Премини към съдържанието
dragozow

Кабелна тв,собствена чиния или нещо друго да избера?

Препоръчан отговор

Значи тия от Евроком почвам да не им харесвам цените които вече са 22 лева на месец.Ако си купя собствена сателитна чиния имам ли шанс да гледам приблизително същия пакет от програми?Или българските и тия от групата на Дискавъри,другите не ме интересуват.Въобще има ли нещо по-евтино за 3 телевизионни приемника.Ако ще и да е повече като първоначална инвестиция.Сблъсквали ли сте се с тоя проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тия от Евроком почвам да не им харесвам цените които вече са 22 лева на месец.Ако си купя собствена сателитна чиния имам ли шанс да гледам приблизително същия пакет от програми?Или българските и тия от групата на Дискавъри,другите не ме интересуват.Въобще има ли нещо по-евтино за 3 телевизионни приемника.Ако ще и да е повече като първоначална инвестиция.Сблъсквали ли сте се с тоя проблем?

Може , зависи какво искаш и колко можеш да дадеш :) .

Магазини , цени и т.н. :

http://www.digitalplus-bg.com/

http://www.sky-digital.eu/Home.htm

Форуми за сателитна телевизия :

http://www.dvb-bg.com/index.php

http://www.satforum-bg.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз попрочетох малко по разни форуми ама не съм наясно с всички устройства.Трябва ми комплексна услуга за три телевизора на по-добра цена от тарифата на Евроком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 3 телевизора,dragozow !

Много исках да стана абонат на БулсатКом,но се оказа,че изложението ми не е добро-Север и Запад,нисък етаж и така се принудих да се вържа към КейбълТел,като на единият телевизор пуснах цифрова,а на другите 2-аналогова ТВ.

На цифровата ги има тези програми/пълен пакет/,които те интересуват,но на аналоговите са по-малко.

Ще плащам 25 лева на месец/сега съм на някаква промоция/.

При БулсатКом,можеш да вържеш 2 приемника с една чиния и месечната такса е 20,60 лв.,с някои допълнителни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз попрочетох малко по разни форуми ама не съм наясно с всички устройства.Трябва ми комплексна услуга за три телевизора на по-добра цена от тарифата на Евроком.

И аз имам 3 телевизора у нас. Проблема на чиниите, сателитните приемници от сорта на уаймакс и т.н. е, че не може всеки да си гледа собствен канал при повече от един телевизор. А не може да се накарат хората в къщи и на трите телевизора да гледат един и същ канал и да се синхронизира превключването им. Оказа се, че трябва да дам около 1200 лева за подобно удоволствие за независими канали за два телевизора.... Проверявах някъде миналата година по това време. Дори и да са паднали цените пак си е сериозна сума, поне за мен. Затова - кабелна. В едно село като Сливен Кейбълтел имат вече изградена оптика из целия град и сигнала им е с по-добро качество от една 60 см сателитна чинийка от най-евтините. Както и приемника е от евтините. За да се избегнат снежинките на сателита трябва да се дадат около 600 лева за 1.5 метра чиния и качествен приемник но остава проблема с превключването на каналите. Недостатък на кабелната е неизбежното по-силмо затихване в каналите при някои честоти и по-ниско качество но като цяло за момента изборът е за кабеларка. 10 лева еднократна такса за втори телевизор а третият се пази в дълбока тайна :)

Очаквам след 3-4 години оптиката до всеки един дом да е възможна и на добри цени и тогава, живот и здраве да е ще минеме на оптика с телевизия, интернет и т.н..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптиката вече е възможна.Аз съм бетатестер на услугата "Оптика у дома" на Спектърнет.Влакното влиза в жилището и там с един конвертор в компютъра,предлага се и телефон ама него не ползвам.Та нета е нещо съсвем различно,няма прекъсвания и спадове,скоростта е постоянна.Предвижда се по същото влакно да има и кабелна цифрова телевизия.Вероятно като ползвам две услуги ще получа и добра цена за кабелна с повече приемници.Със сигурност оставам засега на Евроком пък ще го мисля по-натам.Не ми е ясно обаче кое формира цените на кабелната телевизия защото има такава в провинцията за 12 лева и такава в София за 21 лева.При това всички в София все едно са се наговорили за тая цена.Освен българските,тия от групата на Дискавъри и спортните някой едва ли гледа останалите.При над 70 канала всеки от вас гледа не повече от 20-30.Останалото е пълнеж за да те убедят че получаваш много за парите си,дали ти трябва не те питат.Наистина ще се радвам ако се появи някой с 5 кинта по-ниска цена защото останалите като че наистина са се разбрали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на СКАТ ама съм от Несебър, 14 лева месечната такса - 1 цифров приемник и ти дават да ползваш два телевизора аналогов безплатно, ако искаш още както вика колегата в тайна.

Тука на аналоговия ги има повечето от дискавъритата и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта е че защо в Несебър е 14 кинта,а у Шопландия 22 като гледаме едно и също.Бас хващам че са се наговорили кабеларките.Вижте цените на Кейбълтел в София и другите градове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тарикати хората, уж при вас конкуренцията голяма пък и сте много народ на едно място и пак ви са по високи цените, не се връзва много. Аз си мислех че телевизията при вас по евтина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам по-евтин, по-удобен и по-качествен вариант от Кейбъл Тел. 150+ програми на цифровата, 5 лв за допълнителен приемник или n- на брой телевизора на аналоговата, без допълнителна такса. За да получиш по-добро качество щв трябва сериозна инвестиция. Хората ти цитираха суми по-горе. Заслужава си ако си фен на безбройните /тъпи/ канали или ако искаш да гледаш HDTV.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Не ми е ясно обаче кое формира цените на кабелната телевизия защото има такава в провинцията за 12 лева и такава в София за 21 лева.При това всички в София все едно са се наговорили за тая цена.Освен българските,тия от групата на Дискавъри и спортните някой едва ли гледа останалите.При над 70 канала всеки от вас гледа не повече от 20-30.Останалото е пълнеж за да те убедят че получаваш много за парите си,дали ти трябва не те питат.Наистина ще се радвам ако се появи някой с 5 кинта по-ниска цена защото останалите като че наистина са се разбрали.

Прав си, точна така е - на 12 лв такса съм и ми предлагат около 65-70 канала. Действително гледам не повече от дузина - образователните, английските мачове по Диема, bTV, много рядко някой стар филм по Нова и анимационния Бумеранг.

За количеството - предостатъчно, за качеството - не питай, отврат е, повечето български канали си вървят по релейката и ела гледай ако вали дъжд, сняг или пък гърми. Кабелите са вкарани във входовете с безобразно разпробити входни врати и касите им, но магистралните висят между блоковете, т.е. всичко е на ръба на първобитността от началото на 90-те. За капак на всичко няма и конкуренция, от 2 фирми остана 1, при това липсващата вече бе филиал на КейбълТел, не че беше по-различно. Ако тръгнеш да се караш (нормалната комуникация е почти изключена) - губиш, монополът е велика сила. Отговорът е отработен до съвършенство - "това тук да не ти е София" и се отнася на 101% за интернета (скорости и обслужване), ако и да има 1+3 доставчика.

Изходът - собствена чиния от Булсатком или ITV. Мнозина вече преминават към това решение, а доплащането за втори телевизор е 5-6 лв месечно. Като тегля чертата и ми излиза около 18 лв на месец, но не слагам в сметката чинията и приемника, който ще трябва да закупя все пак. Качеството е доста по-добро от това на кабеларката, снежинки и смущения няма или са съвсем малко, по-скоро в резултат на лоша центровка на чинията. Но все още се колебая и изчаквам, макар че не знам точно какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам темата за подобен въпрос. Интересувам се за София и за три кабелни оператора (мисля, че така се казва) заради новата телевизия Re:TV.

"Програмата на Re:TV ще се излъчва на територията на цялата страна

чрез "Евроком", "Кейбълтел", Ай Ти Ви Партнърс..."

от Дневник

Може и по нета в реално време, но това е за мен, а за пенсионерите у дома си трябва телевизия ;).

Мисля, че Кейбълтел или ITV имат и пенсионерски такси, както и малки пакети, което ми се струва предимство. Разгледах им сайтовете, но не мога да се ориентирам.

Интересува ме: прилично качество, сигурна услуга (да не си викаме), предимно БГ новинарски предавания, научно-популярни много и малко филми. Ако може и да има начин да забранявам някои канали (т.е. да се избира ръчно кои канали ще предава - така просто няма да пусна тези, които смятам за вредни). Пенсионерите вървят към "второ детство" :rolleyes:

Цената да не надхвърля 25 лв месечно. За един телевизор. Телефонната и интернетската услуга не ми трябват.

Ако някой има мнение и по-скоро може да ги сравни по опит като предлагани услуги, ще съм много благодарна.

Редактирано от Itchy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто имам компче и нет-край на кабелната!

Каквото си искам си го гледам или онлайн,или на запис

Ще им давам пари за стари филми ли-мне,мерси

Нета е всичко

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХайдукПикасо, благодаря, и аз съм на това мнение. Само дето не върши работа за 75-годишни хора. За тях ми беше питането, щото пък моя милост се занимава с тези непознати за тях неща. До сега дори и кабелна не мислех че им е необходима, но си го навих на пръста и търся вариант. Та и по най-първата причина си нямам и понятие от кабеларки.

Пак моля, някой да сподели опит от обслужването на тези три. Щото може нещо да не е наред и сигурно ще си плащам такса (или ще си я платя предварително) и няма да намеря време да се разправям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се чудя В Ст.Загора на кой да мина че тия от кейбълтел за нищо не стават от 12 дигнаха цените на 17 а качеството не се дига,по едно време мислех да мина на нета им ,обаче като видях в един колега за к'во става дума се отказах/скороста 60-80кб/с,доста често спиране,като спре ТВ-то спира и нета/.Иначе на кабелната сега съм с 2 телевизора,а преди време с 3 т.е нямаш ограничение.сега пък пуснали Цифрова с 100+канали и се чудя кой ли гледа толкова неща.

Ако съм на булсатком трябва да платя към 18 лв но за сметка на това качеството е доста добро.

Как стоят нещата на ИТВ-партнър за 2 Телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери на www.net1.bg

Може и да ти свърши работа.

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прав си, точна така е - на 12 лв такса съм и ми предлагат около 65-70 канала. Действително гледам не повече от дузина - образователните, английските мачове по Диема, bTV, много рядко някой стар филм по Нова и анимационния Бумеранг.

За количеството - предостатъчно, за качеството - не питай, отврат е, повечето български канали си вървят по релейката и ела гледай ако вали дъжд, сняг или пък гърми. Кабелите са вкарани във входовете с безобразно разпробити входни врати и касите им, но магистралните висят между блоковете, т.е. всичко е на ръба на първобитността от началото на 90-те. За капак на всичко няма и конкуренция, от 2 фирми остана 1, при това липсващата вече бе филиал на КейбълТел, не че беше по-различно. Ако тръгнеш да се караш (нормалната комуникация е почти изключена) - губиш, монополът е велика сила. Отговорът е отработен до съвършенство - "това тук да не ти е София" и се отнася на 101% за интернета (скорости и обслужване), ако и да има 1+3 доставчика.

Изходът - собствена чиния от Булсатком или ITV. Мнозина вече преминават към това решение, а доплащането за втори телевизор е 5-6 лв месечно. Като тегля чертата и ми излиза около 18 лв на месец, но не слагам в сметката чинията и приемника, който ще трябва да закупя все пак. Качеството е доста по-добро от това на кабеларката, снежинки и смущения няма или са съвсем малко, по-скоро в резултат на лоша центровка на чинията. Но все още се колебая и изчаквам, макар че не знам точно какво.

Мина ли вече на Булсатком? Аз също се чудя дали да ги избера, но четох, че Евроспорт-а им бил с лошо качество, а аз много го гледам. Имаш ли впечатления?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам догорор с ITV Partner и със с чиния с двата конвертора за ютелсат и хотбърд. Сехга като ми зитече договора мисля да минаам на булсатком, защото в ИТВ нямат канали като MTV EU, Sity , The Voice, даже и ММ вече. Освен това таксата е по-висока, но сега чинията им остава за мен, и когато взема приемник на булсаткома, ще си настроя тяхната чиния на Хелиас-а за техния пакет, и ще използвам старата чиния за некодираните канали на другите спътници biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.