Премини към съдържанието
SquasH

Проблем с монитор или видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте. Забелязах, че монитора нещо започна да си мени цвета. От време на време трепти и цветовете му се променят. .Изгасих го за около 2 часа от контакта, но отново прави така. От какво може да е това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен проблем може да се получи заради пречупен кабел - този, който се закача към видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Подобен проблем може да се получи заради пречупен кабел - този, който се закача към видеокартата.

... или недобра връзка между буксата на кабела и видеокартата, или пък недобра връзка между кабела на монитора и платката , на която са запоени кабелчетата (студена спойка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... или недобра връзка между буксата на кабела и видеокартата, или пък недобра връзка между кабела на монитора и платката , на която са запоени кабелчетата (студена спойка).

Или наличието на силно магнитно поле наблизо като от колконки например

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ви кажа. Не е от колонките, защото в момента са изключени А така може ли да се повреди нещо. Интерестното е, че отведнъж стана това. Ако примерно сега малко така работя на компютъра до преди да го оправя може ли да му стане нещо. Проверявах буксите които са от монитора към компютъра и нищо няма. Какво мога да направя. Да не е от видеокартата макар, че ме съмнява. Изведнъж става тази промяна и се оправя после. Малко като светкавици от време на време.

Редактирано от SquasH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е монитор с елекстронно-лъчева тръба,просто му е дошло времето ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно незнам какъв е. Ама е този модел: Samsung SyncMaster 765MB на около 5 години е. Тоест не е LCD ами от нормалните Flatron.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размърдай кабела там, където влиза в монитора, да видиш какъв ще е ефекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другуто да пробвах и мисля, че се оправи донякъде сега по- малко си личи това променяне на цвета. Как да го оправя изцяло. Възможно е да е от този кабел. Единия е този където се вади ( от монитора) той е за контакта, а другия който не се вади е към компютъра от кой от двата може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интерфейсният кабел (който е между видеокартата и монитора) те интересува, него размърдай. Ако при раздвижването монитора се оправя и после пак се появяват дефектите, носи монитора на сервиз да му припоят кабелчетата или направо да сменят целия кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами акто го размърдах мисля, че се пооправи ама не изцяло. Сега като го мърдам този кабел и нищо не става. Тези трептения и смяна на цвета е доста забележим и по изразен при включването на компютъра там където излиза логото на Windows XP. Изключваме ли възможността да е от видеокартата, тоест този проблем да е само от монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами акто го размърдах мисля, че се пооправи ама не изцяло.

ами значи не прави връзка както трябва Кокомил ти е казал в горния си пост какво да направиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно незнам. Мърдам го ама не се променя нещо, обаче като мърдам на компютъра кутията и сякаш му влияе по някакъв начин. Въпроса е да не е от видеота, защото да знам да занеса направо монитора на ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Честно незнам. Мърдам го ама не се променя нещо, обаче като мърдам на компютъра кутията и сякаш му влияе по някакъв начин. Въпроса е да не е от видеота, защото да знам да занеса направо монитора на ремонт.

значи може на видеото изхода да прави проблем (нека да кажат другите)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще занеса монитора първо ако не е от него какво да правя :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте. Проблема с монитора още си стои. Първо дойдоха в нас техници и го провериха и казаха, че червения му цвят е изгорял, но аз имам стар монитор и го пробвах и какво и при него същата работа. Даже започна и да трепти вече екрана. Май проблема е във видеокартата. Тя е GeForce 6800 LE. Сега мисля да я взема и да я занеса да я проверят в някои компютърен сервиз. Вие какво ще кажете, дали е възможно да е от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отидох на техник да ми провери картата. При него беше същата работа и той каза, че е била пукната някаква шина и било трудно да се оправи и незнаел кой би я направил, а и ремонта щял да излезе скъпо, по- добре нова. Той там като я разбутва и като, че ли се оправяше( доакто работеше компютъра). Аз пробрах със старата си видео карта, която я смених, защото не работеше ама сега като я сложих и проработи и при нея го нямаше този проблем. А това как се е спукала някоия шина на видеокартата незнам как е станало, той каза може от удряне или изтърване на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не си вземеш някой евтина карта като RADEON X550 128MB PowerColor 128bit PCI Express, TV Out за около 50 лв и си свиркаш(ако не си геймър де) :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
защо не си вземеш някой евтина карта като RADEON X550 128MB PowerColor 128bit PCI Express, TV Out за около 50 лв и си свиркаш(ако не си геймър де) :yanim:

Или GeForce 8400 GS, 256MB памет, 128-bit, DirectX10, PCI Express, DVI, VGA, TV-Out - 55лв. от Мултирама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами май ще започна да търся. Тази на GeForce хубава ли е. Аз много не съм наясно с видеокартите, преди година и половина като си купувах тази новата (дето се развали) малко понаучих нещата, ама много не ми говорят. Бихте ли ми казали тази GeForce 8400 GS, 256MB памет, 128-bit, DirectX10, PCI Express, DVI, VGA, TV-Out - 55лв. от Мултирама хубава ли е :P. В смисъл ще тръгват ли всички игри и похубава ли е от моята :). Попринцип много игри не се играят на този компютър. А забравих да кажа, че проблема при мене е, че ми трябва видеокарта с AGP слот, тъй като дъното ми е с AGP слот, а там стават по- скъпи, а и избора не е много голям. Нещо да предложите. Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
това устройва ли те като цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може да се каже, че ме устройва, но ако все пак има някоя пак сностна за по- малко бих се замислил. Аз за тази CHAINTECH GeForce 6800 LE AGP 8x 128MB DDR, 256bit дадох към 90 лева от JMT Computers, тази която ми предлагате Sapphire Radeon X1050 256MB DDR2 AGP, май е по- добра нали или се лъжа. Иначе карата ми е на една година и половина, доста бързо се развали. От сервиза ме попитаха да не е изтърван компютъра или да е блъскан, ама няма такова нещо, как ще се е пукнала някоя шина, незнам. Интерестното обаче е, че когато си сложих старата за да пробвам и после отново новата, когато зареждаше и вече ще показва десктопа се рестартираше компютъра, докато не му зададох да влезе в Windows с последните работещи настройки. Другото интерестно нещо е, че проблема се оправя, тоест не стои постоянно червен екрана или да трепти ами се оправя от само себе си и когато дам print screen когато стане проблем на снимката не излиза, че го има този проблем, дали това не означава, че просто монитора се е скапал. По пътя на логиката ако проблема е от видео картата то това ще излиза на снимката, но ако е от монитора няма ( поне аз така мисля ). Мнения по въпросите :rolleyes:. Тук прикачам снимка за да видите, в момента в която е правена снимката монитора трептеше и екрана малко червенееше, а това на снимката не е излязло.

post-5968-1211992472_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами май ще започна да търся. Тази на GeForce хубава ли е. Аз много не съм наясно с видеокартите, преди година и половина като си купувах тази новата (дето се развали) малко понаучих нещата, ама много не ми говорят. Бихте ли ми казали тази GeForce 8400 GS, 256MB памет, 128-bit, DirectX10, PCI Express, DVI, VGA, TV-Out - 55лв. от Мултирама хубава ли е :). В смисъл ще тръгват ли всички игри и похубава ли е от моята ;). Попринцип много игри не се играят на този компютър. А забравих да кажа, че проблема при мене е, че ми трябва видеокарта с AGP слот, тъй като дъното ми е с AGP слот, а там стават по- скъпи, а и избора не е много голям. Нещо да предложите. Благодаря Ви.

Да хубава е, но все пак има и по-добри от нея. Тя е бюджетна карта. Аз я ползвам и съм много доволен от нея. Това мога да ти кажа. Иначе в момента в Мултирама има и GeForece 8500 GS или GT, не помня кой модел беше точно, за 90лв. Тя е по-добра. Ти щом си с Nvidia, може и да не можеш да сложиш ATI Radeon видеокарта. Моя съвет е, ако не ти се дават много пари, да си купиш от Мултирама една от двете карти, които ти предложих. И двете катри поддържат DirectX 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама те са с PCI Express слот, а на мен ми трябва с AGP слот и те са малко по- скъпи май, затова мисля, че на cooleman предложението е добро, иначе тези които ти си дал (Biskata) изглеждат добре като характеристики и като цена, но за съжаление не са с AGP слот. Това, че така ми прави видео картата пречи ли му на монитора ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами може да се каже, че ме устройва, но ако все пак има някоя пак сностна за по- малко бих се замислил.

ами мога да ти предложа и по-евтина но ще е с 64-битова шина което е доста гадно. но ти си реши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.