Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

ако знаете къде има добра работа или търсите такава,пишете тук.Мисля че можем да бъдем полезни на много хора,които в момента са на работа в Кипър,но по една или друга притчина не им харесва.Лично аз в момента сам в Кипър,тук сам от една година,работя в MAL OF ENGOMI в''VENU KAFE" AT DEBENHAMS. Тел.97664035-ТИХОМИР

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо за компютърджии? Но сериозно!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам като отида при майка тва лято в кипър да бачкам спасител на някой хотел ще стана на 17 до тогава, и си мисля за какви пари ще работя и дали ще ме наемат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам като отида при майка тва лято в кипър да бачкам спасител на някой хотел ще стана на 17 до тогава, и си мисля за какви пари ще работя и дали ще ме наемат

на 17 е малко трудно,тъй като тук се работи с договор а нали се сещаш че за това трябват години,и нещо друго нито кипърки са готини нито англичанките така че не съжалявай,нещо друго си измисли да работиш

Нещо за компютърджии? Но сериозно!

ако си наясно с английския нямаш проблем(имам предвит перфектно)работа има много,можеш да ползваш и някоя фирма в BG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си наясно с английския нямаш проблем(имам предвит перфектно)работа има много,можеш да ползваш и някоя фирма в BG.

Говоря за сериозна работа и съответно сериозно заплащане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Кипър не мисля че фирма ще ти свърши работа за компютри. По добре провери по сайтовете им за работа, но ако си там ще ти по-лесно. Ако твърдо си решил да заминеш иди да бачкаш нещо там, каквото и да е за 1-2 месеца докато си намериш това което искаш. Не знам с какво точно се занимаваш, но мисля че при всички положения най-много избор ще има в столицата- Никозия. Това за договорите не е баш така, може и да не видиш такъв. За кипърците казват че са слезли от магарето и с калните галоши са се качили в мерцедесите. Който е бил там знае какво искам да кажа. Така че не очаквайте обетованата земя, но ако се потрудите можете да си я направите такава. Също така са изключително подозрителни, но спечелиш ли доверието им после е трудно да се изпортиш. Тихомире, кажи какво стана като пуснаха еврото, промениха ли се нещата? Бензина още ли е 53 цента(май беше толкова или 47)? Абе както преди ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шест години прекарах в Кипър и мога да кажа, че ако някои ден имам пари бих се върнал да живея там. Кипърците са наистина малко недоверчиви но кои може да ги вини познавам много хора които са загубили всичко за една вечер по време на десанта на Турците. Иначе Никосия е прекрасен град изклучително спокоен и уреден град. За работата нямам голяма представа понеже тогава не ме интересуваха много тия въпроси а училището, но помня че шириланките подбиваха много пазара понеже работеха за много по малко от другите имигрантите и местните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Кипър не мисля че фирма ще ти свърши работа за компютри. По добре провери по сайтовете им за работа, но ако си там ще ти по-лесно. Ако твърдо си решил да заминеш иди да бачкаш нещо там, каквото и да е за 1-2 месеца докато си намериш това което искаш. Не знам с какво точно се занимаваш, но мисля че при всички положения най-много избор ще има в столицата- Никозия.

Това ми звучи несериозно, бил съм в Чехия, Азърбайджан и там нещата са си като нормална държава. Аз няма да отида да мия чинии с надеждата някой да ме хареса и да ми плаща 600 евро на месец. Когато предложат сериозни пари ще намерят и сериозни специалисти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми звучи несериозно, бил съм в Чехия, Азърбайджан и там нещата са си като нормална държава. Аз няма да отида да мия чинии с надеждата някой да ме хареса и да ми плаща 600 евро на месец. Когато предложат сериозни пари ще намерят и сериозни специалисти

Те само за миенето на чинии ще ти дават 600 евро. Но знаеш че е трудно да стане да кажеш "Аз мога, аз знам. Искам ***** пари. Вземете ме." Затова ти предложих да видиш сайтовете им за работа. Обади се на фирмите които предлагат работа в Кипър, но не знам дали ще могат да ти помогнат. И се пази от фирми-фантоми. За Кипър от теб се иска да си платиш билета(към 300-350 лева) и да си носиш личната карта. Т.е. ако някоя фирма ти иска пари за да заминеш не се занимавай. Схемата там е че те си вземат комисионна от този който те наема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Кипър не мисля че фирма ще ти свърши работа за компютри. По добре провери по сайтовете им за работа, но ако си там ще ти по-лесно. Ако твърдо си решил да заминеш иди да бачкаш нещо там, каквото и да е за 1-2 месеца докато си намериш това което искаш. Не знам с какво точно се занимаваш, но мисля че при всички положения най-много избор ще има в столицата- Никозия.

Това за договорите не е баш така, може и да не видиш такъв. За кипърците казват че са слезли от магарето и с калните галоши са се качили в мерцедесите. Който е бил там знае какво искам да кажа. Така че не очаквайте обетованата земя, но ако се потрудите можете да си я направите такава. Също така са изключително подозрителни, но спечелиш ли доверието им после е трудно да се изпортиш.

Тихомире, кажи какво стана като пуснаха еврото, промениха ли се нещата? Бензина още ли е 53 цента(май беше толкова или 47)? Абе както преди ли е?

ами може би си прав за магаретата,но сега нещата са различна и много по-добри.колкото до бензина в момента е 1.006 евро за литър.Що се отнася за договорите е напълно така както съм написал,незнам ти кога си бил последно тук,но информацията ти е стара..От както сме в европейския нещата са други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами може би си прав за магаретата,но сега нещата са различна и много по-добри.колкото до бензина в момента е 1.006 евро за литър.Що се отнася за договорите е напълно така както съм написал,незнам ти кога си бил последно тук,но информацията ти е стара..От както сме в европейския нещата са други.

май скоро не си зареждал бензин Публикувано изображение цената му е 1.03 евро Публикувано изображение поне аз вчера за толкова го заредих.не си прав и за договорите на българите откакто сме в европейския съюз познавам доста хора които работят без договор и осигуровки.защото като си ги поискат и изчезват от работа,много са малко свестните работодатели тук в Кипър,преобладават гадовете,както и в България.Поне това научих за 5 години в Кипър. Редактирано от GrishaD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те само за миенето на чинии ще ти дават 600 евро. Но знаеш че е трудно да стане да кажеш "Аз мога, аз знам. Искам ***** пари. Вземете ме." Затова ти предложих да видиш сайтовете им за работа. Обади се на фирмите които предлагат работа в Кипър, но не знам дали ще могат да ти помогнат. И се пази от фирми-фантоми. За Кипър от теб се иска да си платиш билета(към 300-350 лева) и да си носиш личната карта. Т.е. ако някоя фирма ти иска пари за да заминеш не се занимавай. Схемата там е че те си вземат комисионна от този който те наема.

А как става? Нали има пробен период, тестове и т.н. Нали не очакваш да им се моля да ме назначат на ниска длъжност а после да драпам за да раста в службата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии трябва да кажа че;средната работна заплата за българи и румънци(защото тук те са повече от нас,както и навсякъде другаде) е около 800евро.това е чисто,застраховката и усигоровките се покриват от изработените овертайм часове,и по някога неделя(но тя е по желание).средната цена за наем на квартира е около 340евро на месец като първоначално като се нанасяте трябва да платите един месец на пред(депозит).тока се плаща на два месеца около 150евро(зависи разбирасе),водата макар и да я няма тук като природна даденост не е много скъпа за тукашния стандарт около 80евро за четири месеца.за езика мога да кажа следното:тук се говори диалектен гръцки,което не значи че ако знаете гръцки няма да разбирате или да ви разбират,нещо подобно на български диалект от шопско например( :speak: май не е много одачен примера),нещо такова.който знае англйски няма проблем всички го говорят.в общи линии си струва да се опита,но без всякъкви недомлъвки мога да ви кажа не знаете ли поне един от двата езика поне малко,не тръгвайте да си похарчите парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как става? Нали има пробен период, тестове и т.н. Нали не очакваш да им се моля да ме назначат на ниска длъжност а после да драпам за да раста в службата

Трудността идва от това че там си мислят че са хванали рогатия за дойния орган и им тече директно в устата. На хубавите длъжности са масово кипърци. Освен с фирма(както ти казах силно ме съмнява да предлагат работа в IT сектора) или в сайт за работа не виждам как може да стане. На ЛС ти пускам един номер. Дано да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако трябва да бъде честен се изненадвам от това,което си написал,ако си толкова добър невиждам проблем да взимаш добри пари и в бг,но тук ще трябва да докажеш на какво си способен Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за сериозна работа и съответно сериозно заплащане

Извинявам се че се намесвам в темата за Кипър с който нямам нищо общо, само един пример за сериозна държава тук:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...st&p=815431

но нямам никаква предствава как се търси работа на посоченото място.

На мен не ми трябват такиви познания.

Всеки български гражданин би трябвало да може да се засели и да работи със статут на едноличен търговец (=indépendent) каквото си поиска и може да прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии трябва да кажа че;средната работна заплата за българи и румънци(защото тук те са повече от нас,както и навсякъде другаде) е около 800евро.това е чисто,застраховката и усигоровките се покриват от изработените овертайм часове,и по някога неделя(но тя е по желание).средната цена за наем на квартира е около 340евро на месец като първоначално като се нанасяте трябва да платите един месец на пред(депозит).тока се плаща на два месеца около 150евро(зависи разбирасе),водата макар и да я няма тук като природна даденост не е много скъпа за тукашния стандарт около 80евро за четири месеца.за езика мога да кажа следното:тук се говори диалектен гръцки,което не значи че ако знаете гръцки няма да разбирате или да ви разбират,нещо подобно на български диалект от шопско например( :huh: май не е много одачен примера),нещо такова.който знае англйски няма проблем всички го говорят.в общи линии си струва да се опита,но без всякъкви недомлъвки мога да ви кажа не знаете ли поне един от двата езика поне малко,не тръгвайте да си похарчите парите.

Благодаря за информацията, но условията нещо не ме устройват. Мога още утре да замина за Чехия с 1500 евро заплата, квартира за 250 евро, ток, вода и т.н. за 10-15 евро на месец. Но заплатата е ниска за моята квалификация. За езиците: английски, френски, руски, малко италиански, чешки, , по стотина думи от испански, немски....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко офтопик. Работих в Кипър в далечната 1996г . Като оставя настрана лошото,имам добри впечатления от Ларнака, Агиа Напа . Най-силно впечатление ми направи обстоятелството,че можех да оставя колата с ключовете в контакта и да отида на плаж. Също,вечер след работа ,отивах с моторетката да се разхождам и да пия по-бира,и намирах моторчето там дето съм го оставил. Ей това дясно движение додето го запомня-голям майтап.Посля гледах дясното ми рамо да гледа осевата линия и всичко се нареди. Дано не се е променило поне това,иначе като гледам цените доста са скочили,ама те и в БГ не са по-долу. Бих,отишъл отново в Кипър но като турист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За езика мога да кажа следното:тук се говори диалектен гръцки,което не значи че ако знаете гръцки няма да разбирате или да ви разбират,нещо подобно на български диалект от шопско например( :) май не е много одачен примера),нещо такова.който знае англйски няма проблем всички го говорят.

Единствената разлика която има между Гръцкият и Кипърският гръцки които се говори от хората с образование в градовете а не из села и паланки е че използват едно "Ре" по което веднага се разбира че си Кипърец като отидеш в континентална Гърция. Редактирано от nameZx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената разлика която има между Гръцкият и Кипърският гръцки които се говори от хората с образование в градовете а не из села и паланки е че използват едно "Ре" по което веднага се разбира че си Кипърец като отидеш в континентална Гърция.

казвали са ми че и в Гърция използват ре,но неспоря не съм бил там

май скоро не си зареждал бензин Публикувано изображение цената му е 1.03 евро Публикувано изображение поне аз вчера за толкова го заредих.не си прав и за договорите на българите откакто сме в европейския съюз познавам доста хора които работят без договор и осигуровки.защото като си ги поискат и изчезват от работа,много са малко свестните работодатели тук в Кипър,преобладават гадовете,както и в България.Поне това научих за 5 години в Кипър.

ами като си от пет години тук зщо не кажеш каде има по-добра работа за повече пари,каде търсят работници,може някой да има нужда от това пък и нали за това е тази тема тук да си помагаме,не да спорим Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казвали са ми че и в Гърция използват ре,но неспоря не съм бил там

ами като си от пет години тук зщо не кажеш каде има по-добра работа за повече пари,каде търсят работници,може някой да има нужда от това пък и нали за това е тази тема тук да си помагаме,не да спорим Публикувано изображение

има голяма вероятност за това лято или най късно към края на септември да ми трябват около 3-4 човека за работа при мен.ако стане така ще пиша тук в този форум.между другото преди малко научих че се търси млад човек за общ работник за ВИК.заплата 600евро стартово, подписване на договор,работодателя плаща осигуровки,осигурена квартира с платени от работодателя ток и вода.аз живея в Никозия, Енгоми и пазарувам в Карфу ;) Редактирано от GrishaD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като сте наясно с обстановката в Кипър, можете ли да ми кажете какви перспективи има млад човек, като мен особено като се им впредвид, че скоро почва сезона. Знам малко английски и гръцки на средно ниво писмено и говоримо, имам средно образование.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като сте наясно с обстановката в Кипър, можете ли да ми кажете какви перспективи има млад човек, като мен особено като се им впредвид, че скоро почва сезона. Знам малко английски и гръцки на средно ниво писмено и говоримо, имам средно образование.

За това колко пари ти трябват съм писал по-горе в темата. Искаш да станеш един кръшен сервитьор/барман преполагам :blow out candles: . Добрите хорица предлагат безплатна квартира и храна, не те занимават с месечни сметки. Че и заплата дават, от бакшиш идва още половин/една заплатка приблизително. Докато бях там се нагледах на хора работещи като сервитьори на които английския им беше като моя гръцки, т.е. речника им не превишаваше 20 думи. Така че и без да рецитираш Тенисън ще те вземат. Това че знаеш гръцки е много хубаво, добрите хорица там радват много на това.Има работа и в строителството, целия остров е една строителна площадка в момента. Спасител може да станеш ако имаш кетап. Един хубав помошник готвач може също, ама изльжи че си бачкал няколко месеца поне. Друго, зависи какви мечти имаш, но основно пазара за горките българи и румънци е в туризма. Ако поостанеш там ще видиш още възможности след време.

Току що видях че си момче иначе щях да ти кажа още някой неща за добрите хорица там Публикувано изображение ...

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има голяма вероятност за това лято или най късно към края на септември да ми трябват около 3-4 човека за работа при мен.ако стане така ще пиша тук в този форум.между другото преди малко научих че се търси млад човек за общ работник за ВИК.заплата 600евро стартово, подписване на договор,работодателя плаща осигуровки,осигурена квартира с платени от работодателя ток и вода.аз живея в Никозия, Енгоми и пазарувам в Карфу :P

Работното място е вече заето,ако чуя нещо друго ще пиша пак.май ще си спретнем тук един добър форум.Лично на мен много ми харесва тук в Кипър,живее се спокойно няма нищо общо с нашата мила родина.пребиваваш ли законно и работиш грижи няма можеш да си позволиш поти всичко,за ядене и пиене просто да не говорим такова нещо в България не съм виждал.Ако някой иска да пита нещо тук е мястото в този форум :PПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за в момента мога да дам информация за работа за тетези места:във IKEA(магазин за домашни потреби общо взето с големината на метро)свободни работни места за охрана на паркинга,нужен е малко гръцки и малко англйски,за в кухнята малко англйски.за работа в VENU CAFE AT DEBENHAMS имам предвит във всички молове и дебенамсове на територията на Кипър:готвачи-малко англйски,сервитЂори добър ахглйски или гръцки,миячи без език(ако в даденото заведение има поне един българин),заплата около 700евро+храна и напитки,квартирата е от вас,което в много случаи е добре защото като си намерите друга работа не сте зависими от работодателя си.ще ви дам и още информация сега разпитвам мои познати за нещо без език.

ами незнам още какво правиш в bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване