Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Всичко за проекта "Южен поток"

Featured Replies

  И така да е. Това не променя факта че Норвегия е увеличила добива си с 8-16  %

https://regnum.ru/news/2348360.html

 

Хубаво е и да сравним  кой как си трупа суровинните печалби и кой ги прахосва като комарджия :)

https://www.vedomosti.ru/opinion/articles/2017/09/20/734523-rossiya-ne-norvegiya

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

  • Отговори 1,7k
  • Прегледи 137,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-популярни публикации

  • Путин учуден от беззъбата позиция на София за "Южен поток". Измислихме този газопровод за да помогнем на България, а те се отказаха Национални интереси за нашите управляващи няма, има само лични.

  • +1! Тези хора са "перфектни имитатори"...могат да "преобразуват националното в лично"....        

  • Ъндъртейкър
    Ъндъртейкър

    Ами то вече май никой няма да вярва на България. Белене не построихме, Южен Поток, дето уж бе 100% сигурен е спрян, Козлодуй ще го последва. Какво стана сега? нашата столица е Брюксел и тук ще "инвест

Публикувани изображения

Виж какво си менте!Процентите, които цитираш се отнасят за период от два месеца тоест от септември 2019г. до октомври 2019г. има такова увеличение!

Иначе на годишна база има увеличение с 3,3%.

Повече не мисля да си губя времето с теб.

преди 15 минути, M.Николов написа:

 

Иначе на годишна база има увеличение с 3,3%.

 

преди 3 часа, M.Николов написа:

и от няколко години те намаляват доставките!

Благодаря. 

Наистина няма смисъл да си губя времето с тебе :)

Виждам дори не обръщаш внимание на много по важни неща които съм споменал.

Но преди всичко, вземи се разбери със себе си че както цитирах, да не спориш с огледалото :)

 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

САЩ се обявиха против "Северен поток-2" и втората линия на "Турски поток"

Този път ЕС може и да не се съобрази с интересите на САЩ.

Много е важно какво ще стане в Германия.Иначе игрите са големи-хем да има Северен поток,хем газта да не заобикаля Украйна..и ни го на.каха на нас...Ако някой още не е разбрал защо спряха Южен поток....

Цитат

"Украйна не бива да премине байпас, не бива да бъде заобикаляна. България остава важна държава за пренос на газ през Украйна. През Северен поток не може да се премине без да се минава през Украйна, но в близките години ние трябва да сме сигурни, че няма да има проблеми с Украйна", изтъкна комисар Канете.

А ако търговския конфликт се задълбочи още ,въобще няма да се учудя..особено след изказването на Тръмп,че ЕС е вреден колкото Китай,само бил по-малък ....

Абе , стой та гледай как ще пуснат и северния и турския паток и как ще спрат тръбата през Украйна. Украйна да се готви 2019 - 2020 за нов майдан !!! 

Ние както винаги ще сме пак на топа на устата , ще ни се подиграват отвсякъде, че не можем да защитим националните си интереси. 

Редактирано от nikssi
правопис (преглед на промените)

преди 3 часа, nikssi написа:

Абе , стой та гледай как ще пуснат и северния и турския паток и как ще спрат тръбата през Украйна. Украйна да се готви 2019 - 2020 за нов майдан !!! 

Предполагам знаеш че Украйна  не купува от руснаците газ ,  още след военното вторжение на рашистите ?

Цитат

Ако някой още не е разбрал защо спряха Южен поток....

Предполагам и ти знаеш че ЮП го спря Путлер . И то защото не искаха да спазят изискванията на ЕС да не са единствен монополист-собственик разпореждащ се с  тръбата, а ние да сме безгласна буква.

Предполагам също знаете че за Северен поток Газпром направи доста сериозни гимнастики и разпродаде сума ти активи , раздели инвестиции с OMV , BASF и др и разхвърля на други фирми , за да може юридически да спази подобните изисквания

преди 1 минута, miro20 написа:

Предполагам знаеш че Украйна  не купува от руснаците газ

Предполагам знаеш, че това не ѝ пречи да прибира около 3 милиарда(не помня точно евро или долари) за транзита?

И точно затова рашистите искат да заобиколят на всяка цена. НА ВСЯКА.

Предполагам знаеш  че най краткия и логичен път на тръбите до Европа не е  през никакви потоци, а през  Украйна.

Другото което също знаеш че Газпром загуби в съда срещу украинския оператор по техните си спорове за транзита и доставките отпреди, и сега им наплащат още някакви милиарди.

 

"Ди Велт": Яростна битка на Вашингтон срещу "Северен поток 2"

Цитат

На Тръмп не биха му помогнали и санкции, за да провали строежа на газопровода между Русия и Германия. Напротив. И без това избухналият наскоро търговски спор със САЩ пренастрои европейците.

 

Така е!

  • 2 седмици по-късно...

Не че нещо, но Украйна не ползва 0% руска газ!

Да, вярно не я купува директно от Русия, но газта пак идва от там.

Та до там с тази картинка!

Заглавието говори ли  ти нещо ? "Кой е зависим от руска газ" ?

Очевидно не.

Когато някой препродава газ, това си е негов проблем да си подсигури баланса. Сметнали са че не е проблем да препродадат на трети страни като Украйна , и това няма да им се отрази на зависимостта.

Отделно че е много спорно каква точно газ се реекспортира. Ти можеш ли да кажеш Полша например каква газ реекспортира към Украйна ? Норвежска, руска, или американска от танкерите ?

По конкретно :

https://regnum.ru/news/2384970.html

 

преди 39 минути, M.Николов написа:

Така де, щом е препродадена вече не е руска.:lol6:

Нещо ти куца граматиката ли ? Въпроса ми бе :

Ти можеш ли да кажеш Полша например каква газ реекспортира към Украйна ? Норвежска, руска, или американска от танкерите ?

Дори няма да те питам нормално ли е да предлагаш на "братята си " украинци, газ на цена по висока от тази на която по далечни съседи могат да реекспортират пак към същата Украйна, и да са на печалба дори ?

НЯма да те питам и дали е нормално от всички източноевропейски страни, пострадали от монопола на Газпром, само България  да няма претенции за завишени цени ? /оценявано на около 1 млрд лв надплатено/

 

За таквиа като теб , "всичко е точно"  защото снощи си лапал кекс :)

/перефразирам/

Така е. Знаех си че пак нямаш како да кажеш по темата. Затапен и унижен за пореден път :)

 

преди 14 часа, miro20 написа:

нормално ли е да предлагаш на "братята си " украинци, газ на цена по висока от тази

Кви братя ве? Те са във война. Недей така,че ще ти се смеят хората.

преди 7 минути, nikssi написа:

Те са във война

Сериозно ? не може да бъде ! КОГА ?  :lol6:

преди 8 минути, nikssi написа:

Недей така,че ще ти се смеят хората.

Нали  ? И аз от кога "се смея" на едни хора в едни други теми за Украйна ....

Иначе да оставим черния хумор, и ако се върнем на темата, цените с които "братушките" "извиват ръце"  са факт.

 

преди 7 минути, miro20 написа:

Сериозно ? не може да бъде ! КОГА ?  :lol6:

Все едно не знаеш. Откакто буснаха безплатни бисквики на майдана. 

Викаш щом е американско е хубаво и ефтино. 

Укропите ще си теглят ярема бая дълго и накрая ще останат с пръст в .... уста или някъде другате.  Много ми е интересно , как откакто си дошъл в тоя вече благодарение на тебе западнал форум все Украйна ти е в устата. Кръвта вода не става а? Каква ни е сметката Украйна да е добре? Какво ни засяга това или пак за разни аскери витаещи в главата ти ще почнеш да бълнуваш...

Факт е,че САЩ политически искат да спрат икономически изгоден за Европа проект - Северен поток 2. Ти бълнувашоще Путин и Украйна. :biggrin:

преди 16 часа, nikssi написа:

Каква ни е сметката Украйна да е добре? Какво ни засяга това или пак за разни аскери витаещи в главата ти ще почнеш да бълнуваш...

Ами дори  по последни генетични изследвания те са ни братушки. За разлика от угро-фините от Московията. Освен и многобройното и за съжаление, почти претопено от съветски времена българско население.

Татарстан например ,какво е мислиш ?

Да цитирам Мойра и Б.Димитров  от една друга тема :
 

Цитат

 

Той твърди, че след скитите историята на Украйна е свързана пряко с българите, които заемат тези земи, вкл. полуостров Крим от IV в. нататък. "Тези земи са били част от Велика България и доказателство за това е, че първите двама български владетели -

Кубрат и Аспарух, са погребани в днешна Украйна Кубрат - в района на Полтава, а Аспарух - в село на юг от него", разказа Димитров. След като преминават Дунав, българите постепенно се изтеглят от тези земи, заети от хазарите - племе, което приема юдейската вяра. А крайната източна граница, по която българите се задържат чак до XIV в., е течението на р. Днестър.

В тези векове Византия държи само град Херсон. През XIII и XIV в. крайбрежието на Крим се изпълва с генуезки и венециански градчета. Османските турци, с помощта на оцелелите татари в Златната орда, съкрушила Киевска Рус със столица Киев след 1240 г., ги унищожават. Тези крайни райони се заемат последователно от тогавашни съюзници на българите - печенеги, кумани и най-накрая татари.

 

И да, второто за аскера което казваш е също основна причина. За д ане се повтаря никога повече тази фейк-тактика на "необозначени маскирани изроди било то с фесове или георгиевски лентички все тая , пратени в ЧУЖДА държава да се "защитават там". 

Един паралел -  Нали знаеш как е започнала ВСВ ? С "нападението на поляци срещу немците, на които видиш ли ,не им остава нищо  друго освен да отвърнат на огъня" както казваха съветските и хитлеристки вестници, което се оказа инсценировка на прреоблечени немци в полски униформи.

  Както и с "основателната причина на  немците да защитят немскоговорящото угнетено население в  Полша "

Да ти звучи познато ?

За едно се радвам - дори на  вашите промити мозъци  е ясно за какво става въпрос 2014 г за  рашистката военна агресия на РФ спрямо Украйна.

:)

 

 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

преди 18 часа, miro20 написа:

Ами дори  по последни генетични изследвания те са ни братушки.

Няма такова нещо.

преди 18 часа, miro20 написа:

"След като преминават Дунав, българите постепенно се изтеглят от тези земи, заети от хазарите - племе, което приема юдейската вяра."

 

преди 18 часа, miro20 написа:

"Тези крайни райони се заемат последователно от тогавашни съюзници на българите - печенеги, кумани и най-накрая татари. "

Как сам се закопаваш.За кой ли път се убеждавам, че не можеш да мислиш логично!

преди 12 минути, M.Николов написа:

Няма такова нещо.

Айде бе ? нямало ? :) Да не са те баннали от гугъл ?

преди 12 минути, M.Николов написа:

Как сам се закопаваш.За кой ли път се убеждавам, че не можеш да мислиш логично!

Я кажи тролчо, това че са се изтеглили, омаловажава ли ФАКТА :

"след скитите историята на Украйна е свързана пряко с българите, които заемат тези земи, вкл. полуостров Крим от IV в. нататък. "Тези земи са били част от Велика България и доказателство за това е, че първите двама български владетели - Кубрат и Аспарух, са погребани в днешна Украйна Кубрат - в района на Полтава, а Аспарух - в село на юг от него"

 

Според теб значи, българите нямат никакъв генетичен отпечатък върху земи на "Велика България" ??? и са "прелетели" може би ? :) :)

За кой ли път се убеждавам че не само не мислиш, а си изсмукваш спекулации колкото да се заяждаш за нещо.

Неслучайно споменах и пропагандата, която заличаваше, пренаписваше и нагласяше историята по цоциалистически съветски  тертип .

Чети и се образовай малко :

https://www.dw.com/bg/как-заличаваха-българските-следи-в-руската-история/a-19277411

 

Банало тролчо. Смени надменния репертуар и гаменщина  с нещо показващо поне малко мисъл. :)

 

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.