Премини към съдържанието
icovarbanov

Реакция след поставяне на ваксина БЦЖ

Препоръчан отговор

Синът ми е на 7 години. Направиха му проба Манту, която се оказа отрицателна и трябваше да му направят ваксина. Месец и половина след поставянето й мястото се зачерви и започна да гноясва, проби се и изтече гной от там. Оплаква се, че го боли. Това нормална реакция ли е или е индикация за някакъв проблем. Ако някой се е сблъскал с нещо подобно, моля да ми пише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи го заведи възможно най-бързо при лекар за да се почисти и дезинфекцира раничката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си ,докторе.Имам позното ,на която детето и има голям белег от БЦЖ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нормално е, даже на единия ми брат посиня и от тогава му излезе прякора "син пъпчо".

Само се дезинфекцира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На всяко дете е различна реакцията,на първото ми детенце му стана по същия начин,само със спирт/доколкото си спомням го дезинфекцирах/,а на второто ми-нищо не му стана,даже белег няма.Консултирай се с личния му лекар.

Редактирано от genatraikova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с раничката?Ако ще съм в полза или май вече е късно ;)

На мястото на раничката можело е да се постави стрит прах от Rimicid/лекарство от групата на туберкулостатиците/ и така по-бързо минава.

Но досега сигурно всичко се е оправило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Съветът с rimicid не само, че е лаически, ами си е откровенна глупост !

Първо-по този начин се създава резистентност към rimicid-а,а този медикамент се пази изключително и само за лечение на туберкулоза! Кожната инфекция, която се получава на мястото на апликацията на ваксината, не е предизвикана от микобактерии, ами от баналната кожна флора.

Второ-антибиотични пудри и унгвенти на пазара-с лопата да ги ринеш.

Трето-със сигурност, тази "раничка" е преминала отдавна-отдавна....

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, хайде де-откъде пък накъде-глупост другия път.

Това което съм написала е от опит, а и не е задължително да е кожна реакция.

Trichocephalus и не обиждай, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казах вече - "ръсенето" на рани с "прах" от антибиотици си е меко казано глупост и е недопустимо от гледна точка на съвременната медицина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пролетина, на твое място не бих спорила със специалист, без очеизваждащи аргументи в моя полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
rimicid-а не е антибиотик.

Rimicid e средство за лечение на туберкулозата.Принадлежи към групата на химиотерапевтичните антибиотични средства, активната събстания е с международното непатентно наименование izonisid което е от групата на хидразините.Действа вътреклетъчно и на извънклетъчно разположениете туберкулозни бактерии като убива активно размножаващите се и подтиска растежа на тези, които са в неактивна фаза.

За повече информация за продукта-свалете си листовката за пациента и не ме занимавайте повече с глупости ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Rimicid e средство за лечение на туберкулозата.Принадлежи към групата на химиотерапевтичните антибиотични средства, активната събстания е с международното непатентно наименование izonisid което е от групата на хидразините.Действа вътреклетъчно и на извънклетъчно разположениете туберкулозни бактерии като убива активно размножаващите се и подтиска растежа на тези, които са в неактивна фаза.

За повече информация за продукта-свалете си листовката за пациента и не ме занимавайте повече с глупости ! :)

biggrin.gif Не се ядосвай. Пази се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен също ми биха манту първо на ръката, но не стана и после на рамото.И като казах на лекарката, че не е станало първият път и тя каза нещо за имунната защита.В смисъл, че е много слаба или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...