Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Споко той това няма да го счете за наказание а и наистина се поотклонихме от темата. Нямаш дипломата значи си неграмотен - така е общоприето в цял свят - или може би греша не знам. Факт е, че откакто съм в София на 3 пъти ми отказват работа която мога да върша с аргумента, че не съм студент - това не е ли дискриминация? Защо не се направи и нов закон по този повод. Пак казвам умението и сръчността и съобразителността нямат много общо с образованието НО всеки случай ми се вижда странно човек който притежава тези умения да не успее да завърши осми клас.

Аз познавам такива, поради финансови причини и поради задължението да хранят семейството си , немогат да учат добре, а иначе са будни и свестни момчета , и карат много добре коли, по-добре от вишисти с няколко надути или купени висшета ..... както знаем , вече образованието не отговаря на дипломите в нашата родина... но това е тема на друг разговор и дебат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че Morfey_A отново се развихря, а модератори го подкрепят :P Страх го е да ми отговори, за да не се издаде или може би, защото така е обещал. Все едно! Все пак аз бих подкрепил идеята , книжки да не се издават и на хора, които нямат средно! Да, навремето основното образование, наистина се смяташе за основно и донякъде достатъчно, но днес тоя, който няма средно е ГЛУПАК! Поне така го възприемат околните. Имам предвид учащите сега, а не родителите или дядовците и бабите ни. Времената се менят, а ние се опитахме да се върнем назад с отмяната на забраната за придобиване на шофьорска книжка от тия, които нямат основно образование. Всъщност върнахме се назад с много закони, целящи да ни представят добре пред света и да ни обявят за демократична държава. Имам предвид страхотните привилегии, които се дадоха на сегашните малцинства. надявам се, когато се пенсионирам, да имам същите привилегии, защото и аз ще бъда малцинство Морфи :rolleyes: Да те видя тогава каква песен ще пееш, но отсега ми е ясно каква ще е, щом искаш да ме видиш размазан на някой стълб с Фиестата и да се усмихнеш и отминеш :) Страхотен си! Tи си най-страхотния съфорумник, просто си лице на форума :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не съм от тях, но някои хора са нямали възможност да ходят на училище и прочие, а за да почнеш работа на доста места вече се иска и шофьорска книжка.

Нямали са възможност?? - до 8-и клас образованието е задължително - всеки може да си го позволи, но НЕ всеки има желанието (циганите). Подкрепям идеята дори и да се изисква средно - да ги свалят циганетата от волана.

Основната идея на това да се иска основно образование е, не че трябва да си професор, а един вид доказателство за достоверността на книжката.

Да нямаш 8-и клас означава: да си ром, да си много зле и единственият начин, по който може да си вземеш книжката е да си я купиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредното своеволие на ДПС. По голяма глупост не бях чел скоро. Аз никога няма да одобря закон , който позволявана тъпи к*пелета да ми карат коли. Първо като си незавършил 8 клас къде ще те вземат на работа? Поне при нормалните хора е така. При помашките прослойки, шуробаджанащината важи в пълна сила, такаче те май нямат проблем с работата. Въпросът е че като цяло се стимулира затъпяването на цигани и българо-мохамедани (помаци), което е според мен, предпоставка за един бъдещ етнически конфликт. Албанците в Югославия ги държаха тъпи и прости , не им даваха образование или по-скоро не ги задължаваха, докато тук българските мохамедани дори бяха с предимство в образователната система.

Та кажи ми Devians, накъде сме тръгнали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да се дава книжка без завършено образование. Държавата малко или много осигурява на всички еднакви права да ходят на училище, дали ще ходят децата или не това или го решава семейството или децата, но като не е учил, няма книжка.... ей там да работи някаде където не се изисква да мисли... Грубо звучи, но според мен е правилно, поне тези които с 3 са завършили основното да не се чувстват зле... Ето един стимул да имат основно образование...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Глупости... подобна идея е просто смешна от твоя страна....

Мда,предполагам етническата партия иска съвсем случайно неграмотни да карат коли.Хич не са глупости,всички знаем колко образовано е по-голяма част от малцинството.Това малцинство са избиратели на незаконната етническа турска партия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ае тва е България... не трябва да се учудвате от нищо... Те самите политици са на акъл под 8ми клас.... Какво по-умно могат да измислят? От ТЪП човек не могат да се очакват умни действия ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се предполага, че човек, който няма завършен осми клас и следователно може би още срича... ще успее да прочете, научи и осмисли правилника за движение?!?

Както каза един съфорумец по-горе - най-добре да направят изискването да е за завършено средно образование :baby:

Най-малкото -> ще се махне по-голямата част от глупаците на пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много искат. Съгласен съм с angelovarna.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и без това в гетата си карат без книжки поне законно да им дадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...