hahaaa

Кои са 10-те най-красиви места в България?

86 мнения в тази тема

Кои са 10-те най-красиви места в България?Това е въпрос на който всеки ще отговори по различен начин,но все пак нека разберем кой каде е бил и кои според него места са ТОП 10 в България?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един глас за триградското ждрело и околните пещери (Дяволското гърло, ягодиската и малко по далечната ухловица). Просто седейки в ждрелото загубваш ума и дума и се възхищаваш на величието на природата.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искърския пролом,Триградското ждрело,Района около Рилския манастир,Черноморието на юг от Ахтопол,Белоградчишките скали,Вихрен,Родопите и т.н. мога да изброя още 10 пъти по толкова места!Накратко България цялата е красива!

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

България цялата е красива!

Напълно съм съгласен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кои са 10-те най-красиви места в България?Това е въпрос на който всеки ще отговори по различен начин,но все пак нека разберем кой каде е бил и кои според него места са ТОП 10 в България?

Местата са много, зависи какво искаш да видиш, като цяло България сие красива (с малки изключения). Миналата година мой приятел мина по маршрута който му препоръчах: Перперикон, Татул, Маджарова, "Глухите камъни" - отбивка от пътя гр. Ивайловград - пгр. Любимец на вс. Св. Марина (най-високата точка по пътя), крепоста над с. Мезек и "Тракийската гробница" до с. Мезек, Стария мос на гр. Свиленград, скалните църкви на с. Михалич и С. Маточина и "Балдуиновата кула" (Букалан) при с. Маточина, общ. Свиленград. Маршрутите са обозначени. Без да се бърза маршрута се взема за 2-3 дни, Добри хотели има в гр. Маджарово и гр. Свиленград. Ако сте в гр. Маджарово сутрин или вечер може да наблюдавате и храненета на лешоядите и др. грабливи птици. Един съвет: резервирайте си предварително стаи в хотелите, и се снабдете с актуална пътна карта.

Успех и приятно прекарване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

На пирин който се изкачи (за красота става въпрос) ще се удиви иначе и аз ценя красотата на пещерите особено дяволското гърло за което сме дали 2 жертви (водолази) в.Пловдив има доста забележителности но ... както и да е. В Банско е много хубаво.

Редактирано от Magical_WaRFIedal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Около Кърджали има много красиви и интересни места-Перперикон,Каменната сватба,Каменните гъби,Татул Иначе много харесвам Дяволското гърло :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

както и Балчик, едно от местата по нашето Черноморие, което все още не е застроено.

Балчик

Редактирано от meribor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Резерват "Седемте Рилски езера" и по-конкретно местността около хижа "Скаквица". За съжаление водопада през зимата съм го виждала само на снимки (което е поправимо), но и през лятото е прекрасно и все още неосквернено от цивилицазията (само криви и стръмни пътечки водят към хижата). 3 - 4 дена, прекарани там, ме зараждат с енергия за цялата година :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за село Чифлик, в Троянския балкан.

Чифлик

Там се намират няколко резервата, част от Националния парк "Централен балкан"

Напоследък там туризма се развива с лудо темпо, аз лично не мога да позная родното си село като си отида.

Но все пак природата си е останала непокътната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един глас за триградското ждрело и околните пещери (Дяволското гърло, ягодиската и малко по далечната ухловица). Просто седейки в ждрелото загубваш ума и дума и се възхищаваш на величието на природата.

абсолютно съм съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто ако обиколиш Пирина и се качиш на Вихрен ще видиш работи които няма да можеш да забравиш цял живот ! Да минеш и по Кончето също не е за изпускане :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ви едно от тези места...

Публикувано изображение

Карлуково - изглед от Националния пещерен дом

Публикувано изображение

Река Искър - същия изглед

Публикувано изображение

Пещера Проходна...

Там природата е прекрасна. Заслужава си да отиде човек :doh:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Места стотици... Аз имам ярки впечатления от "Без Бог" - от високо езерото изглежда още по-красиво. И Мелник...един от любимите ми градове (не само заради виното) - целият град си е красота за България. Много са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за мен цялата ни страна си я красива, стига да не я съсипем Ще подредя няколко красиви места за мен, но не мога да кажа кое е на първо, второ или еди кое си място. Просто си ги изреждам, на всички се чувствам прекрасно... 1.Кайлъка в Плевен 2.Връх Шипка- там имам чувството, че светът е в краката ми 3.Рила- цялата, не само езерата 4.Казанлък- едно малко, чисто, подредено и много красиво градче 5. Велико Търново- Царевец 6.Троянски манастир (а и всичките ни манастири) 7.Смолян- невероятна природа 8.Южното черноморие 9.Стара планина (Пирин също) 10.Големите ни градове също си имат своя чар (като изключим лудницата в някои от тях)

Редактирано от potrebitel (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чудните мостове са много красиви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен сърцето ми е в Родопите,много красива и величествена планина ,сърцати хора и невероятна природа.Обожавам да ходя в Широка лъка ,Смолян,Ждрелото,Ягодинската пещера и Дяволското гърло.Друго място,което много ми харесва е Трявна,всичко е много китно и красиво.В Боженци е неповторимо,Балчик с двореца и градините си е приказен,Мелник е величествен.... където и да отидеш ,навсякъде е много красиво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже съм балканджийка на първо място поставям Елена и Еленския Балкан. След това Търново и Царевец. Калиакра, Рила и Рилския манастир. Сините камъни край Сливен, Странджа с устието на р. Велека, Ропотамо, Дряновския ванастир и водопада над него. Смолян. Старият пловдив, Копривщица. Май станаха повече от 10 Ето и една снимка от Елена.

post-164213-1210340806_thumb.jpg

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чудните мостове са много красиви :wors:

Така е, там наистина е прекрасно!

Публикувано изображение

Цък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А на мен почти всичко в България ми харесва... Има страшно красиви места. Дори да не е нещо известно.. в една горичка.. без никаква забележителност.. си е красиво. А по-любими места.. много са.. Харесвам си града - Асеновград и природата около него. Пловдив.. Варна.. Казанлък.. Велико Търново.. Плевен.. Бачковския манастир, Дряновския.. Трявна, едно езерце около Малък Преславец - на 40 км от Силистра, Чудните мостове.. :)

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А на мен почти всичко в България ми харесва... Има страшно красиви места. Дори да не е нещо известно.. в една горичка.. без никаква забележителност.. си е красиво.

Напълно съм съгласна. Аз също на село си имах любима горичка :) даже имаше и лешници там :)

А иначе трябва да те заведем до язовирите в Кайлъка да видиш там за какво иде реч :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна. Аз също на село си имах любима горичка :) даже имаше и лешници там :)

Оо и аз имам любима горичка на село. Даже си направихме една мъничка къщичка там, една голяма маса с 3 пейки около нея и е идеално местенце за сбирки Публикувано изображение Чист въздух, сянка..какво друго му трябва на човек? В къщичката има(ше) 2 легла, но мискините са ги откраднали :) Даже имаше такава фурна..дето работи на огън..направена навън. Палиш огъня вътре и като изгасне, махаш жарта и мяташ тавата вътре. Не знам как да я обясня по-добре..я съм прос човек Публикувано изображение Един вид първобитна фурна. И дори и нея са я развалили за да вземат 2 парчета желязо отвътре :)

Имах снимки някъде из старите дискове, но трябва да се потърсят...

Оо, за малко да забравя..даже и люлка си правим, понеже сме малки дица, да се люлеем Публикувано изображение

А иначе трябва да те заведем до язовирите в Кайлъка да видиш там за какво иде реч ;)

Ще, ще.. Публикувано изображениеПубликувано изображение
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Римският мост край с. Змеица (в Родопите)

Публикувано изображение

Аязмото до Клисурският манастир,Вършец

Публикувано изображение

Клисурският манастир,Вършец

Публикувано изображение

Скалната църква,Разбойнишки манастир

Нямат изброяване красотите на България!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Велинград-над "Клептуза" скалите са супер готино място за разходки/преди години съм ходила,незнам сега така ли е/

Велико Търново-страхотен град.

Несебър-страхотни снимки съм си правила там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цялата 16-та линия е една фантазия, особено между Вра и Бно. Също участъците от 4-та между Па и Дб, както и между Мос и Млг; 2-ра между Кр и М и много други.

Редактирано от Tramway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход