЕН ПРЪСТ НА ТУРСИ ТИРАДЖИЯ, КОЙТО БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ОБРАЗОВАН! Лайняра ми сече пътя, правейки обратен завой, въпреки че бях на по-малко от 50 метра от него! Трябваше да спра и да го размажа, но щяха да ме обвинят в расизъм! Турските шофьори са най-слабите и мислещи се за Аллах по българските пътища! Говоря за аслъ турците от Турция. Предполагам, че българските турци нямат много общи гени с тях, затова са добри шьофьори, стига да не карат BMW-та. А к'во да кажа за циганските шьофьори. Вчера се прибирам и две каруци бяха пред мен. трябваше да се навра между тях, защото срещу мен идваше кола. Циганина отпред влезе в ролята на регулировчик - Изпревари няколко спрели коли, даде ни знак да не се нервираме, после най-учтиво ни махна да го изпреварим! Ей тфа се казва шефер ;)))) Чудех се да се смея ли или да му тегля една майна.

Иначе що се изненадвате от новия стар закон? Даже ми стана интересно, че някой връща стари неща. Преди време тоя закон бе в сила, а аз даже си мислех, че и сега е в сила! Явно демокрацията ни изигра лоша шега, та сега се налага отново да връщаме комунистическите закони ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да минат 8ми клас бре ако ли не да се сърдят на управляващите а не да им искат книжки - курсовете само колко пари струват - ако речем, че не ги вземат от първия път колко пари ще се набутат (това в случай, че ми излезете с номера - "те нямат пари за образование") или ще си ги купят накрая (щото има и боклуци дето биха им ги продали) и после на пътя с такива хора НЕ БЛАГОДАРЯ. А и друго да те попитам давайки им по този начин книжки според теб правят ли им добро (според мен не защото така само ще насърчат още хора да останат без начално образование - това е наистина от полза на политиците - голяма маса необразовани и лесни за манипулиране хора) Отделен е факта, че се нарушава закона според който началното образование е задължително - в какво ще се превърне България ?

И накрая я върви изложи становището си на близките на последните жертви на пътя - сещаш ли се дето камион премаза 6 коли ? Вчрно, че над 80% от уменията на водача нямат нищо общо с образованието му (всичко си е до майсторлък) и все пак е по - добре да не се рискува излишно.

коментирай това !!!

"Шофьорът на камиона, който предизвика в понеделник тежката катастрофа край село Градево с 5 жертви и 10 ранени, е карал без шофьорска книжка в момента на инцидента и без свидетелство за регистрация на автомобила. Това съобщи днес на пресконференция в Благоевград директорът на Областната дирекция "Полиция" /ОДП/ комисар Константин Титянов"

Няма да излезна с номера за парите.. Ама си направи разликата, че докато е бил 8ми клас.. не е имал, след 2 години може да има. А и.. има много хора, на които се налага да работят, не да посещават училище.. и така да не завършат начално образование. Друг е въпросът, че след 16 годишна възраст (тоест да са повтаряли 1-2 годинки), не са задължени да ходят на училище..и това прави невалиден закона за начално образование за тях.

И не, не смятам, че това ще насърчи хората без такова образование да се увеличат. Не, би дало шанс на тези, които не са имали шанс да завършат, да си вземат книжка. Още повече.. заради едната шофьорска книжка, колко хора биха си зарязали образованието?!

Близките на жертвите по пътищата... няма да се интересуват от образованието на шофьора, би ги интересувало само наказанието му..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той щом не е завършил 8ми клас не може да си запомни урока по история ,а какво да кажем за правилника... + това не виждам къде ще те вземат на работа без да имаш 8ми клас, дори да си с книжка о_0 (освен таксиджия можеби)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Друг е въпросът, че след 16 годишна възраст (тоест да са повтаряли 1-2 годинки), не са задължени да ходят на училище..и това прави невалиден закона за начално образование за тях.

И не, не смятам, че това ще насърчи хората без такова образование да се увеличат. Не, би дало шанс на тези, които не са имали шанс да завършат, да си вземат книжка. Още повече.. заради едната шофьорска книжка, колко хора биха си зарязали образованието?!

Прекалено толерантна си а това в случая не е нужно - тези хора сами са си виновни - отидат при тях с кебапчетата и бирата и ги залъжат нещо и те оп бюлетината за който трябва пък после ревът по нас, че нямат - да се оправят не са само те в България изпаднали в немилост има и други. Но странно защо ли за другите нищо не се прави.

Ето в тези думи само погледни казваш, че след 16 не са задължени - и какво след като не е валиден закона за тях - махат се от училище поради някакви странни обстоятелства.

Ти явно не виждаш каква е основната цел на подобен закон :) Колко хора биха го зарязали ли - ами достатъчно - то и сега има предостатъчно от тях - дето и без да им се обещава книжка не стъпват в училище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що да е смешна - човека предлага по - просто решение - да ходят на училище (което между другото е задължително но поради незнайни причини на тези хора не им се учи а им се шофира). По - скоро бих казал, че твоето мнение е кофти. Къде къде по - просто е отколкото да се привеждат в сила нови смешни закони.

Предвид статията която явно не си прочели добре, да се пънеш да даваш доводи за това чий контингент е неук и веднага да правиш политически изводи си е направо смешно драги, както е и смешна идеята на приятеля ти драгозов в контекста на темата :speak: Аз съм излизал достатъчно на пътя за да видя че както споменават и други в постовете си, майсторлъка и шофирането, както и спазването на правилата нямат нищо общо със образованието на хората.... Но явно някои смятата че образование = на способност да научиш и спазваш правилата на пътя и да умееш да шофираш.. което е бих казал много смешно ..... laugh.gif

Прекалено толерантна си а това в случая не е нужно - тези хора сами са си виновни - отидат при тях с кебапчетата и бирата и ги залъжат нещо и те оп бюлетината за който трябва пък после ревът по нас, че нямат - да се оправят не са само те в България изпаднали в немилост има и други. Но странно защо ли за другите нищо не се прави.

Ето в тези думи само погледни казваш, че след 16 не са задължени - и какво след като не е валиден закона за тях - махат се от училище поради някакви странни обстоятелства.

Ти явно не виждаш каква е основната цел на подобен закон :ph34r: Колко хора биха го зарязали ли - ами достатъчно - то и сега има предостатъчно от тях - дето и без да им се обещава книжка не стъпват в училище.

А относно кой защо и по какви причини не учи или напуска училище е въпрос на друга тема..... Въпроса за образователния ценз и шофьорската книжка е решен отдавна в ЕС и другите напреднали държави... Затова се поставя и тоя въпрос. И без това и сега има много хора които са си "купили" книжките а не умеят да шофират никак, и това драги не са само цигани или турци.....нито са предимно от тях.... Смешно е да се дават и доводи за каруци... за шофьори от други държави.... или да се минава на политически обвинения и техните контингенти..

Не знам какъв ти е проблема но явно избиваш нещата в друга посока, където с удоволствие бих ти показал колко си заслепен(а)......

Редактирано от Devians (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предвид статията която явно не си прочели добре, да се пънеш да даваш доводи за това чий контингент е неук и веднага да правиш политически изводи си е направо смешно драги,

Поправи си правописните грешки ;)

както е и смешна идеята на приятеля ти драгозов в контекста на темата ;)

Аз него не съм го вписал при приятелите си - това къде го видя ?

Аз съм излизал достатъчно на пътя за да видя че както споменават и други в постовете си, майсторлъка и шофирането, както и спазването на правилата нямат нищо общо със образованието на хората.... Но явно някои смятата че образование = на способност да научиш и спазваш правилата на пътя и да умееш да шофираш.. което е бих казал много смешно ..... laugh.gif

Че кой не е излизал на пътя - факта, че до сега си се разминавал с тях а не си имал моите преживявания си е друго. А не е ли смешно да нямаш завършен 8 ми клас направо е нелепо в нашият век

А относно кой защо и по какви причини не учи или напуска училище е въпрос на друга тема..... Въпроса за образователния ценз и шофьорската книжка е решен отдавна в ЕС и другите напреднали държави...

Ти нас при напредналите държави ли ни слагаш а ? Може би си повярвал на това дето го бръщолевят по новините? И още нещо колко от хората на запад според теб нямат завършен 8 ми клас ? И друго хората на запад са със съвсем друг манталитет на пътя така, че не си прави илюзии. И понеже спомена контингент ще го кажа по друг начин ЕТНОС - така по - доволен ли си ? Щото се хващам с теб на бас, че пак този етнос на запад няма завършено основно образование.

Затова се поставя и тоя въпрос. И без това и сега има много хора които са си "купили" книжките а не умеят да шофират никак, и това драги не са само цигани или турци.....

Какви Турци бре това са си чисти Българи само дето са им промили мозъка - като са Турци как така са се пръкнали в България ? Какви са въобще тези нелепи изказвания. А да и понеже има много книжки без покритие давай да даваме на всички книжки - нали съм ги виждал в учебната кола всички са кротички а после като стъпят на пътя и почнат да си правят простотиите

нито са предимно от тях.... Смешно е да се дават и доводи за каруци... за шофьори от други държави.... или да се минава на политически обвинения и техните контингенти..

Аз не съм давал доводи за каруци така, че не прави такива коментари. А за шоферите от другите държави и ти даваш доводи в постовете си - защо аз да не мога ?

Не знам какъв ти е проблема но явно избиваш нещата в друга посока, където с удоволствие бих ти показал колко си заслепен(а)......

Н - може да махнеш а - то не се стеснявай. Бих искал да чуя в каква насока го избивам - аз казвам така давайки книжки на неграмотните само ще се насърчи още повече нежеланието им да стъпват в училище. Да чуя ти какво си разбрал.

И накрая само това същото ДПС даде зелена светлина на изборния туризъм както е модерно да се нарича така, че не знам от какво съм толкова заслепен ? Би ли ми обяснил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поправи си правописните грешки :P

Аз него не съм го вписал при приятелите си - това къде го видя ?

Че кой не е излизал на пътя - факта, че до сега си се разминавал с тях а не си имал моите преживявания си е друго. А не е ли смешно да нямаш завършен 8 ми клас направо е нелепо в нашият век

Ти нас при напредналите държави ли ни слагаш а ? Може би си повярвал на това дето го бръщолевят по новините? И още нещо колко от хората на запад според теб нямат завършен 8 ми клас ? И друго хората на запад са със съвсем друг манталитет на пътя така, че не си прави илюзии. И понеже спомена контингент ще го кажа по друг начин ЕТНОС - така по - доволен ли си ? Щото се хващам с теб на бас, че пак този етнос на запад няма завършено основно образование.

Какви Турци бре това са си чисти Българи само дето са им промили мозъка - като са Турци как така са се пръкнали в България ? Какви са въобще тези нелепи изказвания. А да и понеже има много книжки без покритие давай да даваме на всички книжки - нали съм ги виждал в учебната кола всички са кротички а после като стъпят на пътя и почнат да си правят простотиите

Аз не съм давал доводи за каруци така, че не прави такива коментари. А за шоферите от другите държави и ти даваш доводи в постовете си - защо аз да не мога ?

Н - може да махнеш а - то не се стеснявай. Бих искал да чуя в каква насока го избивам - аз казвам така давайки книжки на неграмотните само ще се насърчи още повече нежеланието им да стъпват в училище. Да чуя ти какво си разбрал.

И накрая само това същото ДПС даде зелена светлина на изборния туризъм както е модерно да се нарича така, че не знам от какво съм толкова заслепен ? Би ли ми обяснил ?

Първо, правописните ми грешки не са толкова голям проблем за да им се обръща внимание, но явно като няма какво да кажеш това е повод за язвителност.. което те прави жалък(а) :P

Второ, като не си поставил(а) някой сред дружките си, това не значи че не е ... но това няма да доказваме защото не е изобщо цел, нито нещо важно, достатъчно е че сте на едно мислене и мнения ...

Не , не е нелепо да нямат завършен 8 клас някои групи от обществото предвид социалните условия в държавата ни , новите "демократични" идеи, маналитета който се промени ... и така нататък и т.н.

Предвид Запада и България, нали вече сме в ЕС, трябва да уеднаквим законите, поведението си спрямо техните изисквания за човешките права и задължения, техните закони... Мен не ме интересува колко нямат завършен 8-и клас на Запад, интересува ме защо нашите нямат, коя е причината.... както и защо и коя е причината за манталитета на пътя в България и другите държави... И ЕТНОСИТЕ не са причината за манталитета на българския етнос ( наподобяващ вече циганския такъв) като поведение ,мислене, ценности....А на Запад ако визираш циганите- да те и там са по-слабо образовани, но там гледат на тях по съвсем различен начин ( пример Италия, Испания и др. )

Турци да, български турци ;) Явно нещо не си запознат с етносите в България, какво си учил -срамота! ;)

Ако робуваш на някои други гледни точки, можеш да се информираш за официално приетото държавно наименование- вече го няма както преди само българо-мохамедани( което беше наложено по време на комунизма) . Информирай се дори от официалната гледна точка на ЕС по въпроса, а тя е че в България има турски етнос .... ( Съгласно конвенцията за малцинствата която България подписа доста доста трудно ,и с нежелание ,и сума ти претенции ,и уговорки )

И последно макар и не по маловажно, изборния туризъм. Драги(а) това че ти е болно за моите братя и сестри , роднини , които бяха принудени да емигрират през 89-а година, да гласуват, това си е твой проблем. А това че те са направили повече от теб за нашата родина , както и повече от мен, и повече от многото пишлигари които гласуват, явно за теб не означаванищо нали... Е за мен означава, и точно това им дава право да гласуват. Няма едно келешче расло недорасло овълчило се,правещо се на голям патриот и родолюбец , без нищо да е допринесло за държавата и родината да определя как да се живее, а хора достойни с делата си да останат без право на глас... Ако имаш претенции по тоя въпрос .. можеш да ми пишеш на ЛС :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми пълни глупости са това. Да не засягам мнението на Devians, че там съвсем ще изляза от темата. Но неговото мнение е това, щом вярва в убежденията си негова воля. Свобода на словото нали така?

Против съм човек, който е неграмотен да има право на шофьорска книжка. Утре ще почнат и децата да взимат хайде още от 7-ми клас да го направим мисля, че ще бъде доста забавно. Куцо, кьораво и сакато на пътя. Значи според Devians това да си неграмотен, не пречи да имаш книжка. Това ще ми бъде доста интересно да го видя. Този карал с превишена скорост и блъснал пешеходец - НЕВИНЕН, защото е неграмотен и не е разбрал какво е пишело на знака, а и не е могъл да прочете правилника. Хитро нали? Шофьорската книжка означава да носиш отговорност, преди всичко за тези, които возиш и за останалите участници в движението. ОТГОВОРНОСТ ... хубава дума. Означава ли, че човек без образование може да бъде отговорен? Та той дори не е успял да си вземе образованието а ще може да взема животи на пътя.

Ако зависеше от мен книжка щеше да се взима след 21 и курсовете нямаше да са няколко седмици ами 3 месеца минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Турци да, български турци :) Явно нещо не си запознат с етносите в България, какво си учил -срамота! :eek:

Ако робуваш на някои други гледни точки, можеш да се информираш за официално приетото държавно наименование- вече го няма както преди само българо-мохамедани( което беше наложено по време на комунизма) . Информирай се дори от официалната гледна точка на ЕС по въпроса, а тя е че в България има турски етнос .... ( Съгласно конвенцията за малцинствата която България подписа доста доста трудно ,и с нежелание ,и сума ти претенции ,и уговорки )

Не ти явно не си чел/а какво съм ти ПИСАЛ малко по - горе и много добре знаеш какво съм имал в предвид. Факта, че изопъчаваш думите ми си е твой проблем не мой.

И последно макар и не по маловажно, изборния туризъм. Драги(а) това че ти е болно за моите братя и сестри , роднини , които бяха принудени да емигрират през 89-а година, да гласуват, това си е твой проблем. А това че те са направили повече от теб за нашата родина , както и повече от мен, и повече от многото пишлигари които гласуват, явно за теб не означаванищо нали... Е за мен означава, и точно това им дава право да гласуват. Няма едно келешче расло недорасло овълчило се,правещо се на голям патриот и родолюбец , без нищо да е допринесло за държавата и родината да определя как да се живее, а хора достойни с делата си да останат без право на глас... Ако имаш претенции по тоя въпрос .. можеш да ми пишеш на ЛС ;)

Първо драги/а искам да ти кажа, че си комплексар - аз нямам вина за събитията от 89 (ако едмо 5 годишно дете има моля да ме извиниш). Второ целта на управляващите е вече постигната разединени сме и такива кто теб са се наежили срещу хора като мен вместо да се огледат какво става и да се осъзнаят. Трето радвам се, че ме нарече келешче това само показва нивото на култура и толериране за която си говорим. И накрая това за което говорят всички (за правата и свободите де) не смяташ ли, че отдавна свободите се превърнаха в свободии а хората които (не знам може и да са се борили за тях) отдавна е спряло да им пука за вас и само си правят кинтите на гърба ни ? И друго след като твоите братя и сестри идват да гласуват тук с какво им се е подобрило положението ? С какво се е подобрило положението в България след толкова много години ? Всеки случай това с келешчето беше много оригинално заклевам се ;) И накрая бих искал да ми обясниш в ЛС с какво ти си допринесъл повече за държавата от мен, че ме обиждаш така - а може би ще искаш да споделиш с всички ни тук, че да разберем, а може би ще споделиш с нас и защо ме нарече келешче :P ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате да разрешавате нещо помежду си, моля не го правете в темата.

Всеки следващ коментар, който не е по темата ще бъде изтрит и този, който го е пуснал ще бъде санкциониран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ти явно не си чел/а какво съм ти ПИСАЛ малко по - горе и много добре знаеш какво съм имал в предвид. Факта, че изопъчаваш думите ми си е твой проблем не мой.

Първо драги/а искам да ти кажа, че си комплексар - аз нямам вина за събитията от 89 (ако едмо 5 годишно дете има моля да ме извиниш). Второ целта на управляващите е вече постигната разединени сме и такива кто теб са се наежили срещу хора като мен вместо да се огледат какво става и да се осъзнаят. Трето радвам се, че ме нарече келешче това само показва нивото на култура и толериране за която си говорим. И накрая това за което говорят всички (за правата и свободите де) не смяташ ли, че отдавна свободите се превърнаха в свободии а хората които (не знам може и да са се борили за тях) отдавна е спряло да им пука за вас и само си правят кинтите на гърба ни ? И друго след като твоите братя и сестри идват да гласуват тук с какво им се е подобрило положението ? С какво се е подобрило положението в България след толкова много години ? Всеки случай това с келешчето беше много оригинално заклевам се :) И накрая бих искал да ми обясниш в ЛС с какво ти си допринесъл повече за държавата от мен, че ме обиждаш така - а може би ще искаш да споделиш с всички ни тук, че да разберем, а може би ще споделиш с нас и защо ме нарече келешче ;) ?

Аз за разлика от теб драги много добре чета какво си писал, а това че ти неправилно си се изразил,или неправилно си използвал граматиката за да пресъздадеш своите мисли ,си е твой проблем....

Първо, аз комплекси нямам. Аз съм за това човек който не е допринесъл с нищо за държавата,не си е платил нито един път данък или задължения тука, да участва в гласуванията, ако ме питаш, камо ли тия в чужбина... А с това за келешите ,имах предвид псевдо-националистическата ни младеж ( пишлигари до 22-23 години) която се развива напоследък, циганската такава, че и по-голямата им част от етноса, но явно трябваше да доуточня -грешката е моя...А изселниците, мнозинството, без младите които са били прекалено малки тогава за да разботят нещо в България, мога да кажа че заслужават да определят съдбата на родината си, както и на останалите им роднини в нея... какъвто съм в частност и аз....Та за келешите, явно че си се припознал в това какво имам предвид, и мисля че може и да съм улучил случайно, съдейки по писанията ти :eek:

А на потребителя преди теб само да отговоря, че незавършил 8-ми клас не означава НЕГРАМОТЕН!!! Явно някой пак си мисли своето, нека не изпадаме до нивото едно си баба бае, едно си знае....Трябва да се въведе по-строг контрол на даването на шофьорски книжки, но да се махне образователния ценз. Това и има предвид законопроекта, нищо друго... Но явно много хора тука само четат и си разбират това което им е угодно.. за съжаление... и търсят да се заяждат на тема политика.. Ако искате за политика, вървете в съответния раздел ,там ще бъда щастлив ,както казах ,да ви покажа колко сте заслепени ........

П.С Фифа, съжалявам, писал си докато аз отговарям ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А на потребителя преди теб само да отговоря, че незавършил 8-ми клас не означава НЕГРАМОТЕН!!! Явно някой пак си мисли своето, нека не изпадаме до нивото едно си баба бае, едно си знае....Трябва да се въведе по-строг контрол на даването на шофьорски книжки, но да се махне образователния ценз. Това и има предвид законопроекта, нищо друго... Но явно много хора тука само четат и си разбират това което им е угодно.. за съжаление... и търсят да се заяждат на тема политика.. Ако искате за политика, вървете в съответния раздел ,там ще бъда щастлив ,както казах ,да ви покажа колко сте заслепени ........

П.С Фифа, съжалявам, писал си докато аз отговарям ..

Споко той това няма да го счете за наказание а и наистина се поотклонихме от темата. Нямаш дипломата значи си неграмотен - така е общоприето в цял свят - или може би греша не знам. Факт е, че откакто съм в София на 3 пъти ми отказват работа която мога да върша с аргумента, че не съм студент - това не е ли дискриминация? Защо не се направи и нов закон по този повод. Пак казвам умението и сръчността и съобразителността нямат много общо с образованието НО всеки случай ми се вижда странно човек който притежава тези умения да не успее да завърши осми клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...