Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Много бъгава програма и искам да я деинсталирам. Пробвах през деинсталатора в папката на програмата, но не стана. Ще ми кажете ли как да го направя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://injinera.bgplus.com/downloads/Varija2K.rar

Разархивираш, отваряш папката DATECS2K.Remove и върху файла Varija2K.inf с десен бутон на мишката даваш INSTALL

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разархивираш, отваряш папката DATECS2K.Remove и върху файла Varija2K.inf с десен бутон на мишката даваш INSTALL

Това май е единствения начин за пълното премахване на този „вирус“ за Windows, но все пак напълно сигурния вариант е да преинсталираш на чисто ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Control Panel. Add or remove programs. Намираш и премахваш Flex Type. Рестартираш компютъра и след това изтриваш папката Datecs (сигурно е в програмните файлове). Не мисля, че е чак толкова трудно да се премахне. Освен ако нещо не се е случило междувременно с регистрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Control Panel. Add or remove programs. Намираш и премахваш Flex Type. Рестартираш компютъра и след това изтриваш папката Datecs (сигурно е в програмните файлове). Не мисля, че е чак толкова трудно да се премахне. Освен ако нещо не се е случило междувременно с регистрите.

Де да беше толкова лесно :)B-boy[styLe] е посочил правилния начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Де да беше толкова лесно :)B-boy[styLe] е посочил правилния начин.

Правил съм го много пъти. Но в крайна сметка винаги може да се намери изключение. :)

Редактирано от 90125 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe], разбира се, направо е НЕЧОВЕК със СУПЕР удачните си съвети и невероятно усърдие да подава безкористна помощ,

но може ли авторът или някого другиго разумно е неемоционално да обясни, къде точно е този проблем с Флекс Тайп.

Ползвам го доста интензивно в 98, 2000, ХР, и никога никъде не ми е дал бъг, на повече от 15 машини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък и тукТая тема е толкова стара, колкото и самият FlexType! Влизай в сайта на инженера и разбери, какво трябва да триеш допълнително. Имам предвид шпиони, които остават и след деинсталацията на продукта. Преди години се справих с това и вече не ми се занимава с Дартекс!

ПП: Старите спорове в Калдейта не мога да разреша, затова извинявайте за невалидния линк! Все пак има и Google на БГ, който би могъл да ви бъде най-добрият помощник :help:

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никакви шпиони след деинсталацията. Може да са омазани фонтовете, затова трябва да се преинсталират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма абсолютно никакви шпиони след деинсталацията. Може да са омазани фонтовете, затова трябва да се преинсталират.

Човече, това за шпионите го пишеше в пресата, преди 2-3 години. Отнасяше се специално за един .dll файл. Дадох препратки към друг форум, но явно Калдейта не иска да има вземане даване с бившите, затова и линка ми е невалиден. Въпреки всичко, може да се прегледа сайта на инженера. Предполагам, тия остатъчни файлчета, които не се изтриват, ще ги пише там. Ако не, ще се поразровя из пресата и ще ги направя ОТНОВО обществено достояние. Наистина има файлове, които се откриват като шпиони от някои програми и по специално от Spybot. Ако не бяха такива, защо тия .dll файлове, щяха да се загнездват в системата ни? Не е ли нормално да се деинсталират?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
B-boy[styLe], разбира се, направо е НЕЧОВЕК със СУПЕР удачните си съвети и невероятно усърдие да подава безкористна помощ,

но може ли авторът или някого другиго разумно е неемоционално да обясни, къде точно е този проблем с Флекс Тайп.

Ползвам го доста интензивно в 98, 2000, ХР, и никога никъде не ми е дал бъг, на повече от 15 машини.

Ами с думи прости има два недостатъка. Единия е че инсталира свои шрифтове и фонтове и премахва оригиналните на ОС. После когато трябва да се кореспондира на кирилица се получават проблеми между компютрите които имат ФТ и които нямат такъв. Ако нормално си инсталираш ОС със извикан втори системен език да е български с кодова таблица 1251 (а не която е по подразбиране 1252) нямаш проблем с кирилицата. Ако такъв се получи значи си имаш работа с документ писан на ФТ. Този първи недостатък би трябвало да се решава успешно когато деинсталираш програмата и въпросният и деинсталатор да премахни всички файлови и да върне старите. Но ето и втория недостатък - въпросния деинсталатор не прави това. Премахва самата програма, но остава своите си (на никого ненужни) шрифтове и фонтове. В това се състои основния проблем, че веднъж инсталиран този вирус отърването от него е сложно. „Парния чук“ премахвал тези флупости и инсталирал оригиналните на ОС шрифтове и фонтове, но въпреки това не е абсолютно сигурно дали всичко връща както си е било. За това аз препоръчвам чисто нова инсталация на ОС и задължителното условие АБСОЛЮТНО НИКОГА ПОВЕЧЕ ДА НЕ СЕ ИНСТАЛИРА ФЛЕКСТАЙП!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...понятието "РЕГИОНАЛНОСТ" е въведено неслучайно от производителите на операционни системи. И не може всеки (разбирай ДАТЕКС) както му хрумне/скимне да си пише системен софтуер без да се съобразява с базовите правила. Това е! Ако нещо пак не е ясно - справка в литературата за ОС, раздел азбуки, кодови таблици, клавиатурни подредби и лингвистика (най-общо)

biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

А ако нямаш диска на Windows-a ?!?! Защото на мене ми го поиска при деинсталацията :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема мисля че може да се реши като се промени настройката за езика на системата от Regional and language options/advanced при смяна на езика системата ни казва да сложим инсталационен диск с windows за да може да си копира нужните файлове, така че мисля като се направи една смяна нещата ще се оправят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Flex type-а е една простотия! Един път обърках версийте и сложих такава за 98 на XP: XP-то повече не запали... От тогава си слагам фонетика по класическия начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

От известно време чета за страшния Флекс тайп, Инженера и т.н. Аз имах инсталиран Флекс тайп 2К и от Add and Remove programs го махнах без проблеми, даже ме попита дали да възстанови оригиналните Уиндоус настройки и може би за всеобща изненада ги възстанови. Така че едва ли е толкова страшно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От известно време чета за страшния Флекс тайп, Инженера и т.н. Аз имах инсталиран Флекс тайп 2К и от Add and Remove programs го махнах без проблеми, даже ме попита дали да възстанови оригиналните Уиндоус настройки и може би за всеобща изненада ги възстанови. Така че едва ли е толкова страшно.

Видимостта е едно, това, което става отдолу (и е невидимо за нормалния потребител) съвсем друго

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване