Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дано не повтарям някой с тази тема .Ако не нека обсъдим и някоя друга скулптура ,като начало предлагам това ,дори не мисля ,че е необходимо да пиша името на автора .

Малко е трудно да се говори за тази работа , защото всичко е малко.Аз ще кажа само няколко факта Микеланджело я прави на 21 години ,което е смайващо и много хора и до сега се съмняват ,че толкова млад би могъл да я направи ,все пак става въпрос за гений.

Освен с изпълнението самата идея е много интересна ,например майката изглежда доста по млада от сина си ,винаги съм си мислил по тоя въпрос ,вие какво ще кажете?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не повтарям някой с тази тема .Ако не нека обсъдим и някоя друга скулптура ,като начало предлагам това ,дори не мисля ,че е необходимо да пиша името на автора .

Малко е трудно да се говори за тази работа , защото всичко е малко.Аз ще кажа само няколко факта Микеланджело я прави на 21 години ,което е смайващо и много хора и до сега се съмняват ,че толкова млад би могъл да я направи ,все пак става въпрос за гений.

Освен с изпълнението самата идея е много интересна ,например майката изглежда доста по млада от сина си ,винаги съм си мислил по тоя въпрос ,вие какво ще кажете?

Публикувано изображение

Много добре си усетил нещата.Това е алегорична фигура,не се подвеждай от заглавието.Не се учудвай и от годините-човек винаги получева просветлението когато трябва-21 си е добра възраст и Ошо е получил просветление тогава.Всъщност Микеланжело го е получил много по рано,но с тази си творба най-ярко го е казал и на хората.Микеланжело в превод на български си е Михаил Архангелът-няма случайност тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микеланджело е моят любим скулптор.Първо прочетох книгата "Страдание и възторг",а по-късно прочетох други материали.Въпреки подигравките са го ценяли.Пиетата,която си показал е най-големият му шедьовър.Майката е по-млада от сина си.На ехидните забележки той отговорил: “Изворът на красотата и правдата не остарява никога...”. Нямали какво да му отговорят! Въпреки трудностите до края на живото си твори.Явно само гениите са способни на това! Мисля,че творбите им сами говорят,но не е излишно в 21век да напишем и ние няколко реда.С възхещение и възторг.

Редактирано от smirena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микеланджело е моят любим скулптор.Първо прочетох книгата "Страдание и възторг",а по-късно

прочетох други материали.Въпреки подигравките са го ценяли.Пиетата,която си показал е най-големият му шедьовър.Майката е по-младза от сина си.На ехидните забележки той отговорил:

“Изворът на красотата и правдата не остарява никога...”. Нямали какво да му отговорят!

Въпреки трудностите до края на живото си твори.Явно само гениите са способни на това!

Мисля,че творбите им сами говорят,но не е излишно в 21век да напишем и ние няколко реда.С възхещение и възторг.

"Страдание и възторг" ми е една от книгите, които препрочитам с удоволствие ;) Точно така си е- Буонароти си е представял Божията майка като извор на красота и правда.

Символът е ясен- Истината и Красотата оплакват Мъдростта и Бога , убити от Лъжата и Гордостта.

какво повече да се каже за Пиета-та ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Страдание и възторг" ми е една от книгите, които препрочитам с удоволствие :P Точно така си е- Буонароти си е представял Божията майка като извор на красота и правда.

Символът е ясен- Истината и Красотата оплакват Мъдростта и Бога , убити от Лъжата и Гордостта.

какво повече да се каже за Пиета-та ......

Струва ми се че,Истината ,Красотата и Мъдростта оплакват Самозаблудата,Гордостта и Полуистината.Микеланжело е гений,няма как да не го признаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Идеята е гениална бих казала...

Да, и според мен майката изглежда млада, за да е това сина и...но ако това се дължи на факта, че преди хоората в онова време са се женили по-млади на 15-16 години, то напълно нормално е да ни се вежда, че възрастовата граница е малка...

Не знам това е само мое предположение...но може и да е истина...или просто идеята на автора на творбата е била такава да подчертае и наблегне точно на това духовното в творбата, което не непреходно и то остава...

Възхищавам се на Микеланджело!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези които незнаят кой е Любомир Далчев!

Понеже доста от произведенията му са пръстнати из цяла България (трудно се намират снимки на творбите му в google. а и не всеки има парите и времето да се разхожда) мисълта ми е ако некой има възможност да снима негови работи или намери из нета некви снимки с негови произведения да ги поства в тази тема да се получи нещо като албум.

"Седнало момиче"

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми добре знаем, кой е Любомир Далчев...

:wors:

За тези които незнаят кой е Любомир Далчев!

Понеже доста от произведенията му са пръстнати из цяла България (трудно се намират снимки на творбите му в google. а и не всеки има парите и времето да се разхожда) мисълта ми е ако некой има възможност да снима негови работи или намери из нета некви снимки с негови произведения да ги поства в тази тема да се получи нещо като албум.

"Седнало момиче"

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kокво мислите за това?

http://www.youtube.com/watch?v=WcR7U2tuNoY

Чудя се :rolleyes:

Красиви са, вятърът като направо им вдъхва живот, но дали са склуптури ? Не мога да определя.

Но пък ми харесват, което като че ли е по-важното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-алтернативни склуптури....

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Варовиковата статуя е на около 5000г. и е сътворена в Месопотамия

The Guennol Lioness

Публикувано изображение

А този череп е създаден през 2007г., отлят от платина и обсипан с 8601 диаманта, зъбите са взети от

оригиналния череп, който е на повече от 200 години

Damien Hirst – For the love of God

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от вас правил ли е нещо от глина, восък или пластелин дори ? Ако някой знае нещо за съвременни заместители на глината, нещо което да не съхне и да не се свива и деформира с времето, нека бъде така добър да го сподели. Целта е просто домашна занимавка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПАМЕТНИК НА ПЕТЕЛА

Паметник на Петела бе открит на Петльовден, 2 февруари 2010, във Варненско.
80-сантиметровата скулптура бе открита в с. Голица, община Долни чифлик

Публикувано изображение

http://www.bnews.bg/article-5081 , http://golitsa.selo.bg/v/125/id=208

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...